Groene realitysoap op ETV rond Elly Lockhorst Rotterdam even Mekka voor metroman en modepopje Alain Clark geeft laatste clubshow van jaar in WATT Expositie 'Meisjes in de Fabriek' in de Kunsthal Romantisch begin nieuwe concertseizoen ROTTERDAM - Na het groene mode-event op de Wereld van de Witte de With vallen modeliefhebbers het derde weekend van September op- nieuw met hun neus in de boter. Dan is het tijd voor de vier daagse mode-manifestatie: Bridges to Fashion. Aan de hand van modeshows, films, tentoonstellingen, sympo sia, talkshows, fashion par ties en een designers sale zoomt het festival in op het modeklimaat van Turkije en Nederland, en dat van Istan bul en Rotterdam in het bij- zonder. Bridges to Fashion trapt af met een symposium waar- bij Turkse en Nederlandse ontwerpers, kunsthistorici en modejournalisten de ver- schillen tussen het Turkse en Nederlandse modekli maat onder de loep nemen. Terugkerende vragen zijn: Wat is de positie van mode- ontwerpers in beide landen? Hoe is hun relatie met com- mercie en wat voor invloed heeft dat op de mode die er gemaakt wordt? Op de catwalk van Bridges to Fashion presenteren negen- tien Nederlandse en Turkse ontwerpers hun nieuwste collecties in fashionshows die voor iedereen toeganke- lijk zijn. Onder de creaties waar- schijnlijk ook die van de on- langs overleden Percy Iraus- quin die bij leven zijn mede- werking al had toegezegd. Verder mogen de beste eind- examenkandidaten van mo- deopleidingen in verschil- lende steden hun werk pre senteren in de voormalige balzaal naast het Hilton, in die Hilton Ballroom zijn on der andere ook jurkjes van Best Behavior, topjes van Presque Fini en tassen van Vlieger Vandam te koop. Gedurende het gehele festi val zijn er talkshows, scree nings en fashion parties in Off__Corso en Club Zonder Consessies. ROTTERDAM - De succesvolle Nederlandse zanger Alain Clark geeft dit jaar nog slechts twee shows in Ne derland, waarvan een in de Heineken Music Hall en zijn laatste echte clubshow van het jaar geeft hij op donder- dag 25 September in WATT. Alain Clark, de zoon van soulzanger Dane Clark, brak in 2007 definitief door met zijn tweede album 'Live it Out'. Dit succesalbum album is gevuld met aanstekelijke funk en soul en bevat hits als 'Blow me away', 'This ain't gonna work' en 'Father Friend'. Het heeft inmiddels de Platina status bereikt, wat betekent dat het album maar liefst 60.000 keer over de toonbank ging. Zijn eerste album 'Alain Clark' was ove- rigens een Nederlandstalige plaat waarmee hij in 2004 een Zilveren Harp won. Dit jaar viel de 30-jarige Alain Clark bij de jaarlijk- se uitreiking van de 3FM Awards maar liefst drie keer in de prijzen. De 3FM Awards voor Beste Zan ger, Beste Nieuwkomer en Beste Single (voor 'Father Friend') gingen allemaal met de zanger mee naar huis. Het succesverhaal kreeg van de zomer weer een vervolg. Alain Clark heeft namelijk getekend bij Warner Music, een van de vier major pla- tenmaatschappijen in de we reld, voor een wereldwijde release van zijn album 'Live It Out'. Wellicht is zijn show in WATT dus een van de laat ste twee keren dat we Alain Clark voorlopig in eigen land kunnen zien optreden. maasstad weekbladen Indringende foto's van het vooroorlogse arbeidsleven ROTTERDAM - Medewerkers van de Arbeidsinspectie trokken van 1900 tot 1950 langs fabrieken om foto's te maken van de slechte werkomstandigheden. Het materiaal, in het bezit van het Nationaal Archief, is nu voor het eerst uit de kast gehaald. De Kunsthal Rot terdam toont tot en met 23 november een selectie van de meest bijzondere zwart- wit opnamen. De Arbeidsinspectie be- zocht fabriekshallen om de leeftijd van arbeiders te controleren en te kijken naar arbeidsomstandighe- den, veiligheid en hygiene. Vanaf 1900 voorzagen de inspecteurs hun schrifte- lijke rapporten van foto's. De beelden tonen arbei ders aan machines, jonge meisjes in fabriekshallen en thuiswerkers. Op in dringende wijze laten ze het arbeidsleven zien in de eerste helft van de vorige eeuw. Destijds dienden de foto's als voorbeeld, bewijs of waarschuwing. Een van de mannen die na- mens de inspectie op pad ging, was Jan Daniel Filar- ski (1884-1969). Hij trad in 1916 in dienst van de Ar beidsinspectie. De Kunst hal Rotterdam besteedt tijdens de tentoonstelling 'Meisjes van de Fabriek' speciale aandacht aan zijn foto's, die een aangename uitzondering vormen op de objectieve registraties van fabriekshallen met jonge meisjes aan de lopende band van zijn collega's. Fi- larski's bedrijfsrapporta- ges zijn opzettelijk wat on- scherp, waardoor ze een nostalgisch karakter krij- gen. De tentoonstelling, die tot en met 23 november te zien is in de Kunsthal Rot terdam, werd zaterdag ge- opend door acteur en fo- tograaf Thorn Hoffman. Tegelijkertijd verscheen bij Waanders Uitgevers het boek 'Meisjes van de fabriek'. Dit boek is onder meer te koop in de Kunst hal. Medewerkers van het Na tionaal Archief geven ie- dere zondag om 15.15 uur rondleidingen door de ten toonstelling 'Meisjes van de fabriek'. Tijdens de rondlei- ding komt u meer te weten over de foto's van de Ar beidsinspectie. Daarnaast worden de verschillen be- licht tussen werk het van inspecteur Filarski en dat van zijn collega's. Aanmel- den voor de gratis rondlei dingen op zondagmiddag is niet nodig. ROTTERDAM - In de Hillegon- dakerk start zaterdag 20 September het nieuwe con certseizoen. De organisatie van de succesvolle serie is er wederom in geslaagd om een keur aan toptalenten uit de Nederlandse kamermu- ziekwereld naar Rotterdam te halen. Viloiste Yvonne Smeulers en pianist Sander Sittig openen de serie met een uitgesproken roman tisch programma, waarop onder andere werken van Ravel en Faure. Ook zal het duo een sonate van de Belgi- sche meesterviolist Eugene Ysaye ten gehore brengen. Sluitstuk vormt de lyrische sonate in A groot van Cesar Franck. Yvonne Smeulers' spel op haar fraaie Italiaanse viool (van de bouwer Guadagnini) wordt door de pers omschre- ven als 'sensationeel' en 'een klasse apart', dat van Sander Sittig 'meeslepend' en 'po- etisch'. Het is dan ook niet verwonderlijk dat deze mu- sici veelgevraagde artiesten zijn in binnen- en buiten- land. Op de derde zaterdag van September spelen zijn voor u in de Hillegondakerk, die bekend staat om haar fraaie akoestiek en intieme sfeer. Soapies ROTTERDAM - Elly Lockhorst heeft ruim 25 jaar ervaring als zangeres. Samen met haar man besteedt de Rot- terdamse bovendien veel aandacht aan het milieu. Voor ETV.nl reden om haar te vragen als hoofdpersoon van Nederlands eerste groe ne realitysoap 'Echt Elly'. „ETV.nl wilde een leuk pro gramma maken, waarin op een creatieve manier aan dacht wordt geschonken aan het milieu", vertelt Elly Lockhorst. „Ze zochten een Rotterdamse artiest die veel in de regio optreedt. Via internet kwamen ze bij mij terecht." Het resultaat is de dertiendelige reality soap 'Echt Elly', die vanaf woensdag 17 September te zien is via de Rotterdamse televisiezender ETV.nl. Het leven van de artieste wordt gecombineerd met tips en adviezen voor een milieube- wuster leven. „In elke aflevering komen een of twee thema's voorbij die met het milieu te maken hebben. Dat gebeurt op een leuke manier zonder dat het belerend wordt." Elly Lock horst heeft ruim 25 jaar er varing als zangeres. Ze stond met veel bekende artiesten op het toneel, zoals Frans Bauer, Corry Konings en Wolter Kroes. Ze heeft een breed repertoire, waarmee ze door het land toert. Ook nam ze vorig jaar met een opblaasbare hondenmand deel aan het SBS-televisie- programma 'Het Beste Idee van Nederland'. Ondanks haar ervaring in de artiestenwereld, was het voor Elly en haar man Hans even wennen om gevolgd te worden door een camera- ploeg. „Het was best inten- sie. We hebben met z'n alien hard gewerkt aan deze serie. We werden een paar dagen in de week gevolgd. Meestal bespraken we vantevoren wat we gingen doen, want alleen boodschappen doen in de supermarkt is voor te- levisie natuurlijk niet zo in- teressant." Hoewel het milieu een be- langrijk onderdeel van de se rie is, wordt het onderwerp telkens subtiel ter sprake gebracht: „Bijvoorbeeld als ik de was aan het doen was en vertelde dat wij altijd op 40 graden wassen in plaats van 60 graden. Of dat we in de tuin een hek afbraken en het hout niet in de vuilnis- bak deden, maar naar het milieumarkt brachten." „Deze serie is niet te verge- lijken met andere reality- soaps, vooral omdat dit de eerste milieusoap is. Deze serie heeft een andere func- tie dan de series van Frans Bauer of Jan Smit. De afle- veringen van 'Echt Elly' wor den bijvoorbeeld ook in het onderwijs gebruikt." De dertiendelige serie wordt op 30 november afgesloten met een gratis concert in Zaal Lommerrijk in Rotter dam. Elly Lockhorst zingt dan onder meer haar nieuwe lied 'Denk en doe een beet- je groen'. „We stimuleren mensen om met het open- baar vervoer te komen of op de fiets. Ook dan brengen we het milieu op een leuke manier onder de aandacht, maar mensen moeten vooral een gezellige middag heb ben. En we maken een im- pressie van het optreden voor televisie." podium journaal Rotterdam modestad. Je weet toch! Vanaf donderdag be- gint de vierdaagse mode-manifestatie Bridges to Fashion. foto: Bart van der Schoor woensdag 17 September 2008 - TX97 Medewerkers van de Arbeidsinspectie trokken van 1900 tot 1950 langs fabrieken om foto's te maken van de siechte werkomstandigheden. ZIE OOK WWW.KUNSTHAL.NL OF www.nationaalarchief.nl. www.concertstichting.nl Elly Lockhorst wast altijd milieubewust op 40 graden. Hoe? Dat is vanaf woensdag te zien op ETV. In de dertiendelige realitysoap 'Echt Elly wordt het leven van de artieste gecombineerd met tips en adviezen voor een milieubewuster leven.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 29