Verwaarloosde langharige honden in beslaggenomen Orgelconcert Everhard Zwart Trots dat de stagiaires het volhielden Eigen Werk doet mee aan pilot 'schoolmaatschappelijk werk' maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen ■hhhhihhhh Colofon Proces verbaal tegen eigenaresse SCHIEDAM - De inspecteur van de Landelijke Inspectie dienst Dierenbescherming heeft vorige week woensdag samen met medewerkers van de GGD en de woning- bouwvereniging een bezoek gebracht aan de eigenaresse van de dieren. De inspecteur constateerde dat bij beide langharige honden van een Maltheser ras op diverse plaatsen grote stukken vacht helemaal hard waren en dat de haren aan elkaar geklit zaten. Dit was ook het geval bij de poten. Door deze ver- waarlozing was de pootstand van de dieren zelfs veran- derd en hadden de honden veel moeite met lopen. Aan de onderkant was hun vacht erg smerig. De oorzaak daarvan ligt vermoedelijk in het feit dat de beide honden in de huiskamer door hun eigen uitwerpselen en urine hadden gelopen. Ook het gebit van de 2 hon den was slecht verzorgd. Het was duidelijk waar te nemen dat enkele kiezen verrot wa ren. Eten was daarom voor hen een bijzonder pijnlijke aangelegenheid. Alle gecon- stateerde feiten hebben er- toe geleid dat na overleg met de officier van justitie beslo- ten is de dieren in beslag te nemen. De honden zijn door de Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming naar een dierenarts gebracht. De dierenarts heeft de honden onder volledige narcose ge- schoren. Dat bleek een lang- durige klus. Ook zijn een aantal verrotte kiezen ge- trokken. Na enkele klachten bin- nengekomen bij de woning- bouwvereniging werd de Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming inge- licht en kwam deze zaak aan het rollen. SCHIEDAM - Organist Ever- hard Zwart verzorgt dinsdag 19 augustus een concert in de zomerserie orgelbespe- lingen van het bewierrook- te orgel van de Grote of St. Janskerk in Schiedam. Als extra feature worden de ver- richtingen van de organist middels een beeldscherm aan de bezoekers van in de kerk getoond. Zwart speelt een programma met roman- tisch werk van Franse com- ponisten. Virtuoos werk van componisten als Franck, Widor en Vierne. Maar ook minder bekende composities van Leonce de Saint-Martin. Dit was de organist van het wereldvermaarde orgel van de Parijse Notre Dame. De aanvang van het Everhard Zwart-concert is 20.00 uur. HHH T/M 17 AUGUSTUS GEEN TRAM TUSSEN MARCONIPLEIN EN SCHIEDAM/VLAARDINGEN SCHIEDAM - Een euro voor het doen van boodschappen. Twee euro voor het schoon- maken van de badkamer. Voor de gemiddelde scholier zijn dergelijke 'bijverdien- sten' in het ouderlijk huis heel normaal. Een beetje wennen is het voor de mees- ten echter dan wel ineens als ze een keer iets moeten doen waarvoor zij helemaal niets in retour krijgen. Tot dat inzicht kwam Annemiek Engels van Stichting Eigen Werk in Schiedam die een aantal maanden lang een groep middelbare scholieren onder haar hoede had in het kader van de pilot 'school maatschappelijk werk' waar- aan het Schiedamse onder- wijs deelneeemt. Over een paar jaar wordt het lopen van een maatschap- pelijk stage verplicht in het middelbaar onderwijs. In een aantal steden loopt daarom sinds dit jaar een pilot, zodat alvast wat kin- derziektes opgespoord kun- nen worden voclt als het pro ject straks echt van de grond moeten komen. Zo gebeurt dat ook in Schiedam. Bij de start van het project waren meerdere sportverenigingen er bijvoorbeeld als de kippen bij waren om scholieren een maatschappelijke stage te laten lopen op hun complex. Bijvoorbeeld door ze trai- ningen te laten geven of een toernooi te laten mee-orga- niseren. Ook Stichting Eigen Werk aan de Overschiesestraat in Schiedam waar cursussen in van alles en nog wat worden gegeven en iedereen gewoon gezellig kan binnen lopen, besloot een aantal scholie ren stage te laten lopen in het kader van het 'school maatschappelijk werk'. Annemiek Engels van Eigen Werk vond dat die stage het meest nuttig kon zijn als de stagiaires in de tijd dat zij werkten aan de Overschie sestraat kennismaakten met andere culturen. „Dan denk ik niet direct aan blank- zwart, maar veel verder, dus ook aan homo-hetero, arm- rijk." Engels liet de leerlin- gen gesprekken aangaan met mensen die bij Eigen Werk kwamen en liet deze interviews uitwerken. Dat viel lang niet iedereen mee. „Sommigen kwamen in het begin niet verder dan: hoe oud ben je en wat doe je." Expositie Ook werden verschillende handvaardigheidcursussen gedaan, zoals het bewerken van een houten lattenbo dem tot een fantasiedier of het schilderen van zo'n dier. Ook werd er door de leerlin- gen met keramiek gewerkt. Het resultaat van deze stage is tot en met 25 augustus te zien in het Stadskantoor. Daar is een kleine expositie ingericht van de resultaten. Annemiek Engels is er trots op. Vooral op hef feit dat haar stagiaires het hebben volgehouden en echt wat van die 40 uur hebben gemaakt. woensdag 13 augustus 2008 - XQ82 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. De Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming heeft vorige week in Schiedam twee honden in beslaggenomen. De beesten werden zwaar verwaarloosd aangetroffen. Door onvoldoende verzorging was hun vacht vervilt en verklit. Ook waren hun gebitten slecht verzorgd. Tegen de eigenaresse is proces-verbaal opgemaakt. Het festival 'Herrie in Schiedam' dat 1 augustus plaatsvond aan de Vlaardingerdijk in Schiedam mag een geslaagd initiatief worden genoemd. De eerste editie van het fes tival georganiseerd door 'SWS jong' had, naast veel muzikale herrie maken, tot doel geld in te zamelen voor KiKa. Uiteindelijk kwamen zo'n 200 bezoekers op het festival af en samen brachten zij tot nu toe 420 euro in de pot voor het doel 'KinderenKanker- vrij'. Muzikaal begon de dag rustig maar met het groeien van de avond werd het feest groter. Met als hoogtepunt de afsluitende act 'Gottlieb'. ER RIJDEN PENDELBUSSEN Een onwel geworden bestuurster is vorige week donderdag over de rotonde bij de Zwaluwlaan en de's Gravenlandse- weg geschoten en via het fietspad en het talud in een sloot beland. Omstanders hebben de vrouw en haar bijrijder uit het voertuig gehaald. Zij zijn later per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Foto: Sven van Beek Bij Eigen Werk werden handvaardigheidcursussen gedaan zoals het bewerken van een houten lattenbodem tot fantasiedier. Het resultaat is te zien in het Stadskantoor. door Karin Moerman Ga naar een RET Verkoop - Informatiepunt of kijk voor meer informatie op www.ret.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3