Hoe schrijf ik mijn eigen boek? Atelierwinkel op drukke Hoogstraat Taxatiedag zeldzame boeken in de bieb Visspccialist R. Bijl 4.25 Tips over energiebesparing Collecte Brandwondenstichting Open dag bij IRADO Konijn knuffelen bij Eigen Werk Maandelijks Avondgebed in kerk op de Dam Drieluik van gebroeders Van Eyck Welkomdienst maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Colofon Het is al kinderboeken wat de klok slaat in oktober SCHIEDAM - Altijd al schrij- ver willen worden? Op de AnnieMGSchmidt en Mon- tessorischool houden ze er rekening mee. Daar kwam schrijfster Selma Noort, bekend van 'Musje mijn zusje' en de boeken over Sil, Geerten en Mare in de klas haarfijn uitleggen hoe je zelf boeken kan schrijven. Maar ook als je gek op lezen bent is er genoeg te doen: op de boekenmarkt in de nieuwe bibliotheek op de Anthonie Muysstraat! Ou- de en nieuwe boeken, span- nende of juist humoristi- che. Alles is er voor nieuws- gierige leerlingen. Ook bij andere scholen in Schiedam staan kinderboe ken natuurlijk volop in de belangstelling de komende tijd. Van l tot en met it ok tober is het immers Kinder boekenweek en geen school die daar niet op aanhaakt. Het thema dit jaar is po- ezie onder het motto Zin- nenverzinzin. Maar ook winkelcentrum Hof van Spaland staat gedurende de Kinderboekenweek in het teken van kunst en poezie. In de etalages van een groot aantal winkels zijn de schil- derijen en gedichten van basisschoolleerlingen uit Schiedam-Noord te zien en de beste koppels krijgen za- terdag n oktober hun eigen kunstwerk in drievoud ge- reproduceerd en ingelijst. Mensje van Keulen komt die middag bij Post Scrip- turn voorlezen uit haar die- renalfabet: Van aap tot zet. door Frank Willemse SCHIEDAM - Het is een van de mooiste pandjes op de Hoog straat, vlakbij de afrol van de Lange Achterweg. Een fris winkeltje met een glazen, halfronde toegangsdeur. Die deur staat, sinds april, open voor nieuwsgierigen. Een kunstwinkel annex atelier. Binnen een jonge, ambach- telijke schilder die ook re clame en illustraties maakt. Een autodidact tussen kunst en reclame. Jeffrey Burger kon het ka- rakteristieke pandje hu- ren van de ex-eigenaar van Tapperij Het Weeshuis. Een klein uitnodigend winkel- pandje waar in de etala ges werk van Burger hangt. Grote, vaak surrealistische schilderijen waarop een vrouw en vissen staan die zweven boven een dromerig strand. 'He, vissen kennen toch niet vliegen', krijgt hij regelmatig als commentaar van winkelende mensen op de Hoogstraat. „Ik maak graag een praatje en probeer dan uit te leggen waar zo'n werk over gaat." Naast 'vrij werk' schildert of tekent Burger vaak in op- dracht. Bijvoorbeeld voor re clame of illustraties in glos sy tijdschriften. Buiten aan zijn pand hangt zijn reclame met zijn symbool 'de Joker'. Met eronder, in jaren dertig letters: Hedendaagse Kunst, Grafische Vormgeving, Illu straties en Decoratieve Kun- sten. Burger schildert in alle mo- derne stijlen als Picasso, Mondriaan of Salvador Dali. Al die stijlen en kunstvor- men heeft hij zichzelf aange- leerd. De ras-Schiedammer uit Oost was op school onge- durig maar via de Grafische school leerde hij teken- en reclametechnieken. Nu is hij druk bezig met een schilde- rij vol met kleine vierkantjes en driehoeken. In die kubis- tisch stijl heeft hij het hoofd van de opdrachtgever ver- werkt. Een vervreemdend effect waar dagenlang werk in zit. SCHIEDAM - In bibliotheek Waterweg aan het Stadserf is zaterdag 18 oktober taxa- teur en veilinghouder Arie Molendijk aanwezig om oude boeken op hun juiste waarde te schatten. Mo lendijk is vooral gespeciali- seerd in oude geschiedenis, topografie, (staten)bijbels en theologie en is van 11.00 tot 15.00 uur aanwezig. Ook oude foto's en albums kunnen worden meegeno- men. Er zullen ook een paar voorbeelden te zien zijn van antieke boeken, bijbels die op originele wijze gerestau- reerd zijn. Wie zijn bijbel of boek wil laten restaureren kan daarvoor bij Molendijk een afspraak maken. Voor taxatie wordt drie euro gevraagd en wordt zo mogelijk aan de hand van bewijsmateriaal uit recent verschenen veilingcatalogi gedaan. Een nauwkeurige vaststelling van de waarde van boeken is afhankelijk van de druk en van de staat waarin het boek verkeert. Wijkkort SCHIEDAM - Senioren die volgend jaar geld willen besparen op hun energierekening kunnen deelnemen aan een van de voor- lichtingsbijeenkomsten over energiebesparing. Tijdens deze bijeenkomsten worden tips gegeven en komen onderwerpen als luchten en ventileren aan de orde. Donderdag 2 oktober is er een bijeenkomst in Ontmoetingsruimte Centrum aan de Lange Ach terweg 84, woensdag 8 oktober in Zuid aan de Oude Maasstraat 22. De bijeenkomsten zijn gratis en beginnen om 09.30 uur. SCHIEDAM - In de week van 5 tot en met 11 oktober gaan 50.000 vrijwilligers van de Brandwondenstichting op pad om te collec- teren. De collectant geeft dit jaar tijdens het bezoek meteen een informatiekaart over blusdekens af. Wie de collectant mist, kan ook geld storten op giro 20 2122. SCHIEDAM - IRADO is verhuisd naar een nieuw pand en houdt za terdag 4 oktober een Open Dag aan de Fokkerstraat 550. Van 10.00 tot 14.00 uur is iedereen welkom om een kijkje te nemen bij IRADO. Er zijn rondleidingen in het gebouw en op het af- valbrengstation, er is een clown, een afvaltentoonstelling en de- monstraties van voertuigen. SCHIEDAM - In de week van 4 oktober dierendag staat bij Stichting Eigen Werk het konijn centraal. Wie meer wil weten over tamme of wilde konijnen kan langskomen aan de Overschiesestraat 44 of bellen met nummer 426 35 69. SCHIEDAM - Woensdagavond 1 oktober is er voor de eerste keer een oecumenisch avondgebed in de Oud Katholieke kerk op de Dam 30. Dit avondgebed zal de komende tijd iedere eerste woensdag van de maand plaatshebben. Om 19.00 uur begint de viering, die ongeveer een half uur duurt. Stilte, lezing, gebed en zang zijn daarbij voorname elementen. Na afloop is er ontmoeting met koffie en thee. SCHIEDAM - De christelijk-maat- schappelijke vrouwenbewe- ging Passage gaat weer van start met de maandelijkse thema-avonden, te beginnen op donderdag 16 oktober in de Stuurhut aan het Nijhoffplein 21. Aanvang is 19.45 uur- Het gaat deze avond over het drieluik 'Het Lam Gods' van de Gebroeders Van Eyck. SCHIEDAM - In de Magnalia Dei Kerk wordt zondag 5 oktober om 10.00 uur de eerste Wel komdienst gehouden. Deze dienst is voorbereid met ou- ders en tieners en het thema is 'Jalouzie'. Voor baby's en peu- ters is er 'Kom in de Kring'. maas stad Gratis Gebakken schollen per stuk 2.75 3 voor 7 Makreel Americain salade 150 Verse tilapiafilet (in diverse marinades) 500 gram Visspecioiist R Bijl - Broersveid 113* - 0104268710 woensdaq 1 oktober 2008 - XQ82 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162-3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorglng@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F.de Klerk, tel. 0655 858778 A. Erguc, tel. 0655340135 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 0104116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze ultgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, e.g. de betreffende auteur. Selma Noort kwam bij de AnnieMGSchmidtschool voorlezen, om de kinderen alvast op te warmen voor de kinderboekenweek die van 1 tot en met 11 oktober losbarst. Jeff Art Design Studio op de Hoogstraat 78, dagelijks open op winkeltijden en niet te missen door Burger's kenmerk: de joker. Foto: Roger van der Kraan Berichten voor deze rubriek kunnen worden gemaild near waterweg@maasstad.nl AFHALEN Bij deze adressen: Valerlusstraat 3 Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccte Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Boerhavelaan 79 Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Ludulnastraat 964

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3