Royaal benefietdiner tussen de veilingstukken I Furieade vaart weer een nieuwe koers Nieuws over nieuwbouw bij het WIC Raamwissers te koop! Wie maakt me los? Mantelzorgers worden gratis in de watten gelegd Beestenboel I KlB I E3? iinui T Aardigheidjes van de burgemeester maasstad Regio weekbladen Ladies' Circle zet zich in voor stichting De Egelbloem SCHIEDAM - Ladies' Circle Schiedam-Vlaardingen or- ganiseert donderdag 2 ok tober een benefietavond ten behoeve van Stichting De Egelbloem uit Vlaardingen. Maar liefst elf veilingstuk ken gaan onder de hamer en de ladies hopen hiermee een bedrag van rond de 10.000 euro op te halen. De Ladies' Circle bestaat uit 21 dynamische dames tot 45 jaar. Ze komen uit aller- lei verschillende beroeps- groepen, maar hebben een- zelfde doel voor ogen: naast baan en gezin zetten ze zich graag in voor goede doelen. Soms in het klein, zoals het duwen van rolstoelers ti- jdens de Avond4Daagse, soms wat groter zoals het verkopen van taart en ge- bak tijdens de Branders- feesten. Ook werd al eens een complete tienerkamer in het Vlietland Ziekenhuis gesponsord. En nu dan een zesgangen benefietdiner in Restaurant Lepels met lo- terij en veiling. De opbrengsten gaan zoals gezegd naar De Egelbloem. Meer specifiek hebben de ladies hun oog laten vallen op het kopen van zonwer- ingen, buitenspeelgoed en computers. Want die zijn hard nodig bij de sticht ing die gespecialiseerde opvang biedt aan kinderen met autisme. Victor De- coninck heeft toegezegd de avond aan elkaar te praten. De veilingstukken varieren van een zeefdruk van Vrou- we Aleida, in opdracht van de gemeente Schiedam ge- maakt door kunstenares Sarah van der Pols, tot een arrangement op Landgoed Lauswolt en een weekend- je cabrio rijden. Ludiek is de laserbehandeling Stop- pen met Roken en uniek het thuisshirt met naam en rugnummer van Roy Makaay (Feyenoord). Bij de loterij, gespronsord door lokale ondernemers, zijn vooral veel waardebon- nen en arrangementen te winnen. WATERWEG - Kyro is een enorm grote reu van net l jaar oud. Hij is een kruising tussen een Mechelse herder en een Russische herdershond. Ky ro kan niet bij katten of kin deren, wel kan hij over het algemeen goed met soort- genootjes overweg. Wij zijn voor deze geweldige hond op zoek naar mensen die letter- lijk stevig in hun schoenen staan, voldoende tijd heb ben om hem wat. te leren en lekker veel met hem op pad gaan. Wie komt kennisma- ken met Kyro? Meer informatie over Kyro en de andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Die- rentehuis Nieuwe Water- weg aan de Van kinden van den Heuvelweg 2c in Vlaar dingen. Het dierentehuis is geopend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur. Het telefoonnummer is: (010) 434 53 35 SCHIEDAM - Het Woon In formatie Centrum (WIC) Schiedam houdt zaterdag 4 oktober van 11.00 tot 15.00 uur Open Huis. Er is dan allerlei informatie beschik- baar over nieuwbouwpro- jecten in Schiedam. Een presentatie van makelaars en projectontwikkelaars is ingericht in de nieuwe ontmoetingsruimte van de '5-Molens', hoek Nieuwe Damlaan/Burg. Honner- lage Gretelaan. Tijdens het Open Huis van zaterdag 4 oktober worden woningzoekenden op hun wenken bediend. Zo is een brochure beschikbaar waa- rin meer dan 200 Open huizen in bestaande bouw per wijk en per prijsklasse zijn ingedeeld. Daarnaast staan in de ontmoeting sruimte van de '5-Molens' panelen opgesteld met in formatie over nieuwbouw- projecten. Nieuwe infor matie is verkrijgbaar over onder andere Spiering- shoek: 'het nieuwe gezicht van Schiedam'. Langs de Poldervaart komen 36 wa- terwoningen en 116 ap- partementen. Verder zijn tijdens het Open Huis een groot aantal nieuwbouw modelwoningen te bezich- tigen. In Noord bij Sveadal is een woning type Vis- bur geopend voor publiek, evenals een modelwoning in Krona. Bezoekers zijn verder welkom bij Wester- staete, aan het water van de Westerhaven; bij Bols Lan- vas Hof voor stadsmensen met buitenwensen en in het multifunctionele complex de '5-Molens'. REGIO - Ooit een schip van de onderkant bekeken? Wie den- kt dat hij alles van schepen gezien heeft, wordt mogelijk nog verrast op de Furieade. Het is de Stichting Maassluis Maritiem opnieuw gelukt om een nieuwe koers te varen. Zij gaan ditmaal op de helling! Niet alleen Scheepswerf De Haas staat deze Furieade centraal. Het is naast het bekijken van droogliggende schepen nu meer dan ooit mogelijk om het water op te gaan. Van rondvaarten met stoomsleper Dockyard V tot bloedstollend gestuiter over de Nieuwe Waterweg met snelle rubberboten van Dol phin Ribs. Maar er is meer. Op de Govert van Wijnkade is een kappersdemonstratie, op het Schanseiland is er ab- 'Met als unicum dat scheepswerf De Haas open huis houdt' seilen en ver van alle druk- te verzorgt de Historische Vereniging Maassluis een lezing. De Furieade vult zo weer nieuwe elementdll toe aan het programma. De or- ganisatie denkt met het pro gramma voor elke bezoeker een aansprekend program- maonderdeel te bieden. De Furieade begint don derdag 2 oktober met de kermis op de Burgemeester de Jonghkade. Op veler ver- zoek vindt het vuurwerk en de lampionnenoptocht weer op vrijdagavond 3 oktober plaats. Nadat de Furie om even na 19.00 uur de haven is binnengevaren en het feest is geopend start om 20.00 uur de lampionnenoptocht. 21.15 uur wordt het vuurwerk ont- stoken. De nadruk van het Furieade- feest ligt dit jaar op scheeps- bouw en het scheepsonder- houd. Met als unicum dat scheepswerf De Haas open huis houdt. Daarnaast is besloten niet de hele haven vol te zetten met kraampjes zodat er volop zicht blijft op de ingevaren schepen. Daar- door zijn er nu ook activit- eiten wat meer van de ha ven af. De haven zelf ligt vol met een enorme vloot van schepen. Veelal historisch maar ook recent gebouwd bij scheepswerf De Haas. Vanaf het Schanseiland is goed te zien welke omvang de scheepswerf in de binnens- tad van Maassluis heeft. De jeugd kan zich vermaken met abseilen vanuit een me ters hoge kraan en circuss- chool Hannes Co zorgt voor ander kostelijk vermaak bij de kerk. Elders vertelt scheepskunstenaar Dirk Bri- js hoe hij meer dan 60 fless- enscheepjes heeft gebouwd. En de Groote Kerk is de ge- hele dag geopend en heeft zaterdag om 12.00 uur een orgelconcert. De Furieade wordt van 2 t/m 4 oktober gehouden in het centrum van Maassluis. Meer infor matie: www.furieade.nl Stuk van de Maand Een verdwenen sigaar uit 'eigen doos' is de reden dat de 'erfenis' van burgemeester Heu- sdens in het Streek- museum terecht kwam en niet in het Visserijmuseum. Heusdens kreeg oo it van sir Winston Churchil een van diens beroemde si- garen als presentje. Hij deponeerde het rokertje in de toenmalige oudheidskamer op zolder maar toen hij hem jaren later eens aan een bezoekende relatie wilde laten zien, bleek een medewerker op het stadhuis de Havanna 'weggegooid' te hebben omdat hij er geen waarde aan had gehecht. Dat gebeurt mij eens maar nooit weer, was zijn reactie. Bij zijn vertrek uit Vlaardingen schonk hij al de presentjes die hij gedurende zijn Vlaardingse loopbaan ontving, aan het Streekmuseum. Een brandslangensleutel, een roestvrijstal- en hakbijltje, press papers, een tinnen 'politiebord', wap- enschildjes, een sjerp van de kwakende kikker. Het is een enorme hoeveelheid aan rariteiten. Heusdens was als burgemeester voorzitter van allerlei in stances, was aanwezig bij ontelbare openingen van gebou- wen en bouwwerken en tewaterlatingen van schepen. Het is teveel om op te noemen. En overal en van iedereen ontving hij een 'aardigheidje' ter herinnering. Een Multo-map met brieven en uitnodigingen bevat ook de gekaligrafeerde nieuwjaarswensen welke door alle meder- werkers van de 5 afdelingen op het stadhuis werden onder- tekend. Ook een doos vol met de verzameling verzilverde haringrit-medailles behoorde tot de stedelijke nalatenschap van de ontstemde burgervader. „Heusdens was een man met enorm veel contacten op het hoogste niveau in binnen- en buitenland. Politici en industrielen, hij haalde iedereen naar Vlaardingen. Ook wanneer hij in het buitenland was maakte hij op alle mogelijke manieren promotie voor Vlaardingen. En overal is wel een aandenken van overgebleven." Jan Anderson heeft bij elk voorwerp het uitgebreide verhaal van burgemeester Heusdens te vertellen. Te zien en te horen in het Streekmuseum aan de Kethelweg 50 in Vlaardingen. Elke zaterdag en de eerste zondag van de maand geopend van 14.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - Zorgen voor een ander is topsport en daarom verdienen alle mantelzorg ers uit Vlaardingen, Maas- luis en Schiedam een dagje uit om te ontspannen en verwend te worden. Maan dag 10 november, nationale mantelzorgdag, organiseert st. Mantelzorg Nieuwe Wa terweg Noord wederom de populaire verwendag. Dit jaar is iedereen welkom in de Koningshof van 09.00 tot 16.00 uur. Aanmelden kan tot uiterlijk 17 oktober via kantoor@mantelzorgnwn.nl of telefonisch: 246 35 21. woensdag 1 oktober 2008 - WX91 'y Product GRATIS Kijk voor meer informatie over het Open Huis of over het woonaanbod in Schiedam op de website www.woneninschiedam.nl Een harde strijd was er afgelopen vrijdag gaande tussen de standwerkers op het Schiedamse Broersveld. Het con- cours is vast onderdeel van de Brandersfeesten die ook dit jaar weer zeer goed bezocht werden. Foto: Bart bos

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 19