Nederlanders hebben goede band met buren Enquete huurders bij Waterweq Wonen BETAALBARE woning kopen? Bekijk ons aanbod! WATERWEG WONEN 1 ^mwm mm mwmwmi aim m Hypotheek- renteaftrek Liever een goed buur... maasstad Schiedam/woonjournaal weekbladen Over politieke kwesties zijn de meningen doorgaans verdeeld, neem het vreem- delingenbeleid of militaire operaties in het buitenland. Een kwestie waar de mees- te mensen niet zo verdeeld over zijn, is de hypotheek- renteaftrek. Aanhangers van alle politieke partijen denken veelal hetzelfde over dit onderwerp. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het CBS onderzocht de meningen van aanhan gers van politieke partijen: het Nationaal Kiezersonder- zoek. Daaruit blijkt dat een dui- delijke minderheid van de achterban van alle partijen is voor het afschaffen van de hypotheekrenteaftrek. Zo'n 12 procent van de CDA'ers en WD'ers is hiervoor, evenals 23 procent van de PvdA- stemmers. GroenLinks kent het grootste percentage stemmers dat het eens is met afschaffing van de hy potheekrenteaftrek, zo'n 35 procent. Hiermee zijn de aanhangers van de verschil- lende partijen relatief eens- gezind. Uit het onderzoek blijkt tevens dat Nederlan ders nauwelijks verdeeld zijn over een verbod op het homohuwelijk, belastingver- laging en afschaffing van de hypotheekrenteaftrek. Blij met de buren? De meeste Nederlanders wel. Tweederde beschouwt zijn buren als kennissen met wie ze goed overweg kun- nen. Twintig procent van de Nederlanders noemt de buren zelfs goede vrienden. Dat blijkt uit onderzoek in opdracht van het AD. In het kader van de lande- lijke Burendag op 20 Sep tember is aan duizenden Nederlanders gevraagd hoe ze met hun buren omgaan en wat ze van hun buurt vinden. Daaruit blijkt dat Nederlanders hun buren veel hulp bieden: een der- de heeft bijvoorbeeld een sleutel van het huis om bij te springen als een gezins- lid de sleutel vergeten is. Bovendien gaat een op de drie Nederlanders regel- matig gezellig bij de buren op bezoek of helpt door plantjes water te geven tij- dens een vakantie. Zelfs af en toe op de kinderen pas- sen behoort tot gunsten die buren voor elkaar doen. Uit het onderzoek blijkt dat mensen niet alleen blij zijn met de buurtbewoners, maar 00k met hun woon- omgeving. De buurt krijgt gemiddeld een dikke vol- doende, namelijk een 7,5. Zelfs in achterstandswij- ken krijgt de woonomge- ving een prima cijfer: een 6,8. Er is niet alleen posi- tief nieuws: dertig procent ervaart wel eens overlast van de buren. In de helft van de gevallen gaat het dan om geluidsoverlast. in de complexen, zoals de inbraakwerende voorzienin gen en het functioneren van de cv. De dienstverlening van Waterweg Wonen rond het afhandelen van repara- tieverzoeken wordt aan de orde gesteld. Er wordt ge vraagd naar de mening van de bewoners over hun buurt, zoals het onderhoud van het groen, de sociale veilig- heid en dergelijke. Aan de orde wordt gesteld of er in de woonomgeving sprake is van overlast door hangjon- geren, zwerfvuil en andere zaken. Ook worden vragen gesteld over het werk van de huurdersraad RMWL en de bewonerscommissies. Om de respons op de en quete te stimuleren worden geldprijzen van 100 en 50 beschikbaar gesteld. De resultaten van het onder zoek worden gepresenteerd op een bewonersavond voor alle huurders. Die avond zal op 30 oktober in het Delta- hotel worden gehouden. Er worden gesprekken gevoerd met huurders die hebben la- ten weten dat zij willen mee- doen met de huurdersverte- genwoordiging of met een bewonerscommissie. Eind 2008 is er een nieuwe parti- cipatie- en overlegstructuur bij Waterweg Wonen. BORGDORFF MAKELAARS woensdag 27 augustus 2008 - X085 Volqende week valt bij alle huurders van Waterweq Wonen een enquete op de mat. VLAARDINGEN - Alle 14.OOO huurders van Waterweg Wo nen ontvangen in de eerste week van September een schriftelijke enquete van de Woonbond. Het gaat om een enquete die is opgesteld door een werkgroep van voorzitters van bewoners- commissies die aan de slag is gegaan om te komen tot een nieuwe huurdersverte- genwoordiging bij Waterweg Wonen. In de enquete wordt gevraagd naar zaken die te maken hebben met de kwa- liteit van de woningen, zoals de isolatie en de onderhouds- toestand. Vragen worden ge- steld over de voorzieningen Veel buren helpen elkaar met het water qeven van de plantjes als de buurtbewoners op vakantie zijn. VLAARDINGEN R. Schumanring 99 - Open huis donderdag 28 aug. 17.00 - 18.30 u. 3-kamer hoekmaisonnette met zonnig balkon. - Lichte woonkamer (circa 25 m2) met laminaatvloer. - Dichte keuken in lichte kleurstelling. - v.v.E bijdrage ca. 139,- p.m. incl. stookkosten. - Plafonds en wanden gewit! VRAAGPRIJS 139.500,- k.k. VLAARDINGEN R. Schumanring 115 VLAARDINGEN Burg. A. v. Walsuml. 453 VLAARDINGEN Burg. A. v. Walsuml. 315 VLAARDINGEN Van Aerssenstraat 14 - Speels ingedeelde 3-kamer hoekmaisonnette. - Lichte woonkamer met toegang tot zonnig balkon. - Dichte keuken met lichte keuken. - 2 slaapkamers van circa 14 en 7 m2. - V.v.E bijdrage ca. 139,- p.m. incl. stookkosten. - Plafonds woonetage gewit. VRAAGPRIJS 141.500,- k.k. VLAARDINGEN Eksterlaan 146 - Net 4 kamer appartement (6e etage). - Ruime woonkamer met t.t. het balkon. - Open keuken met nieuwe keukenopstelling. - 3 slaapkamers (ca. 12, 11 en 6 m2) en inloopkast. - Vernieuwde badkamer met douche, wastafel en wma. - V.v.E bijdrage ca. 133,- p.m. excl. stookkosten. VRAAGPRIJS 149.500,- k.k. - Royaal 5 kamer appartement (5e etage). - Grote woonkamer met t.t. balkon. - Woningbreed balkon gelegen op het zuidwesten. - 4 slaapkamers ca. 13, 12, 11 en 6 m2). - Nieuw betegelde badkamer. - Eigen grand. Woonoppervlakte ca. 106 m2. VRAAGPRIJS 164.000,- k.k. Open huis dinsdag 2 sep. 16.30 - 17.30 u. Nette 4 kamer tusseneengezinswoning. Lichte woonkamer met fraaie open trap. Open keuken met toegang tot achtertuin. Ruime achtertuin (zuidwesten) met houten berging. 3 slaapkamers ca. 12, 12 en 6 m2). KOOPSOM 142.500,- k.k. - Ook mogelijk aan te kopen in koopgarant. - Ruim 4 kamer appartement op le etage. - Lichte woonkamer met toegang tot het balkon. - Dichte woonkeuken met witte keuken. - 3 slaapkamers ca. 12, 12 en 6 m2). - Eigen grand. Woonoppervlakte ca. 93 m2. KOOPSOM 134.000,- k.k. NVM Korte Hoogstraat 1, Vlaardingen Telefoon 010 - 445 31 44 vlaardingen@borgdorff.nl www.borgdorff.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 13