Gemeenteberi Themabijeenkomst 'Fondsenwerving Sponsoring' Reconstructie Nieuwe Damlaan tussen Nolenslaan en Nieuwlandplein De Rekenkamercommissie Schiedam- Vlaardingen vergadert Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl Oud en Nieuw viering, kerstbomenverbranding Fietspad Hargalaan afgesloten fflftlf gemeente Schiedam Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam (onderdeel van de gemeente Schiedam) organiseert in samen- werking met de Gemeente Vlaardingen, de Rabobank Schiedam-Vlaardingen en het Fonds Schiedam Vlaar dingen e.o. wederom een dubbele bijeenkomst met het thema 'Fondsenwerving Sponsoring'. De thema- bijeenkomsten worden gehouden op dinsdag 7 oktober 2008 en dinsdag 25 november 2008 en zijn bedoeld om het vrijwilligerswerk in beide gemeenten te ondersteunen. Tijdens de eerste bijeenkomst zal een deskundige samen met de deelnemers kijken naar de mogelijk- heden voor sponsoring en fondsenwerving voor de deelnemende vrijwilligersorganisaties en naar even- tuele andere mogelijkheden voor financiele ondersteu- ning. Ook vertellen medewerkers van de Rabobank Schiedam-Vlaardingen en het Fonds Schiedam Vlaar dingen e.o. over hun werkwijze en de mogelijkheden om een aanvraag voor fondsenwerving bij hen in te dienen. Naar aanleiding van de eerste bijeenkomst is het de bedoeling dat er bij wijze van praktijkopdracht daadwerkelijk een aanvraag tot een financiele bijdrage wordt gedaan bij een van de fondsen, of allebei. Tijdens de tweede bijeenkomst wordt de aanvraag besproken en horen de deelnemers of deze is gehono- reerd. Beide instanties zullen de aanvragen beoordelen volgens de gebruikelijke criteria. De gehonoreerde bedragen worden ook werkelijk uitgekeerd voor de beschreven doeleinden. Aanmelden kan tot 30 September 2008, telefonisch via 010-219 15 34 of per e-mail b.weber@schiedam.nl. Per vrijwilligersorganisatie worden maximaal twee deelnemers ingeschreven. Wie zich inschrijft, moet beide avonden aanwezig zijn. De bijeenkomsten worden aangeboden door de gemeente Schiedam. Er zijn voor de deelnemers geen kosten aan verbonden. Meer informatie is te verkrijgen bij Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam in de Stadswinkel aan het Stadserf. Afgelopen maandag 25 augustus 2008 is de herinrichting van de Nieuwe Damlaan tussen het Nieuw landplein en de Nolenslaan begon- nen. De parallelweg aan de westzijde (aan de kant van de Dr. Kuyper- laan) is daarom afgesloten voor alle verkeer. Fietsverkeer kan gebruik maken van het fietspad en de paral lelweg aan de overzijde. De Nieuwe Damlaan wordt als volgt ingericht: De bestaande parallelwegen wor den vervangen door fietspaden. De weg krijgt twee rijstroken, gescheiden door een brede midden- berm met een dubbele rij bomen. Er komen langsparkeerstroken direct aan de weg. Deze vervangen de huidige parkeerplaatsen op de parallelwegen. De bomen tussen de parallelweg en hoofdrijbaan worden vervangen door bomen in de middenberm. De Nieuwe Damlaan vormt het eerste deel van de 'Stadsas'. De Stadsas, de belangrijkste verbindingsweg tus sen Schiedam-Noord en het centrum, wordt opnieuw vormgegeven. Begin September starten de werk- zaamheden aan de hoofdrijbaan. Au- toverkeer kan dan grotendeels blijven doorrijden. Vanaf 15 September wor den de oostelijke rijbaan en paral lelweg aangepakt. Gedurende enkele dagen is het dan niet mogelijk via de Nieuwe Damlaan naar het Nieuw landplein te rijden. Dit wordt met om- leidingsroutes aangegeven. Het blijft gedurende de werkzaamheden wel mogelijk vanaf het Nieuwlandplein de Nieuwe Damlaan in te rijden. De Rekenkamercommissie vergadert op 2 September a.s. in het Stads- kantoor van de gemeente Schiedam, aanvang 19.30 uur. De commissie zal met name een aantal onderzoe- ken bespreken die in het afrondende stadium zijn beland, zoals de quick- scan naar het re-integratiebeleid en het onderzoek naar de Stadsgehoor- zaal. Als u de vergadering wilt bijwonen is dat natuurlijk mogelijk. Wilt u daar- over de secretaris informeren (voor gegevens, zie onderaan dit bericht)? Dit met het oog op de faciliteiten. Onderzoeksonderwerpen De Rekenkamercommissie gaat zich in de komende tijd bezinnen op het onderzoeksprogramma voor 2009. Heeft u een idee voor een onderzoek of wilt u of nadere informatie over het werk van de Rekenkamercom missie, de secretaris is graag bereid u te helpen: telefoon 010-219 1045 of e-mail j.pegtel@schiedam.nl Op de website van de gemeenten Schiedam en Vlaardingen (www. schiedam.nl en www.vlaardingen.nl) kunt u nadere informatie inwinnen en de agenda van de vergadering inzien. Ook dit jaar is het mogelijk om een stookonthejfing te krijgen voor een vreugdevuur tijdens de jaarwisse- ling. Het doel is om een prettige en vreugdevolle Oud en Nieuwviering te bewerkstelligen en om ongere- geldheden te voorkomen. De vei- ligheid van mensen en gebouwen stoat hierbij voorop. De gemeente Schiedam zal voor de wijken Noord, Zuid, Oost en West maximaal een stookontheffing ver- lenen voor een vreugdevuur op een in overleg nader te bepalen, zo veilig mogelijke locatie. In samenspraak met brandweer en politie is een aan tal plaatsen in de stad bekend, waar branden van vreugdevuren zonder al te veel risico's mogelijk is. Wie een vreugdevuur wil stoken moet net als in voorgaande jaren wel over een ontheffing beschikken. Per locatie wordt 66n ontheffing uitgegeven. In September en oktober kunt u zich aan melden voor zo'n ontheffing. Onthef- finghouders dienen van onbesproken gedrag te zijn en dienen te kunnen fungeren als aanspreekpunt voor ge meente, politie en brandweer en tevens voor buurtgenoten. De ontheffinghou- der en zijn team kunnen na Kerst aan de slag om het mooiste vreugdevuur van Schiedam op te bouwen. Om de dagen tussen Kerst en Nieuw- jaar op een voor iedereen geslaagde manier te laten verlopen, is een aantal spelregels van belang. Brandstapels waarvoor geen ontheffing is verleend zijn niet toegestaan en daartegen zal worden opgetreden. In de vergunde brandstapels mogen uitsluitend kerst- bomen worden verwerkt. Het gebruik van sloophout, autobanden en andere materialen is niet toegestaan. Uiter- aard is diefstal van kerstbomen niet toegestaan. Ondanks alle goede be- doelingen zal het nooit helemaal uit te sluiten zijn dat mensen zich niet aan de spelregels houden. In voor- komende gevallen zal hier dan ook tegen worden opgetreden. Aanvragen voor een stookonthef fing kunnen worden aangevraagd tot 1 oktober, telefonisch of schriftelijk bij de gemeente Schiedam, afdeling veiligheid, dhr. Zeebregts 010-219 1417 of dhr. Caris, 010-219 1419. Wijziging Exploitatievergunning Coffee shop Spoenk, Parkweg 373 Door de burgemeester is een exploitatievergunning verleend als bedoeld in artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam in ver- band met de overname van cojfeeshop Spoenk, Parkweg 373, Schiedam. Vanaf 28 augustus 2008 ligt de verleende exploitatievergunning gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van vergun- ning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzienin- genrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. Muzikale omlijsting Open Monumentendag Bij de burgemeester van Schiedam is door de Stichting Cultureel Forum Schiedam een vergunning aangevraagd voor het organiseren van een mu zikale omlijsting op Open Monumentendag. Het betreft hier een optreden van vier operakoren op het voorplein van het Stedelijk Museum Schiedam, Hoogstraat 112 op zondag 14 September 2008 van 13.00 uur tot 16.00 uur. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van on- derstaande aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Muzikale omlijsting Open Monumentendag (aanvraag): 27 augustus t/m 10 September 2008 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van muzikale omlijsting Open Monumentendag, 14-09-08. Standplaatsvergunning Op grond van artikel 5.2.3. APV - Schiedam 2005 is een vergunning ver leend voor het innemen van een commerciele standplaats op woensdag en zaterdag van 10.00.uur tot 18.00 uur, met een verkoopwagen aan de Rozenburgsestraatnaast de brug, voor het verkopen van gebakken vis en overige visproducten. Verzenddatum besluit21 augustus 2008. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Voor inzage in de stukken en nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling Vastgoed en Grondzaken, tel. 010-2191762. In verband met werkzaamheden ten behoeve van de bouw van het Vlietland Ziekenhuis zal het fietspad op de Hargalaan vanaf donderdag 28 augustus tijdelijk worden afgesloten tussen de Olympiaweg en de Nieuwe Damlaan. Ter plaatse is met borden een omleidingsroute aangegeven. Deze route loopt via de Nieuwe Damlaan, Sportlaan en Olympiaweg v.v. De werkzaamheden zullen ongeveer 7 weken duren.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6