Start voorverkoop voor Nacht van Oranje Op zoek naar gouden stem Literair festival in de Schouwburg Annelies de Jong 'Echte foto's' Laupman tonen Rotterdam in vol ornaat Fanclubdag hondje Fred JACKS EN COATS Veel documentaires over schrijvers te zien op GDMW Kort ROTTERDAM - Vrienden van Fred van Honderloo op- gelet. Omcirkel 4 oktober in de agenda! Op die dag is er een speciale fandag voor deze speciale hond. Op Werelddierendag' is er een heuse Fred Fan clubdag in Theater Wal- halla in Rotterdam. Zing het Fredlied live mee met de muzikanten, teken en kleur jouw eigen Fred en ontmoet de schrijver en tekenaar en win een mooie Fred prijs! Aan- vang van deze fandag is 14.00 uur en de entree bedraagt 7,50 euro. Onlangs verscheen alweer het derde boek over Fred van Honderloo. In 'Fred en de Gouden Harp' be- leeft deze hond opnieuw een spannend avontuur. De boeken over Fred van Honderloo worden ge- schreven door Joris Lutz, samen met Bart Wijtman en Bram Klein. Rob Derks verzorgt de bijbehorende illustraties. Reserveren voor de fan clubdag kan via www.the- aterwalhalla.nl. Kijk voor meer informatie op www. fredpark.nl. ROTTERDAM - Haal de oranje kleding alvast maar uit de kast. Op zaterdag 4 oktober aan- staande start de voorver koop voor de Nacht van Oranje 2009. Een aantal Hollandse hit- machines staat al te trap- pelen om op 29 april het po dium van Ahoy te beklim- men. Het grootste meezingfeest van Nederland vindt tra- net even anders.. ditiegetrouw plaats op de avond voor Koninginnedag, woensdag 29 april. Inmiddels zijn de eerste na- men bekend van de arties- ten die tijdens het Oranje- feest zullen optreden. Zo zullen onder andere Wol- ter Kroes, Thomas Berge en Erik Hulzebosch van de partij zijn en het publiek zoals gewoonlijk weer uit hun dak laten gaan met hun grootste Nederlandstalige hits. De organisatie is druk bezig met het contracteren van andere artiesten en ver- wacht deze binnen afzien- bare tijd bekend te kuirnen maken. Toegangskaarten zijn ver- krijgbaar via de kassa van Ahoy, telefonisch via 0900 235 2469 (45 ecpm) of via Ticket Service Nederland 0900 300 1250 (45 ecpm), of www.ticketservice.nl. Toegangsprijzen: 27,50, 32,50, 37,50 of 42,50. Alle bedragen zijn exclusief servicekosten van 2,15 per kaart. Voor meer informatie over de Nacht van Oranje, kijk op de website: www.nacht- vanoranje.nl. ROTTERDAM - Wie is straks de winnaar van de tweede VSB- fonds Music Matters Award en volgt Sabrina Starke op als Music Matters Ambas- sadeur? Sabrina ging een professionele muziekcarrie- re tegemoet en presenteert zelfs zeer binnenkort haar debuutalbum. Dit jaar zoekt Music Matters een nieuwe ambassadeur. Tijdens een avondvullen- de talentenjacht in Theater Zuidplein zijn op 12 decem- ber de meest uiteenlopende acts te bewonderen. Rap, R&B, jazz, klassiek; bij Mu sic Matters komt elke mu- zieksmaak aan bod. Centraai staat de ontmoeting tussen verschillende muziekstijlen, artiesten en muziekliefheb- bers. Talentvol Rotterdam laat weer van zich horen. Inmiddels zijn de voorron- des van de tweede VSBfonds Music Matters Award in voi le gang. Tijdens de R'Voices jamsessies is de afgelopen maanden flink gescout. Daarnaast tippen organisa- ties als De Popunie, World Music Dance Centre, Stichting Jong Muziektalent Nederland en Codarts Mu sic Matters over opkomend talent. Alleen de beste acts stromen na intensieve work- shopweekends door naar de Awardshow. Medio oktober worden de eerste namen be kend gemaakt. De act die op 12 december Rotterdam als muziekstad het best vertegenwoordigt, gaat met een goede deal naar huis. De winnende ar tiest wordt een jaar lang Mu sic Matters Ambassadeur en krijgt de mogelijkheid drie nummers op te nemen, waarvan een track als single wordt uitgebracht. Ook be- horen een professionele fo- toshoot en een Videoclip tot het prijzenpakket. Tenslotte krijgt de winnaar de kans op verschillende plaatsen op te treden. Voor de promotie van die optre- dens wordt een budget van 5.000 uitgetrokken. Deze 'short track to fame' wordt begeleid door een ervaren manager. ROTTERDAM - Liefhebbers van het geschreven woord kun- nen dit weekend terecht in Rotterdamse Schouwburg. Daar wordt op 3 en 4 oktober het Geen Daden Maar Woor- den festival gehouden. Er zijn niet alleen voordrachten op het literaire festival. Ook is er plaats voor muziek, the ater en vooral film. Twee dagen lang kan het publiek genieten van drie podia in een met nieuwe literatuur gevulde Rotter damse Schouwburg. Op het programma staan over het algemeen de letteren in al lerlei vormen, met daar naast muziek, film, dans, theater en cabaret. Bijzon- der aan GDMW Festival zijn de unieke eigen producties, die in opdracht gemaakt zijn door filmmakers, choreo- grafen en theatermakers. Zo is er een uniek filmpor- tret over Abdelkader Bena- li's schrijverschap en fasci- natie voor hardlopen. Wie is deze veelschrijver van essays, columns, gedichten, toneelstukken, korte verha- len, novelles en romans? De film duurt 60 minuten en is regisseert door Ronald Bos. Het filmportret wordt uiter- aard omlijst door een optre den van Benali zelf. Ook gaat er een filmpor tret in premiere van Rien Vroegindeweij, aan wie de Anna Blaman Prijs 2007 werd toegekend. Vroeginde weij zorgt zelf voor de om- lijsting van de film. Ook gaat de nieuwe animatiefilm van Sander Alt, naar het gedicht 'Het noorden is het noorden' van Maria Barnas, tijdens GDMW Festival in premiere. De film wordt gevolgd door een optreden van Barnas. De muzikale optredens wor den verzorgd door onder meer Moke, Gabriel Rios, Tahiti Boy The Palmtree Family, Adem, Hans Teeu- wen Zingt en Ellen ten Dam me Ilja Leonard Pfeijffer. Cruise Control en KISS Es cort zorgen voor een dende- rende afterparty en de hal is ingericht als jazzcafe in sa- menwerking met Dizzy. www.passionate.nl. door Dik Vuik ROTTERDAM - Museum de Dubbelde Palmboom laat de laatste jaren veelvuldig werk zien van fotografen uit de re- gio. Sinds afgelopen weekend is dat het werk van Maarten Laupman, die reeds decen- nia lang een passie heeft voor Rotterdamse architec- tuur, haven en straatleven. Laupman (1952) stond al een tijd op het 'verlanglijstje' van de Dubbelde Palmboom en gezien zijn enorme col- lectie zal het waarschijnlijk ook niet de laatste keer zijn dat het museum zijn werk laat zien. Laupman begon zijn loop- baan als popfotograaf. Een- maal in Rotterdam werk- zaam fotografeerde hij voor tal van opdrachtgevers veel- al architectuur, haven en in- dustrie. Bovendien maakte hij ook voor zichzelf foto'i die soms nooit gepubliceera zijn. 'Echte foto' verwijst naar het opschrift dat vroeger achter- op ansichtkaarten stond. De expositiezaal van de Dubbel de Palmboom, laat een keur aan sfeerfoto's en treffende straatbeelden zien waarin Rotterdam een hoofdrol speelt. Of het nu om een nog werk- zame 'De Hef gaat, om een portret van een straatbewo- ner of om nieuwe en oude havenbeelden van de afgelo pen decennia: de foto's van' Laupman zijn altijd interes- sant. maasstad weekbladen journaal maten^ 36 t/m 56 korte maten 17 t/m 25 taille-plus maten woensdag 1 oktober 2008 - TX98 A tJ Sportief draagbare jacks en geklede wollen coats. Annelies heeft ze in allerlei lengtes en in elke maat. Vanaf maat 34 t/m 56 is er een grote keus. Ook in korte maten, voor als u wat kleiner bent. U heeft al een jack v.a. 69,00 fvlolenvhet 121-123, Rotterdam-Lombardijen, tel (010) 4193057 Tramiijn 20 v a Centraai Station stopt voor onze deur. Maandag en koopavond gesloten. www.anneliesdejongmode.nl WWW.MUSICMATTERS.NU 'Echte foto' is tot en met 7 december 2008 gratis te zien in museum Dubbelde Palmboom, Voorhaven 12. WWWWWWWIW—ll" IIA" Remco Campert leest voor uit eigen werk tijdens een eerdere editie van het Geen Daden Maar Woorden festival. Dit jaar zijn onder andere Tommy Wieringa, J. BernlefRenate Dorrestein en Joost Zwagerman van de partij.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 33