Kocatepe wint Ketheltoernooi Tennistoernooi elk jaar sterker bezet Kidsday met Raemon Sluiter en Brenda Schultz Plaats maken voor velden Asvion oefent tegen buitenlandse hoofdklassers Deltasport maakt vorderingen Deltasport jaloers op velden tegenstanders HBSS verliest eerste oefenwedstrijd Jeugdtrainingsdag bij HBSS Smets wint in Joure Huisman wint in Kontich Challenger maasstad Waterweg Sportjournaal weekbladen ■■■■■■■hhbih Sportflitsen VOETBAL - Trainer Robert Verbeek bouwt in alle rust verder aan het nieuwe Deltasport. De 2e klasser heeft in haar selec- tie een mix van routiniers en jeugdspelers en zoekt nog naar de juiste samenstelling van de basis-elf. Vorige week troffen de Vlaardingers in tegen 2e klasser SCO'63 nog een, vooral fysiek, sterkere tegenstander. SCO'63 bleek op de belangrijke momenten wat effectiever, 1-0. Positief was dat de Vlaardin gers maar weinig weggaven. In en tegen Piershil bleek Del tasport alweer een stap verder. De Vlaardingers legden de 3e klasser haar wil op vanaf minuut een, 0-3. Martin Hofstee, Mounir el Ouazizi en Mike Hofstede scoorden. VOETBAL - De voetballers van Deltasport keken afgelopen week jaloers naar de velden van sparringpartners SCO'63 en Piershil. De bijvelden van deze clubs bleken veel beter be- speelbaar dan het eigen hoofdveld. „Op deze bijvelden was nergens een spoortje weegbree of onkruid van een ander soort te bespeuren. Een echt biljartlaken! Daar kan de Ge- meente Vlaardingen een kijkje gaan nemen. Voor zo'n goed veld betaalt een vereniging maar wat graag haar huur", meldt Leo Kattestaart namens de Vlaardingse 2e klasser. VOETBAL - HBSS verloor zaterdag in en tegen Schipluiden haar eerste oefenwedstrijd. De Schiedamse voetballers kre- gen enkele kansen maar hadden in de Schipluidense 4e klas ser een trefzekere tegenstander. De thuisploeg nam een 2-0 voorsprong. Middels een penalty maakte Bjorn van Veelen kort voor rust de aansluitingstreffer. Schipluiden nam na rust weer afstand van HBSS dat 5 nieuwe spelers inbracht. Kort voor tijd scoorde Robin Bonte voor HBSS, 3-2. VOETBAL - HBSS opent het jeugdvoetbalseizoen op zaterdag 30 augustus met een trainingsdag. Er zijn trainingen, wed- strijdjes, spelletjes en een lunch. De trainingsdag voor pupil- len en junioren is van 9.00 tot 16.00 uur op het complex van HBSS op sportpark Harga in Schiedam. De dag staat niet alleen open voor HBSS-leden, 00k niet-leden zijn welkom. SCHIEDAM - Asvion speelt 22, 23 en 24 augustus op ei gen complex een prestigi- eus voorbereidingstoernooi. Naast 3 buitenlandse teams zijn er onder de deelnemers 4 Nederlandse le klasser en een overgangsklasser te be- wonderen aan de Abtsweide op sportpark Thurlede in Schiedam. In totaal strijden komend weekeinde 8 teams om de toernooiwinst. De Ne derlandse teams op de deel- nemerslijst zijn naast Asvion van de teruggekeerde trainer Ronald Jacobs: stadgenoot Spirit, Aeolus, DSHC en Le- onidas. De internationale inbreng komt van hoofd klassers Deeside Hockey Club (National League En- geland), Monkstown Hoc key Club (Leinster League Ierland) en Royal Oree (Bel- gie). Het toernooi start vrij- dagavond meteen met een mooie affiche voor de echte hockeyliefhebber. Om 19.00 uur is de Schiedamse derby Asvion-Spirit. Ook Monks- town HC en DSHC spelen dan hun eerste wedstrijd. In de andere poule wordt vanaf 20.30 uur gestart. Zaterdag staan van 11.00 tot 18.30 uur de overige 8 wedstrijden ge- pland en op zondag worden vanaf 12.00 uur de kruisfi- nales gespeeld. Vanaf 14.00 uur spelen de nummers 2 uit de poules tegen elkaar en om 16.00 uur is de finale tussen de poulewinnaars. SCHIEDAM - In voorbereiding op het voetbalseizoen speel- den VVK en sc Spaland af gelopen vrijdag en zondag in het eigen Ketheltoernooi. Naast de 2 thuisclubs ston- den het Rotterdamse Ko catepe en Naaldwijk op de deelnemerlijst. Kocatepe werd de verwachte winnaar van het traditionele voorbe reidingstoernooi. Vrijdag- avond werd Naaldwijk ruim verslagen, 5-0, en ook zon dag wonnen de Rotterdam- mers. Thuisclub Spaland bleek wel een lastiger op ponent voor de succesvolle 2e klasser, 1-2. Meest in het oog springende wedstrijd van het Ketheltoernooi was het onderlinge duel tussen de thuisclubs Spaland en VVK. Vrijdagavond bleek het VVK van trainer Ro nald Scholte niet bij mach- te het Spaland van trainer Peter van Gestel echt goed tegenstand te bieden. VVK kreeg een ruime neder- laag te slikken, 1-4. Door de ruime winst op WK en het nipte verlies van Koca tepe heeft Spaland alle re- den met veel voldoening op het voorbereidingstoernooi terug te kijken. Bij Spaland kijkt men dan ook vol ver- trouwen naar de komende competitie. Toch bleef ook 3e klasser VVK niet bij de pakken neerzetten. Zondag revancheerde de Kethellap- pers zich met een goede 3-0 winst op Naaldwijk waar- mee ook bij WK de over- tuiging aanwezig is dat men op de goede weg is. VLAARDINGEN - Thijs Smets heeft de beloftenwedstrijd gewonnen van de ise etappe in de World on Wheels-com- petitie. De 17-jarige junior uit Vlaardingen versloeg in Joure favorieten Sjaak Schipper en Hans van de Wetering. Smets zat mee in een 9-koppige kopgroep en speculeerde op zijn rappe eindsprint. En niet zonder reden want hij was inder- daad de snelste. Voor de Nederlands wegkampioen bij de junioren verliep de wedstrijd in Joure sowieso profijtelijk omdat hij ook enkerle premiesprints won. Smets behaalde zijn 3e over- winning bij de beloften in de Nederlandse topcompetitie. SCHIEDAM - Jeffrey Huisman heeft in Belgie de eind- winst in de wielerwedstrijd van Kontich gegrepen. Het Schiedamse talent was de rapste in de tijdrit en ein- digde als 2e in de wegwed- strijd. Huisman reed in de wegkoers kort voor het einde weg maar kreeg 1 concurrent mee en deze was in de eind sprint net wat sneller. De 2e plek in de wegwedstrijd was genoeg om na de tijdrit ook het klassement te winnen. VLAARDINGEN - Het Bokx Vast- goed Open besloot dit jaar het vrouwentoernooi op te waarderen tot een 'Challen ger' (25.000 dollar prijzen- geld). Bij de mannen bleef het internationale toernooi dat komende week in Vlaar dingen plaatsvindt een 'Fu ture' (15.000 dollar). „Bij de mannen zijn de kosten van de Challenger hoger. Naast het prijzengeld moeten er ook voor alle partijen lijn- rechters en ballenkinderen zijn. Dat zijn allemaal extra kosten. Sportief gezien zijn er in Nederland meer talent- voile vrouwentennissers", vertelt toernooidirecteur Jorgen van Rijn. Toch blijkt ook het mannentoernooi nog altijd aantrekkelijk. „Het niveau van de deelnemers is ook bij de mannen hoger dan voorgaande jaren." Au- stralier Brydan Klein, de nummer 254 van de wereld, is bijvoorbeeld van de partij. „Met Thomas Schoorel heb- ben wij ook een groot Neder lands talent." Van Rijn vindt het jammer dat winnares van vorig jaar Arantxa Rus ontbreekt. „Zij is nummer 1 op de junioren-wereldrang- lijst en richt zich volledig op het US Open waar zij haar toppositie wil vasthouden." Met onder meer Chayenne Ewijk, de oud-Vlaardingse Pauline Wong en het grote talent Lesley Kerkhove zijn volgende week toch veel sterke Nederlandse vrouwen aanwezig. „Het is nagenoeg zeker dat ook Nicole Thijs- sen, de nummer 252 van de wereld, komt. En ook Bren- da Schultz-McCarthy. Geen aanstormend talent natuur- lijk. Vlaardingen is mogelijk een van haar laatste toer- nooien. Zij trekt wel publiek. Heeft nog altijd de hardste service in het circuit." VLAARDINGEN - Het Bokx Vastgoed Open probeert niet alleen sportief de top te halen. „Ook in de rand- zaken proberen wij steeds verbeteringen door te voe- ren om verder door te groei- en", vertelt toernooidirec teur Jorgen van Rijn. „Er is dit jaar een playerslounge, het tennispark wordt met planten aangekleed en de verzorging is verder ver- beterd." Meest trots is Van Rijn echter op het uitge- breide randprogramma. Rolstoeltennissers Ester Vergeer en Maikel Scheffers openen samen met Raemon Sluiter het toernooi. Aan- sluitend is dan ook een cli nic voor sporters met een beperking. Sluiter en Bren da Schultz spelen daarnaast een belangrijke rol tijdens Kidsday op woensdag 27 augustus. Informatie over het Bokx Vastgoed Open dat van 25 tot 31 augustus plaatsvindt op de banen van tv Holy in Vlaardingen: www.bokxvastgoedopen.nl. woensdag 20 augustus 2008 - WX93 De voorbereidinqen voor het nieuwe sportcomplex voor fusieclub sv CWO zijn met de sloop van het RKWIK-com- plex nu echt gestart. In december moeten hier kunstgras- velden voor de nieuwe club liggen. Foto: Roger van der Kraan VVK en Spaland troffen elkaarin het Ketheltoernooi. In de prestigestrijd tussen 2 bu ren werd met een ruime marge gewonnen door Spaland, 1-4. Foto: Roger van der Kraan Arantxa Rus, winnaar van vorig jaar, ontbreekt dit keer. De nummer 1 op de junioren-we reldranglijst richt zich op de US Open om haar toppositie vast te houden. r. van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 17