BEL 0800 8048 (gratis) OF GA SNEL NAAR ONLINE.NL/MAASSTAD qCHERP™ aanbod voordelig 0900 1 2 steunpunthuis Huiselijk geweld stopt niet vanzelf Razendsnel internetten tot 20 Mbit/s Onbeperkt bellen naar vaste nummers Gratis installatieservice Geen KPN telefoonabonnement nodig Eenvoudig overstappen Advertentie MAASSTAD WEEKBLADEN woensdag 10 September 2008 - TX03 v per maana per maand SAMIRA DURFDE HULP TE ZOEKEN Een tik, een klap. Of erger. En telkens weer. Natuurlijkpraat je er niet over. Je gaat het toch niet hebben over wat er bij je thuis gebeurt? Straks heeft de hele burnt't erover. Er wordt toch al zo vaak over elkaar gepraat. Stel je voor dat straks iedereen weet waar jij mee te maken hebt. Huiselijk geweld stopt niet vanzelf Dat is precies zoals veel vrouwen denken die met huiselijk geweld te maken hebben. Heel vaak geven zij zichzelf de schuld. En het liefst praten ze er maar helemaal niet over. 'Als ik maar niets doe wat aanleiding geeft, dan gebeurt er niks,' hopen ze. Maar huiselijk geweld stopt niet vanzelf als je er over zwijgt. Het gaat alleen maar door. Niet alleen slaan Huiselijk geweld heeft allerlei vormen. Je kunt worden gesta gen. Of uitgescholden. Of misschien mag je niks. Of je wordt gedwongen je altijd op een bepaalde manier te gedragen, voor de schoonfamilie bijvoorbeeld. Voor Salma begon het toen ze trouwde. 'Ik had van te voren niet zo nagedacht over wat ik van het huwelijk verwachtte. Ik wist eigenlijk heel weinig van hem. In het begin ging het nog wel aardig. Maar al snel begon hij me te commanderen. En daarna, als ik niet snel genoeg deed wat hij zei, sloeg hij. Ik probeerde dat steeds wel te ontlopen door te doen wat ik dacht dat hij wilde. Maar vaak werkte dat niet.' Veilig bellen Slachtoffers van huiselijk geweld kunnen op eenvoudige manier de eerste stap naar hulp zetten. Er is daarvoor een cen- traal telefoonnummer van het Steunpunt Huiselijk Geweld: 0900 -126 26 26 (vijf cent per minuut). Het bellen is veilig, want het telefoonnummer staat later niet op je telefoonreke- ning. Je krijgt iemand aan de lijn die je verder kan helpen en je in contact kan brengen met hulpverleners in jouw regio. Het werd onhoudbaar Voor Samira was op een gegeven moment de maat vol. 'Ik dacht eerst dat het nu eenmaal zo hoorde,' zegt ze. 'Elke keer had hij wel spijt, maar dat ver- anderde niets. Want hij kon om niets exploderen. Ik wist niet met wie ik er over kon praten. Durfde ik ook niet. Ik was zo bang dat de politie zich ermee zou bemoeien. Op den duur werd het onhoudbaar. Toen vond ik bij de huisarts een fol der. Ik zag dat er een Steunpunt is. Nu ben ik zo blij dat ik de stap naar hulp heb durven te zetten. De mensen van het Steunpunt hebben mij en mijn man samen op weg geholpen. Het is voor ons alle- maal erg moeilijk geweest. We zijn er nog steeds niet mee klaar, maar we zijn op de goede weg.' Direct telefonisch advies In heel Nederland zijn Steunpunten Huiselijk Geweld. Daar werken mensen met kennis en ervaring. Hulpverleners die kunnen inschatten wat in een bepaalde situatie de beste aan- pak is. Als je belt, kunnen zij direct telefonisch advies geven. Soms is dat al voldoende om zelf verder te kunnen. Maar soms is advies alleen niet voldoende. Bijvoorbeeld bij acute dreiging. Of bij geweld. Dan kan het Steunpunt ervoor zorgen dat hulpverleners in de regio of soms zelfs de politie worden ingeschakeld. De Steunpunten Huiselijk Geweld kun nen helpen om geweld te laten stoppen. Maar jij neemt de eer ste stap. Bel daarvoor 0900 -126 26 26 (vijf cent per minuut). Daarmee help je jezelf. En ook de ander. Internet Bel I e n 5 cent p«f minuut

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 24