Smile and say cheese! Tentoonstelling lOOx Rietveld in de bieb P K Van der Valk vakanti.es Multi-etnische Afrikaander- wijk op ooghoogte Kunst en cultuurseizoen weer geopend Maritieme wandeling 'China in Posters' ROTTERDAM - Fotografielief- hebbers die deze zomer- vakantie geen grote reizen hadden gepland, kunnen vrienden en kennissen toch verbazen met fantastische foto's. De Fotoschool Rot terdam organiseert speciaal voor de thuisblijvers - en alle andere ge'interesseerden - nog een keer een korte, prak- tijkgerichte cursus waarin de kleurrijke inwoners van de stad Rotterdam een hoofd- rol spelen. Op maandag 25 augustus a.s. start de cursus Rotterdam in beeld: Portret en daarvoor zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Altijd al willen leren hoe je in een portretfoto meer kunt laten zien dan een vriendelijke lach? Schrijf je dan snel in en leer Rotterdam te zien door het oog van een fotograaf. Rotterdam in beeld: Portret Tegen het prachtige decor van de Rotterdamse bin- nenstad ga je toevallige ontmoetingen vastleggen in mooie portretten. Markt- kooplui, hangjongeren, spelende kinderen. Leer je angst overwinnen om men- sen op straat te benaderen en te fotograferen. Samen met een vakfotograaf bezoek je interessante locaties als marktpleinen, stadsparken en winkelstraten, en leer je om een fotoportret meer- waarde te geven door meer te laten zien dan een vro- lijke lach. Gebruik een ver- haal, gebruik de omgeving en gebruik de persoon om met mooie portretfoto's te- rug te keren. De zomercur- sus Portret bestaat uit een korte theoretische inleiding, uitgebreide praktijklessen en een nabespreking van de gemaakte beelden. De cur- susdagen zijn maandag 25 augustus C's ochtends theo- rie op de Fotoschool, 's mid- dags de stad in), woensdag 27 augustus (hele dag prak- tijkles in de stad) en vrijdag 29 augustus ('s ochtends na bespreking van de gemaakte foto's op de Fotoschool). De cursus staat onder leiding van Rhalda Jansen. Op de website www.fotoschool.nl staat alle informatie over de zomercursus. loren is gegaan of die nooit zijn gemaakt. Doordat alle modellen op schaal 1:3 zijn gemaakt, was het mogelijk gebruik te maken van de originele materialen en zijn de originele verbindingen toegepast. 'toox Rietveld' is tot en met 30 September te zien. Voor meer informatie over de tentoonstelling, kijk op ww w.bibliotheek. rotter- dam.nl. ROTTERDAM - In de Centrale Bibliotheek Rotterdam is vanaf woensdag 3 Septem ber 'toox Rietveld' te zien, een tentoonstelling met too meubels van Gerrit Riet veld op schaal 1:3. De ten toonstelling wordt geopend door Ries Seijler, achter- kleinzoon van Rietveld en een van de initiatiefnemers van het bedrijf Rietveld by Rietveld. Gerrit Thomas Rietveld (1888-1964) is wereldbe- roemd door een huis, het Rietveld-Schroderhuis, en een stoel, de rood-blauwe 'Rietveld' stoel. Toch zijn er meer dan 100 huizen van hem gebouwd en heeft hij ruim 350 meubels ontwor- pen. Voor Toox Rietveld' zijn die meubelontwerpen ge- selecteerd die zich onder- scheiden door hun kleur- gebruik en hun ruimtelijke en constructieve originali- teit. Ook worden er model len getoond van ontwerpen waarvan het origineel ver- ROTTERDAM - Gilde Rotterdam organiseert op dinsdag 26 augustus om 14.00 uur een Maritieme wandeling door het Havenmuseum in de bin- nenhavens, langs de Nieuwe Maas met de Erasmusbrug, richting Oude Haven met de gerestaureerde koopmans- woningen, het Witte huis en de Kubuswoningen. Start- punt is voor de ingang van het Maritiem Museum en de kosten bedragen 3,50 per persoon. Reductie met de Rotterdampas is mogelijk te gen inlevering van een cou pon. Belangstellenden dienen zich vooraf telefonisch aan te melden bij Gilde, tel: 010 436 28 44, of algemeen nummer CVD 010 2438100. ROTTERDAM - Kunjeje voorstel- len dat je kriskras door Afri- kaanderwijk loopt en op ver- schillende plekken van alles over de wijk verteld wordt? Dat je hoort wat migranten van de wijk vinden, of wat de autochtonen meemaken. Dat je hoort over voodoo en djinns, over de hemel en de hel. Dat je hoort waarom ge- hurkt bidden gezellig en ge- zond is. En dat je nog kunt lachen ook. Dat maak je al- lemaal mee met De Tapes, een interactieve audiotour in Rotterdam Zuid en Den Haag. Je loopt rond met een handcomputer (PDA) met satellietontvangst (GPS). Je hoort geluidsfragmenten en ziet beelden die zijn verbon- den aan de plek waar je op dat moment bent. De com puter huur je bij de lokale bi- bliotheek. Eigenlijk huur je op dat moment je persoon- lijke gids, Farid Boukakar. Hij is de hoofdpersoon van de audiotour: opgegroeid in de wijk en 'beroeps observa- tor'. Hij leidt je rond, vertelt over de buurtbewoners en over zijn eigen leven. Over het manuscript dat hij heeft 4 opgestuurd naar een uitge- verij, en over de helblonde Erica die daar werkt. Be- nieuwd hoe het klinkt? Koop dan een ticket, of druk op de knop. Maar dan gaan je ook echt. Mijn Storie/ De Tapes ging van September 2006 tot januari 2008 door het leven als MijnStories. Meer info over dit vertelpro- ject is te vinden op www.de- tapes.nl ITALIE GARDAMEER {1M RUN- EN MOEZELCRUISE - Q1 SPANJE COSTA BRAVA Programma R'Uitmarkt bekend De andere kant maasstad weekbladen ROTTERDAM - Met namen als Moke, Racoon Stevie Ann, Klaas van der Eerden, Bert en Ernie, Jorgen Raymann en Maud als Roodkapje be looft de R'Uitmarkt 2008 zondag 7 September een editie te worden om nooit te vergeten. De hele middag zijn er optredens op ver- schillende podia. Van dans van het Scapino Ballet tot de jaren '70 hits van Dock of the bay en van de grap- pen van Arie Vuyk tot een familievoorstelling van het OT Theater. En natuurlijk is er een uitgebreide infor- matiemarkt op het Schouw- burgplein. De R'Uitmarkt heeft een primeur: nog nooit eerder gaf de Nederlandse band Racoon een concert met singer-songwriter Ste vie Ann. Op de R'Uitmarkt staan ze samen op het podi um, waarna Stevie Ann ook nog een solo-concert geeft. De band Moke, ook wel be kend als 'best geklede band van Nederland', brengt zijn pianorock even stylish als altijd. China Impressions is een kleurrijk muziekspekta- kel waarin het klassieke Chi na tegenover het moderne wordt gezet. Puur genieten is het optreden van Dock of the Bay, waar een grote band met danseressen de jaren '70 doen herleven. De presen- tatie van het hoofdpodium ligt in handen van Jorgen Raymann. Bezoekers van de R'Uitmarkt kunnen dit jaar languit liggend in het gras genieten van alle prachtige live optredens, dankzij het 900 m2 grote Flying Grass Carpet, dat vlak voor het hoofdpodium komt te lig- gen. Dit 'instant park reist heel Nederland door en doet in het kader van het Groen- jaar 2008 ook het Schouw- burgplein in Rotterdam aan. Op de jaarlijkse R'Uitmarkt presenteren de Rotterdam se podia, gezelschappen en musea presenteren hun pro- gramma's voor het nieuwe seizoen. In de stand van het Rotterdams Uitburo kun nen kaarten worden gekocht voor voorstellingen, concer- ten en evenementen. ROTTERDAM - De Kunst- hal Rotterdam heeft een ruime selectie Chinese affiches, afkomstig uit de twee grootste en inter- nationaal toonaangeven- de collecties ter wereld. 'China in posters' geeft een historisch overzicht van zeven decennia Chi nese affichekunst waarin zowel de periodes voor, tijdens als na Mao zijn vertegenwoordigd en be- vat uiterst zeldzame af fiches die in China niet meer voorhanden zijn. De tentoonstelling is er een uit een succesvolle reeks van Aziatische kunst. Zo presenteerde de Kunsthal in 2004 een omvangrijke verzameling Noord-Kore- aanse propagandakunst. Het oudste affiche uit de tentoonstelling dateert uit 1937 en is gemaakt ten tijde van de Tweede Chinees-Japanse oorlog. Het roept de Chinese be- volking op de vijand te verslaan. Het affiche is een zeldzaam exemplaar. China zet de beste kun- stenaars in voor de pro- motie van zijn commu- nistische gedachtegoed. Partijvoorzitter Mao en zijn leer, zoals verwoord in en gesymboliseerd door het rode boekje is op veel van de affiches terug te vinden. Voor meer info zie www.kunsthal.nl journaal J Vertrouwd, verzorgd en voordelig 8/15-daagse autoreis incl. halfpension v.a. t loSfpp!! Boek nu een autoreis naar het uitstekende 3-sterren familiehotel Internazionale in de leuke badplaats Torri del Benaco, direct aan het Gardameer gelegen. Het hotel ligt ongeveer 1500 meter vanaf dit plaatsje aan de zonnige oostkant van dit befaamde en schilderachtige vakantiemeer dat jaarlijks door tienduizenden vakantiegangers wordt bezocht. Aankomst: iedere zaterdag van 30/8 t/m 18/10 Zie www.vandervalkvakanties.nl/au173 4-daagse riviercruise o.b.v. volpension v.a. v ol 3 p.p.!! Dat u aan een korte cruise eindeloos veel plezier kunt beleven, kunt u zelf ervaren door in te schepen op het elegante riviercruiseschip de MS. Rigoletto uit de Comfort Royale klasse. Om u zolang mogelijk te laten genieten van de mooiste trajecten van de beide rivieren vindt het vertrek en de aankomst plaats in Bonn. U kunt op eigen gelegenheid naar Bonn reizen of bij ons een bustransfer bijboeken. Vertrek: 2 oktober Zie www.vandervalkvakanties.nl/rc116 Voor meer informatie en boekingen: www.vandervalkvakanties.nl of be! 0172 LAST MINUTe AANBIEDING' 8-daagse autoreis - incl. halfpension v.a. fcllH p.p.!! Maak gebruik van deze fantastische aanbieding en geniet van de najaarszon aan de Costa Brava. Het Van der Valk Hotel Barcarola in's Agaro heeft een zeer aantrekkelijk 8-daagse arrangement voor u samengesteld met verblijf in een luxe kamer met balkon. Boek snel wantV0L=V0Li! Aankomst: 4/10,11/10,18/10,25/10 Zie www.vandervalkvakanties.nl/au158LM 46 96 96 De R'Uitmarkt belooft dit jaar weer een feestelijke opening van het Kunst- en cultuursei zoen in Rotterdam. Of het weer dit jaar net zo mee zit als vorig jaar, valt te bezien.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 23