Voor kinderen met en zonder handicap m m Afsluiting kunstproject 'Je bent wat je eet' Meerijden in Griendentocht van toerclub Rijnmond Nieuw onderkomen voor fietsenstalling MPS Zwaantje perst zich onder Schieviaduct door Beestenboel Boekbeeld maasstad Regio weekbladen Dag Zonder Drempels Doordat de attracties en sanitair ook geschikt zijn voor rolstoelgebruikers, kunnen alle 'kinderen' van l tot 80 drempelloos genieten van dit gratis toegankelijke evenement. Op het programma staan optredens van lokale en na- tionale artiesten, zoals het clownstrio 'De Mikkies', entertainer Wally Preyll, 't Dweilorkest en de interna- tionaal bekende groep muzi- kanten met een handicap, de Rolantino's. Op het veld worden de hele dag door activiteiten geor- ganiseerd, zoals schminken, taartenbakken en bloems- chikken, knutselen en schil- deren met Vlaardingse arti esten en er is een heuse rol- stoelhindernisbaan. Ook is er een kinderboerderij met knuffeldieren Ook er is een speciale draaimolen die ook geschikt is voor mensen in een rolstoel of bed. En er zijn ter plaatse voldoende vrijwilligers aan- wezig om een handje te hel- pen, als dat nodig is. De or- ganisatie verwacht dit jaar ongeveer 3000 bezoekers. Voor meer informatie en het volledige programma: www. dagzonderdrempels.nl. Eve- nals vorig jaar zal ook dit jaar burgemeester Bruinsma de dag openen. Dit gebeurt om 12.00 uur. De Dag zonder Drempels is een onderdeel van het Zo- merterras. Een jaarlijks ter- ugkerend muziek- en the- aterfestijn in het Oranjepark dat bekend staat om het ge- varieerde programma met pop, wereldmuziek, jazz, klassiek, theater, beeldende kunstprojecten, film en poezie en dans. waterweg - Djodi is een ge- steriliseerde poes van 3 jaar oud. Het is een lieve, maar verlegen dame die in het be gin wat tijd nodig zal hebben om te wennen. Djodi verblijft nu al aardig wat maandjes op het asiel en zij is dringend op zoek naar een nieuw tehuis! Zij heeft het namelijk niet zo naar haar zin tussen de an- dere katten. Djodi is buiten gevonden, maar we denken dat zij als binnenkat ook wel goed zal kunnen wennen. Geeft u Djodi een kans? Meer informatie over Djodi en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierente- huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het die- rentehuis is geopend van maandag tot en met zater dag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35 door Bart Bos SCHIEDAM - Net toen de be heerders van de fietsen stalling bij de Koemarkt dachten dat het er niet meer van zou komen, krijgen zij toch zicht op een nieuw onderkomen. De aannemer die het gebouwtje gereed moet maken voor gebruik door de fietsenstalling- beheerders heeft de kiosk nabij de Koemarktbrug sinds kort voorzien van zijn reclamevlag. Het lijkt dus een kwestie van tijd dat de beheerders van de fietsen stalling in het centrum hun portocabine kunnen verrui- len voor de ruimere kiosk. Een plek ook met uitzicht, maar natuurlijk ook inkijk, van alle windhoeken. Wanneer de nieuwe ruimte in gebruik kan worden ge nomen is nog niet duidelijk maar zodra dat gebeurt, wordt de portocabine waa rin de beheerders nu hui zen verwijderd van het ter rein van de fietsenstalling. Daarmee komt er dus weer meer ruimte voor het stallen van fietsen door de bezoek- ers aan de Schiedamse bin- nenstad. Het stallen van de fietsen op deze plaats is onlangs gratis geworden. Daardoor moet de stall ing populairder worden onder de wielrijders zodat het wildparkeren van de ijzeren ros op andere plaat- sen wordt tegen gegaan. Al- thans dat hopen de beleids- makers van de gemeente. Ondernemers in de binnen- stad zijn niet altijd even blij met de fietsen die her en der worden geplaatst tegen gevels en etalages. In deeltje 9 van de serie van't Oft naar 't Oofd doen Gera van der Wei- jden en Jan Ander son het verkeren van de Vijfsluizen uit de doeken. Dit grensgebied tus sen Vlaardingen en Schiedam is altijd een natuurlijk buf fer geweest tussen de twee steden. Tegenwoordig is het oude Gorzengebied vanaf het metrosta- tion als een mooi panorama te overz- ien. Weliswaar legt de mechanische stem in de metro de klemtoon abusievelijk op de verkeerde lettergreep, maar wie kan een computer iets kwalijk nemen. Bovendien zal bin- nen niet al te lange tijd het gebied zijn laatste ruimtelijke uitstraling verliezen wanneer het kantorenpark op het oude Shell sportcomplex gebouwd gaat worden, waarna de fout- tief uitgesproken naam alles zal zijn wat er rest. De wederwaardigheden die in het boekje beknopt worden weergegeven houden in elk geval een aantal zaken wat langer in het geheugen vast. De perikelen rondom aanleg en sluit- ing van de historische tol, zowel als de Benluxtunneltol mo- gen algemeen bekend zijn, net als afstoting door ROVS en verhuizing van het sportgebeuren naar de Broekpolder. Het is eigenlijk frapant dat de historie van een vereniging die in de jaren 70 meer dan 15.000 leden had, onderverdeeld in tientallen afdelingen, met een impact op de lokale constel- latie van hier tot gunter, er niet zelf in is geslaagd om haar geschiedenis met een boekwerk vast fe leggen. Heel leuk is de kaart die de heer A. Vogelij in 1987 maakte van het gebied. Uit zijn herinnering en overleveringen schet- ste hij een legenda van de boerensituatie rond 1880. De se rie van't Oft naar't Oofd is een uitgave van het Streekmu- seum, de deeltjes kosten 2,50. In het streekmuseum staat de tentoonstelling over het Sportpark de Vijfsluizen nog tot en met September opgesteld. Hierin wordt meer specifiek de geschiedenis van het sportpark in beeld gebracht. Streekmu seum Anderson, Kethelweg 50. Maasstad Weekbladen verloot onder lezers enkele exemplar- en van het boekje't Oft naar't Oofd'. Om in aanmerking te komen stuur een e-mail naar s.schaper@maasstad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam. Vergeet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek waarnaar u wilt meedingen. SCHIEDAM - De groepsexposi- tie 'Je bent wat je eet' in Pand Paulus wordt op zaterdag 30 augustus afgesloten. Tussen Pand Paulus en restaurant Lepels aan de Korte Haven in Schiedam staat een lang lint van tafels waaraan aller- lei activiteiten plaatsvinden die iets te maken hebben met eten en kunst. Er is bi- jvoorbereld een Jamie Oli ver look-a-like contest waar- bij door publiek gemaakte hapjes worden beoordeeld. Stichting Kunstwerkt houdt deze culinaire wedstrijd in samenwerking met Lepels eten|drinken. De opdracht is om amuses (kleine hapjes) te maken in de stijl van Jamie Olivier, de bekende tv-kok en kookboekenschrijver. Zaak is om te werken met verse in- Maak 12 borrelhapjes, tapas, snacks of amuses en laat die beoordelen door Schiedamse topkoks gredienten, fantasie en oog voor verrassende smaakcom- binaties. Het moet lekker zi jn maar ook een lust voor het oog. „Maak 12 borrelhapjes, tapas, snacks of amuses en laat die beoordelen door een deskundige jury van Schiedamse topkoks", doet Marc Oudshoff van Sticht ing Kunstwerkt een oproep aan de keukenprinsen en prinsessen uit de regio. „Voor de winnaar is er een leuke prijs. Hapjes inleveren kan op 30 augustus tot 14.00 uur." De prijsuitreiking van de Jamie Oliver look-a-like contest is om 15.00 uur op het podium bij Pand Paulus. Verder zijn er komende za terdag nog catwalkmodellen 'om op te vreten'. Dat predi- kaat krijgen zij omdat speci ale 'likkleding' van de hand van Marian Kastelein wordt gedragen. Ook een vuurspu- wende dichter, muziekboot 'De Notendop', dameszang- koor 'Uit voile borsten' en menukaart ontwerper/il- lustrator Rene Stoute geven acte de presence aan een van de opgestelde tafels. Voor kinderen zijn er work shops schilderen en acroba- tiek. Volwassenen kunnen deelnemen aan een culinaire workshop van chefkok/kun- stenaar Montebasso. De activiteiten aan de Korte Haven zijn tussen 13.00 en 17.00 uur. 's Morgens tussen 10.00 en 12.00 uur haakt ook het Stedelijk Museum in op het project 'Je bent wat je eet' met een kunstworkshop en rondleiding voor kinderen van 6 tot 12 jaar. De kosten voor het entree van het mu seum zijn 2,50 euro. Natu urlijk kunnen zaterdag ook de werken nog bekeken wor den van de 25 kunstenaars die in 'Je bent wat je eet' op kunstzinnige wijze vorm hebben gegeven aan verschil- lende aspecten van eten. De activiteiten aan de korte Ha ven zijn gratis toegankelijk SCHIEDAM-Toerclub Rijnmond rijdt zondag 31 augustus een tocht van 125 kilometer. De Griendentocht zet koers naar Voorne Putten, gaat langs de Rhoonse en Carnisse Grien- den en via Barendrecht naar Kinderdijk. Er wordt in een groep gereden. De gemid- delde snelheid is maximaal 25 kilometer per uur. Het dragen van een valhelm wordt aangeraden. De start is om 09.00 uur bij Harga- sport aan de Sportlaan 7 in Schiedam. Inschrijven kan vanaf 08.30 uur en kost 3,00 euro. woensdag 27 auqustus 2008 - WX91 VLAARDINGEN - Voor het tweede achtereenvolgende jaar vindt aanstaande zaterdag de Dag Zonder Drempels plaats in het Oranjepark aan de Hoflaan in Vlaardingen. Een uniek evenement voor kinderen, jongeren en volwassenen met en zonder handicap. 1 Wanneer de nieuwe ruimte in gebruik wordt genomen, wordt de portocabine waarin de beheerders nu huizen verwijderd van het terrein van de fietsenstalling. Daarmee komt er dus weer meer ruimte voor het stallen van fietsen. Foto: Bart bos LEZERSACTIE Vorige week stond in Maasstad een foto van de nieuwe trambrug nabij NS-station Schiedam. Op dezelfde plek werd zondag deze foto gemaakt door Angelo de Boer. Ho- telschip Zwaantje perst zich onder het viaduct door.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 12