Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl Gemeenteberichten Open Monumentendagen in het teken van 'Sporen' 'Zweet Jenever' NK Tonnetje Steken Cultuur Borrelt Spoedeisende Hulp in Schiedam in de nachturen gesloten www.schiedam.nl Bouwzaken Ge'interesseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dins- dag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen bouwaanvragen van 27 augustus 2008 t/m 4 September 2008 Majoraanveld 22, 3124 CJ Schiedamseweg 41 A/B, 3121JD Sportlaan/Hargalaan, 3118 JC Royaardsplein 2 t/m 116, 3123 AK Bouw-Aan.bedrijf C. Spek b.v. Cafe-Snackbar 't Hoefijzer Gem. S'dam, afd. REO woning vergroten terrasschermen plaatsen fiets- voetgangersbrug plaatsen VvE Royaardsplein kozijnen vernieuwen 2-116 (herziene aanvraag) Verleende bouwvergunningen Verzonden 29 augustus 2008 Waterstokerstraat 1, 3123 RG A. Heukels Verzonden 1 September 2008 hoek Schie/Doeleplein Havenstraat 15, 3115 HC Oosterstraat 77, 3112 SG Verzonden 3 September 2008 Julianapark St. S'damse Molens Linde Gas b.v. R. Hardin Stadhouderslaan 58, 3116 HS Gem. S'dam afd. SORG E. Schilperoord raam en deur veranderen molen plaatsen bedrijfsgebouw veranderen gevel vernieuwen kunstwerk plaatsen overdekt dakterras plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behan- deling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Ge'interesseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (ar chief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen sloopmelding 29 augustus 2008 Vondellaan 60, 3117 PZ N. Aras asbest verwijderen Verleende vergunningen Verzonden 1 September 2008 Burg. Van Haarenlaan 1450, Beukenhof b.v. opslagloods slopen 3118 GR Verzonden 3 September 2008 tussen rijksweg A20 en de spoorlijn Rotterdam-Delft links en rechts van de TenneT TSO b.v. 2 hoogspanningsmasten en een bedieningshuisje slopen 's-Gravelandseweg N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang- hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behan- deling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Zaterdag 13 September: 11.00 -17.00 uur Zondag 14 September: 12.00 - 16.00 uur Div. locaties en panden in de binnenstad van Schiedam De Open Monumentendagen staan dit jaar in het teken van 'Sporen'. Sporen zijn overal te vinden: in steden, dorpen, stratenplannen en in de monumenten zelf. Voor de bezoeker van Open Monumentendagen 2008 worden sporen van de fraaie historische binnenstad van Schiedam zichtbaar gemaakt. Te denken valt aan bouwhistorische sporen, archeologische sporen en sporen in het interieur. In de binnenstad zijn veel monumenten geopend en een wandeling brengt ge'interesseerden langs verschillende sporen. Het publiek kan terecht in onder andere de Li- duinabasiliek, de Grote Kerk, de Heilig Hartkerk in de Gorzen, het stadhuis, twee molens, het Julianapark, het Stedelijk Museum en het Jenevermuseum. Daarnaast houdt een aantal particulieren open huis. Zo zijn de monumenten toegankelijk aan de Schie 3, Hoogstraat 149, Tuinlaan 58, Lange Nieuwstraat 109, Dam 10 en de Dudokwoningen aan de Gerrit Verboonstraat. Bezoekers van de stad kunnen genieten van een uit- voering door het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus, een lezing volgen in het Julianapark en een rondleiding krijgen door de Dudok-woningen (voor- malige HAV-bank). Bijzonder is het optreden van vier operakoren op zondagmiddag. Operakoor Maasstad, Operakoor Dordrecht, Rotterdams Operakoor en Velser Operakoor Belcanto zorgen voor de muzikale omlijsting in de Grote- of St. Janskerk en het Stedelijk Museum Schiedam. Om 16.00 uur komen alle koren samen in de Grote- of St. Janskerk en kan het publiek meezin- gen of mee neurien met de 'meezing-opera': een aantal bekende operamelodieen waaronder het 'slavenkoor' uit Nabucco uit Verdi. Ook worden op zaterdag 13 en zondag 14 September verschillende activiteiten in de binnenstad georganiseerd. De zakkendragers komen in actie bij het Zakkendragers- huisje, waar een doorlopende filmvertoning is van 'Schie dam kiest voor het water' van cineast Jan Schaper. Verder zijn ter gelegenheid van Open Monumentendagen op vijf locaties doeken geplaatst met een historische afbeelding van die plek. Het programma over deze dag is af te halen bij onder andere de Stadswinkel en de VVV-winkel. Zaterdag 13 September t/m zondag 7 december Dinsdag t/m vrijdag: 12.00 - 17.00 uur; zaterdag en zondag: 13.00 Jenevermuseum, Lange Haven 74-76, Schiedam Hoe zag het leven van een Schiedammer eruit rond 1850 die het harde werk verrichtte in een branderij en/of distil- leerderij? Aan de hand van schitterende foto's uit diverse (prive)collecties, onder meer van de bekende Neder- landse fotograaf Cas Oorthuys, laat het Jenevermuseum het verhaal zien achter deze werkers: hoe ze werkten en hoe ze woonden. Meer informatie: www.jenevermuseum.nl Zondag 14 September: 10.30 - 18.00 uur Kerkplein aan de Kerkweg, hoek Joppelaan in Schiedam-Kethel 18.00 uur Muziekvereniging St. Radboud organiseert zondag 14 September voor de 24e keer het NK Tonnetje Steken. Van heinde en ver komen enthousiaste ringstekers naar Kethel om te strijden om een plaats op het erepodium. Het prin- cipe van dit oude volksspel is heel eenvoudig: deelnemers rijden in een karretje van een helling en proberen onder- weg een ring te steken die onder een tonnetje water hangt. Het evenement wordt traditioneel geopend met muziek door het orkest van de organiserende muziekvereniging St. Radboud om 10.30 uur, waarbij ook de leden uit het leerlingenorkest van zich laten horen. Het Promskoor ver- zorgt een optreden om ongeveer 14.00 uur. De gehele dag zijn er diverse attracties, zoals een kinderhoek, spring- kussen, schiettent en darten. Meer informatie: www.sintradboud.nl. Zondag 14 September: 14.00 Julianapark, Schiedam 17.00 uur Meer informatie: www.cultuur-julianapark.nl. De Emmabank in het Julianapark is een van de monumen ten die geopend is tijdens de Open Monumentendagen. Maar in het park wordt de tweede zondag van September nog veel meer georganiseerd. De laatste cultuurborrel op zondagmiddag is zeer divers met theater- en muziek- optredens en lezingen over de geschiedenis en toekomst van het Julianapark. Rutger en Salome spelen covers, het wijktheaterstuk 'Misverstanden' wordt gespeeld onder regie van Bernard Boode en muziektheater Vuurwals speelt de muziektheatervoorstelling 'De Geplukte Kip'. Als uitsmijter treedt de populaire band Vixy op. Verder geeft Pien Senders de workshop Je eigen kopje beschil- deren. De ochtend staat in het teken van de onthulling van het kunstwerk van Albert Verkade. Met ingang van maandag 8 September is de Spoedeisende Hulp (SEH) bij het Vlietland Ziekenhuis in Schiedam van 22.00 uur tot 8.00 uur gesloten. Patienten worden doorverwezen naar de SEH van het Vlietland Ziekenhuis in Vlaardingen. Voor levensbedrei- gende situaties kan men zich melden bij de portier via de hoofdingang. De Centrale Huisartsenpost en de ambulancediensten zijn gei'nformeerd over deze wijziging. In de nacht ko men er gemiddeld 2 a 3 patienten bij de SEH in Schiedam langs, waarvan 1 a 2 patienten geen levensbedrei- gende situaties zijn. Alleen de laatst- genoemde patienten zullen door verwezen worden naar Vlaardingen. Uitzonderingen zijn naast de levens- bedreigende situatie de dialyse- en oncologie-patienten, die medische problemen ondervinden in de nacht. Zij kunnen zich melden bij de portier bij de hoofdingang in Schiedam. 10 September 2008 nummer 37 Pagina 2 Colofon Gemeentelljk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 E-mail: info@schiedam.nl Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5