Slaapkamer: meer d 'Oi WOONWEKEN BIJ HOOGENBOEZEM Een gezonder leven met een lager cholesterol HOOGENBOEZEM 'Oogj mtvang 10% korting op de collect mm OP=OP 999,- GEZOND BEKEKEN najoars-bijlgge Qua slaapsystemen springt de boxspring eruit. Het druk- verlagende en lichaamsondersteunende traagschuim is po- pulair. Nieuw is de combinatie van de twee. Een boxspring heeft, naast het slaapcomfort, het grote pluspunt dat je zo heerlijk kunt spelen met stofjes voor het bed, de hoofd- en voetborden. Fabrikanten hebben tientallen stoffen (en leer) die qua kleur, stijlen en prints elk jaar weer afgestemd wor- den op de nieuwste trends. Goed beddengoed Lekker slapen is niet alleen een kwestie van 'waarop', maar ook van 'waaronder'. Nederland is een echt dekbedden-land: 8 van de to mensen slaapt onder 'Moeder de Gans', meestal een vierseizoenendekbed. Verschillen zitten'm hoofdzake- lijk in hoe de losse delen op elkaar te bevestigen zijn, in vul- materialen en of je het dekbed zelf kunt wassen of naar de wasserette of stomerij moet brengen. Wat een matras is voor het lichaam, is het kussen voor het hoofd. Om nek- en rugklachten en hoofdpijn te voorkomen, moet de vorm en de ste- vigheid van je hoofd- kussen goed worden af gestemd op de matras. Specials zijn er volop: speciale rugsteunkus- sens, kussens voor men- sen met brede schouders, antisnurk kussens en anatomische kussens met een geintegreerde nekrol, een verlaagd middenge- deelte en verhoogde zij- compartimenten. Boeiend bedtextiel Of je nu houdt van een dro- merige ambiance, de nos- talgie van grootmoeders- tijd, van iets meer glitter glamour, frisse florale des- sins of een- stoere ruit, in- getogen of juist uitbundige kleuren; met bedtextiel geef je je nachtleven precies de gewenste stijl en sfeer. Qua kleurbeeld zien we nu veel wit, al dan niet gecombi- neerd met zilver, of - heel vrouwelijk en romantisch. Zwart is in opkomst. Voor een krachtig statement of - in combinatie met wit - ei- gentijds en tijdloos tegelijk. Waanzinnige wanden Verf en behang zijn sim- pele manieren om iets met je wanden te doen en daar- mee de slaapkamer een me- tamorfose te geven. Behang is bij uitstek geschikt voor instant sfeer. De keuze is enorm! Met digitaal fotobe- hang met een levensechte print van een bos bijvoor- beeld waan je je helemaal in de natuur. Maar ook een bo- hemien of Chinese sfeer ligt binnen handbereik. Liever retro, pop art of gra- fische dessins? Ook die kun je wandvullend en daarmee (meer dan) levensgroot krij- gen! maasstad weekblade vraag mm&mHmtmm ogjes dicht en snaveltjes toe'. De wijze woorden van Meneer de Uil zijn inmiddels inqehaald door de rea- liteit. Want in onze slaapkamer wordt veel meer ge- daan dan slapen alleen. Denk aan een intiem ontbijt-op-bed, het uitpluizen van de krant in het weekend, TV-kijken of lek- ker een boek lezen voor het slapen gaan, of nog wat werken op de laptop. Ook met de 'oogjes open' willen we daarom een slaapkamer die er goed uit ziet; van bed tot kast, van vloer tot wand. gyri Salontafel Abbey Tobacco Brown gelakt. voor Relaxfauteuil Antalia In leder. Leverbaar in 3 kleuren Eettafel Abbey Tobacco Brown gelakt, uitschuifbaar. L 290/245/200 xB 100 cm. voor vanaf 1159, 3-Zitsbank Limbo In stof, exclusief sierkussen. Eetstoel Wenen qqq In leder. voor ROTTERDAM VLAARDINGEN BARENDRECHT Woonmall Alexandrium Woonboulevard Hoogstad Woonboulevard Reyerwaard Watermanweg 19 Gerard Burgerlaan 7 Van't Hoffstraat 20 Tel. 010-4211743 Tel. 010-4343969 tel. 010-4827520 www.hoogenboezem.nl Hoewel cholesterol nood- zakelijk is voor ons li chaam, kan een teveel ervan tot problemen leiden. Een te hoog cho- lesterolgehalte is een be- langrijke risicofactor voor hart- en vaatziekten. In 2006 overleden ruim 42.000 mensen, meer vrouwen dan mannen, aan hart- en vaatziekten. Het is daarmee nog steeds doodsoorzaak nummer een in ons land. Als de hoeveelheid choles terol in het bloed te hoog is, kan het cholesterol zich op- hopen in de wand van de slagaders, ook wel aderver- kalking genoemd. Hierdoor neemt het risico op een hartinfarct of een beroerte flink toe. Een goede behan- deling van een te hoog cho lesterol is vooral voor mensen met diabetes en hart- en vaatziekten van groot belang. Er zijn twee bronnen van cholesterol in ons bloed: het wordt aange- maakt in de lever en choles terol wordt in de darmen uit het voedsel opgenomen. Om een te hoog choleste- rolgehalte in het lichaam op een juiste waarde te krijgen (de streefwaarde), zal gead- viseerd worden om de leef- stijl aan te passen: gezond eten, regelmatig bewegen en niet roken. Als dit het cholesterol niet voldoende verlaagt, kan een dokter cholesterolverlagende medi- cijnen voorschrijven. De meest gebruikte choleste- rolverlagers zijn de zoge- noemde statines, zoals bijvoorbeeld simvastatine of atorvastatine. Deze remmen de aanmaak van cholesterol in de lever, de ene bron. Een nieuwere groep medicijnen zijn de cholesterolabsorptie- remmers, zoals ezetimibe. Deze pakken de andere bron van het cholesterol aan, de opname in de dar men. Volgens de meest re- cente medische richtlijnen is het doel van cholesterolver- laging om het 'slechte' LDL cholesterol lager dan 2,5 mmol/l te krijgen.. Deze streefwaarde is zo bepaald omdat onderzoekers heb ben aangetoond dat het ri sico op het ontstaan van hart- en vaatziekten vermin- dert met lagere cholesterol- waarden in het bloed. Ook recent nieuw Neder- lands onderzoek heeft aan getoond dat de gelijktijdige behandeling van beide bronnen van cholesterol een effectieve manier is om het 'slechte' LDL-cholesterol te verlagen. Dit onderzoek is uitgevoerd bij mensen met diabetes type 2 en/of hart- en vaatziekten. Voor hen is het van extra belang om het cholesterol te verlagen. Want door diabetes type 2 wordt het proces van ader- verkalking versterkt. Bij mensen die al een hart- of vaatziekte hebben, bijvoor beeld die al een hartaanval hebben gehad, is het risico op een herhaling daarvan groter. Dan is het des te meer van belang om het LDL cholesterol beneden de streefwaarde van 2,5 mmol/l te krijgen. Ook als de dokter medicij nen voor het te hoge cholesterol heeft voorge- schreven, blijft het belangrijk om een gezonde leefstijl te volgen. Voor meer informatie over gezond leven en choleste rol: www.hartstichting.nl of www.hartencholesterol.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 43