Gemeenteberichten Rookvrij genieten in de Schiedamse Horeca Schiedamse boekenmarkt op 20 September 2008 gemeente Schiedam -.frilii-bii.i? r 8,1 EL Sinds het rookverbod per 1 juli 2008 zijn alle horecagelegenheden verboden terrein voor de sigaret. Ook de Schiedamse horecaonder- nemers en hun klanten moeten eraan geloven. De nieuwe regels roepen Jlink wat weerstand op on- der de rookminnende consumenten. Maar, creatieve oplossingen voor het rookprobleem dienen zich aan. Zo bouwde eigenaresse Monique Moret van't Stappertje aan de Hoogstraat een aparte rookruimte. "Het rookverbod is zowel voor de consumenten als de horecaonder- nemers behoorlijk wennen", aldus Moret. "We kunnen met z'n alien hoog of laag springen, de nieuwe regels zullen toch moeten worden nageleefd. Dat kan goedschiks of kwaadschiks en dan kies ik toch voor de eerste variant. Want of er nu gerookt mag worden of niet, de gezelligheid moet voorop blijven staan in het uitgaansleven." 'Verdomhoekje' "Ik vind het belangrijk dat mijn klan ten niet het gevoel hebben naar het 'verdomhoekje' te worden verbannen als zij een sigaretje willen roken", legt de cafehoudster uit. "Ik had het geluk dat er achterin het cafe nog een aardige ruimte beschikbaar was. Eigenlijk was het de bedoeling hier een eethoek te creeren. Toen het rook verbod echter bekend werd gemaakt, 'Vieftkort-ookm *V r £mi vuui whion con. ming soo heb ik besloten er een rookruimte van te maken." "Het is heel prettig vertoeven in de sfeervol ingerichte rookruimte", vervolgt Moret enthou- siast. "Klanten kunnen hier gezellig aan een van de houten tafeltjes hun sigaretje roken, terwijl zij tegelijker- tijd genieten van het uitzicht buiten of de snuisterijen aan de muur. De readies zijn dan ook heel positief. Om ervoor te zorgen dat onze klanten hun weg naar de rookruimte weten te vinden, attenderen wij zowel vaste als nieuwe klanten op het bestaan ervan. En om ze niet te lang in de ruimte te laten doorbrengen, serveer ik tegenwoordig aan de bar naast de gebruikelijke nootjes, extra hapjes." Markiezen "Gedurende de zomerperiode vinden klanten het uiteraard geen probleem om lekker buiten op het terras te ro ken. Maar niemand zit er natuurlijk op te wachten om straks weer en wind te moeten trotseren voor een sigaretje. Ik ben daarom met de gemeente in onderhandeling om markiezen boven het terras te laten plaatsen. Deze staan gezellig en zorgen ervoor dat de rokers het droog houden." "Normaal stond het in de zaak op de vrijdagavond blauw van de rook. Nu is de lucht helder en dat is een heel rare gewaarwording", vertelt Monique lachend. "Het fijne is dat het zonder die rook ook nog eens gezellig is gebleven!" Winkeliersvereni- ging Hoogstraat in Schiedam or- ganiseert op zater- dag 20 September 2008 van 9.00 tot 17.00 uur opnieuw een tweedehands boekenmarkt in het centrum van Schiedam. Op de derde Schiedamse boekenmarkt vindt u een groot en ge- varieerd aanbod van tweedehands boeken, en de entree is gratis! U kunt rondstruinen langs kraam- pjes met onder andere Neder- landse en buitenlandse literatuur, (streek)romans, thrillers, biografieen, strips, kookboeken, kinderboeken, boeken over Schiedam en Rotter dam, geschiedenis, kunst en weten- schap. Zowel voor koopjesjagers als verzamelaars van antiquarische boe ken is er volop keuze. Boekenlief hebbers kunnen er uren snuffelen. De boekenkramen staan op de Hoog straat (van de Grote Markt tot de Korte Dam), de Korte Dam en op- de Lange Haven/Dam (voor en naast de Korenbeurs). Op de Grote Markt wordt daarnaast ook weer de culi naire versmarkt gehouden, met een ruim aanbod aan delicatessen. Wet bodembescherming Ontwerpbeschikking (Noordvestsingel 93-95) Onderwerp Naar aanleiding van de ontvangst van de resultaten van een nader bodemon- derzoek voor de locatie locatie Noordvestsingel 93-95 (postcode 3119 DC), kadastraal bekend onder sectie H, nummers 1738, 1852, 1870 en 1871 nemen burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam op grond van artikel 29, lid 1 en artikel 37 van de Wet bodembescherming een besluit inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging en of het uitvoeren van een spoedige sanering noodzakelijk is. Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn voornemens om op basis van het nader bodemonderzoek te besluiten dat: - sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 Wbb; - op basis van het huidige dan wel voorgenomen gebruik van de bodem en de mogelijkheden tot verspreiding van de verontreiniging een spoedige sanering als bedoeld in artikel 37 Wbb niet noodzakelijk is; voldaan is aan artikel 4 lid 1 uit het Besluit 'verplicht bodemonderzoek bedrijfsterreinen' wijzigingen in het gebruik van de locatie ten alle tijden gemeld dienen te worden bij het bevoegd gezag, zijnde het College van burgemeester en wethouders van Schiedam. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 20 augustus 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun ziens wijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796. Wbb-code: SC060600454 Opname WeCare gastouderbureau in het Register Kinderopvang Met ingang van 14 augustus 2008 is de houder K. Mao opgenomen in het Register Kinderopvang onder vestigingsnummer 5. De volgende gegevens zijn opgenomen. Ontheffing sluitingstijd horeca tijdens de Brandersfeesten 2008 Op 30 januari 2008 heeft het col lege van burgemeester en wethouders besloten om de Brandersfeesten (26 - 28 September 2008) aan te wijzen als collectieve festiviteit in de zin van 'artikel 4.1.2 van de APV Schiedam. Dit houdt in dat horecabedrijven in de binnenstad van de gemeente Schie dam zich niet hoeven te houden aan de gebruikelijke geluidsnormen die voor een horecabedrijf van toepassing zijn. In navolging van bovengenoemde aanwijzing verleent de burgemeester op grond van artikel 2.3.9, vierde lid, onder c van de APV Schiedam een algemene ontheffing van het sluitingsuur voor de horecabedrijven gelegen in de binnenstad. De ont heffing geldt voor horecabedrijven in de binnenstad van de gemeente Schiedam, met uitzondering van de cannabisverkopende horecabedrijven (coffeeshops). Deze horecabedrijven mogen op 26 en 27 September 2008 open blijven tot 04.00 uur. De ont heffing geldt niet voor de terrassen. Vanaf 21 augustus 2008 ligt een afschrift van bovengenoemd besluit gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedu rende de genoemde periode kunnen belanghebbenden hiertegen een be- zwaarschrift indienen. Het bezwaar- schrift dient te worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Alle overige horecabedrijven in Schiedam, dienen zich grond van artikel 2.3.9 van de Algemene Plaat selijke Verordening Schiedam te houden aan de tijden zoals vermeld in de exploitatievergunning. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de afdeling Veilig- heid, bereikbaar op telefoonnummer 010-219 1418 Gegevens Houder: Vestigingsnummer: Naam: Adres: Pc gem. Telefoon: KVK nr: 5 K. Mao Westfrankelandsestraat 38 3117 AS Schiedam 06 16 53 21 60 24437775 Met ingang van 21 augustus 2008 is gastouderbureau WeCare aan de West frankelandsestraat 38, 3117 AS te Schiedam opgenomen in het Register Kin deropvang van gemeente Schiedam onder locatienummer 05.01. De volgende gegevens zijn opgenomen: Gegevens van het gastouderbureau Locatienummer: 05.01 Naam: WeCare Gastouderbureau Adres: Westfrankelandsestraat 38 Pc+gemeente: 3117 AS Schiedam Datum inschrijving: 21 augustus 2008 Het Register Kinderopvang ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1Openingstijden: maandag van 12:00-16:00 uur. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 8:00-16:00 uur en donderdag van 8-20:00 uur. Daarnaast zijn deze gegevens ook beschikbaar via de website www.schie- dam.nl. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij mw. drs. S.P. Badal, afdeling Educatie&Welzijn, telefonisch bereikbaar op het nummer 010-219 1529 en via e-mail s.badal@schiedam.nl. Jswri H'Mnry Mnw ■1W» UlS*

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4