Stadserf-bijeenkomst over parkeren in Schiedam ontdekschiedam.nu Eetkunst, cocktails en nieuwe buren www.schiedam.nl Gemeenteberichten Bouwzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dins- dag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen bouwaanvragen van 15 augustus 2008 t/m 20 augustus 2008 Hoogstraat 109/Lange Haven, P. van Dorp 3111 Lange Haven 124, 3111 CK W. van Doorm Ruijs de Beerenbroucklaan 9, A. Kolb 3118 GS Stationsplein 7, 3112 HJ Tielman Oemstraat 3, 3117 CD Gooren Lichtreclame b.v. J. Billet panden gedeeltelijk veranderen woning vernieuwen verenda met terras- vlonders plaatsen buitenreclame plaatsen woning vergroten Yerleende bouwvergunningen Verzonden 18 augustus 2008 Aletta Jacobsstraat 46, 3123 SE Fam. Van Bockkom dakkapel plaatsen Mary Zeldenruststraat 65, N. Thienpondt woning vergroten 67 en 69, 3123 SP Verzonden 22 augustus 2008 St. Liduinahof 115 t/m St. Aanleun- 153 3117 woningen Verzonden 27 augustus 2008 Burg. Honnerlage Gretelaan 494, 3118 BB kaal plaatsen (tijdelijk) personen- lift plaatsen St. SOVOS schoollo- Geweigerde bouwvergunning Verzonden 22 augustus 2008 Nieuwe Passage 45, 3111 EG Euro Neonglass b.v. lichtbak vernieuwen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behan- deling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een Sloopzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (ar- chief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen sloopmeldingen vanl9 augustus 2008 Broekkade 28, 3125 KA Th.Timmers asbest verwijderen Westmolenstraat 13111 BS BWeij asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behan- deling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Tijdens de eerstvolgende bijeenkomst onder de noemer 'het Stadserf' zal het onderwerp parkeren in Schiedam centraal staan. De gemeenteraad trekt op 8 September een hele avond uit om aan de hand van het concept parkeer- beleidsplan met belangstellenden en belanghebbenden van gedachten te wisselen over dit onderwerp. In veel wijken is de parkeerruimte beperkt, terwijl het aantal auto's nog steeds toeneemt. De gemeente Schie dam is daarom de afgelopen tijd druk bezig geweest met het opstellen van het (concept) parkeerbeleidsplan voor de komende vijf jaar. Op verschillende manieren is onder- zoek gedaan naar parkeerproblemen en -oplossingen. Daarbij is veelvul- dig de mening van de Schiedam- mer gevraagd, onder andere door het instellen van zogenaamde klank- bordgroepen. In het (concept) par keerbeleidsplan is opgenomen welke vraagstukken er leven en welke op lossingen mogelijk zijn. Nu mag nog een keer iedereen mee- praten over het plan: het gaat - zoals dat heet - de inspraak in. Het plan dat er nu ligt is een voorstel. Alle bewo- ners en belanghebbenden uit Schie dam .kunnen een reactie geven op het voorgestelde beleid. Aan de hand van deze readies kan het parkeer beleidsplan nog worden aangevuld of aangepast. Daarna wordt het plan door het college van burgemeester en wethouders ter vaststelling aan de gemeenteraad aangeboden. Wie wil meepraten over het (con cept) parkeerbeleidsplan is welkom tijdens Het Stadserf van maandag Wat is er tot nu toe gebeurd Via een internetenquete is gei'n- ventariseerd welke problemen er zijn op het gebied van parkeren in Schiedam. Deelnemers konden ook suggesties doen voor oplos singen. Er werden maar liefst 1.225 readies ontvangen. Per wijk is een Leefbaarheids- onderzoek uitgevoerd, waarin ook aandacht was voor parkeren. Dit leverde 1.611 readies op. Wie verder wilde meepraten werd uitgenodigd om zitting te nemen in een klankbordgroep. Daar was veel belangstelling voor. Voor elk van de woonwijken en voor de bedrijventerreinen is een klank bordgroep samengesteld. De deel nemers aan de klankbordgroepen hebben al de gelegenheid gehad om te reageren op het concept parkeerbeleidsplan. Om een goed beeld te krijgen van de parkeerdruk, zijn in de gehele 8 September, dat gehouden wordt in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De aanvang is 20.00 uur. Daarnaast is het mogelijk om tijdens de in- spraakperiode, die loopt van 4 Sep tember tot 17 oktober, te schriftelijk te reageren per post of via internet. Volgende week op deze plaats meer daarover. stad en voor de verschillende pe- riodes van de dag en de week parkeerdrukmetingen gehouden. Tot slot zijn gesprekken gevoerd over het parkeren met vertegen- woordigers van de verschillende beleidsafdelingen van de ge meente. De overleggen en enquetes zijn ge- bruikt voor het inventariseren van de problemen en de oplossings- richtingen. Met de resultaten van de parkeerdrukmeting kan worden vastgesteld in welke mate de pro- bleembeleving en de werkelijke druk met elkaar overeen komen. Het bleek bijvoorbeeld voor te komen dat volgens de meting de gemiddel- de parkeerdruk in een buurt beperkt is, maar dat binnen een buurt op specifieke plekken de parkeerdruk desondanks toch hoog is. Hieraan is aandacht besteed in de klankbord groepen. Een lint van tafels met eten en kunst stoat aan de Korte Haven, cocktails en zomerse muziek worden gemixt op het Stadserf en Nieuwe en Enge Buren ontmoeten elkaar op het Sta tionsplein. De laatste zaterdag van augustus is het feest in Schiedam. Zomerbeat in de City zorgt op zater dag 30 augustus voor een zinderend, zwoel en vooral zomers programma op het Stadserf. Twee ingredienten die het zomerse gevoel compleet maken, zijn de cocktailbar en het terras. Het programma is een mix van verschillende ingredienten met optredens van bands en DJ's met Caribische en funky muziekklanken, kinderactiviteiten, dansworkshops en dansshows. Standplaatsvergunning Op grond van artikel 5.2.3. APV - Schiedam 2005 is een vergunning ver- leend voor het innemen van een commerciele standplaats dinsdag 10.00.uur tot 18.00 uur, met een verkoopwagen aan de St.Liduinastraat voor het Zad- kine College, voor het verkopen van gebakken vis en overige visproducten. Verzenddatum besluit21 augustus 2008. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzen- ding van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Voor inzage in de stukken en nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling Vastgoed en Grondzaken, tel. 010-2191762. Gio bij Zomerbeat De Kids Area van Zomerbeat gaat om 14.00 uur open. Hier kunnen kin- deren spelen, knutselen, genieten van kindertheater en 'n streetdance work shop volgen. Om 17.00 uur opent Caribbeanpunch het programma met een tropische cocktailmix van Reg gae, Zouk, Merengue, Salsa en Soul/ R&B. Daarna is het tijd voor Gio. Eerder stond hij in het voorprogram- ma van vele internationale artiesten en had hij hits met Ali-B en The Party squad. Nu staat hij met 'Denk aan jou' in de hitlijsten en op het po dium bij Zomerbeat in de City. Siem- bra geeft vervolgens een Caribisch feestje en Brasseternity Music spelen een aanstekelijke mix van samba, merengue, soca, zouk en Afrikaanse ritmes. DJ Mixmaster draait het al- lemaal aan elkaar. En voor wie zijn danspassen wil opfrissen, is er de salsa zoukworkshop. 'Je bent wat je eet' Op de Korte Haven speelt zich een heel ander feestje af. De groepsex- positie 'Je bent wat je eet' in Pand Paulus wordt hier afgesloten. Tussen Pand Paulus en restaurant Lepels Eten I Drinken staat een lang lint van tafels waaraan allerlei activitei- ten plaatsvinden die iets te maken hebben met eten en/of kunst. Zo is er een Jamie Oliver look-a-like contest waarbij hapjes worden beoordeeld, zijn er modellen om op te vreten met likkleding gemaakt door Ma rian Kastelein en treedt Pyromancer, de vuurspuwende dichter op. Kin- deren halen de leukste capriolen uit bij de kinderworkshop Acrobatiek en volwassenen leren van chef-kok en kunstenaar Montebasso culinaire kunststukjes maken. Ook kan het pu- bliek loungen op een boot, genieten van een kop thee in de theesalon en kunsttafelkleden kopen van bekende kunstenaars. 's Morgens wordt een kinderworkshop in het Stedelijk Mu seum Schiedam gegeven. Zomerfeest Stationsplein: Nieuwe Buren Op het Stationsplein in Schiedam ontmoeten Nieuwe en Enge buren elkaar zaterdag 30 augustus. De eer- ste winkels hebben hun deuren al geopend en de bewoners zijn in hun nieuwe woningen getrokken. Wat is nu een betere gelegenheid om elkaar te leren kennen dan een openings- feest met swingende muziek, lekker eten en drinken en een optreden van Enge Buren. Om ook kennis te ma ken met Schieveste en Schiedam is er informatie verkrijgbaar over het oude en het nieuwe deel van de wijk, bedrijven, horeca en bewoners. Al met al een prachtige gelegenheid om het Stationsplein feestelijk te openen, met elkaar kennis te maken en een goede relatie op te bouwen voor de toekomst! Zaterdag 30 augustus Zomerbeat in de City 114.00 - 23.00 uur Stadserf www.zomerbeatin- decity.nl Kunstproject 'Je bent wat je eet' 13.00 - 17.00 uur Pand Paulus en restaurant Lepels Eten Drinken Korte Haven 125 en 5 www.stich- tingkunstwerkt.nl Zomerfeest Stationsplein: Nieuwe Buren 13.00 - 17.00 uur Stati onsplein Kijk op www.ontdekschiedam.nu voor het hele evenementenover- zicht van de maand September. 27 augustus 2008 nummer 35 Pagina 2 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (OlO) 246 54 57 Gemeentelijk Informatlepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (OlO) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5