Zelf het carillon van de Grote Kerk bespelen Kijkje in de keuken van Huisman Andes condor zweeft boven De Boshoek Kwieke honderdjariqe voelt zich nog lang geen honderd Beurs over het leven na de diagnose borstkanker Beestenboel 'Hier waren wij thuis' Lezersactie maasstad weekbladen VLAARDINGEN - Voor de Open Monumentendag in Vlaardingen is een wandel- en fietsroute uitgezet waar- bij de 'Tijdlijn van Vlaardin gen' uitgangspunt is. Bij de wandelroute kan onderweg gebruik worden gemaakt van een busje-met-gids, om een stukje wat eentonig in- dustriegebied over te slaan. De routekaart is zaterdag 13 September gratis verkrijg- baar bij het startpunt (vanaf 12.00 uur) op de Markt bij de Grote Kerk. De start wordt opgeluisterd met re- gelmatig carillonspel. Wie dat wil mag tussen 12.00 en 14.00 uur zelf het caril lon eens proberen. De route voert de monumenten- watchers langs onder meer distilleerderij Van Toor, muziekmuseum Ton Stolk en het Visserijmuseum. Bij Warmelo en Van der Drift, de buren van het museum, is het 'tonnensteegje' open- gesteld en krijgt men een goed beeld van de vroegere situatie rondom de haring- visserij. Andere markante punten in de route zijn de oude Vloedpalen, de Kron- ingslantaarn, het Sluizen- complex, het Vissersmonu- ment en het voormalige Ro- mi-pand. Zaterdag onthult kunstenaar Leen Droppert zijn eigen vloedpalen. Een van de vloedpalen staat on- deraan de Maassluissedijk (bij de Van Kampenschool). De tweede komt bij de Stad- skraan aan de Westhaven- kade en de anderen bij het Mendelssohnplein en aan het Havenhoofd. De mon- umentenroute eindigt in sportpark De Vijfsluizen waar een grote historische happening plaatsvindt. Een gratis bus zorgt voor de ter- ugreis waar 00k streekmu- seum Jan Anderson en mo- len Aeolus de deuren opent. Wat meer uit de richting doet 00k Hoeve Avondrust (Zuidbuurt) mee. De activiteiten zijn gratis en duren tot 17.00 uur, en vanaf de Markt kan tot 16.00 uur worden gestart. waterweg - Minoes is een ge- steriliseerde poes van 5 jaar oud. Zij verblijft inmiddels al een tijdje bij ons in het asiel en zij heeft het absoluut niet naar haar zin. Door alle stress is ze mager geworden. Zij kan door de omstandig- heden en het lopen tussen al die andere katten wat cha- grijnig reageren. Potentiele nieuwe 'hospita's' lopen Mi- noes hierdoor steeds maar weer voorbij. Vandaar onze vraag. Wie geeft Minoes een kans om te laten zien dat zij in een huis zonder andere dieren eigenlijk 00k heel lief kan zijn? Meer informatie over Min oes en de andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierentehuis Nieuwe Wa terweg aan de Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het dierente huis is geopend van maan- dag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur. Het telefoonnummer is: 010)43453 35 SCHIEDAM - Bij Huisman, gespecialiseerd in het ont- werpen en bouwen van bi- jzondere hijs-, transport en boorinstallaties, wordt zaterdag 27 September van 10.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse Open Dag geor- ganiseerd. Iedereen kan die dag een kijkje komen nemen in de keuken van Huisman en kennismaken met de mensen, de produc- ten, de werkzaamheden en eventuele carrieremogeli- jkheden bij Huisman. Net als in voorgaande jaren is er een gevarieerd pro- gramma samengesteld met rondleidingen over het ter- rein, in de fabriek en in de lasschool waar demon- straties worden gegeven. Bezoekers kunnen aan boord van het schip Fair- player van Jumbo gaan om te zien hoe een Heavylift vessel er van binnen uitziet of kunnen kiezen voor een rondvaart met de Freijr, het marineschip van Zeekadet- korps Gouda. Daarnaast kan er gedoken worden in een duiktank, een 'ritje omhoog' worden gemaakt in een manbak of gewoon gekeken worden naar de demonstratie van de modelbootvereniging. Natuurlijk is er 00k voor kinderen van alles te doen. Huisman is overigens on- langs genomineerd voor de Maritime Innovation Award 2008, de belangri- jkste onderscheiding in scheepskringen. Op 6 no- vember maakt minister Van der Hoeven bekend of de award naar Schiedam kan worden meegenomen. SCHIEDAM - Dat hier twintig jaar geleden een oude keet stond, is Wout van der Schal- ie al bijna vergeten als hij een rondleiding geeft door de fris geschilderde Boshoek. Helemaal klaar is het natu- urcentrum, dat zich steeds meer profileert als Poort tot Midden Delfland, nog niet, maar het einde is in zicht. Terwijl Van der Schalie de touwtjes van de nieuwe rol- gordijnen optrekt, komt hij al snel tot de conclusie dat het natuurcentrum nu bijna de vorm heeft zoals de harde kern van werkers het desti- jds voor ogen had. Zondag 14 September kan iedereen de Boshoek komen bezoeken tijdens de Open Dag die van 11.00 tot 17.00 uur wordt ge- houden. Schiedams natuurcentrum viert twintigjarig jubileum met roofvogels, uilenballen en spannende reptielen Kosten noch moeite zijn gespaard om het bezoek ers zondag naar de zin te maken. Zo is op het veldje naast de Boshoek weer een spectaculaire roofvogelshow te zien en komt reptielenzoo Serpo uit Delft langs. Voor veel mensen zal de roofvo gelshow niet veel geheimen meer hebben, ware het niet dat de eigenaar dit keer langs komt met een andes condor, de grootste roofvogel ter wereld. Ook Serpo heeft be- loofd met iets spectaculairs te komen, verklapt Van der Schalie. „Toen ik plaatjes vroeg voor onze folder van dieren waar zij mee komen stuurden ze een krokodil en slang. Daar kun je dus van uitgaan, al zal het natuurlijk niet een enorme zijn. Maar het leuke van Serpo is dat ze veel met spel doen. Je kunt niet alleen kijken, maar ook meedoen. Vooral voor kin deren dus heel geschikt." Ook leuk voor de kleintjes: het determineren van ui lenballen. Van der Schalie vertelt dat het nog een heel gedoe is om aan voldoende uilenballen te komen. „Die van ons komen van een kerkuilenproject in Zeeland. Er is van alles in te vinden; piepkleine stukjes muis, vo- gel; dingen die ze gegeten hebben. Kinderen vinden dat super om uit te pluizen." Maar ook voor na de Open Dag blijft er nog genoeg werk liggen voor de 300 leden tel- lende vereniging. In de tuin staat de romp van wat straks een insectenhotel moet wor den en momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de nabootsing van een koekoek- splaat. In december staat een winterfair op de agenda, waar ook veel van wordt ver- wacht. Maar nu eerst zondag het jubileumsfeest. Alles staat, weet Van der Schalie, alleen het weer; daar heeft ie niets over te zeggen. „Maar als we ons daar iets van aan moeten trekken, organiseer je niks." Hoe snel het wonen in Vlaardingen kan verkeren is goed te zien, te lezen en te horen in het boekje 'Hier waren wij thuis'. Het beeldverhaaltje van 'Complex 9' achter de Van Hogen- dorplaan laat de levenscyclus zien van een arbeiderswoon- complex uit de tijd van de wederopbouw. In een tijd waar om het even wat voor een dak boven het hoofd door de massa nog als hoogste goed gezien werd, ondertekende het college van B&W in 1953 de eeuwig durende erfpacht waarop Pat- rimonium's Woningen een grootscheepse stedelijke uitbrei- ding van Vlaardingse woningvoorraad kon realiseren. Het kan dus verkeren. Het ontwerp van architect Van Tijen hield amper 50 jaar stand en is mede onder druk van de regionale woonruimteverdeling bezweken. Waarbij overigens ook de toenmalige revolutiebouw vroegtijdig uit de tijd bleek. 'Hier waren wij thuis' geeft vooral een beeld van de rust en vr- iendelijkheid die de buurt ooit had. Leuke toevoeging aan het boekje is de cd-rom met een interview en rap van jonge buurtbewoners anno nu. De rap en het interview brengen goed onder woorden wat de impact is voor bewoners wiens woonomgeving met de grond gelijkgemaakt wordt. 'Hier waren wij thuis' werd voor het Bureau Welzijnsprojecten samengesteld door Textmessage en in een oplage van 300 exemplaren gedrukt voor de bewoners van het verdwenen complex. Bij Welzijnprojecten aan de Paralelweg heeft ook gratis boekjes voor eerder verhuisde bewoners. Maasstad Weekbladen verloot onder lezers exemplaren van het boekje 'Hier waren wij thuis'. Om in aanmerking te ko men stuur een e-mail naar s.schaper@maasstad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam. Vergeet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek waarnaar u wilt meedingen. De volgende lezers kunnen bij streekmuseum Jan Anderson, Kethelweg 50 in Vlaardingen, deel 9 ophalen van het boekje 'Van't Oft naar't Oofd': Carl van Woerkom uit Schiedam, F.G.M. Kester uit Vlaardingen, Chantal van Rij-Collignon uit Schiedam, Mw. A. Dost-van Muijen uit Vlaardingen en M.F.M. Vermeulen uit Vlaardingen VLAARDINGEN - In het Unile- vergebouw aan de Olivier van Noortlaan wordt zater dag 27 September van 10.00 tot 15.00 uur een informa- tiebeurs gehouden over het leven nadat de diagnose borstkanker is gesteld. Het ziek zijn en de behan- delingen zijn vaak zeer in- grijpend. Als je klaar bent met de behandeling klop je minder snel bij de dokter aan om nog eens na te praten. Daarom wordt deze beurs gehouden. Toegang is gratis, wel is aanmelden verplicht via nummer 06- 19 60 69 07. woensdag 10 September 2008 - WX91 PIETER KORNELIS VAN EBSCHEUTEN Eerlijk gezegd zag ze er best een beetje tegenop om 100 te worden. Het feest was er afgelopen zaterdag echter niet minder om bij mevrouw Van Baarle-Zonhoven. Alles waar je als klein jongetje van droomt, mag je komen proberen tijdens de Open dag van Huisman in de Admiraal Trompstraat in Schiedam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 17