Gemeenteberich Llii Tweedehands boeken, streetculture en Sloveense kunst Het nieuwe rijden in Schiedam s> Nieuw nummer bibliotheek Waterweg Uitnodiging inloopbijeenkomst Havenkerk Collegeweblog gemeente Schiedam Het derde weekend van September is een weekend van tegenstellingen in Schiedam. Lopen op zaterdag 20 Sep tember de boekliefhebbers nog door de stad, op zondag is met het Streatbeat Festival het Bachplein de plek voor jongeren. Diezelfde dag opent in Pand Paulus de nieuwe tentoonstelling 'Invitation to Slovenia Zowel voor koopjesjagers als verzamelaars van antiquari- sche boeken heeft de boekenmarkt in Schiedam op zater dag 20 September volop keuze. Op de Hoogstraat, tussen de Grote Markt en de Korte Dam, en op de Lange Haven voor De Korenbeurs staan de kraampjes met onder meer Nederlandse en buitenlandse literatuur, (streek)romans, thrillers, biografieen, strips, kookboeken en kinderboe- ken. Ook de liefhebbers van boeken over Schiedam en Rotterdam, geschiedenis, kunst en wetenschap kunnen hier uren rondsnuffelen. De delicatessen voor thuis zijn te koop op de Culinaire markt op de Grote Markt. - - Eerste editie Streetbeat Festival Een hele andere vorm van cultuur is op zondag 21 Sep tember op het Bachplein te vinden. Hier vindt de eerste editie van het Streetbeat Festival plaats. Jongeren kunnen zich de hele dag vermaken met het beste op het gebied van Streetculture. Urban-eclectic, hiphop, dancehall en reggeaton komen voorbij in de live optredens en bij de deejays. Op het hoofdpodium treden onder meer Darryl, Phatt en D-Kaya op. Maar ook beatboxers Rudebeats en breakdancers Karim Raily geven een show weg in Schiedam. Streetbeat biedt naast muziek een mix van streetdance, sport, games, streetart en lifestyle. Jongeren kunnen hun voetbaltalent meten in de Panna K.O. kooi en hun vinger- vlugheid tonen op de PS2 consoles. Iedereen die altijd al een model heeft willen zijn, kan zichzelf laten restylen en fotograferen bij de speciale fotostand van Streetbeat. Ook is er een open stage waarvoor iedereen zich kan aanmelden op Streetbeatfestival.nl. Invitation to Slovenia Sinds vele jaren worden Schiedamse en Rotterdamse beeldend kunstenaars uitgenodigd als 'artist in residence' in Sinji Vrh in Slovenie. Aangezien de kunstenaars door- gaans deelnemers waren van Stichting Kunstwerkt, heeft de stichting tien Sloveense kunstenaars uitgenodigd om hun werk tentoon te stellen in Pand Paulus. Zondag 21 September is de opening van de tentoonstelling 'Invita tion to Slovenia', die te zien is tot en met 12 oktober. De opening wordt verricht door de Sloveense kunstcriticus en curator van deze tentoonstelling, Anamarija Stibilj Sajn en de film 'Portrait of Sinji Vrh' van kunstenaars Willem van Hest en Ron Blom wordt vertoond. Tweedehands boekenmarkt zaterdag 20 September 9.00 - 17.00 uur Hoogstraat, tussen Grote Markt en Korte Dam, en Lange Haven voor De Korenbeurs Streetbeat Festival zondag 21 September 14.00 - 21.00 uur Bachplein www.streetbeatfestival.nl 'Invitation to Slovenia' zondag 21 September t/m zondag 12 oktober Pand Paulus, Korte Haven www.stichtingkunstwerk.nl. In de 'Week van de vooruitgang', die landelijk wordt gehouden van 14 tot en met 22 September, is er ex tra aandacht voor milieu, klimaat en met name duurzame mobiliteit, zoals Het Nieuwe Rijden' (be- kend van de tv). Dit is een initiatief om bewuster om te gaan met de auto. Tijdens de Brandersfees- ten kan iedereen laten testen hoe zuinig en milieu- bewusthijofzijrijdt. Op zaterdag 27 September staat een simu lator op het Stadserf waarin u kunt instappen. Verder kunt u onder meer kijken naar de 'Fiets Diefstalshow'. In Nederland worden jaarlijks een miljoen fietsen gestolen. Het fietsendiefduo laat zien hoe u daar zelf iets tegen kunt doen. Informatie over Green-wheels, het gebruik van de OV- fiets en andere onderwerpen die bijdragen aan groene mobiliteit kunt u verkrijgen bij de kraam op het Stadserf. Bibliotheek waterweg heeft per 1 oktober een nieuw telefoonnummer: 010- 714 6300. Ga voor meer informa tie en alle adressen naar www.bibliotheekwaterweg.nl. Tijdens de avond zijn vertegenwoordigers van de gemeente en het consortium aanwezig om toelichting te geven en vragen te beantwoorden. Aan de Lange Haven 72 staat de rijksmonumentale Ha venkerk. Deze kerk, voorheen eigendom van Stichting Johan Maasbach Wereldzending, is aangekocht door een consortium, Ars Renovandi BV. Dit consortium heeft na intensief onderzoek zowel een restauratie- als een toekomstig gebruiksplan voor de kerk opgesteld. De plannen betekenen een nieuwe toekomst voor dit ka- rakteristieke Schiedamse monument en een impuls voor de gehele binnenstad. Graag brengen wij u op de hoogte van deze plannen. Daarom nodigen wij u uit voor een inloopbijeenkomst waarin de plannen rond de kerk wor den toegelicht. De inloopbijeenkomst vindt plaats bij de kerk zelf op donderdag 18 September 2008. U bent welkom tussen 19.30 uur en 22.00 uur. Tijdens de avond zijn vertegenwoordigers van de gemeente en het consortium aanwezig om toelichting te geven en vragen te beantwoorden. Wet bodembescherming Beschikking (Midden Delfland - gedempte sloten te Schiedam) Onderwerp Op grond van artikel 39c van de Wet bodembescherming hebben burgemees- ter en wethouders van de gemeente Schiedam van Kuiper&Burger, namens Aannemingscombinatie De Zuidrand, voor de locatie Midden Delfland - gedempte sloten (postcode 3100 AB), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie R nummers 19, 25 en 140 (alien gedeeltelijk) een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek in te stemmen een saneringsverslag. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aanleiding van de melding hebben besloten: - in te stemmen met de uitgevoerde sanering en het behaalde sanerings- resultaat zoals beschreven in het BUS-evaluatieformulier van 16 april 2008, opgesteld door Kuiper&Burger; - een leeflaag in stand te houden op perceel R 25 (gedeeltelijk); - dat het opstellen van een nazorgplan niet noodzakelijk is. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 17 September 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf I maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorzie ning toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 795. Wbb-code: SC060600305 Reclamevergunning Op grond van artikel 4.5.2. van de APV - Schiedam is een reclamevergun ning verleend voor het aanbrengen van reclame op de volgende locaties: Tante Yo, gevestigd Willemskade 199, 3114 CN Schiedam. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kun nen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzie ningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 509513007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw W. Dharmlal, tel: (010) 2191790. Lees de weblog van burgemeester en wethouders op schiedam.nl -<<

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4