'Er werd thuis altijd Oranjeboom gedronken' Maasstad lezerscolumn Een engel bracht uitkomst Ik stop mijn geld liever in een ouwe sok, dan dat ik het op de bank zet 'Het grootste blik dat ik kon vinderT Donderdagavond, net klaar met werken. Eerst moest ik al tien minuten op de metro wachten, en later nog eens negentien minuten op de tram. Als ze bij de RET een baaldag hebben kun je net zo goed gaan kruipen. Maar ik had net een nieuwe spijker- broek, dus besloot ik maar gewoon te gaan lopen. Een column voor Maasstad? Stuur'm naar waterweg@ maasstad.nl. Het beviel me dat het al lek- ker donker was. Het mot- regende heel zachtjes. Heel zachtjes, maar de tempe- ratuur was fijn en het was gezellig druk op straat. In de verte zag ik de Erasmus- brug. Mijn radiootje speelde Easy Like Sunday Morning, en zo voelde ik me ook. Ik moest denken aan de win ter. Chocolademelk met spe- culaasjes. Boerenkool met worst. Eenmaal bovenop de brug bleef ik staan. Het uitzicht is daar schitterend, vooral vroeg in de avond als het donker is en de hele stad oplicht. Het water was kalm, het weer ook, en tussen de drukte van het verkeer be- sefte ik hoe kalm ik zelf ei- genlijk was. Het is opmerkelijk hoe on- grijpbaar geluk is. Je kan er jaren naar zoeken, maar soms word je ineeris over- vallen door het besef dat je gelukkig bent. Er kwam een boot onder de brug door. En nog een. Mijn gezicht was klam geworden van de re- gen en ik droogde het af met mijn mouw. Mijn tram reed voorbij. Dat zal je altijd zien. Ik haalde mijn schouders op en liep verder naar beneden. Op mijn mp3-speler zette Sting 'Englishman In New York' in. Ik keek naar rechts, naar Hotel New York. Ik was een Rotterdammer in Rot terdam. En voor geen hon- derd miljoen euro had ik met wie dan ook willen ruilen. FRANK FABIAN VAN KEEREN Mijn zoektocht Op donderdag y augustus moest ds. Piet Schelling als pre- dikant (afkomstig uit Monster) een dienst voorafgaande aan de crematie van een kind leiden, in het crematorium in Schiedam. Door buitengewoon slecht weer en door wegomlegging verdwaalde hij. De tijd drong. Ten einde raad belde hij aan bij een huis. Een oudere vrouw deed open. Toen hij vertel- de wat er aan de hand was en defamilie op hem wachtte, stapte zij in haar eigen auto, reed voor en bracht hem zo snel mogelijk naar het crematorium, waar hij 5 minuten te laat arriveerde. Er was op dat moment geen gelegenheid om deze engel op passende wijze te bedanken. Daarom vraagt ds. Piet Schel ling langs deze weg: Wie was deze aardige mevrouw? Zij verdient een bos bloemen. Als ze zich wil melden, kan dat via telefoonnummer (0174) 287365. maasstad Waterweg weekbladen Mijn verzameling Het begin van de Oranje boom bieritems-verzame- ling van Albert Batenburg uit Spijkenisse gaat terug tot 1978. „Ik was toen 22 jaar en had een aantal jaren daar voor een verzameling van ruim 200 bierglazen van mijn vader gekregen. Er zaten er veel bij van Oran jeboom, niet zo gek natuur- lijk als je op Zuid woont en er thuis altijd Oranjeboom werd gedronken." Daarna kwamen er met regelmaat glazen bij maar ook eens een asbakje, opener en der- gelijke. „Het mooiste op dat moment was de stenen pul uit 1963 waar het elftal van Feyenoord opstaat." In 1991 verhuisde Batenburg naar Spijkenisse waar hij een apart kamertje kreeg voor zijn verzameling die in de loop der jaren al flink uit- gebreid was geworden „De verzameling groeide erg snel omdat ik vele rommel- markten en verzamelbeur- zen afliep. Ook familie en vrienden gingen allemaal aan de Oranjeboom." Eind jaren 90 ging middels inter net een nieuwe wereld voor hem open. „Ik ontdekte bij- voorbeeld de vereniging van bierverzamelaars B.A.V. Ik heb daar veel verzamelaars leren kennen en vrienden gemaakt." Op verschillende sites werden Oranjeboom bieritems aangeboden. Tot Amerika aan toe. „Soms waren de verzendkosten wel hoog maar ja dan ga je er toch voor. Nog steeds vind ik met regelmaat Oranje boom spulletjes op het net." Zo maar een greep uit de verzameling: too verschil lende asbakken, 40 kaart- spelen, 35 lichtreclames, ruim 400 glazen en pullen, houten kratten en vele bier- viltjes die terug gaan tot be gin 1900. Wie een indruk wil krijgen van de verzame ling van Batenburg: www. oranje-zhb-boomcafe.info. Prikbord Stuur foto's in Voor de rubriek 'mijn foto' zijn wij op zoek naar leuke, mooie foto's gemaakt door lezers. Iedereen maakt wel eens een foto waarvan hij/zij denkt 'eigenlijk zouden meer mensen die moeten zien'. Door de foto op te sturen naar waterweg@maasstad. nl is het niet ondenkbaar dat de foto ook daadwerklijk op deze pagina wordt geplaatst. Wij zien deze lezersbijdra- gen in ieder geval graag te- gemoet. Mijn verzameling Voor de rubriek 'mijn verza meling' zijn wij op zoek naar mensen met een bijzondere verzameling. Stuur een be- schrijving van uw verzame ling en uw contactgegevens naar waterweg@maasstad. nl en wie weet staat u bin- nenkort op deze pagina. maasstad lezersforum - Mijn spaargeld bedraagt momenteel 1 euro en 49 cent. Ik denk dat ik het maar ga beleggen in 30 aandelen Fortis. bijna toe geneigd zijn. Als je ziet hoe er met ons spaargeld om wordt gegaan, schandalig eigenlijk. Welke bank is de volgende? En gaat de rege- ring daar dan ook onze dure belastingcenten in pompen? Dit gebeurt niet alleen hier, ook in de USA worden de rijken steeds rijker en de ar- men steeds armer. - Garantie is 20.000 per persoon, dus lijkt het me verstandig verschillende re- keningen of en/of rekenin- gen te openen. Oude sok lijkt mij geen goed idee, want die heb ik niet meer. Maar se- rieus: ik ben heel ongerust over de gang van zaken. Bos kan beter investeren in de gezondheidszorg. problemen van 'Fortis' zijn al jaren gaande. Sinds de over- gang van 'VSB'-bank wat een zeer goede bank was. Door een slecht beleid van bo- venaf zijn ze veel spaarders verloren. Kleine spaarders werden afgestoten, ze dach- ten enkel aan het grote geld. Bij 'Fortis' is geld in slechte handen. Mijn vakantie in beeid NAMENS DS. PIET SCHELLING, PREDIKANT UIT MONSTER woensdag 1 oktober 2008 - WX92 Albert Batenburg vertelt over zijn verzameling 'Oranjeboom bieritems'. Ook een leuke verzameling? Stuur een e-mail naar waterweg(f> maasstad.nl In 1991 verhuisde Albert Batenburg naar Spijkenisse waar hij een apart kamertje kreeg voor zijn verzameling die in de loop der jaren al flink uitgebreid was geworden. Een onbekend stukje Vlaardinqs natuurschoon. De foto is genomen vanaf de brug in de Westwijk richting de Surfplas. „Je fietst er langs zonder te kijken", weet de maakster van de foto: Jannie de Bruijn uit Vlaardingen. HANS BOUMAN (VLAARDINGEN) PIET MOL (SCHIEDAM) - Je zou er DIT VAN DER KNAAP (SCHIEDAM) GERHARD DE KOK (SCHIEDAM) - De Jeffrey Bos maakte deze foto tijdens zijn vakantie: „Dit is het grootste colablik dat ik kon vinden op Kreta!! En dat was zeker wel nodig met het warme weer daar!"

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21