U 7 regiosporters wagen zich aan 'Almere' Deltasport bekert zonder problemen verder Jeugdronde De Coureur Bijzonder sterke 1 voorbereiding CWO Jugic-Salkic wint Bokx Vastgoed Open 1 H Groenoord sterk in beker Formeel gelijkspel HBSS in beker Spirit weekje later in actie Van der Wijden zomerkampioen Fietsen van en naar Middelharnis 3e winst Smets Verlies Gophers -A maasstad Waterweg/Sportjournaal weekbladen Sportflitsen FUTSAL - De futsallers van zvv Groenoord hebben in de beker een zege behaald op topdivisieclub Terbeek. Groenoord pro- fiteerde met Vani Mendes en Ilias Bendidi maximaal van 2 fouten van de Amsterdammers. Na de pauze werd het zelfs 0-3 maar trok Terbeek binnen een kwartier de stand gelijk. Toch liet Groenoord het daar niet bij zitten en verraste met winst door een treffer van Adilson uit onmogelijke hoek, 3- 4- VOETBAL - HBSS speelde zaterdag de laatste bekerwedstrijd te- gen CW/Mercurius. Voor beide ploegen stond eigenlijk niets meer op het spel omdat DRGS dat HBSS eerder versloeg, 1-0, reeds een voorsprong van 3 punten had. De wedstrijd werd een formaliteit en eindigde in 0-0. HBSS gebruikte de wed strijd om veel reservespelers wat speeltijd te gunnen. korfbal - Het korfbalseizoen gaat komend weekeinde van start maar Spirit blijft nog een weekje langs de kant. De wedstrijd tegen Erasmus is vervallen omdat de tegenstander niet voldoende vrouwen kan opstellen. De te wedstrijd voor de Vlaardingers is nu zaterdag 13 September uit bij Triade. bridge - Joke van der Wijden is de zomerkampioen van bridgeclub Troef Inn. Na 9 wekelijkse bridgeavonden van de Schiedamse vereniging had Van der Wijden een gemiddelde score van 63,09 procent waarmee zij de concurrentie duide- lijk voor bleef. TOERFIETSEN - Toerclub Rijnmond fietst op zondag 7 Septem ber de Middelharnistocht. Deze fietstocht met een lengte van 120 kilometer voert de deelnemers over de Haringvliet- dam, het Hellegatsplein en het pontje bij Hekelingen. De tocht wordt groepsgewijs gereden met een snelheid van 25 kilometer per uur. Het dragen van een valhelm wordt aange- raden. De start is om 09.00 uur bij Hargasport. VLAARDINGEN - Nieuwe trai ner Joop Koster heeft met de zaterdagtak van fusie- club CWO een sterke voor bereiding achter de rug. Er werd slechts eenmaal nipt verloren en dat was tegen een hoofdklasser. De Vlaar- dingse 2e klasser bleef in de bekercompetitie zelfs zonder een tegengoal. Vorige week werd MW'27 verslagen. De Maaslanders die het HVO (voorloper van CWO/za) vo- rig seizoen soms erg lastig maakten, werden nu kans- loos gelaten, 0-4. Zaterdag werd 00k zonder problemen gewonnen van Honselers- dijk, 3-0. CWO plaatste zich daarmee voor de 2e beker- ronde, Alle Qgemzijn echter, nu gericht op komende zater dag als de competitie wordt gestart tegen Excelsior Per- nis en duidelijk wordt waar de Vlaardingers daadwer- kelijk staan. Binnen CWO heerst 00k tevredenheid over de zondagtak. „Zeker omdat in mei nog niet was of wij nog wel een volwaardige zondagselectie hadden. Ach- teraf beschouwd heeft de se- lectie niet eens aan kwaliteit ingeboet na de degradatie." De zondagtak verloor vorige week van SVDPW, de oude club van CWO-trainer Ver- hoev. Maar in de wedstrijd, 1-4, werden voldoende aan- knopingspunten gevonden om de competitie met ver- trouwen te starten. VLAARDINGEN - Het interna tional tennistoernooi van tv Holy raakte vorige week snel haar publiekstrekkers kwijt. Na het verlies in de te ronde van Nicole Thijs- sen verloor 00k veterane Brenda Schultz-McCarthy haar partij in de te ronde. Daardoor verloor het Bokx Vastgoed Open in het ver- loop van de week toch wat van de aantrekkingskracht die het de voorgaande jaren wel had met publicitair in- teressante wedstrijden tot Triation aan de finale. Lokaal favoriete Nicolette van Uitert verraste daar- entegen met een plaats in de kwartfinales en trok zo toch veel Vlaardingse fans naar de banen. In de kwart- finale was de Canadese Marie-Eve Pelletier echter te sterk voor de voormalig Vlaardingse waarmee alle Nederlandse speelsters uit het toernooi verdwenen, 6- 0 en 6-3. De finale werd zondag een marathonpartij tussen de Kroatische Mervana Ju gic-Salkic en de Italiaanse Giuiia Gabba. De ervaren Jugic-Salkic trok na 6-7, 7- 6 en 7-5 de hoofdprijs naar zich toe. Bij mannen had de zondag wel een Nederlands tintje maar Michel Koning die knap tot in de finale doordrong had tegen Gero Kretschmer weinig in te brengen. Op het centre court was het snel beslist, 6-4 en 6-3. De Duitser verloor in Vlaar dingen geen set. VLAARDINGEN - Thijs Smets heeft dit weekeinde voor de 3e maal de beloftenwed- strijd gewonnen in de lan- delijke Megapool.nl World on Wheels-competitie. In Sneek was de Vlaardingse skeeleraar het snelst in de massasprint. Het rappe ta- B lent was 00k in alle premie- sprints zijn concurrenten de baas. Toch was Smets in de koers lang onzeker. „Met zo'n grote groep is het lastig de goede positie te behou- den. In de laatste ronde zat ik nog op de i2e plek en leek het lastig te worden. Maar het laatste rechte stuk ging ik toch als eerste in en nie- mand kwam meer voorbij." MAASSLUIS - De honkballers van Van Dijk/Gophers heb ben de laatste wedstrijd van het seizoen niet kun- nen winnen in en tegen Nuenen, 14-11. In de 4 uur durende wedstrijd waarin het lang alle kanten op kon, slaagde Gophers er niet in zich te verzekeren van de gewenste 2e plaats in de 3e klasse D. Door het verlies is de ploeg van coach Terry van Heijningen afhankelijk van het resultaat van Eurostars in 2 inhaalwedstrijden. Toch is Gophers 00k als het 3e zou worden niet ontevreden. REGIO - In Almere waren dit weekeinde 2 triatlons. Za terdag werd een triation over de klassieke afstand afgewerkt. 4 sporters uit de regio waagden zich aan deze 3,8 km zwemmen, 180 km fietsen en 42,2 km lo- pen. Een dag later was het WK lange afstand. 2 Vlaar dingers en 1 Schiedammer stonden aan de start van de ze 4 km zwemmen, 120 km fietsen en 30 km lopen. Als vaker viel multisporter Rob van Zanten in de prijzen. De Vlaardinger werd 2e op het WK in de categorie 50-plus. Van Zanten finishte na 6 uur en 45>33 minuten. Opval- lendste prestatie op de zater dag was weggelegd voor de broers Leon en Ramon van der Wilde. De Vlaardingers hadden voor de klassieke Ironman-afstand 9 uur en ruim 27 minuten nodig. Een groot deel van de race legden zij gebroederlijk zij-aan-zij af. „Dat was geen afspraak maar wij hadden vandaag niet de macht om bij de an- aSMrtaj'ji T£_.. -zjV riWJi. V\ V 1: VIV1 der weg te komen", vertelt Leon van der Wilde na af- loop. „Ik haal hier 7 minuten van mijn beste tijd af en dat in deze warmte. Daarmee ben ik erg tevreden." Voor de oudste van de 2 Van der Wil de's was de race een test of zijn nieuwe trainingsaanpak vruchten afwerpt. „Normaal val ik in de laatste loopron- de terug en nu gebeurde dat niet. Ik kon nu lekker blijven doorlopen. Echt moeilijkheb ik het niet gehad en 00k de spierpijn na afloop is min der." Overige tijden op de klassieke afstand: Ton van Vliet (Schiedam) 11.24,531 en Arthur Kuijper (Vlaar dingen) 13.25,42. Op het WK: Erik Bassie (Schiedam) 8.17,01. Fer Peters (Vlaar dingen) viel uit. vlaardingen - Deltasport was na zeges op VELO, 7-1, en Neptunus, 1-3, al bijna zeker van plaatsing voor de 2e ronde van de bekercom petitie. Zaterdag leek de Vlaardingse 2e klasser te gen KMD de zaken snel vei- lig te willen stellen. Maar na de openingstreffer van Bri an Terbeek zakte het spel wat in. Desondanks breidde de ploeg van trainer Robert Verbeek de score voor rust verder uit middels een kop- bal door Martin Hofstee. Na rust was het eenrichtingver- keer door een goed combi- nerend Deltasport. Dat het bleef bij alleen treffers van John Brusse, Bekri Bajrak- taraj en nogmaals Hofstee kwam door een gemis aan scherpte in de afwerking bij de Vlaardingers, 5-0. Del tasport start de competitie zaterdag thuis tegen Smits- hoek. De eerdere beker- winst op Neptunus moet de Vlaardingers vertrouwen geven voor een succesvolle ouverture. woensdag 3 September 2008 - WX93 Ruim 100 jeugdwielrenners, verdeeld over 7 wedstrijden, startten zaterdag bij de jeugdronde van rcmd De Coureur. Beste renners uit de regio werden Schiedammer Enrico Molengraaf en Maassluizer Rutger van der Kraan. De Kroatische Mervana Jugic-Salkic (foto) won zondag met een marathonpartij tegen de Italiaanse Giuiia Gabba het Bokx Vastgoed Open in Vlaardingen, 6-7, 7-6 en 7-5. Foto: Roger van der Kraan T|MjM| Ramon (links) en Leon van der Wilde gebroederlijk op weg naar de finish van de Holland Triathlon in Almere na 3,8 km zwemmen, 180 km fietsen en 42,2 km lopen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 25