Gemeentebericht September in het teken van aanpak analfabetisme Wijkoverleg Schiedam-Nieuwland Spijkerbroekhangen wordt beloond Uitreiking eerste exemplaar 'Helemaal Kethel' College van B en W geeft inspraak op het arkeerbeleid Hoe kunt u inspreken? Volgens het leefbaarheidsonderzoek van 2006 is parkeren in vrijwel alle wijken een probleem op het gebied van leefbaarheid. Het College van B en W heeft voorstellen ontwikkeld voor het parkeerbeleid voor de komende vijf jaren in het Concept Parkeerbeleidsplan 2008-2013. In het Parkeerbeleids- plan is opgenomen welke oplossingen mogelijk zijn voor de verschillende parkeerproblemen in de wijken en welke acties daarvoor moeten worden ondernomen. Uw kunt een inspraakreactie geven op de voorstellen voor het parkeerbeleid tot uiterlijk 24 oktober 2008 door: een schriftelijk reactie op te stellen en deze te richten aan: Gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam t.a.v. dhr. H. Verdonk of per e-mail aan h.verdonk@schiedam.nl. een inspraakformulier in te vullen op de website van de gemeente Schiedam: www.schiedam.nl. telefonisch contact op te nemen met dhr. H. Verdonk van Bureau Extent, dat de inspraakprocedure voor de gemeente Schiedam begeleidt, via telefoon- nummer 030-239 8065. Hoe komt u aan informatie? op de website van de gemeente Schiedam kunt u het rapport en een samen- vatting downloaden (PDF). er worden drie informatiebijeenkomsten georganiseerd: o op 24 September 2008 voor de wijken Groenoord, Woudhoek, Spaland- Sveaparken en Kethel. Deze informatiebijeenkomst vindt plaats in de Dorpskerk, Noordeinde 10. o op 25 September 2008 voor de wijken West, Oost, Zuid en Nieuwland. Deze informatiebijeenkomst vindt plaats aan de Boerhaavelaan 79 bij het wijkcentrum Oost. o op 1 oktober 2008 voor de wijk. Deze informatiebijeenkomst vindt plaats op het Stadskantoor aan het Stadserf. o Alle informatiebijeenkomsten worden gehouden van 16 tot 20 uur. U kunt gedurende deze uren binnenlopen. Medewerkers van de gemeente Schiedam kunnen u een toelichting geven op de plannen en uw vragen be- antwoorden. Op basis van deze informatie kunt u desgewenst vervolgens een inspraakreactie indienen. Daarbij kunnen de medewerkers u tevens behulpzaam zijn. o het Parkeerbeleidsplan ligt verder ter inzage in de Stadswinkel van het Stadskantoor. Wat gebeurt er met de inspraakreacties? Na het sluiten van de inspraaktermijn beoordeelt het College van B en W de inspraakreacties. Dit kan aanleiding zijn om de plannen bij te stellen. U wordt op de hoogte gebracht van het standpunt van het College van Ben W over uw inspraakreactie. Tevens wordt u op de hoogte gebracht van de behandeling van de definitieve voorstellen in de raadscommissie. Verleende evenementenvergunningen De burgemeester van Schiedam heeft de onderstaande vergunningen1 ontheffingen verleend voor het organiseren van diverse evenementen. Het betreft: Vrijwilligersfeest Maasboulevard op zaterdag 13 September 2008 van 19.00 uur tot 01.00 uur op de Maasboulevard; Wijkfeest Kethel-Oost op zaterdag 13 September 2008 van 10.00 uur tot 24.00 uur op het Hooiland, deze wordt afgezet; Rondje Schiedam (diverse kraampjes van Schiedamse verenigingen, organisaties en instelingen) op zaterdag 13 September 2008 van 09.00 uur tot 17.00 uur op de Broersveld - Land van Belofte - Lange Kerkstraat; Nieuwland Life (muziek- en dansfeest, braderie, kinderactiviteiten, wereld- keuken) op zaterdag 13 September 2008 van 09.00 uur tot 22.00 uur op het Dr Willem Dreesplein. Vanaf 11 September 2008 liggen afschriften van de verleende vergunningen/ ontheffingen gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informa- tiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de afzonderlijke vergunning/ontheffing een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaar schrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning/ontheffing bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning/ontheffing geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. gemeente Schiedam g 1 f Jt'Sa De maand September stoat in het teken van de alfabetisering. Zo wor den ook in Schiedam in de Week van de alfabetisering van 8 tot en met 12 September en in de Week van het leren van 13 tot en met 20 Sep tember 2008 een aantal activiteiten georganiseerd om de aanpak van laaggeletterdheid onder de aandacht te brengen. Het doel hiervan is om mensen die problemen hebben met lezen en schrijven te motiveren om met een taalcursus te starten. In de komende weken wordt daarom in Schiedam in samenwerking met de Stadsregio Rotterdam en Zadkine Educatie een aantal activiteiten geor ganiseerd. De volgende activiteiten staan gepland: zaterdag 13 September: informatie van Zadkine Educatie op de markt 'Rondje Schiedam'; zaterdag 13 September: informa tie van Bibliotheek Waterweg over dienstverlening laaggeletterden; vrijdag 19 September: themadag op de Gravin Aleidaschool; zaterdag 20 September: opening themaplek 'Lees en Schrijf' in de Bibliotheek op het Stadserf; aandacht voor laaggeletterdheid via spotjes op LOOK TV. De activiteiten zijn onderdeel van het Schiedamse aanvalsplan laaggelet terdheid 2008-2010. Aandacht voor laaggeletterdheid is nog stee.ds nodig, want veel men- sen in Nederland kampen nog met problemen met lezen en schrijven. Hierdoor ondervinden ze problemen bij het functioneren in het dagelijks leven. Omdat het probleem vaak bre- der is dan alleen lezen en schrijven wordt er tegenwoordig gesproken van 'laaggeletterdheid'. Landelijke cij- fers wijzen uit dat in Nederland tus- sen de 10 en 11% van de bevolking laaggeletterd is. Uit onderzoek in de regio Rijnmond komt naar voren dat deze percentages in Rijnmond hoger liggen en dat in Schiedam ongeveer 17% van de bevolking laaggeletterd is. Het Schiedamse college maakt ook werk van de aanpak van laaggelet terdheid. Momenteel wordt er druk gewerkt aan de uitvoering van het 'Aanvalsplan laaggeletterdheid 2008- 2010' met als doel een toename van 20% van het aantal deelnemers aan cursussen voor laaggeletterden. Daar- naast worden er jaarlijks cursussen ingekocht bij het ROC Zadkine voor Schiedammers die problemen onder vinden met lezen en schrijven. Voor informatie hierover en aanmeldingen kan men terecht bij het ROC Zadkine aan de Sint Liduinastraat 35 of via de telefoon (010-473 3377). Het wijkoverleg van de wijk Nieuwland zal plaats- vinden op: Datum: Dinsdag 23 September 2008 Locatie: Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 Aanvang: 19.45 uur Besproken wordt o.a.: - het verslag van de vorige vergadering, kredietover- zicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de Wijkproces- manager, mw. Daphne Kunst Tel. 010-2191029 of e-mail: d.kunst@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Glunderende winnaars krijgen tijdens de laatste week van Zo- merspetterz, eind augustus op de Vlaardingerdijk, bekers voor o.a. de onderdelen spijkerbroekhangen en de aardappelrace. Er waren veel verschillende activiteiten georgani seerd, zoals twister, pijlschieten en een luchtkussenrace. Zomerspetterz werd georganiseerd door TOS, SWS en Sport en Recreatie Schiedam. Foto: Jan van der Ploeg Ter gelegenheid van het veertig- jarig bestaan van voetbalvereniging VVK stelde Hans van der Sloot een boek samen genaamd 'Helemaal Kethel'. Afgelopen zaterdag 13 September 2008 nam burgemeester Verver het eerste exemplaar in ont- vangst, waarna ze met de selectie op de foto ging. Op defoto van links naar rechts: VVK-secretaris Willem van Ravens, Hans van der Sloot, Burgemeester W.M. Verver- Aartsen en VVK-voorzitter Jacob D. Wiersma. Foto: Jan van der Ploeg

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6