55+ en wonen Informatiemarkt 55+ en Wonen Reconstructie voet- en fietspaden van Burgemeester Knappertlaan Plaatsing ondergrondse containers in Schiedam-Oost gemeente Schiedam De gemeente Schiedam organiseeit zaterdag 13 Sep tember tussen 10.00 en 14.00 uur de Informatie markt 55 en Wonen in de Grote of Sint Janskerk aan de Lange Kerkstraat in Schiedam. Wegens het succes van de voorgaande vier edities staat ook dit jaar de markt weer op het activiteiten- programma van de gemeente Schiedam. Het wordt opnieuw een informatiemarkt met kraampjes waar u informatie kunt krijgen over allerlei zaken random wonen, zorg en welzijn voor senioren in Schiedam. De informatiemarkt is een initiatief van het team Wonen en Milieu, samen met het Platform Wonen waarvan wethouder Yorick Haan voorzitter is. Deelnemende organisaties zijn onder andere: ROG- plus, de Frankelandgroep, HSHS Stricklede, de Argos Zorggroep, het Woon Informatie Centrum Schiedam, Seniorenwelzijn, Ooms Makelaars, VAC Schiedam, Stichting Fokus, Mooiland Vita- lis, Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam, Tand- protheticus Veringmeier, NVVE, Vereniging Groeps- wonen van Ouderen Schiedam en de samenwerkende ouderenbonden. De informatiemarkt is gekoppeld aan de landelijke Open Monumentendag die tevens op 13 September wordt gehouden. Nu het renovatiewerk aan de riolen onder de BK-laan gereed is, begint week 36 het werk aan de voet- en fietspaden. Op woensdag 27 au- gustus wordt hierover tussen 16.00 en 20.00 uur een inloopbijeenkomst gehouden in wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennesstraat. Het werk houdt een complete recon structie in van de aanwezige voet- en fietspaden van de BK-laan vanaf de Vlaardingerdijk tot aan de Nieuwe Haven. Het fietspad zal worden voor- zien van rood asfalt en zal iets op- schuiven naar de woningen toe om de bestaande waardevolle laanbeplan- De BK-laan ter hoogte van het Sint Liduinaplein. ting te kunnen handhaven. Tevens zal onder de fundering van het fietspad een laag zgn. bomengranualaat wor den toegepast om de standplaats van de bomen te verbeteren en verdere wortelopdruk te voorkomen. Het voetpad zal worden herstraat en de rijwielklemmen zullen naar ver- wachting worden vervangen. Verder zal een dertiental bomen van slechte kwaliteit worden gerooid. Deze bo men worden vervangen door nieuwe. Twee bomen zullen definitief worden gerooid vanwege het feit dat er door het opschuiven van het fietspad geen plaats meer voor is. Het werk zal gefaseerd worden uitge voerd, te beginnen aan de noordzijde vanaf de Vlaardingerdijk richting Nieuwe Haven en zal ongeveer een jaar duren. Voorafgaand aan het werk aan de voet- en fietspaden is er renovatie werk aan de riolen uitgevoerd door middel van zogenaamde relining (re- paratie van binnenuit door middel van een kousconstructie). Deze werk- zaamheden zijn inmiddels gereed. In juli zijn de voorbereidingen be- gonnen voor het definitief plaat- sen van ondergrondse containers in Schiedam Oost. De locaties voor de containers zijn met de grootste zorg gekozen. Toch kunnen ze nog niet direct worden geplaatst. Om vast te stellen of er in de ondergrond geen kabels of leidingen zijn moeten de locaties nog onderzocht worden. Hiervoor worden twee methoden ge- hanteerd: het graven van een proef- sleuf of het onderzoeken van de locatie met een grondradar. Het is belangrijk dat de te onderzoeken lo caties vrij toegankelijk zijn. Daarom zullen de komende weken sommige parkeerplaatsen in Schiedam-Oost worden afgezet. Voor het onderzoek met de grondradar worden plaat- sen gemarkeerd, maar dat wil niet zeggen dat hier ook een container geplaatst wordt. Plaatsing Als de onderzoeken afgerond zijn kan het plaatsingsplan worden uit gevoerd. Irado hoopt in de maand September te kunnen overgaan tot het plaatsen van de containers. Voordelen Het inzamelen van vuil met on dergrondse containers biedt veel voordelen. Huisvuil kan op elk mo ment aangeboden worden. Omdat er geen vuilniszakken meer aan de straat worden gezet, verbetert het straatbeeld. Met het plaatsen van de ondergrondse containers zal de meeuwenoverlast - en daarmee het zwerfvuilprobleem - drastisch afne- men in Schiedam-Oost. Aanwijzing Gehandicaptenparkeerpiaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belong van het verkeer hebben besloten: 1de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 30 juli 2008: Marchantlaan, voor pand nr. 18, 3118 LT b. Besloten op 30 juli 2008: Boerhaaveplein, voor pand nr. 64, 3112 LN 2. onderstaande gehandicaptenparkeerpiaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 21 augustus 2008: Pieter de Hooghstraat, voor pand nr. lib, 3117TL Wij wijzen u erop dat u op grand van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en- gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. P. Pollen, tel.nr. 2191850. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 21 augustus 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt Verleende Evenementenvergunningen De burgemeester van Schiedam heeft de onderstaande vergunningen/ ontheffingen verleend voor het organiseren van diverse evenementen. Het betreft: Je bent wat je eet (kunstevenement) op zaterdag 30 augustus 2008 van 13.00 uur tot 17.00 uur op de Korte Haven. De Korte Haven wordt van 8.30 uur tot 19.30 uur afgezet; Zomerfeest Stationsplein op zaterdag 30 augustus 2008 van 12.00 uur tot 17.00 uur op het Stationsplein en parkeerplaats tegenover het Stations plein (Singel); Zomerbeat in the City op zaterdag 30 augustus 2008 van 12.00 uur tot 23.00 uur op het Stadserf(plein); Straatbarbecue op zaterdag 6 September 2008 van 17.00 uur tot 24.00 uur op de Pruimengaarde (parkeerplaats tussen de nummers 10 en 11); Zomerfeest Spaland op zaterdag 6 September 2008 van 13.00 uur tot 21.00 uur op het plein Boekweitakker. Vanaf 28 augustus 2008 liggen afschriften van de verleende vergunningen/ ontheffingen gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informa tiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de af- zonderlijke vergunning/ontheffing een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning/ontheffing bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaar schrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning/ontheffing geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. 11 P Iff k i: It S I BE GEMEENTE SCHIEDAM OftGAMfSCCRT OP ZATERQAG fS SEPTEMBER VAN iO.OO TOT 44. OO UUR m BE GROTE OR St NT JAMSKGIIK IMGANG LANGE KERKSTRAAT IN SCHIEDAM 06 PL6H OM INFORMATiC TE KRIJGEN OVER WOMEN ZORG £U WCLZt JM VOOR SENIORE* IH SCHIEDAM TOEGANC GRATIS in

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4