Stefan Droog keert terug bij Vlaardingen-Holy 'De 4e klasse is een club als Holy onwaardig' Spirit zesde, Asvion laatste Deltasport eindiqt als 3e in toernooi Sparta amateurs 111 vint Nicole Thijssen snel uit het toernooi Gophers snel langs Roef CWO/zo verrast tegen 3e klasser CWO/za onderuit Luke Verburg Nederlands kampioen Spirit-Asvion op 2 november Gouden hoofdrol oud-Vlaardingse Gebrek aan ritme maasstad Vaterweg/Sportjournaal weekbladen Sportflitsen honkbal - Voor de honkballers van Van Dijk/Gophers is de competitie gespeeld. Door de nederlaag op koploper Yellow Rangers op 17 augustus, 23-13, is de titel voor de Maassluise 3e klasser onbereikbaar geworden. Zondag deed Gophers wel zijn plicht tegen Roef. Met snelle scores werd in 2 uur en een kwartier naar een 10-5 overwinning gehonkbald. 31 au gustus wordt in en tegen Nuenen de competitie afgesloten. VOETBAL - De zondagtak CWO heeft voor de beker verrassend gewonnen van 3e klasser Delfia, 0-2. De Vlaardingse se klas ser is pas sinds 7 augustus in training en had nog geen oefen- wedstrijd in de benen. Trainer Jaco Verhoev zag zijn pupillen echter de wedstrijd controleren en middels doelpunten van Marco van der Lely en Adil Abdullahi afstand nemen. Vrij- dag bekert CWO tegen SVDPW de oude club van Verhoev. VOETBAL - De zaterdagtak van CWO oefende zaterdag tegen hoofdklasser Geinoord. Het was de verdienste van de 2e klasser die in de bekercompetitie PPSC met 5-0 klop gaf, dat Geinoord niet echt gevaarlijk werd. Pas in het slot ontglipte Geinoord even aan de aandacht van de CWO-defensie, 0-1 TRIATLON - Terwijl vader Marcel Verburg en moeder Margriet Uil zelf in de lappenmand zitten, blijft zoon Luke wel pres- teren in de triatlonsport. Luke Verburg prolongeerde zondag in Aalsmeer zijn Nederlandse titel bij de 6-jarigen. De jon- ge Schiedammer sloeg een gat bij het zwemmen en bouwde dit uit op de fiets zodat zijn titel bij het lopen niet in gevaar kwam. Luke Verburg finishte na 43,42 minuten. HOCKEY - Schiedamse hockeyliefhebbers hebben sinds vorige week 2 data omcirkeld in de agenda's. De derby in de le klas- se: Spirit-Asvion is door de bond op de kalender is gezet voor 2 november. De return is 19 april. De clubs beloven van het Schiedamse onderonsje een 'evenement' te maken. VLAARDINGEN - Deltasport nam dit weekeinde deel aan het Ir. Leeninga- toernooi bij de amateurs van Sparta. De Vlaardingers, onder leiding van oud-Spartaan Robert Verbeek, speelden vrijdag tegen le klasser Leonidas. Beide teams maakten er een pittig en bij vlagen aardig du el van waarbij Leonidas over de gehele wedstrijd bezien een licht veldoverwicht had. De Vlaardingers kwamen prima voor de dag met dege- lijk en verzorgd voetbal. Na de pauze nam Leonidas af stand, 2-0, maar Deltasport beet met een lob van Steve Kot knap van zich af, 2-1. Door de nederlaag speelden de Vlaardingers zondag om de 3e plaats tegen 2e klas ser OW. Deltasport, met Bekri Bajraktaray na zijn vakantie voor het eerst in de basis, speelde minder spran- kelend dan tegen Leonidas maar wist het aanvallend ingestelde OVV wel van het lijf te houden. Al ontbrak het de Vlaardingers wel aan de doortastendheid om de kan- sen te benutten. Wel nam de ploeg van Verbeek tot 2 keer toe meteen weer een voor- sprong kort nadat OW de gelijkmaker scoorde en liet zo de Oostvoornse ploeg niet in de wedstrijd komen. De 3- 2 winst betekende voor Del tasport de 3e plaats in het toernooi dat door Sparta zelf werd gewonnen. f f VLAARDINGEN - Het Bokx Vast- goed Open tennistoernooi is 1 van de publiektrekkers reeds in de le ronde kwijt- geraakt. De Westlandse Ni cole Thijssen, nummer 252 van de wereldranglijst en de 2e Nederlandse achter Michaella Krajicek, verloor maandag van haar Neder landse rivale Chayenne Ewijk, nummer 261 van de wereld. De nationale talen- ten maakten er een span- nende partij van. Thijssen won gedegen spelend de te Overstap set, 4-6, maar verloor de controle over haar spel in de 2e set. Ewijk profiteerde maximaal. Al had zij wat moeite het beslissende set- punt te maken, 6-1. In de 3e set hield Chayenne Ewijk op het beslissende moment wel het hoofd koel en trok in de late uurtjes op het tv Holy-complex de wedstrijd naar zich toe, 7-5. Het kwa- lificatietoernooi kreeg za terdag en zondag een mooi Vlaardingse tintje. Voor- malig Holy-spelers Nico- lette van Uitert en Pauline Wong (haar toegezegde wildcard ging naar Nicole Thijssen) wisten knap het hoofdtoernooi te bereiken. Van Uitert zorgde meteen voor een verrassing in dat hoofdtoernooi door de Rus- sische Marina Melnikova in 2 sets te verslaan, 6-2 en 7- 6. Meer informatie over het internationale toernooi op: www.bokxvastgoedopen. nl. Zondag zijn de finales van de Vlaardingse Chal lenger en Future. VLAARDINGEN - De in Vlaardin- gen geboren en getogen wa- terpoloer Danielle de Bruijn heeft in Bejing haar droom waargemaakt. De Bruijn die 3 jaar geleden op verzoek van bondscoach Robin Van Galen besloot terug te keren in Oranje, bleek door haar routine tijdens de Spelen van onschatbare waarde voor het Nederlands waterpolo. De oud-Vlaardingse bekroonde haar Olympisch optreden met goud. In de finale tegen Amerika speelde Danielle de Bruijn de hoofdrol door 7 van de 9 Nederlandse tref- fers voor haar rekening te nemen. De Bruijn werd met 17 treffers topscorer van het Olympisch waterpolo. VLAARDINGEN - Door afzeggen van Hellevoet en Zwijndrecht speelden de honkballers van Vlaardingen-Holy pas za- terdagavond de le wedstrijd na de zomerstop. Waar van- wege de stand op de ranglijst (Holy 6e en Braves 9e) werd gehoopt op winst door de Vlaardingers, bleek het mis- sen van wedstrijdritme de pupillen van John Jonkers en Ton Benner op te breken. Profiterend van de veldfou- ten en het gebrek aan slag- kracht bouwde Braves aan een grote voorsprong, 14-4. VLAARDINGEN - Hij heeft er wel slapeloze nachten van gehad. „Holy is 4e klasser en dat is toch 2 klassen later dan Hawks waar ik nu speel. Daarnaast heb ik het nog al- tijd goed naar mijn zin bij de Dordtse 2e klasser. Het is een geweldige club." Maar het besluit van Stefan Droog staat inmiddels vast. De Schiedamse pitcher en kor- te stop keert vanaf komend seizoen terug bij zijn oude club Holy. „Ik heb altijd ge- zegd dat ik terug zou komen bij de club waar ik mijn op- leiding heb gehad. Belang- rijke overweging is dat ik na al die jaren wat dichter bij huis wilde honkballen." Nog belangrijker was mis- schien wel dat trainer John Jonkers een beroep op hem deed. „Ik ken John goed. Hij is al eerder mijn coach ge- weest bij Holy maar 00k bij Hawks. Hij is een heel goede trainer. Ik werk in Delft en hij woont daar dus wij zie el- kaar regelmatig. Toch had ik deze stap nooit gezet als ik er geen vertrouwen in heb dat er progressie zit in dit jonge team van Holy. Kijk bijvoor- beeld naar het aantal runs dat zij dit seizoen hebben behaald. Zij zijn dan een van de toppers in deze klasse. Alleen verdedigend is er een probleem." Droog vertelt dat Jonkers en Ton Benner dit jaar noodgedwongen moes- ten starten met een nieuw jong team. „En daarmee hebben zij goed werk ver- richt. Towen ik hoorde dat beide coaches een jaar bijte- kenden, heb ik besloten 00k mijn steentje te gaan bijdra- gen." Jonkers informeerde* al vorig jaar bij de 30-jari- ge Schiedammer. „Maar ik gaf mijn woord toen al aan Hawks. Ik vind het niet net- jes dan nog weg te gaan." VLAARDINGEN - Stefan Droog wil bij Holy de kennis over- dragen die hij zelf opdeed bij le klasser Zwijndrecht, hoofdklasser Sparta-Fey- enoord en 2e klasser Hawks. „Ik ga nu spelen met jongens die ik zelf nog heb opgeleid als coach van een aspiran- tenteam. Het moet mogelijk zijn dat wij hoog in de 4e klasse meedoen. En als het niet komend seizoen al niet lukt dan moeten wij het jaar daarna promoveren naar de 3e klasse. De 4e klasse is een club als Holy onwaar dig." Droog is zich ervan bewust dat het geen een- voudige opgave wordt. „Ik moet ermee leren omgaan dat ik 2 klassen lager speel. Dat zal zeker een keertje te- genvallen maar ik zie vooral de uitdaging met dit team hogerop te komen." Droog weet dat coaches Jonkers en Benner nog andere spe- lers polsen voor een over- gang. „Wie weet helpt het dat ik hen met zo'n overstap ben voorgegaan." H I ja^31 I J, T t I woensdaq 27 auqustus 2008 - WX93 H Asvion heeft het eiqen internationale voorbereidinqstoer- nooi op de laatste plaats afqesloten. Stadqenoot Spirit werd 6e en het Rotterdamse Aeolus winnaar. Vrijdaq ein- diqde het voorproefje van de derby Asvion-Spirit in 1-1. De als 2e qeplaatste Nicole Thijssen (foto) werd reeds in 1e ronde uit het Bokx Vast- qoed Open qeslaqen door haar Nederlandse opponent, Chayenne Ewijk. Foto: r. v/dKraan Stefan Drooq: „lk heb altijd qezeqd dat ik zou teruqkeren bij de club waar ik mijn oplei- dinq heb qehad. Ik wifde na al die jaren wat dichter bij huis honkballen.". Foto: r. v/d Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21