vraagbaak Straatfeest dat de straat ontstijgt Culturele Grote namen op verschillende podia R'Uitmarkt I# Van der Valk vakanties Glaasje op? Laat je rijden. In een Hummer of een limo Wedstrijd Laat jouw groen zien Witte de With maasstad weekbladen ft* ROTTERDAM - Komend week- eind tijdens de R'Uitmarkt wordt een volledig nieuwe website gepresenteerd. Op www.culturelekaartrotter- dam.nl vindt voortaan ie- dereen die zich met kunst bezighoudt een gratis plat form. Van kunstenaar tot culturele instelling, ieder kan zichzelf op deze website presenteren. Handig, want zo kunnen ook niet erg be- kende kunstenaars exposi- ties of activiteiten op de cul turele agenda krijgen. Het maakt daarbij niet uit of het om een amateur of professi- onele kunstenaar gaat. „Het doel van deze website is niet alleen de presentatie, maar ook het bevorderen van onderling contact. Een bewonersorganisatie die een kunstenaar zoekt om een project uit te voeren, kan ook op deze site terecht", vertelt Jolanda Copier van de Stichting NRC, waar de cultuurscouts bij zijn aange- sloten. Die zijn werkzaam in negen deelgemeenten met als taak om projecten te signaleren en te ondersteunen, en om de zichtbaarheid van cultu rele activiteiten te vergro- ten. Dit is dus een website om in de gaten te houden. Pers, cultuurliefhebbers, maar ook de Brede School en Wo- ningcorporaties hebben in toenemende mate belang- stelling voor samenwerking met kunstenaars. „Bij sloop en nieuwbouwprojecten proberen woningcorporaties om kunstenaars voor de wijk te behouden. Ze letten op het benodigde type huisvesting", meldt Copier trots. De Stichting NRC is actief in negen deelgemeenten, maar nog niet in Overschie, Hoek van Holland, Pernis en het centrumgebied. Wat niet is, kan hopelijk nog komen. Maar iedereen met kunstac- tiviteiten uit die stadsdelen mag meedoen aan de web site. Alle deelnemers van de pa- pieren versie van de cul turele kaart staan ook de website. Culturele vacatu- res belanden in de digitale Nieuwsbrief. 4:>a 4. bAaZSii Hi k A I ROTTERDAM - Een moerasman in de Westersingel, kloppen- de harten in bomen, lopers van kunstgras en een water- val. Rotterdam oogt tijdens kunstenfestival De Wereld van Witte de With wat on- werkelijk. Het is weer over- duidelijk dat ook deze editie, die loopt van 12 tot en met 14 September, een bomvol weekend kunst en cultuur biedt. Dit jaar heeft het festival het thema 'groen'; niet al leen synoniem voor natuur, duurzaam en milieubewust, maar vooral ook voor jong, fris en onbevangen. De kunst is niet alleen tevin- den binnen de muren van in- stellingen en galeries, maar vooral ook buiten, midden op straat. Groen. Tegenwoordig bij- na synoniem voor milieu bewust en duurzaamheid. Maar levert de aandacht voor 'groen' werkelijk een betere en duurzame wereld op of dreigen woorden als 'biolo- gisch', 'ecologisch' en 'duur zaam' loze reclamekreten te worden? Tijdens De Wereld van Witte de With presente ren gevestigde kunstcentra en jonge kunstenaars hun visie op 'groen'. Zij zoeken daarin de grenzen van het thema op. Voor hen staat groen ze- ker niet alleen voor natuur en milieu, maar vooral ook voor jong, fris en onbevan gen. Kom kijken en ervaren hoe lokale en internationale kunstenaars hun opvatting van 'groen' vertalen naar alle mogelijke kunstvormen. Dat die uitwerking divers is, blijkt wel uit titels als; 'Guer rilla Gardening','Groene handen' en 'Tuin van de eeu- wige jeugd'. De Wereld van Witte de With luidt het culturele seizoen in van de tientallen toonaange- vende kunstcentra en gale ries gevestigd aan de 'cultu rele as'; Witte de Withstraat en Museumpark. Het festival is onderdeel van September in Rotterdam 2008, een maand vol ten- toonstellingen, theaterpre- mieres en evenementen. ROTTERDAM - Op 12 Septem ber barst De Wereld van Witte de With weer los. Dit leukste kunstenfesti val van Rotterdam laat je (weer) drie dagen genie- ten van door de mix van theater, dans, literatuur, muziek, debat, mode en vooral beeldende kunst. Dit jaar is het thema van het festival 'groen'. Ook jij kunt laten zien wat voor jou 'groen' is. Is het een koe in een frisse len- tewei, je pasgeboren neef- je, jouw nieuwe milieube- wuste fiets of de groene chaos op jouw balkon? Met de wedstrijd 'Laat jouw groen zien' dagen we je uit groen te verbeel- den. In een foto of illu- stratie. Alle inzendingen krijgen een plekje op onze website. De maker van het mooiste groene beeld wint zijn eigen beeld op groot formaat. Doe mee en stuur voor 15 Septem ber aanstaande een foto of illustratie in via www. festivalwww.nl. Op die website vind je het wed- strijdformulier en een sli- deshow van de inzendin gen die al binnen zijn. ROTTERDAM - Met namen als Moke, Racoon Stevie Ann (voor het eerst samen on sta ge!), Klaas van der Eerden, Bert en Ernie, Jorgen Ray- mann en Maud als Rood- kapje belooft de R'Uitmarkt een editie te worden om nooit te vergeten. De hele middag zijn er optredens op verschillende podia. Van dans van het Scapino Ballet tot de jaren '70 hits van Dock of the bay en van de grappen van Arie Vuyk tot een familievoorstelling van het OT Theater. En natuurlijk is er een uitge- ITALIE GARDAMEER ion 4? AMERiKA INDIAN SUMMER breide informatiemarkt op het Schouwburgplein. De R'Uitmarkt heeft een primeur: nog nooit eerder gaf de Nederlandse band Racoon een concert met sin ger-songwriter Stevie Ann. Op de R'Uitmarkt staan ze samen op het podium, waar- na Stevie Ann ook nog een solo-concert geeft. De band Moke, ook wel be- kend als 'best geklede band van Nederland', brengt zijn pianorock even stylish als altijd. China Impressions is een kleurrijk muziekspek- takel waarin het klassieke China tegenover het moder ne wordt gezet. Puur genieten is het optre- den van Dock of the Bay, waar een grote band met danseressen de jaren '70 doen herleven. De presentatie van het hoofdpodium ligt in handen van Jorgen Raymann. Bezoekers van de R'Uitmarkt kunnen dit jaar languit lig- gend in het gras genieten van alle prachtige live op tredens, dankzij het 900 m2 grote Flying Grass Carpet, dat vlak voor het hoofdpo dium komt te liggen. Dit 'instant park', een kunst- project van HUNK-design en IDEddy, reist heel Neder land door en doet in het ka- der van het Groenjaar 2008 ook het Schouwburgplein in Rotterdam aan. ROTTERDAM - Natuurlijk, we zijn in Nederland. En Ne derland is een fietsland. Kijk op een willekeurige avond in de rekken voor de kroe- gen en discotheken en je ziet ze rijen dik staan: tweede- handsjes, ijzeren rossen en mountainbikes. Zaterdag 6 September kan de fiets ech- ter een nachtje in de schuur of in de studentenhal blij- ven. Dan is het weer tijd voor de Club Cruise. Niet alleen kun je in een nacht vijftien Rotterdamse clubs en poppodia bezoeken met slechts een entreekaart- je. Al hoppend van club naar poppodium laat je gratis af- zetten door een bijzonder vervoersmiddel. Denk daar bij aan limousines, hum mers, old-timers en andere luxe bolides. Op vertoon van je polsbandjes wordt je rondgereden door deze lu- dieke vervoersmiddelen. Extra leuk: In het vervoer kunnen er allemaal leuke acts opduiken. Wel iets om aan te denken, na drie uur's nachts houden de ritjes op. Daarna brengt de BOB-bus van de RET je veilig terug naar huis. Laat je vanaf 21.00 uur ver- rassen door het uiteenlopen- de Club Cruise programma. Zo presenteert de Baroeg een alternatief open air fes tival. Daarnaast zijn onder andere ook Herr Zimmer man, the Thalia Lounge, Vi bes, Bootleg DJ Cafe, Club WATT, WORM, Exit, Ro-J town, Waterfont, Gay Palace van de partij. journaal woensdaq 3 September 2008 - TX98 De Wereld van Witte de With markeert opnieuw de start van het culturele seizoen. foto: Bas Czerwinski Tijdens de R'Uitmarkt worden de programma's gepresen teerd voor het nieuwe seizoen. Vertrouwd, verzorgd en voordelig 8/15-daagse autoreis incl. halfpension v.a. t I 09 p.p.!! Boek nu een autoreis naar het uitstekende 3-sterren familiehotel internazionale in de leuke badplaats Torri del benaco, direct aan het Gardameer gelegen. Ons hotel ligt ongeveer 1500 meter vanaf dit plaatsje aan de zonnige oostkant van dit befaamde en schilderachtige vakantiemeer dat jaarlijks door tienduizenden vakantiegangers wordt bezocht. Aankomst: iedere zaterdag van 13/9 t/m 18/10 Zie www.vandervalkvakanties.nl/au173 RUN- EN MOEZELCRUISE c 4-daagse riviercruise o.b.v. volpension v.a. t 31 O p.p.!! Geniet van een korte cruise op het elegante riviercruiseschip de MS. Rigoletto uit de Comfort Royal klasse. De vertrek- en aankomstplaats is in Bonn. Wij bieden u de mogelijkheid om een bustransfer bij te boeken. Vertrek: 2 oktober Zie www.vandervalkvakanties.nl/rc116 Wij bieden u ook de mogelijkheid om een 6-daagse cruise over de Rijn/ Moezel te boeken v.a. 499 p.p.!! Vertrek: 9 en 14 oktober Zie www.vandervalkvakanties.nl/rc117 12-daagse rondreis v.a. t I £^JD p.p.!! Een absolute topvoordeel aanbieding naar macntig mooi Amerika. We laten u kennismaken met de mooiste plekken, zoals Las Vegas, Bryce canyon, Zion N.P., the Painted Desert, de Grand Canyon, de Hooverdam en nog veel meer. Inbegrepen: Vliegreis Amsterdam-Los Angeles v.v. (met overstap), luchthavenbelastingen, brandstoftoeslag en ecotax, transfer luchthaven - hotel, rondreis per moderne touringcar met o.a. airco en toilet, 10 overnachtigingen in middenklasse hotels in een 2-pers.kamer met faciliiteiten, continentaal ontbijt incl. bij overnachtigingen in Los Angeles, diensten ervaren Nederlandssprekende reisleider(ster), parkeer-, entree en tolgelden van de bus. Vertrek: 26/10,2/11,9/11,16/11 Zie www.vandervalkvakanties.nl/vb112 Voor meer informatie en boekingen: www.vandervalkvakanties.nl of beI 0172 46 96 96 cQMiNC Meer weten over op stand uit gaan? Check www.club- cruise.nl voor de laatste nieuwtjes en ontwikkelingen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 31