stad De echte dikmaker staat voor de deur Miniatuurwereld in hartje Rotterdam 1200 m2 0PRUIMING STIGTER 4000 m2 Win een verwenarrangement voor twee! stad llnhhRJ Speciaal voor onze lezer Unieke lezersaanbieding TUIN- SERREMEUBELEN puzzel rVf I I I I I 0909 - 50 50 344 weekbladen Nu met fikse korting naar het concert van JAN VAYNE, MARTIN MANS DE MARTIN MANS FORMATION -scKORTINGSBONsx- maasstad weekbladen Gezond en wel In enkele generaties heeft de auto in alle welvarende lan- den de benenwagen, de fiets en het openbaar vervoer vervangen. Gemiddeld zit- ten we per dag bijna een uur in de auto. Steeds meer jon- geren raken vanaf hun i6e of i8e geen fiets meer aan. Het fietsbezit onder mannen in de vitale leeftijd (25 - 50 jaar) is de laatste decennia sterk afgenomen, wat bete- kent dat ze voor elk wisse- wasje de auto nemen. Vrou- wen, die nog steeds - dank- zij lager autobezit - relatief veel lopen en fietsen, halen hun 'achterstand' op man nen snel in. En zo moet de mens naar de fitness om nog aan enige beweging in zijn of haar gehaaste leven toe te komen. Dat proces herhaalt zich nu wereldwijd, vooral in Azie. Amerika, waar autobezit, autogebruik en obesitas epi- demische vormen hebben aangenomen, biedt een af- schrikwekkend voorbeeld voor het minder obese Eu- ropa. Kroon: „Onlangs zag ik op een symposium over obesitas het gebrek aan be weging in de VS aanschou- welijk gemaakt met een foto: bij de ingang van een gym in New York gebruikt iedereen de roltrappen (ook omlaag!) in plaats van tien treden trap te lopen." De auto heeft het leven makkelijker gemaakt en be- spaart tijd, maar kost jaren van ons leven. De uitlaatgas- sen en obesitas waren pre- cies de redenen dat de We- reldgezondheidsorganisatie in 1999 een Charter heeft aangenomen met de oproep minder auto te rijden en meer te lopen en fietsen. He- laas heeft dat er sindsdien niet toe geleid dat er in het verkeersbeleid werk van ge maakt wordt. Nog steeds is zowel het ruimtelijk als het verkeersbeleid erop gericht de auto nog meer ruimte te geven, terwijl openbaar ver voer en fiets er bekaaid af- komen. Vermindering van het autogebruik blijft een politiek taboe. Bij alle gekra- keel over de kilometerhef- fing wordt met geen woord gerept over de noodzaak om het autogebruik - niet alleen vanwege de files - ook voor de volksgezondheid stevig af te remmen. ROTTERDAM - Railz Miniworld is de grootste overdekte modelbaan van Nederland. Deze levendige en interac- tieve modelwereld is ideaal voor een fantastisch dagje uit met het hele gezin. In het open modelbouwatelier er- vaar je hoe de delen van de modelbaan tot stand komen en de open commandocen- trale laat je zien hoe alles wordt bestuurd. Railz Mi niworld laat diverse aspec- ten van Rotterdam en om- geving op schaal tot leven komen. Zo is er de Wereld- stad; ge'inspireerd door de stad Rotterdam. Veel hoog- bouw dus. Veel water. Veel openbaar vervoer. Pronk- stuk van dit bouwdeel wordt de maquette van het nieuwe Rotterdam Centraal station. dat alle vormen van open baar vervoer laat zien. Dit wil zeggen de bussen, trams en metro's van RET. De pas- sagierstreinen van NS. De hoge snelheidstreinen van de HSL en goederenvervoer. Ook de Rotterdamse haven komt uitgrebreid aan bodi in het havengebied van Railz Miniworld. Bijna alle typen havens die te vinden zijn in en rondom Rotterdam komen terug op de modelbaan: een contai- nerhaven, een tankopslag- terminal, de stadshavens, een levensmiddelenhaven, een droogdok en een petro- chemische industrie zijn na- gebouwd. Railz Miniworld is aantrek- kelijk voor zowel modelbaan enthousiasten als voor het hele gezin. Zo worden bij- voorbeeld workshops voor kinderen georganiseerd. Daar leren ze met lijm een bouwdoosje te bouwen. Zo zijn de bouwers van Railz Miniworld tenslotte ooit ook begonnen. Railz Miniworld is te vinden aan het Weena 745, telefoon (010) 240 05 01. Zie ook www.railzminiworld.nl. ?4£te& uit WMWMKzd Ceven&zan! Ucin.- en, <ien*e<'neu»ete*t Slaapsystemen en slaapadviezen Slaaphoulevard Kwakernaat I GOED DOEL 40 Zo doet u mee! service journaal Op zaterdag 25 oktober a.s. geven de meester- pianist en -organist Jan Vayne en Martin Mans een concert in de Breepleinkerk aan het Breeplein in Rotterdam-Feijenoord. Tevens treedt de Martin Mans Formation op. Dit is een vocaal ensemble van 16 zangers o.l.v. Martin Mans. Zij vertolken spectaculair repertoire en hebben meegewerkt aan de tweede, nieuwe CD van Jan Vayne en Martin Mans. De CD draagt de titel: 'Twee Klaviervirtuozen in Concert deel 2' en staat centraal tijdens het concert. Het eerste album dat in 2007 verscheen is inmiddels GOUD geworden wat een unicum is in dit muziekgenre. Het programma bevat onder andere een Klassiek en Populair Festival. De Formation geeft enkele hoogstandjes weg met The Rhythm of Life en The Rivers of Babylon. Jan Vayne arrangeert op zijn toetsen een geniaal geheel van de verzoeknummers die men ter plaatse kan indienen. Speciaal voor de lezers van Maasstad Weekbladen wordt op de toegang van dit najaars-concert een korting geboden van 5,00 en voor kinderen t/m 11 jaar 2,50. U betaalt voor een kaartje geen 17,50 maar 12,50. En voor een kinder- kaart geen 7,50 maar 5,00. Reserveren is aan te bevelen. Dit kan via www.martinmans.nl, info@martinmans.nl, of via de reserveerlijn: 06- 52281279. Op vertoon van deze bon krijgt u korting aan de kerkdeur. U kunt deze bon ook opsturen naar M. Mans Musicus v.o.f., Waardsedijk 48, 3448 HV Woerden, waarmee uw reservering is genoteerd. Naam r. Hiermee reserveer ik toegangskaarten voor volwassenen a 12,50 toegangskaarten voor kinderen t/m 11 jaar a 5,00 Kortingsbon is geldig voor maximaal 5 personen. De kaarten iiggen op de concertavond vanaf 19.00 uur klaar bij de ingang van de Breepleinkerk. Het concert begint om 20.00 uur. De echte dikmaker in ons leven is de auto. De roltrap uitbannen, zo- als de internist Hanno Pijl voorstelt, is sympathiek maar niet zo waardevol, stelt Martin Kroon, des- kundige verkeer en milieu. Pak liever de auto aan. Railz Miniworld biedt een facinerende blik op de stad Rot terdam en de havens. H00FDWEG 9 - CAPELLE A/D IJSSEL TEL. 010-4185079 www.stigter-tuinmeubelen.nl Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 tel. 0186 -601355 lwww.slaapboulevard-kwakernaat.nl [Vgfgrland van slapen weekbladen Helemaal tot rust komen en volledige overgave aan JJJjJ toilet- koffertje desktop publishing rivier in Italie fraude ten gevolge van deel van een ceintuur aardrijks- kundige term kussen- overtrek ooit peinzend bestemmen V 9 hooggeberg- te in Midden- Europa plaats in Zwitserland Afrikaans dier tweetal 4 windrichtlng 5 Europees Parlement muzieksoort rondedans bovenlijf 1 Aziaat 10 gebak eigenaardig individu gerucht voorwerp dat ijzer aantrekt appel kunstboter geeuw koortswe- rend middel commerciele zender Noach 3 bazige vrouw 7 en andere proeftijd - schande 8 belemmering 2 waanwijs 6 Vul hier de gevonden |etters in 111111|L11111111I en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344 Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Uniek gelegen in het smalste stukje van Nederland ligt, midden in het groen, het Amrath Hotel Born-Sittard Thermen op een steenworp afstand van Maastricht, Maaseik en Aken. Twee winnaars gaan, met 2 personen, genieten van een heerlijk verwenarrangement bestaande uit een overnachting in een luxe viersterren hotel kamer met een uitgebreid ontbijtbuffet, een Bourgondisch diner en een bezoek aan het Thermencomplex. Kijk voor meer informatie op www.amrathhotels.com Born-Sittard Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. 0m de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hiertijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 33: zonnestraal. Een Brabantse Gastvrijheid'-arrangement bij Carlton Hotel de Brug is gewonnen door: J. Jasper, Schiedam. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 1 t/m dinsdag 7 oktober 2008 doorgeven via (70 ct. p.m.). l§)2008-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 25