5 Zalencentrum De Rank waarschijnlijk verder als kinderdagverblijf Strauss Co viert tiende verjaardag Werffhoven E WONEN E WESTWIJK Uf Bridge voor ouderen Tonnetje steken maasstad Schiedam) wijk&streek weekbladen Beheerdersechtpaar sluit de deuren Het verhaal begon in 1969 met een advertentie; ge- vraagd: echtpaarvoorbedie- ning en zaalverhuur. Frans was 24 jaar, pas getrouwd en werkte als kelner in de ho- reca bij cafe's en restaurants als Engels en de Gouwe Geit. Als echtpaar, net getrouwd, begin twintig, zien ze het zitten. Gaan eerst in loon- dienst, wofden even later pachter en uitbater van het zalencentrum. „We hebben een gouden re- gel en dat is niet drinken tijdens het werk", verklaart Frans. „Vandaar dat het hier altijd gezellig is en geen plek voor ruzie of vervelende gas- ten." Duidelijk zijn en toch vriendelijk blijven, zo ver klaart hij de goede sfeer in het zalencentrum tegenover Bad Groenoord. Frans Crone ziet er jeugdig uit maar moet wel maan- dag naar het ziekenhuis voor een nieuwe heup. Hij is, sa- men met vriend Govert, zijn spullen uit het zalencentrum aan het halen. Wijk- en za lencentrum De Rank gaat voorgoed dicht. Er is geen opvolger meer. Hij begreep van het kerkbestuur dat er waarschijnlijk een kinder dagverblijf in komt. Verder kan hij niks zeggen, want het gebouw is van de Her- vormde Kerk Kethel. De tijd is voorbij gevlogen, zegt hij. Zo lagen zijn eigen kinderen in de wieg naast de bar en nu hebben die zelf al kinderen. Zelf komt Frans uit Schiedam-West maar na 40 jaar kent hij de Ketel- lappers als zijn broekzak. Bekende protestante fami lies als Posthoorn, Heidra of Poot en katholieke als Olsthoorn en Lansbergen. Toch merkwaardig, mijmert hij terugkijkend, dat er nog maar zo weinig feestzalen over zijn. Naast Landvreugd of Beatrix is er bijna geen zaalverhuur meer in Schie dam. De bingo, kerkdiensten en bejaardensoos moeten op zoek naar een andere ruim- te, want sinds 1 September is de Rank echt dicht. SCHIEDAM - Kinderboerderij en speeltuin Strauss Co in Schiedam-Groenoord vierde het afgelopen weekend het tienja- rig bestaan. De vereniging op het Straus- splein heeft het niet altijd even makkelijk gehad, net als zoveel andere verenigingen in de stad heeft zij hard moeten knokken voor haar bestaan. Al dat doorzettingsver- mogen werd dit weekend beloond met een spetterend feestje. Een aantal maanden geleden was de ver eniging nog even landelijk nieuws toen zij bezoek kreeg van het NCRV-programma 'De beste wensen'. Caroline Tensen kwam langs om Dick den Boer, die zich samen met een groep vrijwilligers al jaren inzet voor Strauss Co., in het zonnetje te zet- ten. Naast een volledig ingerichte en versierde portocabine, voorzien van dubbele wanden en dubbelglas, kreeg de vereniging van het programma 00k nog eens twee blokhutten voor opslag en een stel nieuwe kippenhok- ken. SCHIEDAM - Achter de gerani ums mag 00k, maar kom an- ders gezellig bridgen. Dat is het motto van bridgeclub De Woudhoek. Er is weer plaats voor nieuwe leden. De Woud hoek is een gemoedelijke vereniging van ouderen, die gewoon voor de gezelligheid een kaartje leggen. Ze spelen huiskamerbridge. Nieuw- komers worden opgenomen in een leuke groep senioren waarbij gezelligheid voorop staat. De club is aangesloten bij het Seniorenwelzijn in centrum De Woudhoek aan het Heyersmansplein. Daar treffen de bridgers elkaar op dinsdag van 12.30 uur tot 16.30 uur. Aanmelden via nummer 470 95 55. SCHIEDAM - Het is weer zover: zondag 14 September wordt er weer tonnetje gestoken op het Kerkplein in Kethel. Tonnetje Steken is een oud volksvermaak. Deelnemers rijden in een karretje van een helling en proberen onderweg een ring te ste ken die onder een tonnetje hangt. Uiteraard is de ton gevuld met water, wat tot ge- volg heeft wanneer men mis steekt, de inhoud van het tonnetje over de deelnemer neerdaalt. Aanvang: 10.30 uur, einde om 17.30 uur. Everiwicht komt van boven Van je hersenen WATERWEG WONEN moet je het hebben Bingo, kerkdiensten, zangkoren en bruiloften. Daarvoor werd De Rank in Kethel dagelijks gebruikt. Maar daar komt nu een einde aan. Het beheerdersechtpaar Frans en Mieke Crone houdt er na 39 jaar mee op. Zaterdag kreeg het paar een afscheidsreceptie aangeboden in hun 'zaak', waarbij driehonderd vrienden en gasten langskwamen. woensdag 10 September 2008 - X084 Op het verjaardagsfeest ontbrak 00k een clown niet, die het de kinderen, maar 00k de medewerkers goed naar de zin maakte. Foto: Bart bos Vlaardingen De comfortabele woningen zijn verdeeld over een viertal 'hoven' die prima in het parkachtige karakter van de Westwijk passen. Het plan omvat 32 ruime eengezinswoningen en 16 twee-onder-een-kapwoningen. Van der Werffstraat Snelle verbinding naar uitvalswegen Ruime woningen van 150-170 m! gbo Royale achtertuinen van ca. 56 m2 Eigen parkeerplaats Diverse optiemogelijkheden waaronder uitbouw van de begane grond Verkoopprijzen inclusief P: Eengezinswoning vanaf 285.000 v.o.n. Twee-onder-een-kapwoning vanaf 307.000 v.o.n. GeTnteresseerd? Voor inlichtingen en verkoop: Borgdorff Makelaars telefoon: (010) 44 531 44 e-mail: projecten@borgdorff.nl Internet: www.borgdorff.nl START VERKOOP 20 SEPTEMBER van 13.00 tot 14.00 uur kunt u bij Waterweg Wonen met dit bijzondere project kennis maken. Burg, van Lierplein 51, 3134 ZB Vlaardingen Ontwikkeling van: Schouten De Jong m IO vertrouwd en creatlef Thuis in Vlaardingen 06 'liMim ai 1- ln.&BfzzD:,m'«f 1st Je hersenen zijn het zenuwcentrum van je Een op de vijf mensen krijgt een hersenaan- lichaam en gevoelens Je evenwicht, maar 00k doening. Wetenschappelijk onderzoek is hard bewegingen, emoties en geheugen worden nodig om de oorzaak en behandeling te vinde aangestuurd door je hersenen. Een aandoening De Hersenstichting financiert dit. Help hierbij. in de kleine hersenen kan je evenwichtsgevoel ernstig verstoren. nodig om de oorzaak en behandeling te vinden. HgfSGnStichtinQ De Hersenstichting financiert dit. Help hierbij. NGClGrldncI Word donateur of stort op Giro 860. Kijk op www.hersenstichting.nl. GIRO 860, DEN HAAG Gratis advertentie.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 13