[uii^lN ROTTERDAM m Sabrina Starke wil de wereld veroveren 1 Kolck goes Carpenter in het oude Luxor Theater Theater Max. brengt Peter Pan op de planken 'Koude tocht' weg na renovatie in de Doelen ROTTERDAM - Mariska van Kolck, winnares van een Musical Award voor haar rol in de musical Ciske de Rat, brengt in de voorstel ling 'Top Of The World' een muzikale ode aan haar idool Karen Carpenter, de vrou- welijke helft van het wereld- beroemde duo The Carpen ters. 'Top Of The World' gaat op maandag 6 oktober in premiere in het oude Luxor Theater te Rotterdam en is tevens te zien op zondag 5 oktober. Top Of The World' is een bij- zonder theaterconcert waar- in Mariska van Kolck het verhaal van Karen Carpen ter vertelt en zingt. Ze wordt daarbij begeleid door een topband onder leiding van haar broer Gerbrand van Kolck. Ze maakt een keuze uit het 'Carpenters Song- book' met bekende grote hits, prachtige evergreens en onvergetelijke popsongs van The Eagles, The Beat les, The Beach Boys en Burt Bacharach. Met deze liedjes, waarvan de teksten op haar leven leken geschreven, nes- telde Karen Carpenter zich in miljoenen harten. Vanaf hun eerste grote suc- ces, Close To You ('Why do birds...'), werden Karen en haar broer Richard, samen The Carpenters, publiekslie- velingen en wereldsterren. The Carpenters waren goed voor zestien top-20 hits in Amerika, drie Grammy's en meer dan too miljoen ver- kochte albums. De voorstelling 'Top Of The World' van Mariska van Kolck is zondag 5 en maan dag 6 oktober (Nederlandse premiere) in het Oude Luxor te zien.Aanvang: 20.00 uur, zondag 16.00 uur Prijs: 30,00 27,00 22,00. Kaarten zijn te reserveren via www.luxortheater.nl of via 010 - 484 33 33. De kas- sa is elke dag geopend van 12.00 tot 18.00 uur. I www.uitburo.nl/rotterdam buro 010 484 33 33 010 484 33 33 010 Theater Zuidplein maasstad weekbladen Peter Pan vliegt door de Rotterdamse Schouwburg ROTTERDAM - Iedereen kent het verhaal van Peter Pan, Wendy en het elfje Tinkel- bel. De avonturen van het stel zijn binnenkort te zien in de Rotterdamse Schouw burg. De toneelvoorstelling 'Peter Pan Was Hier' is een feestelijk avontuur voor de hele familie met veel pira- tenliedjesen live muziek. Moniek Merkx, artistiek leider en regisseur van the- atergroep Max., schreef een nieuwe theatertekst gei'n- spireerd op het Peter Pan verhaal van J.M. Barrie. Ruim zevenduizend kinde- ren zagen al het muzikale avontuur over piraten, in- dianen, zeemeerminnen en een jongen die niet oud wil worden. Nu staat Max. 11 en 12 oktober in de Rotter damse Schouwburg. Moniek Merkx: „Waar ik in eerste instantie op viel was het thema van Peter Pan. Het gegeven van iemand die niet ouder wil worden, iemand met een kort geheu- gen, die geen verantwoor- delijkheid wil nemen." Wat Merkx vooral aantrekt in het verhaal van Bar rie zijn de sprekende beel- den en fantasieen. „Bij- voorbeeld het gegeven van de glimlach van de eerste baby die in duizend stuk- jes uiteen viel en dat ieder stukje een elf werd. Of Bar- rie's Neverland, bij mij Ne- ver-nooit-niet-land, is een landkaart van kinderge- dachten met slingerwegge- tjes, koraalriffen, eenzame holen, zeemeerminnen en een schip wat gestrand is. Met dit soort beelden ging ik het verhaal opnieuw ver- tellen." De hoofdfiguren blijven: Peter Pan, Haak, Wendy en Tinkelbel. Haak is een ech- te kinderhater. Tinkelbel blijft ook bij mij een grap- pige, boze elf. Het verhaal van Barrie is de inspiratie, de dialogen zijn nieuw. „Dat heb ikbij Dochters van Lear ook gedaan, hervertellen van een klassiek verhaal op een moderne manier. Soms korter door de bocht, met meer beelden en in dit geval ook met veel liedjes. Er zit- ten veel avonturen in 'Peter Pan Was Hier', vooral voor kinderen. Dus vliegen, ge- vechten met piraten, bijna verdrinken. Maar het ver haal is ook voor de ouders. Ik heb ervoor gekozen om het personage Wendy niet een kind te laten zijn, maar een volwassene, die een saai en zwaar leven heeft." 'Peter Pan Was Hier' (6+) is zaterdag li oktober om 19.30 uur en 12 oktober om 14.30 uur te zien in de Rot terdamse Schouwburg. Kijk voor meer info op www.rot- terdamseschouwburg.nl. ROTTERDAM - Na het concert van pianist Lang Lang op 6 april 2009 zal de renova tie van de Grote Zaal van de Doelen van start gaan. De aannemers krijgen vijf maanden de tijd om de grootste akoestische con- certzaal van Nederland in orde te brengen. De grootste verandering is de plaatsing van een tech- nisch plafond, dat direct boven het podium van de Grote Zaal wordt gehangen. Het nieuwe plafond moet voor een betere akoestiek en verlichting zorgen. Een andere aanpassing, die niet meteen zichtbaar is, is de komst van een energie- besparend klimaatsysteem. Hierdoor wordt meteen de grootste klacht van de be- zoekers verholpen: 'de kou de tocht' in de zaal. De luchtstroom zal er nu van onderaf ingeblazen worden. Het is nog niet duidelijk hoeveel de renovatie gaat kosten. De Doelen legt zelf in ieder geval vijf miljoen euro voor de vernieuwde zaal op tafel. De feestelijke heropening van de Grote Zaal staat op 7 September 2009 gepland. Interview door Vincent Wernke ROTTERDAM - Het centrum van Rotterdam als beginpunt om de wereld te veroveren. Zo ziet zangeres Sabrina Starke dat al jaren voor zich. Woensdag 1 oktober presen- teert ze in WATT haar de- buut-cd. Na deze presenta- tie hoopt ze dat haar droom gaat uitkomen: „Nederland is heel mooi, maar klein. Daarom wil ik internatio- naal doorbreken." Heel erg spannend, noemt de Rotterdamse zangeres Sabrina Starke de presen- tatie van haar eerste cd in WATT. „Ik heb daar zolang naartoe gewerkt en nu gaat het dan eindelijk gebeuren. Het voelt als een debuut. Ik heb wel eerder nummers op een verzamelalbum gehad, maar dit is mijn eerste eigen cd. Helemaal van mij. Als ik aan de presentatie denk krijg ik daarom echt vlin- ders in mijn buik." Sabrina Starke lijkt uit het niets op te komen, maar ze werkt al een aantal jaren naar dit moment toe. Ze be- gon in een reggaeband, nam in 2006 als singer/songwri ter deel aan de Grote Prijs van Nederland en heeft daarna zorgvuldig een acht- koppige band om zich heen verzameld. Haar single 'Do for love' is inmiddels uit en wordt goed ontvangen. Het album 'Yellow Brick Road' is de volgende stap. „We hebben het album opge- nomen in Amerika", vertelt ze. „Ik werk al een tijdje met A&R Manager Menno Tim- merman en die kende produ- cerduo Beat Royalty. Neder landse jongens, die werken in Amerika. Zij hebben 'Do for love' geproduceerd zoals de song nu is en naar aan- leiding daarvan hebben we besloten het hele album met hen te maken. Ik ben al lan- ger fan van de Amerikaanse sound en wist dat mijn al bum zo moest klinken." De voorbije jaren ziet ze als een zoektocht naar wat ze wilde: „Toen ik in die reg gaeband speelde, wist ik al dat ik soloartiest wilde wor den. Maar ik wist nog niet met welke stijl, bandsetting of image. Dat zijn dingen die zijn gegroeid. Ik heb als singer/songwriter gespeeld en wist daarna dat ik met een band wilde spelen. We zijn nu met z'n achten en dat bevalt me prima. Ook het schrijfproces is een kwestie geweest van groeien. Alles wat is gebeurd, heeft me ge- bracht tot dit album." Als ze haar stijl moet om- schrijven benadrukt ze dat soul in elk geval de basis is. „Mijn muziek is soulfull, maar ook oldschool. Een ou de sound in een nieuw jasje, met invloeden van hiphop, blues, reggae en akoesti sche dingen. Inderdaad een sound die momenteel erg in is. Daar heb ik me overigens niet op gefocust. Ik heb deze stijl vanuit mezelf gekozen en dan is het mooi dat men- sen die muziek ook waarde- ren." Na de cd-presentatie in WATT staat twee dagen la ter een optreden gepland in het Amsterdamse Paradiso. En daarna hoopt ze verder te kunnen kijken dan de landsgrenzen: „Ik heb altijd gezegd dat ik internationaal wilde. Er zijn contacten, dus wie weet. Uiteindelijk wil je als artiest toch overal ter wereld optreden?" journaal Mariska van Kolck laat zich in de voorstelling 'Top of the World' inspireren door haar idool Karen Carpenter. nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di-zo 14/19/20u Les Miserables wereldberoemde musical wegens succes verlengd t/m navember ma-di 6-7/10 20u Thriller Live grote muziekshow met hits van Michael en The Jackson Five oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. do-za 2-4/10 20u Najib Amhali Zorg dot je erbij komt zo-ma 5-6/10 16/20u Top of ihe world Mariska van Kolck brengt muzikale ode aan Karen Carpenter di 7/10 20.00u Onder vrouwen I Theaterhit waarin keihard wordt afgerekend met het fenomeen 'man' wo 8/10 20.00u Joep Onderdelinden Worst Bruisend cabaret van begin tot eind! 215 213 4 Sumatraweg 11Rotterdam. Theater Walhalla www.theaterwaihaila.nl do 2/10 I4.00u Die Goeie Oude Radio - in de Steigers, radiohits uit de jaren '50. €7 5 do 2/10 21.00u SS Rotterdam. Singer/Songwriter podium Codarts-studenten o.l.v zangeres Simone Roerade. 7,50 5 2,50 vr 3/10 21,00u Anne van Veen - Anne Prachtige liedjes! 9,50 8 za 4/10 14,00u Fred Fandubdag! (4+) Het hondje Fred van Honderloo, door Joris Lutz 7,50 5 Za 4/10 21,00u Hanna Jansen - Suza Blinde date/Nieuwe theatermakers on tour 10 7,50 Zo 5/10 15.00u Luie Zondag met Ocobar, Fay Lovski en Geert Chatrout 7,50/ 5 010 20 30 203 www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur Telefonisch tot 18.00 uur. do 2/10 20.00u za 4/10 13-18u Droog Brood I De kip met de gouden enkels Cabaret Hafla Anissa I Festival Theaterconcert Feestdag van de vrouw Sjaak en de Bonenstaak (4+) Jeugd Premiere Hassans Angels I Goed nieuws uit Nederland Cabaret zo 5/10 14.15u do 9/10 20.00u Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). $upc| woensdag 1 oktober 2008 - TX97 De toneelvoorstelling 'Peter Pan Was Hier' is een feeste lijk avontuur met veel piratenliedjes. Zangeres Sabrina Starke heeft een droom: internationale roem. maar klein. Daarom wil ik internationaal doorbreken." .Nederland is heel mooi,

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 31