Zin in wintersport? i GOED VOORBEREID OP WINTERSPORT? —^r ffl 1 d&nk^n VGGt Ife^ ttt^/ool^ Z/7 A-J/ De nieuwste skimode mtk Steeds populairder Kijk dan op WWW.SNEEUWKLAAR.NL en ontvang als nieuwe cursist ruim 5% korting op eerste 7 lessen. Barts: een warme vibe voor de hele winter! krr foto: Hans langstraat, ph-ontwerp tekst: Johannes Zwart Wat gaat u doen op die wit-besneeuwde piste? Wordt het skien, snowboarden of langlaufen? Volgt u de uitgezette parcoursen of waagt u zich aan het avontuurlijke, maar zeker niet ongevaarlijke freeriding? Hoe dan ook, u gaat natuurlijk niet in uw dagelijkse kleding de piste op. Veel te koud! Een ski-outfit moet het lichaam warm houden, en is modieus en functioneel tegelijk. foto: Hans Langstraat, ph-ontwerp De zomer is voorbij, de herfst dient zich aan. En voor u het weet is het weer tijd voor wintersport! Bent a er klaar voor? Of hebt u er juist nog niet over nagedacht U kiest natuurlijk voor een model dat niet alleen lekker zit. Aandachtspunten zijn bijvoorbeeld een sneeuw- /windvanger, goede isolatie en vochtregulering. Tegenwoordig wordt ook met telefoon en iPod rekening gehouden. Natuurlijk is ski-ondergoed van wezenlijk belang. Het maakt daarbij niet uit of het warm of koud weer is. Goed ski-ondergoed regelt het vochttransport tussen lichaam en shirt. Op de huid blijf je droog en het vocht gaat door het shirt naar de volgende laag. Natuurlijk moet dan ook de volgende laag vocht doorlaten en functioneel zijn. Spieren worden door het ondergoed warm gehouden zodat je minder snel spierpijn krijgt. Handig, zo'n ski-outfit! Tegenwoordig hebben we de comfortabele soft shell, die lekker zit en met uw bewegingen mee-stretcht en als jas gedragen wordt. Denkt u trouwens dat alleen dikke kleren u warm genoeg houden? Winterkleding wordt steeds dunner, materiaal is belangrijker dan dikte. Steeds meer merken maken gebruik van technische materialen. En de kleuren? Het komende seizoen zijn vrolijke kleuren weer helemaal hot. Voor kinderen felle en fluoriserende kleuren met stoere prints, voor de dames ook de felle kleuren maar vergeet vooral de basics zwart en wit niet. Voor de heren is een technische uitstraling in de mode heel belangrijk. Jassen zijn meestal in uni met kleine geraffineerde accenten. Bij de snowboarders kan het dit seizoen ook weer niet gek genoeg, veel prints en heel heel veel kleur. Dit seizoen zijn de moonboots weer extra modieus. Ook zeer geschikt als vrijetijdsschoen. Last van koude handen? Voor veel mensen zijn handschoenen een bijzaak maar dit is heel belangrijk. Ook hier geldt, goed ventilerende handschoenen want we transpireren allemaal bij de handen en als dit vocht niet weg kan blijft dit in de handschoen, worden de handen nat en dus koud. Voor het hoofd bestaat de keuze uit een muts, haarband of pet. Tegenwoordig grof gebreid en stoer. Let erop dat u geen capuchon draagt als u gaat skien! Dat is wel lekker warm, maar belemmert het zicht. Hoe dan ook, koud hoeft u het niet te hebben. Zelfs voor koude voeten zijn speciale verwarmingselementjes verkrijgbaar! Het mag er dan niet warm zijn, boven in de bergen schijnt de zon feller dan we soms denken. Wat we zeker niet mogen vergeten is een zonnebril met minimaal 100% UV A of B (speciaal voor in de bergen) en een sneeuwbril tegen de wind en zonnestralen. U weet het natuurlijk al: wintersporten wordt steeds populairder. U bent er dus niet in uweentje. Het is goed mogelijk dat het deze winter druk is op de pistes: allemaal mensen die hun ideale wintersportvakantie hopen te beleven. Maaral die drukte is niet zonder risico. Wist u dat een skier al naar beneden suist met een snelheid tussen de 40 en 50 km/h? Sneller dan een brommer dus! Gelukkig maar dat sportbenodigdheden steeds veiliger en gemakkelijker in het gebruik zijn. Skihelmen zijn er tegenwoordig in soorten en maten. Zo'n helm is natuurlijk even wennen, maar hip en sportief zijn ze zeker. Geen gek idee, ook al zijn ze nog niet verplicht. Veel skischolen laten u zonder helm al niet meer toe. Het is leuk om alvast na te gaan denken naar welk skiparadijs u de komende winter gaat? Naar Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, of naar het nog niet door iedereen als wintersportland ontdekte Griekenland? Wordt het een hotel, of een sfeervol ingericht chalet? Bent u goed verzekerd? Kortom genoeg om over na te denken en bijna net zo leuk als de vakantie zelf. SKI- SNOWBOARDCENTRUM RIJNMOND Eigenwijs, kleurrijk en origineel. Dat is de range van het accessoire-merk Barts al jaren en ook ditjaarstaatereen inspirerende en innovatieve collectie! Waar Bart meer dan tien jaar geleden in een busje de Alpen rondreed om zijn accessoires te verkopen is Barts nu niet meer weg te denken uit de wintersportgebieden. En ook in hpt straatbeeld in steden door heel Europa wordt door de vrolijke mutsen, sjaals, handschoenen gekleurd! Originele en modische designs worden gecombineerdmethoge kwaliteit.functionaliteit en een prettig prijsniveau, waardoor elk Barts product een echte wannahave wordt! Probeer maar eens langs een Barts display of wand te lopen zonder iets mee te nemen! De range in baby, jongens en meidenaccessoires is dit jaar enorm uitgebreid. Van lief tot stoer, sok tot baret, voor elk kind is er een nieuwe lievelingsmuts te vinden! De babycollectie is dit jaar ook enorm gegroeid en naast de superschattige en zachte kleurtjes en materialen is er ook ruime keus in stoere baby artikelen. Meer dan ooit zijn met alle onderdelen uit de range sets te maken: mutsen, shawls en handwear zijn op alle manieren te combineren. Er is nu meer maatkeuze en de keuze voor (pre) teens is uitgebreid. Ook nieuwzijn verschillende bags.trilbiesenandereubertrendyhoofddeksels zoals de onvermijdelijke baretstijltjes en slouch (XL) beanies. Met een nieuwe exdusieve lijn cashmere en angora beanies en shawls wordt de verschuiving richting mode duidelijk. Uiteraard blijven de fake fur artikelen superhot. Kortom: ook deze winter kun je niet om Barts heen! k

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 15