'Aan elk beeldje kleven herinneringen' Week in, week uit (oproep) .rm TV-shows als 'Moment van de Waarheid' exploiteren op geld beluste kandidaten Schiedamse politiek! Tijd voor actie! De afgelopen maanden heeft u op deze plek de lotgeval- len kunnen volgen van een drietal Rotterdamse stel- len: Evert en Xenia, Frank en Alina en Tarik en Asha. Ook Sabah (Asha's zus) en haar puberdochter Sheila verschenen ten tonele. De episodes werden geschreven door Kees Schrevel (docent Binnenkort uw vervolg op 'Week in, week uit' bij ruim 600.000 mensen op de mat? Schrijversschool SKVR) en een aantal van zijn cursis- ten. Daarna werd er een aan tal episodes geschreven door Maasstad-lezers Wie schrijft er nog mee aan 'Week in, week uit'. Iedere week mag een Maasstad-le- zer een vervolg schrijven op het verhaal. Lijkt het u wel iets om uw eigen episode met uw naam eronder op ruim 600.000 adressen in de brievenbus te laten bezorgen, meldt u dan aan bij Erik Meijer, tel. 010 - 4004490 of mail: e.meijer@ maasstad.nl. Wie zich aanmeldt krijgt alle afleveringen tot nu toe toe- gestuurd zodat inlezen geen probleem is. In het kort de personages: EVERT - Filiaalmanager win- kelketen. 'Doet er niet toe wat, als je een supermarkt kan managen, kan je ook een meubelzaak runnen.' Houdt van de franje, de leasebak, de macht. Wilders vindt hij te ver gaan, maar valt wel voor populaire rechtse one- liners. XENIA - Nederlandse ouders, Griekse overgrootmoeder. Assistente bij een opticien en studeert voor het vak. Zij is vooral bescheiden, op het verlegene af. Daarmee tegenpool van Evert die sterk 'aanwezig' is en graag de aandacht naar zich toe trekt. FRANK - Fotograaf. Veel stad- gebeurtenissen. Maakt voor zichzelf al jaren foto's van gebouwen die gesloopt wor- den. De schoonheid van het verval. Frank is idealistisch. Diep in zijn hart vindt hij het jammer dat hij te laat is ge- boren voor de sixties. ALINA - Heeft Frank leren kennen in Boekarest toen hij daar was voor een fotore- portage Zij was econoom en werkte op het stadhuis. In Nederland komt ze niet aan een goede baan. Uitzend- klussen als datatypiste e.d. TARIK-Journalist. Regelmatig opdrachtgever van Frank. Ze gaan vaak samen op pad als Tarik een interview afneemt. Op school vonden zijn maten hem een uitslover, maar hij ging zijn eigen weg, school voor de journalistiek. Ein- digde een paar jaar geleden bij de eerste tien bij het Nati- onaal dictee. Dat wil zeggen thuis op de bank, want om zich aan te melden is niets voor hem. Tarik is nuchter. Een goed artikel is een artikel dat le zers trekt. Hoopt op de ul- tieme scoop. ASHA - Kapster. Vrolijk mens, vindt het werk in de salon leuk, vooral om de sfeer en de dagelijkse praatjes met de klanten. SABAH - Docent Nederlands op een VMBO. Weet zelfbe- wust op te treden en heeft daarmee overwicht op de leerlingen. Vraagt veel van zichzelf en ergert zich aan de management en vergader- cultuur op school. maasstad Waterweg weekbladen mmmmmmmmm Mijn verzameling OOSTVOGRNE - Fransje de Vis ser raakte zo'n 43 jaar ge leden besmet met het ver zamelvirus. Fransje: „Ik woonde toen in Amerika en mijn toenmalige dwars- fluitlerares verzamelde beeldjes met figuren met een dwarsfluit. Zij heeft het virus op mij overgebracht. Ik zette de beeldjes later in mijn muziekkamer waar mijn leerlingen ze zagen staan. Die vonden al snel dat een beeldje een leuk ka- do is voor de juf." De verza meling beeldjes en beelden groeide in de loop der jaren uit tot meer dan 500 exem- plaren. „Het hele huis staat vol", zegt Fransje. „Ik heb zelfs een beeld van een flui- tist in de voortuin staan. Zo kunnen nieuwe leerlin gen makkelijk de fluitjuf vinden. Ik heb alleen geen beeldjes in de badkamer staan; hoewel, nu ik het zeg, daar hangt een fluiten- geltje aan het lichtkoord", lacht ze. Voor Fransje, die zelf dwarsfluitlerares is, is haar verzamelhobby een associatie met haar werk. Aan elk beeldje kleven her inneringen en weet ze nog precies van wie, en onder welke omstandigheden ze het heeft gekregen. Beeld jes zelf kopen doet ze niet meer. Behalve de beeldjes van allerlei materiaal omvat de verzameling van Fransje ook foto's van fluitbeelden. De beeldjes die bij Fransje thuis staan zijn niet alleen menselijk maar bestaan ook uit fantasiefiguren, die- ren, kabouters en engeltjes v. e met een fluit. De fluit moet bij voorkeur naar rechts wijzen, zoals het een echte dwarsfluit betaamt. Na- tuurlijk heeft Fransje ook snuisterijen met de afbeel- ding van een fluit erop zoals bekers, glazen en potloden. Inmiddels heeft Fransje het 'fluitbeeldjesvirus' op haar leerlingen overgedragen. Prikbord Stuur foto's in Voor de rubriek 'mijn foto' zijn wij op zoek naar leuke, mooie foto's geinaakt door lezers. Iedereen maakt wel eens een foto waarvan hij/zij denkt 'eigenlijk zouden meer mensen die moeten zien'. Door de foto op te sturen naar waterweg@maasstad. nl is het niet ondenkbaar dat de foto ook daadwerklijk op deze pagina wordt geplaatst. Wij zien deze lezersbijdra- gen in ieder geval graag te- gemoet. Mijn verzameling Voor de rubriek 'mijn verza meling' zijn wij op zoek naar mensen met een bijzondere verzameling. Stuur een be- schrijving van uw verzame ling en uw contactgegevens naar waterweg@maasstad. nl en wie weet staat u bin nenkort op deze pagina. maasstad lezersforum zou zo maar eens kunnen! Ik heb het progamma niet gezien, maar 1 van mijn lijf- spreuken is: Zoveel mensen, zoveel wensen! Als je van spelletjes en geld houdt en je leent je hiervoor: prima, le- ven en laten leven. Mijn keus zou het niet zijn! Overigens kijk ik liever documentaires of spannende films. - Zijn er nog andere rede- nen om op televisie te wil- len komen? Philip Freriks heeft waarschijnlijk dezelfde beweegredenen. Die komt echt niet voor z'n lol vanuit Frankrijk om hier het nieuws voor te lezen. - Heb je een zak met geld, maar geen partner meer. De mensen doen vrijwillig mee, dus waarom zou je je zorgen maken om deze stel- len. Trouwens; mevrouw Borsato kan ook wel een nek-lift ge- bruiken. PIET MOL (SCHIEDAM) - Daar ben ik het helemaal mee eens, hoever gaat een mens om geld te verdienen? Persoon- lijk walg ik van dit soort pro- gramma's. Jammer dat mijn duur betaalde kijkgeld en tv-abonnement er voor zorgt dat ik dit soort programma's krijg voorgeschoteld. Het wordt tijd dat ik als kijker mag bepalen wat ik wil zien. Mijn mening De verkeersproblemen rond de Vlaardingerdijk beginnen tijdens de ochtend- en avondspits steeds meer uit de hand te lopen. Files vanaf bedrijventerrein Vijfsluizen tot aan de Nieuwe Haven zijn inmiddels geen uitzondering meer. De belang- rijkste oorzaak van deze ellende is de rampzalige afstelling van de verkeerslichten rondom metrostation Vijfsluizen. De verkeerslichten blijven wel erg lang op rood staan. Nu blijkt, na enig onderzoek, dat het in Vlaardingen gelegen bedrijf Norfolk Line daar verantwoordelijk voor is. Bij het vestigen in onze buurgemeente hebben ze bedongen dat de verkeerslichten zo afgesteld zijn, dat hun vrachtwa- gentjes ook tijdens de spits lekker snel van en naar de boot kunnen rijden. En daarom staat het verkeer vanuit Schiedam's ochtends en 's avonds muurvast en in Vlaardingen een stuk minder. Hallo Schiedamse politiek! Tijd voor actie! lezers in beeld a WORDT VERVOLGD woensdag 17 September 2008 - WX92 Fransje de Visser ging door haar fluitlerares fluitbeeldjes verzamelen. Op haar beurt geeft zij het verzamelvirus weer door aan haar fluitleertingen. Het hele huis van Fransje staat vol. „lk heb zelfs een beeld van een fluitist in de voor tuin staan. Zo kunnen nieuwe leerlingen makkelijk de fluitjuf vinden." De familie Van der Meer uit de Gerardus Blankenheymstraat 33 in Schiedam stuurde deze favoriete vakantiefoto qenomen in Turkije. Heeft u ook een leuke of mooie foto die u wel geplaatst wilt zien op deze pagina. Mail 'm naar waterweg@maasstad.nl. PETRA H. VAN LANGEVELD - Dat HANS BOUHAN (VLAARDINGEN) TRUDY BERENDS (SCHIEDAM) M.C.M. VAN GALEN SCHIEDAM

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 23