Gemeenteberichten rf 1 I' Voorlopig ontwerp ziekenhuislocatie f 1.ftI gemeente Schiedam "TIm - Van de twee bijeenkomsten van 19 maart en 8 juli 2008 met bewoners over een nieuwe bestemming voor het terrein van het Vlietland zieken- huis zijn twee verslagen gemaakt en een voorlopig ontwerp. Na de bijeenkomst van 19 maart is de gemeente voortvarend aan de slag gegaan met de wensen en aan- dachtspunten van betrokkenen. De terugkoppeling van de resultaten vond plaats op 8 juli in de vorm van een voorlopig ontwerp. Op deze avond is op onderdelen de nodige discussie gevoerd. Op 8 juli ging het om de presentatie van een voorlopig ontwerp dat dient als basis voor ver- dere uitwerking en detaillering. In dat voorlopig ontwerp zijn veel van de in de afgelopen maanden ingebrachte aandachtspunten verwerkt. Voorlopig ontwerp Er is een optimale balans gezocht tussen de locatie met haar specifieke kenmerken en de invulling ervan. Samengevat: - De bebouwingsdichtheid van de locatie ligt belangrijk lager dan die van nieuwe wijken die de laatste ja- ren in Schiedam zijn gerealiseerd. - Er komt een verkeersvrij binnen- gebied. - Er wordt voorzien in ruime parkeergelegenheid dankzij een ondergrondse garage en twee parkeerplaatsen bij iedere kavel. - Er is een grote hoeveelheid open- baar groen opgenomen; het hui- dige bomenbestand wordt zo goed mogelijk ingepast. - Het oude zusterhuis is behouden in het concept. In combinatie met de grootte van de woningen en veel groen zon- der auto's levert dit een hoogwaar- dig beeld op. Het defmitieve ont werp met een nader uitgewerkte architectuur moet dit on- dersteunen. Op de website www.schiedam.nl zijn de verslagen van de bijeenkomsten te lezen. Kennisgeving voornemens Ontheffing ex, artikel 3.23 Wro jo 4.1 Bro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een ontheffing ex. artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening is aange- vraagd voor: "plaatsen van een berging" op het perceel plaatselijk bekend Mina Krusemanstraat 2, 3123 SJ te Schiedam, kadastraal bekend ge meente Schiedam, sectie Q 4215. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Woudhoek Noord 1994" bestemmingen "Woningen (W) categorie I aanbouwen en/of bij- gebouwen". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat de aanvraag betrekking heeft op bebouwing op gronden waar waar dit niet is toegestaan. Aanbouwen en/of bijgebouwen mogen in het be stemmingsplan alleen gerealiseerd worden op gronden aangewezen met categorie 1 tot en met 3. Het bouw plan is daarom tevens aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van het nieuwe Besluit ruimte lijke ordening 2008. In artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van het nieuwe Besluit ruimtelijke ordening 2008 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid gebo- den om ontheffing te verlenen. Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van het nieuwe Besluit ruimtelijke ordening biedt de mogelijkheid om onthef fing te verlenen voor een aan- en/of bijgebouw, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen om een berging te plaatsen op het perceel Mina Krusemanstraat 2 te Schiedam voldoet aan deze voorwaarden en er is voldoende stedenbouwkundige onderbouwing, zodat het plan in aan- merking komt voor een ontheffings- procedure ex. artikel 3.23 van de Wet ruimtelijk ordening. Het plan ligt hiertoe van 14-08-2008 t/m 25-09-2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voomemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelel op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 11 augustus 2008 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belong van het verkeer hebben besloten: 1de volgende straten tijdelijk af te sluiten voor alle verkeer met uitzondering van voetgangers door het plaatsen van de borden model CI bijlage I RVV: a. zaterdag 27 September 2008 van 06.00 uur tot en met 20.00 uur en zondag 28 September 2008 van 06.00 uur tot en met 20.00 uur: het gebied omsloten door Westvest, Gerrit Verboonstraat, Rotterdamse- dijk, Broersvest, Schie en Korte Haven (3111) door het plaatsen van borden model CI bijlage I RVV met onderbord "met uitzondering van bewoners" op de volgende locaties: Vijgensteeg bij Groenweegje, Spinhuispad na Noordmolenstraat, Boterstraat bij Kreupelstraat en Kreupelstraat na de inrit van de garage; en het plaatsen van borden model CI bijlage RVV zonder onderbord op de volgende locaties: Dam, Koemarkt na inrit garage, Griffioenstraat bij Westvest, Walvis- straat bij Westvest, Korte Haven beide zijden bij Westvest, Oude Sluis bij Dam en bij Achter de Teerstoof, Grote Markt bij Ooievaarsteeg, Lange Kerkstraat bij Grote Markt en bij Kreupelstraat, Korte Kerk- straat bij Nieuwstraat en Broersveld bij Boomgaardstraat b. zaterdag 27 September 2008 van 06.00 uur tot en met 24.00 uur en zondag 28 September 2008 van 06.00 uur tot en met 24.00 uur: westelijke rijbaan van de Broersvest (3111) voor verkeer richting Rotterdamsedijk c. zaterdag 27 September 2008 van 20.00 uur tot en met 24.00 uur: Koemarktbrug (3111) tussen Verboonstraat en Rotterdamsedijk Aanvraag gewijzigde exploitatie- en drank- en horecawetvergunmng, Hoogstraat 112, 3111 HL Schiedam. Stichting Stedelijk Museum Schiedam Vanaf 14 augustus 2008 ligt de aan vraag vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze perio- de bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schrif- telijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Bij de burgemeester is door Vermaat Groep BV een vergunning aange- vraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Ver- ordening Schiedam 2005 en artikel 3 van de Drank en Horecawet te Schiedam, voor de overname van het museumcafe in de kelder van het Stedelijk Museum aan de Hoog straat 112 en het oprichten van een terras op het plein voor dit museum. De aangevraagde openingstijden zijn: Dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 22.00 uur; Er zal tevens een terras van 40m2 worden opgericht met 20 tafels en 80 stoelen. De aangevraagde openingstijden voor het terras zijn: Dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 22.00 uur. Kennisgeving voornemens Ontheffing ex, artikel 3.23 Wro jo 4.1 Bi o Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een ontheffing ex. artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening is aange- vraagd voor: "vergroten van woning" op het perceel plaatselijk bekend Oever 8, 3121 XS te Schiedam, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie Q 2888. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Kethel Oost" be stemmingen "Erf". Het bouwplan is in strijd met het vigerende be stemmingsplan, omdat de maximum toegestane oppervlakte aan aanbou wen en/of bijgebouwen wordt over- schreden, conform artikel VII lid 2a vermelde onder 3 van het bestem mingsplan. Het bouwplan is daarom tevens aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke rrdening juncto artikel 4.1.1 van het nieuwe Besluit ruimtelijke ordening 2008. In artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van het nieuwe Besluit ruimtelijke ordening 2008 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid gebo- den om ontheffing te verlenen. Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van het nieuwe Besluit ruimtelijke ordening biedt de mogelijkheid om ontheffing te verlenen voor een aan- en/of bijge bouw, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen om de woning te vergroten op het perceel Oever 8 te Schiedam voldoet aan deze voor waarden en er is voldoende steden- het plan in aanmerking komt voor een ontheffingsprocedure ex. artikel 3.23 van de Wet ruimtelijk ordening. Het plan ligt hiertoe van 14-08-2008 t/m 25-09-2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA bouwkundtgf 2. op de parkeervakken en parkeerterreinen op de volgende wegen tijdelijk een parkeerverbod in te stellen door het plaatsen van de borden model E4 bijlage I RVV (met onderbord met datum en tijdstip waarop de maatregel van kracht is en met onderbord "wegsleepregeling van krachf a. van vrijdag 26 September 2008, 20.00 uur tot en met zondag 28 September 2008, 24.00 uur: Koemarkt, Lange Haven beide zijden, Griffioenstraat, Vismarkt, Korte Haven beide zijden, Oude Sluis, Nieuwe Sluisstraat beide zijden, Brede Marktsteeg, Grote Markt, Lange Kerkstraat, Herenpad (3111) b. De bij de tijdelijke verkeersmaatregelen vermelde perioden kunnen wijzigen afhankelijk van de voor op- en afbouw van de betreffend eve- nementen benodigde periode. De verkeersmaatregelen kunnen eerder of later worden ingesteld en eerder of later weer worden opgeheven. Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekend- making een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver- wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondisse- mentsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rot terdam. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 13 augustus 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, het hoofd van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Mr. J.W. Spruijt Brandersfeesten 2008 Bij de burgemeester van Schiedam is door de Stichting Brandersfeesten een vergunning aangevraagd voor het organiseren van de Brandersfeesten in de Binnenstad van Schiedam. Dit evenement zal o.a. bestaan uit muziek optredens, de brandersmarkt, de gondelvaart en diverse kinderactiviteiten en zal gehouden worden van 26 tot en met 28 September 2008 in de Binnenstad van Schiedam. Gedurende de onderstaande periode van 4 weken ligt een afschrift van de aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Brandersfeesten 2008 (aanvraag): 14 augustus 2008 t/m 11 September 2008 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. #1

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6