Nieuwe buren... stel je voor 'Niet netjes' in de kerk op de Dam Opening door sexgodin Monigue Sluyter nr Visspecialist R. Bijl De Wissel na 1 September weer open Nieuw seizoen Theater aan de Schie Fietsendief aangehouden Kaarten zonder geraniums 6: If nir,'i/t 11 r maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Colofon Burenfeest op Stationsplein door Frank Willemse SCHIEDAM - Nee, het Stati onsplein is nog niet af. En ook Schieveste staat nog in de steigers. Toch houdt de gemeente Schiedam za- terdag een feestje op het Stationsplein. Vooral voor de bewoners van Schie- dam-Oost. Een wijkfeest onder het motto 'Ontmoet de nieuwe buren'. Meet Greet tussen oude en nieu we bewoners en vooral met de nieuwe bedrijven op Schieveste. Zo zal de DCMR die een nieuw kan- toor bouwt achter het NS- station, er zijn op het plein. Hoewel ook niet-wijkbewo- ners welkom zijn, is de ge meente Schiedam bang dat het feest overlopen wordt als er andere dan wijkbe- woners komen. „Waar zijn ze bang voor", vraagt ook Tjailing de Boer, voorzitter van wijkvereniging BVSO zich af. Het feest is bedoeld voor de wijkbewoners die al jaren te kampen hebben met vrachtverkeer en om- door Frank Willemse SCHIEDAM - Het kerkbestuur stemde toe. Maar de pastoor wenst uitdrukkelijk 'geen al te scabreuze schilderijen' in zijn kerk op de Dam. „Mooi naakt wel maar een mastur- berende dame gaat te ver in de kerk", aldus een bezorgde pastoor Van Tilburg. Kunste- naar Jacques Tange maakt speciaal voor de Damkerk een 'gepast' schilderij met een bijbels onderwerp: Ko- ning David en Batseba. Of een beroemd geval van over- spel. 'Niet netjes' is de 9e tentoonstelling van de Schie- damse kunstenaar Tange. hij nodigt jaarlijks collega's uit om erotisch werk te to- nen. Waarom schilderijen over sex, erotiek en naakt? Volgens Tange vooral omdat kunstenaars die ook erotisch werk maken dat maar zelden (kunnen) exposeren. Gale- riehouders zijn angsthazen, volgens Tange, die slechts klanten willen behagen. En niet shockeren. Toch hebben kunstenaars de behoefte erotisch werk te maken. Sex en erotiek hoort bij het leven Wijkkort leidingen. Hoewel wethou der Groene het wijkfeest opent, is het (nog) niet zo dat het Stationsplein af is. Nee, volgens de woordvoer- der vooral een feestje voor hen die zo lang in de rot- zooi hebben gezeten. Zater- dag van 12.00 tot 17.00 uur wordt het handjes schudden van nieuwe buren opgeluis- tert met muzikaal cabaret van 'Enge buren' en muziek van One Two Trio. Het plein wordt verder gevuld met veel kinderactiviteiten. SCHIEDAM - Inloophuis De Wissel is vanaf l September weer 3 middagen in de week van 14.00 tot 16.00 uur geopend. De Wissel is een initiatief van 9 Schiedamse kerken en kerkge- nootschappen en gevestigd aan Broersveld 123. In de huis- kamer van Schiedamse kerken kan iedereen terecht voor een kopje koffie of thee, aandacht, een goed gesprek, informatie over wat de kerken doen in Schiedam, een moment van rust, het bekijken van een expositie en een moment van bezinning. De wissel kan ook nog vrijwilligers gebruiken. Loop voor inforamtie eens binnen op woensdag-, donderdag- ofvrijdagmiddag of mail de voorzitter: mvmansum@planet. nl. SCHIEDAM - Het nieuwe theaterseizoen gaat binnenkort van start. Het seizoen waarin het theater het 10-jarig bestaan viert en een nieuwe huisstijl introduceert. Woensdag 17 Sep tember is de eerste voorstelling te zien. Richard Groenendijk treedt op met 'Na de Wedstrijd'. Deze is tevens te zien is in de Jubileumvoorstellingen op vrijdag 5 en zaterdag 6 Septem ber. Theaterliefhebbers kunnen nog terect in het Schiuedam- se theater. Voor verschillende voorstellingen zijn nog kaarten beschikbaar. Bijvoorbeeld voor De Ashton Brothers, de mu sical Tommy van Di-rect, Lenette van Dongen en Slagerij van Kampen. De theaterkassa is weer geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. Telefonisch reserveren kan via (010) 2467467. Of op www.theateraandeschie.nl. SCHIEDAM - Politieagenten van district Waterweg-Noord hielden zaterdagavond een fietsendief aan. Bij het in aanbouw zijnde ziekenhuis aan het Blijdorpplein had de beveiliging een man gezien die met een damesfiets op zijn rug over het terrein liep. Agenten die in het naburige politiebureau aanwezig waren, waren zeer snel ter plekke en hielden de 22-jarige Vlaardinger aan. Hij kon meelopen naar het politiebureau voor verhoor. SCHIEDAM - 'Achter de gera niums mag ook, maar kom gezellig bridgen', dat is het motto van de bridgeclub De Woudhoek. De club heeft weer plaats voor nieuwe le- den. De Woudhoek is een gemoedelijke vereniging van ouderen die gewoon voor de gezelligheid een kaartje leg- gen. Ze spelen huiskamer- bridge. Nieuwkomers worden opgenomen in de bestaande groep senioren waar gezellig heid voorop staat. De leeftijd varieert van 55-plus tot heel oud. De club is aangesloten bij het Seniorenwelzijn in centrum De Woudhoek aan het Heijersmansplein. Er wordt daar op dinsdag van 12.30 tot 16.30 uur gekaard. De contributie bedraagt 5,00 euro per maand. Het seizoen begint op 2 September en eindigt in mei. Aanmelden: (010) 470 95 55- maas stad Gratis en dus ook in de kunst. De expositie 'Niet Netjes' wordt elk jaar groter. Dit jaar is op 3 locaties: Galerie Tange (Grote Markt), de nieuwe galerie annex atelier Jabelle van Jacques en Belinda aan de Lange Haven 50 en in de kerk of't Huis te Poort op de Dam. 15 schilders en teke- naars tonen erotisch werk. Schiedams meest beroemde kunstenaar maakt erotiek en geen porno. Porno kent geen humor. Tange's werk is juist geestig, romantisch en verhullend. Veel billen, bor- sten en op de achtergrond toekijkende mannetjes. De genodigde artiesten komen van overal. Naast Schiedam se kunstenaars als Marcel Warmerhoven en Monique Veldhoven ook stripteke- naar Eric Schreurs (van de strip Joop Klepzeiker). Maar ook internationale kunste naars als de Belg Walter de Rycke. „Alle disciplines zijn vertegenwoordigd." sjg SCHIEDAM - De spectaculaire opening van de tentoon stelling 'Niet Netjes' die tot 28 September duurt, is op zondag 7 September. Met een fluisterboot die pen- delt tussen de drie locaties, komt sexgodin Monique Sluyter om de expositie te openen. Monique Sluyter is bekend van televisie. Zij was assistente van presen- tator Hugo Egon Balder in het programma Tutti Frutti dat tezien was op het Duitse RTL. Zij geldt ook nu nog steeds als een sexgodin. „Monique Sluyter stamt uit een kunstenaarsfamilie en kan meer dan alleen mooi wezen", aldus Belinda de vrouw van Jaques Tange. In Schiedam schuift De Bonte Koe aan bij de manifesta- tie 'Niet Netjes' met 'erotiek en chocolade'. Het Stadhuis doet mee met een 'ondeu- gend menu' en de biblio- theek heeft de thema-avond 'erotiek en letteren'. Ook is er een 'Konttest' waar billen de hoofdrol vervullen. 395 125 Ovenschotels met Kabeljauw en Wilde Zalm 25 Uit eiaen keuken Noordzeesalade met gerookte zalm, krab en garnalen 50 Visspecialist R. Bijl Broersveld H3B 010-4268710 11II I i www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, e.g. de betreffende auteur. - Wethouder Groene opent zaterdag het wijkfeest op de Stationsplein dat (noq) altijd niet af is. Deze week werd er noq hard aanqewerkt aan de bestratinq. Foto: R. v/d Kraan woensdag 27 augustus 2008 - XQ82 Berichten voor deze rubriek kunnen worden gemaild naar waterweg@maasstad.nl AFHALEN Bij deze adressen: Valeriusstraat 3 Groenelaan 53 Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dan 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkqebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Het schilderij 'Koninq David en Batseba' van Schiedams kunstenaar Jacques Tanqe stelt Koninq David voor die qluurt naar de naakte Batseba in bad. Foto: Roger van der Kraan Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniqing Schiedam-Oost Boerhavelaan 73 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A 500 gram TOO gram

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3