Van wrakhout tot schaduwbeeld Visspecialist R. Bijl Zoon Mike Redman filmt kunstenaar Diet Wiegman NU GEOPEND Maak mooie foto's van Strauss&Co Ml! GEOPEND ,a50 Leen van Es (J DE ZEEUWSE S 7 Vragen over vergoeding huur gedetineerden Vervolg voorpagina Colofon door Frank Willemse SCHIEDAM - Op internet is een voorproefje te zien. Een hou- ten tafel staat in een ruimte. Je hoort een zaag die de tafel in stukken zaagt. Ritmisch op muziek. Als de houtsnip- pers bij elkaar worden ge- veegd, verschijnt het woord 'table' met mystieke muziek. Tafel stuk maar toch nog - of weer! - een tafel. Typisch een kunstwerk van Diet Wieg- man (64 jaar) vastgelegd door zoon Mike (30). De film -een 'gesamptkunstwerk' van vader en zoon- gaat don- derdag 25 September in pre miere bij bioscoop Cinerama in Rotterdam. Anagram heet de 50 minuten durende film die de Rotterdamse filmer en DJ Mike Redman over zijn Schiedamse vader maakte. „Hij is de ideale kunstenaar om een film over te maken." Geen filmpje voor het fami- liealbum maar een art-film die de veelzijdigheid van het werk van vader Diet laat zien. Vader Wiegman schuift tel- kens zijn zoon naar voren. Die is immers aanjager, sa- mensteller en maker van het filmproject. Een 'family affair' waar kennissen en vrienden hen voor waar- schuwde. Is dat niet moei- lijk of zelfs gevaarlijk? Daar lachen ze om. Diet: „Mike zeurde al twee jaar aan mijn kop om een film over mijn werk te maken." Mike: „Het concept gaat uit van de di- versiteit van zijn werk." Van keramiek tot lichtprojecties, van schilderijen tot grote sculpturen. Terugkerend thema; materiaal afbreken en weer hergebruiken. Een voorbeeld van slopen en op- nieuw creeren zijn de scha- duwbeelden. Zijn beroemd- ste beeld is de David van Mi chelangelo. In de film verzamelt Diet op het strand rommel. Uit drijf- hout, mosselen, touw en rot- zooi maakt hij een abstract beeld dat bij aanlichting met een lichtspot 'ineens' een ko- pie blijkt van het beroemde beeld van Michelangelo. Officieel dealer van o.a.: Fossil, Diesel, Guess, Jewelry, Davis, Mexx, Replay, DKNY, Festina, Elite Nieuwe Passage 3, Schiedam SCHIEDAM - Anagram toont alle facetten van vader Diet en alle disciplines die hij beheerst. De film heet 'Anagram' want uit de letters van zijn naam maakte Diet Wieg man elf nieuwe namen. Met zijn eigen naam erbij komt hij dan op twaalf. Bij deze twaalf namen ontstonden twaalf karakters die een an- dere zijde van zijn kunste- naarschap belichten. Daarom noemt hij zich in meervoud 'The Diet Wieg man Group'. Anagram is een kunstfilm zonder tekst of voice-over op de ritmische klanken van zoon Mike. Geen klas- sieke docu maar een kunst werk 'an sich' zonder uitleg of dwingende voice-over. 'Iedereen kan in de film zien wat tie zelf wil'. Naast de film komt er in Septem ber bij uitgeverij Artemis een boek met CD uit ook ge- titeld 'Anagram'. Elke donderdag - vrijdag - zaterdag Juwelier Hoogstraat 97, Schiedam MOSSELEN ZIJN ER WEER! Gebakken bokking per stuk1 Scharreleisalade met gepocheerde zalm IJslandse garnalen **95 Verse tilapiafilet gemarineerd of ongemarineerd 75 Visspecialist R. Bijl Broersveld 113® 010-4268710 Trends Watches SCHIEDAM - De kinderboerde- rij en speeltuin aan de Bo- rodinlaan/Puccinistraat in Schiedam-Noord genaamd Strauss&Co bestaat to jaar. Op zaterdag 6 September wordt dit feest gevierd met een dagvullend program- ma. De Jeugd Rijnmond- band maakt een rondje door de wijk en geeft aansluitend een workshop voor de aan- wezigen. Verder zijin Klie- der en Klodder en clown Ricky van de partij, worden pannekoeken gegeten en wordt er geschminkt. On- derdeel van deze feestelijk- heden is de fotowedstrijd 'Wie maakt de mooiste foto van Strauss&Co'. Nog tot 29 augustus kunnen foto's van de kinderboerderij en speeltuin aan de Borodin- laan/Puccinistraat worden ingeleverd. Het inlever- adres is Johann Strauss- plein 17, 3122 ZA in Schie dam. De inzenders dingen mee naar de hoofdprijs: een gezinsabonnement voor Diergaarde Blijdorp. Ook zijn er enkele losse entree- kaarten voor de populaire Rotterdamse dierentuin te winnen. Op 6 September tijdens het jubileumfeest worden de winnaars van de fotowedstrijd bekendge- maakt. Strauss&Co staat met enige trots stil bij het 10-jarig be- staan. Zegsman Dick den Boer: „Wij draaien volledig op vrijwilligers en krijgen niet veel subsidie. Dat wij nog altijd bestaan, is zeker een feestje waard." SCHIEDAM - De totale meekosten voor het besluit om kort ge- strafte gedetineerden hun huishuur te vergoeden worden in- geschat op 10.000 euro. „Weinig geld voor een groot maat- schappelijk effect", aldus wethouder Daskalakis bij de pers- presentatie. Volgens de WD is deze uitleg bij het publiek in het verkeerde keelgat geschoten. De WD meent dat 'belas- tinggeld niet moet worden weggegeven aan stadgenoten die, mijn van dijn niet weten te onderscheiden, en daarvoor te- recht gestraft zijn'. Volgens de WD zijn andere regelingen voldoende zoals de Volkskredietbank waar een ex-gestrafte een beroep op kan doen. Daarom vraagt de WD zich af wat Burgermeester en Wethouders bezielde om deze Schiedam se regeling in te voeren. En vooral waarom niet eerder de raadscommissie Samenleving en Bestuur om advies is ge- vraagd. Over Mike Redman Mike Redman (1978) is regisseur, producer, DJ, tv-maker en houdt er, net als zijn vader, van veel dingen tegelijk te doen. Op 16-jarige leeftijd maakte hij een griezelfilm met veel bloed en leerde het filmvak bij special effect studio Sjoerd Didden. Daar werkte hij onder meer mee aan de 'Rotterdam'- film van Jacky Chang. Voor de VPRO maakte hij voor Villa Achterwek de rubriek Villa Achterbuurt. Als muzikant of DJ staat hij zijn mannetje. Nog vorig weekeinde stond hij op het Lowlands festival en draaide hiphop, jungle en drum&bass. Al eerder maakte hij een docu over de hiphop-scene van Rot terdam. Over Diet Wiegman Diet Wiegman (1944) is telg uit een beroemd regionaal schildersgeslacht. Zelf is hij een duizendpoot die verschil- lende disciplines in zijn werk samenbrengt. Zoals in de film te zien met dans (met Amy Gale), architectuur (project Licht Weena) en zijn beelden van afval.Grote beelden of sculptu ren van Diet zijn te bewonderen in zowel de regio (Vlaar- dingen, Fransestraat) maar ook in Berlijn of Barcelona. Diet Wiegman was jarenlang docent aan de Rotterdamse kunst- academie. maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen im Diet Wiegman (rechts) en Mike Redman maakten de film 'Anagram'. Dit kunstwerk van vader en zoon- gaat 25 September in premiere bij Cinerama. Foto: R. van der Kraan 3 voort 250 gram 500 gramHP# woensdag 20 augustus 2008 - X082 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitqave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. Foto's van kinderboerderij/speeltuin Strauss&Co, zoals deze van Maasstad-fotograaf Roger van der Kraan, kunnen meedingen naar een Diergaarde Blijdorp-abonnement. BIJ ARTIKEL 'ZOON MIKE REDMAN FILMT KUNSTENAAR DIET WIEGMAN'

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3