Gluren in donkere putten Blof topact tijdens Paradie Overschie 2000 Jaar Chinese geschiedenis op het toneel Motorpsycho komt naar Watt 'Avenier' als marathon ROTTERDAM - Domineert over- dag het lawaai van het heien en de dreun van de sloop- kogel, 's nachts is het stil op de bouwplaats. Akelig stil. Wanneer je er lang blijft ronddolen, gaat je fantasie vanzelf met je op de loop. En daarom organiseert Parfum de BoemBoem een nachte- lijke fietstocht langs bouw- plaatsen en sloopgebieden in Rotterdam: Parfum de BoemBoem by night. Rotterdam verandert snel en ingrijpend. Woon- en kantoortorens verrijzen, verkeersaders liggen open, oude gebouwen worden neergehaald. Parfum de BoemBoem verleidt bewo- ners en bezoekers van Rot terdam om die verande- ringen mee te beleven, met een serie zinnenprikkelende routes langs bouwplaatsen en sloopgebieden. Op 30 augustus vindt een speci- ale editie plaats van Parfum de BoemBoem, Parfum de BoemBoem by night. Deze fietstocht start op zater- dag 30 augustus om 22.00 uur bij Rotterdam ByCycle (Groothandelsgebouw, naast Centraal Station). De eerste stop is de foyer van audito rium Kriterion, op de ze- vende etage van Engels. Hier nemen we een duik in het verleden, met filmbeelden van historisch Rotterdam, afkomstig uit Gemeente- archief Rotterdam. Via het Centraal Station, langs de hekken van de bouwplaats, waar we de Rotterdamse banjospeler Harm Goslink Kuiper tegenkomen. Rond middernacht komen we aan op Rotterdam-Zuid, waar de anders zo luidruchtige bouwplaatsen nu verdacht roerloos zijn. Deelname kost vijf euro, ge- bruik van een fiets van Rot terdam ByCycle inbegrepen. Reserveren wordt aanbevo- len. Stuur een e-mail naar info@rotterdambycycle.nl o.v.v. Parfum de BoemBoem of bel 010-4652228. maasstad weekbladen ROTTERDAM - Op maandag 20 oktober treedt de Noorse rockband Motorpsycho op in het Rotterdamse poppo- dium WATT, dat begin Sep tember haar deuren opent. De kaartverkoop voor deze show gaat via de website van WATT. De muziek van Motorpsycho kan worden omschreven als psychedelische rock, met uit heavy metal, jazz, rock en pop afkomstige elemen- ten. Het drietal debuteerde in 1991 met het heavy metal album 'Lobotomizer'. Met een nieuwe drummer ont- wikkelde de band een unie- ke mengeling van grunge, heavy metal en indierock, aangevuld met geluidsex- perimenten. Het ambitieuze dubbelalbum 'Demon Box' uit 1993 was het begin van de productie van een grote hoeveelheid EP's en CD's in de jaren negentig. Met 'Let Them Eat Cake' koos Motor psycho voor een meer tegen de pop en jazz aanleunende sound met onmiskenbare in- vloeden van The Beatles en The Beach Boys. Op de daar- opvolgende CD's werd deze lijn doorgetrokken. Het dub belalbum 'Black Hole/Blank Canvas' (2006) combineert de sterke punten van zowel het oude als het vernieuwde Motorpsycho. Het laatste wapenfeit 'Little Lucid Mo ments' (2008) bevat daaren- tegen slechts vier nummers van epische lengte in psy chedelische rock-stijl. Deuren gaan om 19.30 open en de aanvang is 20.30 uur. Tickets kosten 20 euro ex- clusief administratiekosten. Festival wordt afgesloten met een groot ontbijt ROTTERDAM - De populaire band Blof is komende week end de grote publiekstrek- ker tijdens de tweede editie van Paradie Overschie. Dit culturele festival vond vorig jaar voor het eerst plaats na een raadpleging onder de bevolking. De deelgemeen- te Overschie (Rotterdam) streeft ernaar om met dit evenement iedereen in be- weging te krijgen. De grote publiekstrekker van het festival, dat ko- mend weekend plaatsvindt, wordt ongetwijfeld de band Blof. De band, onder meer bekend van het ambitieuze 'Umoja' project, speelt op zaterdagavond 30 augus tus in het Sidelingepark in Overschie. Net als alle evenementen is 00k dit op- treden gratis toegankelijk. Eerder op de avond is Ellen ten Damme te zien en een serie bands uit de regio. Paradie Overschie begint overigens al op vrijdag 29 augustus, met in de middag een programma dat vooral op de jeugd is gericht. 's Avonds zijn er optredens van de lokale bands Loose Tights en Macho Grandes, gevolgd door een concert van de The Fabulous Wan na Beatles. Topact van de eerste avond is De Dijk. Het festival wordt zondag afgesloten met een groot ontbijt in het Sidelinge park. Daarna zijn er de monstrates en clinics, een boekenmarkt en een dans- en drumspektakel. Aan het eind van de middag zijn er optredens van LaagLicht met het lied 'Overschie', en tertainer Edwin en het po pulaire duo Nick Simon. Paradie Overschie is een festival voor en door Over- schieenaren. De eerste edi tie werd nog door de deelge- meente ge'initieerd en geor- ganiseerd, maar inmiddels is daarvoor de Stichting Pa radie Overschie opgericht. Iedereen, van individu tot vereniging of organisatie, kan zijn of haar bijdrage le- veren. De stichting staat in principe open voor elk idee of initiatief, al zal zij er wel voor zorgen dat er een ba- lans ontstaat. „Cultuur brengt mensen op een ontspannen en infor- mele manier met elkaar in contact", motiveert deelge- meentevoorzitter Jan Mar- kerink van Overschie. „Met het cultureel weekend mik- ken wij op allerlei vormen van kunst en ontspanning die de verschillende groe- pen in onze deelgemeen- te aanspreken. De dagen staan bol van opmerkelijke voorstellingen en culturele activiteiten waaraan je niet voorbij kunt gaan." ROTTERDAM - Het succesvolle 4-delige toneelfeuilleton De Geschiedenis van de Fami- lie Avenier van Maria Goos door Het Toneel Speelt is in de Rotterdamse Schouw- burg op vijdag 5 en zaterdag 6 September in zijn geheel te zien op een dag. Op dinsdag 9 en woensdag 10 September zijn per avond twee delen te bekijken. Met De geschiedenis van de familie Avenier presenteert Maria Goos niet alleen een Brabantse familie met een winkelketen in witgoed, ze geeft 00k een beeld van het Nederland van na de Tweede Wereldoorlog. De karige maar hoopvolle jaren 50, de eerste gastarbeiders, het popfestival Kralingen, de NVSH en zelfontplooi- ing, flower power, emigra- tie, punkers, beleggen en de oer Hollandse camping, het komt allemaal voorbij. Be- halve de sterke teksten van Maria Goos ligt de kracht van het toneelfeuilleton in de uitstekende acteerpres- taties. De marathonversie van 'De geschiedenis van de familie Avenier' is op vrijdag 5 en zaterdag 6 September om 14.00 uur in de Grote Zaal. Dinsdag 9 en woensdag 10 September zijn er twee delen vanaf 19.00 uur. Luxor Theater ROTTERDAM - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen toonden aan dat je het maken van spectaculaire shows wel aan Chinezen kunt overlaten. Dit blijkt 00k uit de theatershow 'China Impressions'. Hierin wordt 2000 jaar Chinese ge schiedenis op het toneel ge- bracht. 'China Impressions' is op 6 en 7 September te zien in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. 'China Impressions' is ont- wikkeld voor de westerse markt en de vele Chinezen die buiten China leven. In de voorstelling zijn eeuwen- oude Chinese tradities en vormen vertaald naar het heden. Een clip op You Tube geeft een impressie van wat het publiek te wachten staat: dans, oosterse vechttechnie- ken en prachtige kostuums zorgen voor die bijzonde- re en mysterieuze Chinese sfeer. 'China Impressions' is een Chinees-Nederlandse co- productie. Chinese Gold Coast Company is een van de grootste theaterprodu- centen van China en dit be- drijf heeft sinds 2006 een contract met het Nederland- se International Performing Arts (I PA). In 'China Impressions' wordt zoals gezegd 2000 jaar Chi nese geschiedenis op het to neel gebracht. Het publiek maakt voor de pauze onder meer kennis met de Qin, Tang en Quin dynastie. De krijgers van het beroemde Terracotta leger komen tot leven en er wordt een kijkje genomen aan het hof van de keizer en keizerin en hun hofhouding tijdens China's Gouden Eeuw, de Tang Dy nastie. Te zien is onder meer de dans met de duizend han- den (Donghuah) van de Zij- deroute, waarin de invloed van het Boeddhisme zicht- baar wordt. In de tuin van de harem volgen we de van liefde dronken poet Li Bai en het verjaardagsfeest van de laatste keizerin van China, Xe xe, wordt gevierd met Pe king Opera dansers en een feeeriek verlichte draak. Na de pauze staat het mo- derne China centraal, onder de dynamische klanken van de drumgirls, gevolgd door moderne Tai Chi, etnische dansen en Martial Arts op Chinese hip hop. Tot slot ui- teraard een verwijzing naar de recente Olympische Spe len. De productie werd zonder inmenging van de Chinese overheid of censuur in China geproduceerd. ,,'China Im pressions' is een adembene- mende ervaring, waarin je ogen en oren te kort komt", stellen de makers. „De kracht, Aziatische schoon- heid en bruisende energie dompelen je onder in een belevenis, waarin je op een fantastische manier kennis maakt met het mystieke en het moderne China." Re serveren: 010-484.33.33 of www.luxortheater.nl. Win kaarten! Lezers kunnen kaarten win- nen voor de voorstelling 'China Impressions' op za terdag 6 September. In sa- menwerking met het Luxor geven we 5 x 2 kaarten weg. Meedoen? Stuur een mailtje met uw gegevens naar prijs- vraag@maasstad.nl. podium journaal Parfum de BoemBoem duikt deze keer in de duisternis. rni c i tt M 3) U woensdag 27 augustus 2008 - TX97 Blof treedt dit weekend op tijdens Paradie Overschie. Kijk voor het vollediqe programma op www.paradieover- schie.nl. Tijdens de voorstelling 'China Impressions' worden de bezoekers ondergedompeld in de Chinese cultuur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 25