Visspecialist R. Bij! Oude branderij nu grachtenwoning Grote kansen voor hotel in hartje stad NIEUW in winkelcentrum Krona. Alle bekende merken voor ongekende prijzen! Supercoop Waarnemingen bij Harmonia Podiumcafe 'De Graauwe Hengst' Startzondag in de Grote Kerk Colofon maas stad Gebakken mosselen Verdwenen nummerplaten Wijkkort SCHIEDAM Harmonia-Schiedam organiseert op maandag 22 September een avond met waarnemingen onder leiding van Loraine Koster. Aanvang is 19.45 uur in wijkcentrum Dreesplein. Toegang is zes euro, meer info, www.harmonia-schiedam.nl SCHIEDAM - In De Graauwe Hengst treden donderdag 18 Sep tember Marco Friends op vanaf 22.00 uur. Vrijdag 19 Sep tember is er vanaf 22.00 uur een dubbeloptreden van Death Valley Surfers uit London. Deze band speelt Pret Punk of pret-o-billy. SCHIEDAM - De gereformeerde, hervormde en lutherse kerken werken al geruime tijd samen in Schiedam en zijn inmiddels officieus en bijna officieel gefuseerd. Bij deze nieuwe episode hoort 00k een nieuw beleid en een van de speerpunten is dat de kerk gastvrij wil zijn, een her- berg voor de stad. De kerk zet de deuren dan 00k wijd open op de startzondag, 21 September om 10.00 uur. Om 14.00 uur is er een gezamenlijke broodmaaltijd met pannenkoeken voor de kinderen. In de tussentijd is er een speurtocht door de indrukwekken- de Grote Kerk voor de kinderen. Volwassenen kunnen mee- doen aan een rondleiding, een quiz of een bezichting van het orgel. Gratis 500 gram Tonijnsalade *1 50 100 gram I Wilde Zalmfilet 250 gram Griekse Roerbakschotel 500 gram Visspecialist R. Bijl Broersveld 113® 010-4268710 SCHIEDAM - De politie roept hulp in bij de bestrijding van dief- stal van kentekenplaten. Al- leen al in 2008 werd er tot nu toe 725 keer aangifte gedaan. Autobezitters kunnen de kans op diefstal verkleinen door de kentekenplaat stevig te beves- tigen. De aanvraag van een nieuw kentekenbewijs en nieu we nummerplaten kost zo'n 55 euro. En wie zonder nieuwe kentekenplaten en kenteken bewijs de weg op gaat, riskeert een boete van tenminste 90 euro. Binnenkort start een landelijke actie om de diefstal van kentekenplaten terug te dringen. Wie tips heeft over gestolen kentekenplaten kan bellen met het PolitieService Center (0900-8844) of ano- niem naar: 0800-7000. door Frank Willemse SCHIEDAM - Drie jaar geleden kocht Herman Vermey een bouwval. Een oude likeur- stokerij aan de Schie, ach- ter het oude stadhuis. Dit weekend, tijdens de ate- lierroute en monumenten- dagen stonden de deuren van de voormalige brande rij wagenwijd open. Maar liefst 200 nieuwsgierigen namen de moeite om rond te kijken en te zien hoe 'met twee gouden handjes en volharding' Schiedam een woning annex monument rijker is. Het grachtenpandje met klokgevel staat te glimmen. Toen hij het kocht besloot Herman Vermey alleen nog SCHIEDAM - De kerk blijft als hotel/restaurant een open- bare ruimte die voor concer- ten of festiviteiten gebruikt gaat worden. Ars Renovandi BV is een consortium spe- ciaal opgericht voor dit Ha- venkerkproject dat naast Hylkema Consultants (op- knappen monumenten) be- staat uit aannemer Snel- bouwgroep uit Ridderkerk. Het consortium is nu eige- naar van de kerk en aan- de muren en balken te la- ten staan en om met oude materialen de voormalige distilleerderij tot woning te restaureren. Een hele klus. Zonder gas, verwarming of water en met een lekkend dak. Ramen sloten niet meer en de klokgevel stond op instorten. Het pandje is het middelste van drie pandjes waar dis tilleerderij Jansen Wou- terlood likeuren strookte. Later werd het een pak- huis en Huib Eef begon- nen er omstreeks 1975 een garagebedrijf. Na een half jaar buffelen was de eerste verdieping bewoonbaar en kon van daaruit verder ver- bouwd worden. Drie jaar in liggende percelen. Over de monumentale kerk is eige- naar Ubbo Hylkema razend enthousiast. Deze ex-direc- teur van de Rijksdienst voor Monumentenzorg ziet grote kansen voor een luxe hotel in hartje Schiedam. Met ideale ligging aan de Lange Haven - 'het is net de Herengracht in Amster dam' - maar 00k de pracht en praal van de kerk uit 1824 gebouwd als 'een triomf van de ellende? Dat niet, maar wel dag en nacht werken met tegenvallers als Hole ring of dak. Toch 00k mee- vallers zoals de gratis deu ren van de oude fractieka- mers van het Stadshuis die hij in een container vond. Het pand is als gemeen- temonument nu bewoon baar. Alleen de gevel moet nog afgevoegd worden. En op de benedenverdieping staan nog verbouwingsma- terialen en gereedschap- pen, want de stug doorzet- tende timmerman gaat ver- huizen. Wat? Ja, vriendin Frances komt uit Leiden en heeft heimwee. Daar gaan ze nu naar terug, want er staat een pareltje te koop. Rooms-katholieke emanci pate'. Samen met Snelbouw maakt hij een plan voor het hotel en probeert die aan een horeca- exploitant te slijten. Plannen dus, die wel snel moeten worden uitgevoerd, aldus wethouder Siljee die het consortium met 250.000 euro subsidie tegemoet wil komen. Vooral om de verloederende Hoogstraat op te knappen. Plannen moeten snel worden uitgevoerd, vindt wethouder Siljee maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen -fOX Y? - ROC.'c n n woensdag 17 September 2008 - XQ82 Berichten voor deze rubriek kunnen worden gemaild near waterwegimaasstad.nl weekbladen AFHALEN Bij deze adressen: Valeriusstraat 3 De pandjes van de Schie, tussen Ooievaarsbrug en Brede Marktsteeg, zijn bijna alle- maal bewoond en opgeknapt. Net een groot openlucht museum. Foto: r. v/d Kraan Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 0104004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 - Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 36 Tabakshop Maccie Hot van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnaqel St. Luduinastraat 96A „De vaas die nooit volloopt met pijlen die altijd terug verwijzen: kunstenaar Albert Ver- kade heeft weer zoveei schoonheid aan de stad geschonken", aldus Diana Wind, direc- teur van het Stedelijk Museum Schiedam. „Een verrijking voor de stad." Te zien in het Julianapark in Schiedam-West. Met dank aan een anoniem groot kunstliefhebber en de gemeente Schiedam. Foto: Ineke Hagen Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F.de Klerk, tel. 0655 858778 A. Erguc, tel. 0655 340135 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H.Kolmer, tel. 010 4004 290

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3