Gemeenteberichten Volop evenementen en activiteiten in het tweede weekend van September Informatiemarkt 55+ en Wonen viert lustrum pas Rondje Schiedam Open dag theater aan de Schie Langs de Open Ateliers met de Tuk Tuk '60 jaar CoBra. De kleur van vrijheid' gemeente Schiedam aMsts'fc g Het tweede weekend van September is Schiedam het decor van vele evenementen en activiteiten. Van de monumenten en ateliers staan de deuren wagenwijd open tijdens Open Monumentendagen en Open Ateliers. Senioren kunnen naar de Informatiemarkt 55+ en Wonen, verenigingen en instellingen presenteren zich Zaterdag 13 September: 10.00 - 14.00 uur Grote- of St. Janskerk, Lange Kerkstraat, Schiedam tijdens Rondje Schiedam en Theater aan de Schie houdt open huis. In het Stedelijk Museum Schiedam opent de tentoonstelling '60 jaar Co Br A. De kleur van vrijheid' en het Jenevermuseum presenteert Zweet en Jenever'. Ook buiten het centrum gebeurt van alles met Cultuur Borrelt in het Julianapark en het NK Tonnetje Steken. De Informatiemarkt 55+ en Wonen is voor Schiedamse senioren de markt met informatie over allerlei zaken rondom wonen, zorg en welzijn. Bezoekers kunnen op een vrijblijvende manier kennismaken met onder meer woningcorporaties, zorgaanbieders, zorginstanties, makelaars en paramedische organisaties. De informatie markt is een initiatief van het team Wonen en Milieu van de gemeente Schiedam samen met het Platform Wonen. Zaterdag 13 September: 10.00 -16.00 uur Broersveld, Schiedam Aan het begin van het culturele seizoen stellen alle Schie damse verenigingen, organisaties en instellingen zich in een dag voor aan het publiek. Wie op zaterdag 13 Septem ber het Rondje Schiedam loopt, is helemaal op de hoogte van de activiteiten die de musea, het theater, de koren, muziek- en sportverenigingen organiseren in de stad. Op het podium is de hele dag een gevarieerd muziek- en theaterprogramma. i Foto: Kersbergen-De Jong Zaterdag 13 September: 10.00 Theater aan de Schie, Stadserf 1 17.00 uur Schie. De rondleidingen geven een kijkje achter deuren die normaal gesloten blijven voor publiek en er wor- den spectaculaire licht- en geluiddemonstraties gegeven. Meer informatie: www.theateraandeschie.nl. Zelf op het enorme toneel staan en de theaterzaal inkij- ken, een kijkje nemen in de artiestenfoyer of de kleed- kamers binnenstappen waar al die beroemde acteurs zich voorbereiden. Theaterliefhebbers kunnen dit alle- maal meemaken tijdens de Open dag in Theater aan de Zaterdag 13 September: 11.00 - 17.00 uur en zondag 14 September: 11.00 - 17.00 uur Diverse Schiedamse ateliers Kunstliefhebbers kunnen zaterdag 13 en zondag 14 Sep tember lopend, met de fiets of gratis in de Tuk Tuk van atelier naar atelier gaan en door de hele stad genieten van bijzondere en kunstzinnige activiteiten. De groep kunstenaars die meedoet, wordt ieder jaar groter en dit jaar presenteren ook jonge grafische ontweipers zich in Galerie 589nul in de Boterstraat. Ruimte in Beweging, centrum voor danskunst en visuele kunst verzorgt in deze zelfde straat verschillende performances. Was het atelier- geschenk voorgaande jaren alleen voor kopers van kunst, dit jaar doet de gemeente Schiedam alle bezoekers van de Open Ateliers een verzameldoos op A5 formaat cadeau. Hierop is een afbeelding van werk van de Schiedamse kunstenaar Kris Knook geplaatst. Knook studeerde in 2007 af aan de Willem de Kooning Academie in Rot terdam. Zoals ieder jaar is in Pand Paulus de overzichts- tentoonstelling met werken van alle deelnemers te zien, zodat de route langs de ateliers van tevoren gemaakt kan worden. Zaterdag 13 September t/m zondag 30 november Dinsdag t/m zondag 10.00 - 17.00 uur Stedelijk Museum Schiedam, Hoogstraat 112, Schiedam Het is dit jaar zestig jaar geleden dat in Parijs de CoBrA- beweging (Copenhague, Bruxelles, Amsterdam) werd opgericht door Karel Appel, Constant, Corneille, Chris tian Dotremont, Joseph Noiret en Asger Jorn. In het licht van dit jubileum organiseert het Stedelijk Museum Schiedam van 13 September tot en met 30 november de jubileumtentoonstelling '60 jaar CoBrA. De kleur van vrijheid". Naast werken uit de beroemde Schiedamse CoBrA-collectie, zijn belangrijke bruiklenen uit particu- liere verzamelingen te zien. Hiermee wordt een accent ge- legd op een aspect van CoBrA dat tot nu toe onderbelicht is gebleven: de bijdrage die gepassioneerde verzamelaars hebben geleverd aan de waarderingsgeschiedenis van de belangrijkste avantgarde in de beeldende kunst na 1945. Meer informatie: www.stedelijkmuseumschiedam.nl. Wet bodembescherming Beschikking (Havendijk 20-42 hoek Rijnstraat 18-46 te Schiedam Onderwerp Op grond van artikel 39c van de Wet bodembescherming hebben burge- meester en wethouders van de gemeente Schiedam van BOOT organiserend ingenieursbureau, namens Woonplus Schiedam, voor de locatie Havendijk 20- 42 hoek Rijnstraat 18-46 te Schiedam (postcode 3114 EM), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie M nummers 7967 en 7968 een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek in te stemmen met een saneringsverslag. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan- leiding van de melding hebben besloten: - op grond van het Besluit Uniforme Saneringen in te stemmen met de uitge- voerde sanering en het behaalde saneringsresultaat zoals beschreven in het rapport 'Regeling Uniforme Saneringen, Evaluatieverslag sanering, Haven dijk 20-42 hoek Rijnstraat 18-46, Schiedam' van 18 juli 2008 met kenmerk M07192E-006, opgesteld door BOOT organiserend ingenieursbureau. - dat het opstellen van een nazorgplan niet noodzakelijk is. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf woens- dag 10 September 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaats inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Al- gemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorzie ning toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 795. Wbb-code: SC060600514 Aanvraag exploitatievergunning Uitbreiding van het terras en gewijzigde openingstijden van Tapascafe Amado, Hoogstraat 148, 3118 TT Schiedam Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor de uitbreiding van het huidige terras en van de openingsuren van Tapascafe Amado aan de Hoogstraat 148, 3118 TT te Schiedam Het gaat hier om de gewijzigde openingstijden en de uitbreiding van het terras met vier stoelen en een tafel tegen de gevel van het pand aan de Hoogstraat 148. Het terras zal na de uitbreiding bestaan uit drie tafels en twaalf stoelen. De gewijzigde openingstijden van het terras zullen worden: maandag t/m zondag van 10.00 uur tot 01.00 uur Vanaf 10 September 2008 ligt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4