Dahlia Vereniging gooit nationaal hoge ogen Cultuur te zien in museum en te proeven in het park Dure huizen goed voor middenstand Wordt Remko Harms de nieuwe Joseph? EHBO Vleugelnoot bedreigd Boek en CD voor hospice Mediatheek in Gymnasium maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Krantnetel Het onderwerp 'hond' rolt de laatste tijd regelmatig over tafel. „Als Lady dood is", wordt er dan gevraagd, „Mogen we dan een hond Lady is de 12-jarige poes des huizes die een bloedhekel heeft aan honden. Maar ze is nog lang niet dood en we willen 00k helemaal niet dat ze snel doodgaat. Maar toch wordt er hier zo nuendanal over een opvolgster van Lady gesproken. Tot een paar maanden geleden was het dagdromen over een hond een ver-van-mijn-bed-show. Vanaf haar vierde is onze oudste namelijk 'als de dood' voor honden. Toen zij eens vrolijk op haarfietsje stapte om naar school te gaan, is er eens een overenthousiaste labrador op haar afgestormd die haar zo met fiets en al omver liep. Omdat papa haar broertje van anderhalf voorop de eigen fiets had, kon hij niet snel genoeg ingrijpen en was het leed al snel geschied. Ze was niet gewond ofzo, maar sinds die tijd vindt ze hon den de grootste monsters die er op aarde rondlopen. En ben je eenmaal bang voor honden dan heb je hier een serieus probleem. Want hoe vaak wij wel niet gehoord hebben: 'Hij doet niets hoor!'. Angst voor spinnen, wespen, muizen; het is allemaal geaccepteerd, maar angst voor honden is vaak toch een brug te ver. En daarom komje er 00k zo moeilijk van af en wordje dus dagelijks met je grote angst gecon- fronteerd. Ik vind het dan 00k verschrikkelijk dapper van mijn oudste dat ze nu (op eigen initiatiejj bezig is om van haar grote angst afte komen. Een keer in de twee weken gaan we naar het asiel waar ze met hulp van therapeute Hanneke aan de slag gaat met honden. Eerst met de meest rustige beestjes van het stel, maar de laatste tijd met de wat drukkere soor- ten. Ze staat dan te trillen als een rietje, maar weet zichzelf toch zover te krijgen dat ze er naast gaat lopen. En zo bou- wen we het stukje bij beetje op, totdat misschien ooit het moment komt dat ze haar eigen exemplaar in huis haalt. Ik ben eigenlijk veel meer een kattenmens, maar mocht Lady er over een paar jaar niet meer zijn, dan zou ik haar dat toch zo van harte gunnen. SCHIEDAM - De Dahlia Vereni ging heeft op een van de be- langrijkste bloemenkeurin- gen van Nederland, de Nati- onale Dahliatentoonstelling Viva Dahlia, weer veel prij- zen binnengehaald. De inzendingen van de ju- bilerende Dahlia Vereniging uit Schiedam werden be- kroond met een keer goud, tien keer zilver en zes keer brons. De leden zijn zeer te- vreden met de uitslag om dat het hier om een zuivere dahliakeuring ging waarbij zeven bloemen van een soort op een vaas worden gezet, die zoveel mogelijk gelijk moeten zijn in rijpheid, kleur, blad en grootte. Ook op de zomerbloemen- keuring in Naaldwijk, waar bij de algemene kwaliteit van de bloemen werd beoor- deeld, gooide de vereniging hoge ogen. Veertien soorten dahlia's werden gekeurd, waarbij zes inzendingen be- kroond werden met goud en acht met zilver. Een hele prestatie voor een vereni ging die uit slechts twaalf le den bestaat. Ook in Schiedam zelf laat de vereniging van zich horen. Van 15 tot 19 September is er een dahliashow in de pu- blieksruimte van het Stads- kantoor en op 20 September vindt van 9.30 uur tot 16.00 uur de open dag plaats op de tuin bij schooltuinencom- plex Vijfsluizen. SCHIEDAM - Ook dit jaar doet het Stedelijk Museum mee aan de Open Monumenten- dagen van 13 en 14 Septem ber. Het thema Sporen is zeer van toepassing op het museum omdat er nog aller- lei 'sporen' van het gebruik zijn te herkennen. Het mu seum is gehuisvest in een prachtig neoclassicistisch gebouw, het voormalige Sint Jacobs Gasthuis uit 1787. De Italiaanse architect Jan Gi- udici bouwde het gasthuis in opdracht van de regen- ten. De grote zalen van het gebouw lenen zich nu uit- stekend om kunst te tonen, maar voor de inwoners van het oude Gasthuis waren de grote koude zalen echter niet altijd zo comfortabel. Tijdens de Open Monumen- tendagen worden in het mu seum op vaste tijden rond- leidingen verzorgd. Op 13 September starten deze om 11.00 en 13.00 uur. Op 14 September om 11.00, 13.00 en 15.00 uur. Zowel de toe- gang tot het museum als de deelname aan de rondlei- ding is gratis. Ook in het Julianapark is dit weekend van alles te doen. Diana Wind onthult zondag om 11.30 uur een kunstwerk voor een vijver in het park. De laatste culturele zondag- middag, georganiseerd door bewoners uit Schiedam- West, heeft dit keer vooral veel theater en muziek. SCHIEDAM - Groeneweg en Reijnhout willen het gebied onder gemeentelijke regie samen met een woning- corporatie ontwikkelen. Het overige deel verkopen in kavels aan particulieren voor vaak dure villabouw als twee-onder-een-kap. Daarnaast moet er een ste- vig beeldkwaliteitsplan ko men zodat de ziekenhuis- buurt een dezelfde sfeer en stijl blijft houden. „Een stijleenheid waarbinnen veel variatie mogelijk is", zo schrijven zij. Met een beeldkwaliteits plan wordt vastgelegd het kleurgebruik en de dak- hoogte. Dus als kopers zelf een architect inschakelen dan moet die aan die ge meentelijke eisen voldoen. Uitdrukkelijk schrijven de twee ex-wethouders erbij dat hun initiatief niet als een 'politiek-bestuurlijke opvatting' moet worden be- schouwd. Zij gaan ervan uit dat de raad de mening van de omwonenden zeer seri eus neemt. Bovendien schrijven ze dat zonder projectontwikke- laars de woonlasten aan- zienlijk verlagen. Ook men- sen met een smalle beurs kunnen dan huren of ko- pen. Maar met de duurde- re huizen haalt Schiedam, en dus de middenstand, de broodnodige grootverdie- ners in huis. Dinsdag 16 September zal de actiegroep Ziekenhuis- buurt eigen plannen be- kend maken. door Bart van der Linden VLAARDINGEN - Na het grote succes van 'Op zoek naar Evita', waarin een nieuwe Evita werd gezocht, is het nu de beurt aan 'Op zoek naar Joseph'. Elf mannen strijden in acht liveshows om de fel begeerde hoofdrol. Een van hen is de 26-jarige Schie- dammer Remko Harms, die op dit moment in Les Mise- rables speelt. „Die rol zou de ultieme bekroning zijn." Slapen, repeteren, spe- len. Dat is zo ongeveer het levensritme van Remko Harms, een van de potenti- ele Josephs. Nadat musical- coryfee Willem Nijholt een oproep had gedaan voor de ze musical, twijfelde Remko geen moment. Hij stapte in het avontuur en bracht het, na allerlei auditierondes, tot de finale. Met een glorieu- ze vertolking van "Waarom God' uit Miss Saigon, schop- te hij het afgelopen zondag een ronde verder. Hoe zwaar is het om naast 'Les Miserables' mee te doen met 'Op zoek naar Joseph'? Remko: „Het is best heavy. Maar er wordt goed voor me gezorgd. Waar moet volgens jou een goede Joseph aan voldoen? „Hij moet goed getraind zijn en daarnaast kunnen dan- sen. Verder dient hij aan de ene kant onschuldig, naief te zijn, aan de andere kant een leider." Op basis van welke kwa- liteiten heeft de jury jou door laten gaan? „M'n stem. En natuurlijkhoe ik het lied ten gehore bracht. Ik probeer gewoon m'n ding te doen." Hoe sehat je jouw kan- sen in? „Positief. We hebben een leuke groep, de sfeer onder- ling is goed. Natuurlijk is er concurrentie, maar het is el- ke keer weer genieten als je de studio inloopt. We willen een zo goed mogelijk pro- gramma maken." Stel: je wordt geen Jo seph. Wat zijn dan je verdere plannen? „Eerst zal ik heel treurig zijn en zal er vast wel een traan- tje komen. Maar ik ga verder met spelen en audities doen. Ik Den blij dit mee te mogen maken." SCHIEDAM - EHBO-vereniging Christophorus start dins dag 23 September met een EHBO-cursus in de depen- dance van scholengemeen- schap Buiten de Veste aan de Burg, v Haarenlaan 952. Er wordt les gegeven van 20.00 tot 22.00 uur en de kosten zijn 135 euro, inclusief een AED-training. Voor inlichtingen of in- schrijving: 470 04 47 of ed- schans@tiscali.nl. SCHIEDAM - De oudste boom van de BK-laan dreigt ge- rooid te worden. Dat be- weert het actiecomite van bewoners die tegen de nieuwbouwplannen van het Vlietland ziekenhuis zijn. De 50-jarige notenboom staat recht voor de ingang van het ziekenhuis. Hij moet weg omdat het fietspad, dat vernieuwd wordt, daar rechtdoor moet gaan lopen. 'Schande' volgens de bewo ners die opmerken dat er al begonnen wordt met rooien. Want de opzichter zegt dat er een kapvergunning is af- gegeven. „Niks 'zorgvuldig omgaan met het groen in de ze buurt' wat de wethouder geeft beloofd." De boze be woners broeden op alterna- tieve woningbouwplannen voor het ziekenhuisterrein dat eind dit jaar leeg komt. SCHIEDAM - 'Sporen langs Schiedam, Vlaardingen en Maassluis' is de titel van het boek met luister-CD dat za- terdag 13 September vanaf 10.30 uur het licht ziet in de drie Waterwegsteden. De uitgave trekt een literair spoor langs de drie steden waar schrijvers - sommige bekend, anderen nog wat minder -met liefde en humor over hun drie steden aan de Waterweg hebben geschre- ven. De drie burgemeesters, die ook een werk van dichters en schrijvers uit hun steden voorlezen op de CD, nemen de eerste exemplaren op feestelijke wijze in ontvangst in hun eigen stad. In Schie dam gebeurt dat in biblio- theek Stadserf. Daarna is de kleurrijke uitgave voor ie- dereen te koop voor 15 euro. Dat gehele bedrag komt ten goede aan het Hospice Nieu we Waterweg Noord voor terminale patienten. SCHIEDAM - Bibliotheek Water weg en Stedelijk Gymnasium Schiedam hebben, om de mediakennis van middelba- re scholieren te bevorderen, de handen ineen geslagen en een mediatheek van Biblio theek Waterweg geopend in het Stedelijk Gymnasium. Gisteren hebben directeur Karin Visser en rector Joke ISaaSbeek de overeenkomst getekend. woensdag 10 September 2008 - X083 KARIN MOERMAN Waar nu nog het Vlietland Ziekenhuis staat, moet straks een nieuwe wijk komen. En hoe die er uit komt te zien, is nu nog een complete verrassing. Foto: Roger van der Kraan Remko Harms heeft momenteel weinig tijd voor andere dingen. Naast zijn rol in Les Mi- serables doet hij mee aan 'Op zoek naar de nieuwe Joseph'. Foto: Govert de roos

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 11