Gemeenteberi Kijkdoos toont beeldkwaliteit van Hoogstraat Succesvol standwerkersconcours Open dag nieuw bedrijfspand IRADO Nieuwe cursus 'Ken uw stad' vanaf 9 oktober gemeente Schiedam Onder toeziend oog van een dertig- tal belangstellenden opende Menno Siljee als wethouder met onder andere Binnenstad in zijn por- tefeuille afgelopen donderdag een expositie over 'Werk aan de Winkel'. Een leegstaande winkel aan de Hoogstraat 100 is ingericht als kijkdoos. Passanten kunnen door middel van een aantal kijkgaten in de etalage een blik werpen op de expositie. Hiermee wil de gemeente laten zien wat de regelingen en subsidies van 'Werk aan de Winkel' zouden kun nen betekenen voor de beeldkwaliteit van het centrum. Aan de ene kant van de etalage ziet men door het kijkgat verwaarloosde puien en lege etalages. Het kijkgat aan de andere kant van de winkel toont een pareltje van een pand met historische gevel, strak in de lak. Aan deze kant van de 'straat' is het goed toeven en gezellig winkelen, getuige de vrolijke gezichten op de foto's. De genodigden die de opening van de kijkdoos bijwoonden, konden de ludieke tentoonstelling wel waarde- ren. Het geeft een goed beeld van de mogelijkheden die 'Werk aan de Winkel' biedt, aldus wethouder Siljee. De kijkdoos, die is ingericht door Vijf890 Ontwerpers, blijft voor- lopig te zien op de Hoogstraat 100. Maar liefs vijftien standwerkers don- gen vrijdag 26 September net als vorig jaar naar de titel 'Schiedamse Standwerker van het Jaar'. Die eer ging dit jaar naar de heer Graaf uit Nieuwegein, die volgens de jury uitblonk in welsprekendheid, over- tuiging en originaliteit om pannen aan de man te brengen. De tweede en derde prijs gingen elk naar een van de broers Spoolder uit Hen- gelo die respectievelijk bakfolie en kruidsnijders verkopen. De verschil- lende kramen trokken, mede door het mooie weer van vrijdag, een gezel- lige drukte aan. De eerste prijswinnaar, de heer Graaf uit Nieuwegein. (foto: Jan van Kampenhout, gemeente Schiedam) IRADO is verhuisd naar een nieuw pand en houdt op zaterdag 4 oktober een open dag aan de Fokkerstraat 550 in Schiedam. Van 10.00 tot 14.00 uur is iedereen van harte welkom om een kijkje te nemen bij IRADO. Open dag Er is van alles te beleven. Er zijn rondleidingen in het gebouw en op het afvalbrengstation, er is een clown, een afvaltentoonstelling en demonstraties van voertuigen. IRADO Bij IRADO werken ruim drie- honderd medewerkers. Het bedrijf levert diensten op het gebied van afval en beheer openbare ruimte in Zuid-Holland. De Historische Vereniging Schie dam heeft wegens grote belangstel- ling dit jaar weer een cursus 'Ken uw stadopgezet voor mensen met belangstelling voor de geschiedenis en ontwikkeling van Schiedam. De cursus is een samenwerking tussen het Gemeentearchief Schiedam, Bibliotheek Waterweg, VVV en de gemeente Schiedam. Schiedam is een stad met historie en het is meer dan de moeite waard om die te leren kennen! In de cursus wordt onder andere aandacht besteed aan de vroege geschiedenis, archeologie, politie en brandweer, inwoners, stedelijke ontwikkeling, religie, economie, cultuur, onderwijs, sport en gezond- heidszorg. De cursus is samenge- steld door 'Schiedamse' auteurs, die op de cursusavonden zelf een inleiding zullen houden. De cursus wordt gegeven op don- derdagavond van 19.30 tot 21.30 uur in de Wilgenburg, Land van Ris, Schiedam (de Wilgenburg ligt direct achter de Liduinabasiliek aan de Singel/Stadserf). De eerste acht blokken van de cursus worden ge geven. in de periode 9 oktober tot en met 18 december en na de jaar- wisseling volgen nog vijf blokken. Deze staan gepland voor de periode van 15 januari tot en met 19 februari 2009. Op twee zaterdagen zijn er stadswandelingen gepland. De kosten bedragen 75,- voor de gehele cursus inclusief een syllabus en koffie of thee. Heeft u belangstelling voor de cursus of wilt u meer informatie, dan kunt u zich aanmelden bij de VVV, Buitenhavenweg 9, 3113 BC Schiedam, telefoon 010-473 3000. fpi Wet bodembescherming Ontwerpbeschikking VerlengdeDelflandseweg 6) Onderwerp Op grond van de artikel 28 en 39 van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van de afdeling Pro- jecten van de gemeente Schiedam voor de locatie (verlengde) Delflandseweg 6 (postcode 3100 AB), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie I num- mers 4771, 5680 (gedeeltelijk) en 5998 een melding ontvangen met betrek- king tot het verzoek in te stemmen met een saneringsplan. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aanlei- ding van de melding voomemens zijn: In te stemmen te verlenen met het saneringsplan 'Stortplaats Schieveste aan de Delflandseweg te Schiedam' van mei 2008 met projectnummer 19254- 137896 als bedoeld in artikel 39, lid 2 van de Wet bodembescherming (onder het stellen van aanvullende voorwaarde(n)); Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 1 okto ber 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun ziens wijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796. Wbb-code: DC060600084 Kennisgeving Wet Bodembescherming Besluit Uniforme Saneringen (Schiekade 36, Schiedam) Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de volgende melding als bedoeld in de artikelen 28 en 39b van de Wet bodembescherming is ontvangen van: - MAN Diesel Benelux BV d.d. 19 September 2008. Deze melding betreft het voornemen de bodem op de locatie Schiekade 36 (postcode 3125 KJ) kadastraal bekend gemeente Schiedam sectie P nummers 2796 en 3056 be kend onder de code SC060600393 te saneren volgens het Besluit uniforme saneringen categorie Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit Uniforme Sane ringen kunnen de saneringswerkzaamheden binnen 5 weken na ontvangst van de melding aanvangen tenzij binnen een termijn van circa 4 weken na ontvangst van de melding schriftelijk is medegedeeld dat de melding niet in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen. Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen moet de saneer- der uiterlijk 6 maanden na ontvangst van de melding zijn aangevangen met de saneringswerkzaamheden. Deze mededeling betreft geen beschikking in de zin van artikel 1:3 van de Al- gemene wet bestuursrecht (Awb). Het Besluit uniforme saneringen kent geen inspraak-, terinzageleggings-, zienswijzen-, bezwaar- en beroepsprocedure naar aanleiding van de melding. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefoon 010-2191 795. Wbb-code: SC060600393 Beleidskader Op 23 September 2008 heeft het college van Burgemeester en Wethouders het beleidskader 'nachtverblijf in niet daarvoor bestemde gebouwen' vastgesteld. Deze richtlijn geeft een kader waarbinnen het 'overnachten in niet daarvoor bestemde gebouwen' op een veilige wijze kan geschieden. Het beleidsstuk ligt van 2 oktober 2008 t/m 15 oktober 2008 voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in Stadswinkel, Stadserf 1 I Door het weghalen van ronde papiertjes konden de belangstellenden een eerste blik werpen op de expositie. Foto: Jan van Kampenhout, gemeente Schiedam. V" iv jr if ™ww.*hiw.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4