Huppa Huppa lekker mee Zonder hulp is het exit voor Exit Documentaire over Rutger Hauwer op Rijnmond Peuter Kleuterdagen Jeugdtheater Hofplein Bazar Curieux in de Maassilo. Het aftellen is begonnen... Vervolg van Comedy Night weekbladen Member zoos - tx98 In Off_Corso vindt woensdag 15 oktober voor de tweede keer de Sonne- ma Comedy Night plaats. De stand-up comedians MC Tim Ward (US), Jo- han van Gulik (NL), Jef frey Spalburg (NL) en de speciaal uit Amerika overgevlogen T-Rexx vor- men samen een ijzerster- ke line-up. Sonnema wil stand-up comedy naar een hoger niveau brengen en presenteert daarom Sonnema Home of Come dy. Een platform waarin het Sonnema stand-up comedy stimuleert en up coming comedy talenten ondersteunt. Aanspre- kend onderdeel van het platform is de Sonnema Comedy Tour bestaan- de uit twee soorten co medy avonden waarmee Sonnema tot en met mei 2009 samen met Comedy Cafe Amsterdam langs de vijftien grootste studen- tensteden tourt. Tijdens de Comedy Nights treden de beste professionele co medians op. De Talent Nights geven ruimte aan aanstormend talent. ROTTERDAM - Rotterdam danst de Huppa Huppa. In aan- loop naar het 100-jarig be- staan van spoorwegviaduct de Hofbogen, de voorma- lige Hofpleinlijn, bereidt iedereen zich voor op de openingsdans van het Hof- bal, de Huppa Huppa. Zelfs burgemeester Opstelten doet mee, zoals valt te zien in een op internet circule- rend filmpje. Ook deze dans uit de roemrijke jaren '20 en '30 leren? Kom maandag 29 September om 20.30 uur dan naar Dansen bij Jansen, Vijverhofstraat 116 voor de Huppa Huppa-dansles. Om het 100-jarig bestaan van het spoorwegviaduct te vieren, herleven zaterdag 4 oktober de roemrijke jaren van de voormalige Hofplein lijn en haar omgeving. De viering markeert tevens de start van de transformatie van dit rijksmonument. Zo worden de plannen gepre- senteerd die zijn gemaakt om de Hofbogen te ontwikkelen tot een nieuw stadsymbool. Tussen 14 en 18.00 uur kun- nen bezoekers mee met de Hofbogen Express; een rondleiding met gids langs bijzondere plekken in en om de lijn. Aan de hand van het Spoorbalboekje kun je ook zelf op ontdekkingstocht gaan. In de keet 'Werken aan Verhalen' vertellen omwo- nenden en betrokkenen van vroeger en nu de mooiste anekdotes over de Hofbo gen. In diverse danssalons kunnen bezoekers alvast de dansspieren opwarmen voor het avondprogramma. Stati on Bergweg bij het Eudokia- plein is het centrale ontmoe- tingspunt. 's Avonds is om 19.00 uur de premiere van Toox Uitzicht'. Een film ge maakt door Wim Wiegmann met honderd uitzichtpunten en verhalen van bewoners aan het spoorwegviaduct. De presentatie van de Toe- komstvisie, de Hofbogen het langste gebouw van Rotter dam is aansluitend om 19.30 uur. Tegen achten begint vervolgens het Hofbal dat teruggrijpt op de roemrijke jaren '20 en '30. Het Hof- plein is weer even "de feest- zaal van Rotterdam". ROTTERDAM - Exit, het podium in Rotterdam en omgeving voor beginnende of 'her intredende' bands dreigt verloren te gaan. Komend weekend is er een non-stop benefietoptreden van zater dag 27 September 16.00 uur tot maandagochtend 1.00 uur vol optredens van bands zoals Noodweer, Clayborn en Hausmacher. Ook de Woorddansers komen langs. Tot slot is er een talkshow met Wim de Boek. Het financiele water staat Exit echt aan de lippen. Hoe heeft het zover kunnen ko men dat het voorbestaan van dit bekende en brood- nodige podium in de Mau- ritsstraat op de tocht staat? „Exit krijgt te weinig subsi- die", legt eigenaar Mark Bel- jon uit. „Ik ontving elk jaar 15.000 euro subsidie in ver- band met onze podiumfunc- tie. Eigenlijk was dat te wei nig. Er is minimaal 40.000 euro per jaar nodig om een dergelijk podium in stand te houden. Vergeleken bij wat andere podia is dit een be- scheiden bedrag." Tot nu toe heeft Beljon er zelf geld ingestoken, maar het houdt een keer op. Hij vroeg 120.000 euro subsidie voor drie jaar, wat niet lukte. Het bleef bij het jaarlijkse be drag. Helaas wist Beljon niet dat hij hier tegen in beroep kon gaan. Hij probeerde te- vergeefs via andere wegen subsidie binnen te slepen. „Neem het Jongerenjaar 2009. Twee maanden gele- den bleek dat het subsidie- potje al leeg was, terwijl er eigenlijk nog plannen inge- diend konden worden." Exit, dat vorig jaar 32.000 bezoekers tussen de 18 en 60 jaar trok, biedt begin nende artiesten een podi um en begeleiding. Het gaat om bands en solisten, van salsa tot metal. Aanstaand weekend komt er ook aller- lei muziekstijlen voorbij. De toegang is 10 euro; exclusief consumpties. Voor bedrij- ven zijn speciale fiscaal af- trekbare mogelijkheden om Exit te steunen. „Help Exit overleven", aldus Beljon. ROTTERDAM - TV Rijnmond zendt komende zaterdag 27 September om 22.00 uur de documentaire 'Play with it' uit van regisseurs Victor Vroegindeweij en Tim Ro- za. Deze film gaat over ster- acteur Rutger Hauer en zijn Rutger Hauer Filmfactory, een tiendaagse masterclass waarbij Hauer zijn kennis, visie en passie met betrek- king tot het filmvak deelt met dertig ambitieuze film makers uit de hele wereld. In 'Play with it' worden Hauer en zijn internatio- nale deelnemers gevolgd tijdens de tweede editie van de masterclass, die afgelo- pen januari plaatsvond in Rotterdam. Door te werken met beper- kingen leren de deelnemers tijdens de masterclass hun creativiteit, intu'itie en ta-- lent te gebruiken om toch tot een goed eindresultaat te komen. Naast de deskun- dige begeleiding door Rut ger Hauer werden zij hierin bijgestaan door professio nals uit het vak. Tijdens de openingsavond van het Nederlands Film Festival in Utrecht, op 24 September, wordt Rutger Hauer geeerd met het Gou- den Kalf voor de Cultuur- prijs vanwege zijn bijzon dere verdiensten voor de Nederlandse filmcultuur. ROTTERDAM - Van maandag 27 oktober tot en met zondag 9 november vinden de Peuter Kleuterdagen plaats in de Theaterschool aan de Pieter de Hoochweg 222 te Rotter dam. Maar liefst tien dagen lang worden er verschillende voorstellingen gespeeld, speciaal voor de allerklein- sten (van 2 tot en met 6 jaar). Zo komt het Poppentheater Valentijn met de voorstel- ling Biggetjes Roze over een biggetje dat geen varken wil worden en zingt Dirk Schee- le Z'n leukste liedjes. Maar er gebeurt nog veel meer. Tijdens de Peuter Kleuter dagen is de foyer van de The aterschool aan de Pieter de Hoochweg speciaal aange- kleed voor de allerkleinsten. Er staan tafeltjes en stoeltjes waar gekleurd kan worden en waar je een bekertje limo- nade kan drinken. Ook aan de ouders wordt gedacht, want voor hen is er een gra tis kopje koffie of thee. Het theaterfestival vindt plaats van maandag 27 ok tober tot en met zondag 9 november. De voorstellin gen worden gespeeld om 10.30 en 14.30 uur (Spinne- tje speelt alleen de middag- voorstelling) in Theater 222 en de Shakespearezaal aan de Pieter de Hoochweg 222 te Rotterdam. Entreeprijzen: Kinderen en groepen vanaf 20 personen 5 per persoon. Volwasse- nen 6. De prijs is inclusief een glas ranja of kop koffie of thee, op vertoon van het entreekaartje. De voorstel ling Spinnetje van Cowboy Billie Boem bedraagt 7,50 voor kinderen en volwasse- nen.Kaarten kunnen telefo- nisch worden gereserveerd via 010-243.50.50 (di. t/m zo. van 10 tot 16.00 uur). Voor meer informatie: www. jeugdtheaterhofplein.nl/ peutero8. ROTTERDAM - De negende editie van Bazar Curieux vindt plaats op zaterdag 6 december in de Maassilo, de voormalig graan- silo op Zuid. Het festival, van de makers van Motel Mozai'que, is een avond die bol staat van spraakmakende acts. Met TV On The Radio, Roots Manuva, Benga, Abe Vigoda, zZz en Yacht is de muziekprogrammering grotendeels bekend. De kaart- verkoop is inmiddels van start gegaan via de website van Motel Mozai'que. De vijf experimente- le New Yorkers van TV On The Radio creeren een eigenzinnig mengsel van rock, funk, blues, electronica en noise. Deze week verschijnt hun nieuwe album 'Dear Science', de opvolger van het indrukwekkende 'Return to Cookie Mountain'. Roots Manuva is een van de bekend- ste rappers uit Engeland. Deze zoon van een dominee bakt zijn soulfood met Caribische beats, zongestoofde raps en vooral veel relativerende humor. Be- halve veel muziekacts zijn ook de Gidsen van Motel Mozai'que actief'tijdens Bazar Curieux, dus ook voor spannende, infor- matieve en bizarre gidsentoch- ten en performances zit je er goed. De gidsentochten vinden niet alleen op de avond zelf in de Maassilo plaats, maar ook overdag op Rotterdam-Zuid. De voorverkoop loopt viade website van Motel Mozai'que. Kaartjes kosten €17,50. journaal ROTTERDAM - Exit, het podium in Rotterdam en omgeving voor beginnende of 'herintredende' bands dreigt verloren te gaan. Jeugdtheater Hofplein (hier te zien met een an dere voorstelling) heeft ook genoeg vertier voor de al- lerjongste. Vernieuwend, vervreemdend, maar vooral volop vol gas. Bazar Curieux barst weer los op Zuid. MEI IBELEN NODIG? WACHT EEN WEEK..! 5 weken lang treft u in deze krant, op de pagina van Bouman Meubelen, fantastische voordeeltjes aan. Zoals 20 /a korting op een bank naar keuze. Een gratis karpet bij een aankoop vanaf 2000,-. Een boxspring met gratis luxe topper. Enzovoorts enzovoorts... En... feest op ons party-uur op zaterdag 1 november; rond 17.00 uur ontvangt een klant van Bouman Meubelen, het aankoopbedrag (met aanschaf in oktober) terug. Vanaf volgende week treft u het feest en voordeel elke week aan in Maasstad Weekbladen. Maar naar onze sprankelende nieuwe collecties kunt u natuurlijk al komen kijken. U bent van harte welkom!!! Koopzondag 5 oktober Party-uur 1 november

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 47