r Landelijke Banenmarkt 2008 ook in Schiedam Hargahoeve hoopt op veel groen van bezoekers Kapper en beautysalon onder een dak Gratis meelifters: wel lusten, geen lasten Doktersrecept Filmhuis Opening concertseizoen Harmonia ER maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen B Krantnetel Mijn neus kriebelt, spieren doen pijn en ook ach- terin m'n keel voelt het niet zoals het hoort. Kou gevat? Of erger? Ik hoop maar van niet, want wie wil er tegenwoordig nog met het medische circuit in aanraking komen? Na de Ijsselmeersziekenhui- zen die in September tijdelijk dichtmoesten, benje nu ook in het Havenziekenhuis je leven niet meer zeker. Ernstig ziek na een operatie... en ik maar denken datje daarjuist van op moet knappen. Eng hoor. En dan al die bankperikelen, om ziek van te worden. Maar dat wilje nu natuurlyk juist niet. Soms lijkt het of alle dingen waarop je dacht te kunnen vertrouwen juist een illusie zijn en word je door onverwachte dingen juist bij de neus ge- nomen. Dingen dieje totaal niet zag zitten, blijken reuze mee te vallen. Zo kreeg ik vorige week een laptop mee om thuis op te werken. Eerst een paar dagen laten staan, want ik ben totaal niet tech- nisch, toen maar voorzichtig eens aangezet. En nee, natuurlijk deed dat ding het niet. Wat ik ook probeerde, geen beeld te krijgen. Tot een collega- tje me de gouden tip gaf een klein schuifje onderin om te zetten omdat ik over draadloos internet be- schik. Alles leek me nog onmogelijker; maar ver- rek: er kwam beeld en er verschenen witte blok- jes met vragen. Of ik even mijn lokale netwerk in wilde geven en mijn netwerksleutel. Tot mijn eigen grote verbazing had ik het ding daarna binnen een uur aan depraat. Computers en ik: ooit waren dat geen beste vrienden, nu wel. En van zoiets krijgje dan toch ineens zelfvertrou- wen; met een zonnig gezicht liep ik door het huis. Die trapleuningen moeten nodig eens in de verf, die haag aan het einde van de tuin moet vervan- gen en de wand hier op mijn nieuwe werkplek een andere kleur. En daar ga ik nu eens niet eindeloos op wachten. Ik ga het gewoon zelf doen. Alsje toch nergens meer op kunt vertrouwen, dan maar opje- zelf! Toch? SCHIEDAM - CWI, UWV en de gemeente organiseren don derdag g oktober de zesde editie van de Landelijke Ba nenmarkt, het grootste ba- nenevenement van Neder- land. Tussen 14.00 en 20.00 uur is er een aanbod van meer dan 100.000 vacatures en 2.000 werkgevers, verdeeld over 100 locaties in het land. Alle werkzoekenden zijn welkom; van herintreder tot positieverbeteraar en van starter tot 45-plusser. Spe- ciale aandacht gaat dit jaar uit naar werkzoekenden die al langere tijd zonder werk zitten. Ook in het Werkplein Nieu we Waterweg Noord, aan het Stationsplein 79, kunnen werkzoekenden zich orien- teren op allerlei vacatures en persoonlijk kennismaken met ruim 20 werkgevers. Bezoekers kunnen ontdek- ken waar hun interesses en persoonlijke kwaliteiten lig- gen door competentietests te doen en advies te vragen aan een arbeidsadviseur. Hierdoor weten ze beter wel- ke baan bij ze past. Ook is het mogelijk een solli- citatiebrief te laten checken. Er zijn workshops te volgen over bijvoorbeeld optimaal gebruik van de internetsite werk.nl en solliciteren. Tenslotte kun je er ook infor- matie vinden over het star- ten van een eigen bedrijf. fif~ SCHIEDAM - Rond dierenasiel De Hargahoeve is het een wa re kaalslag. Omdat het Vliet- land Ziekenhuis in aanbouw is en er aan de overkant van het asiel aan parkeerruimte wordt gewerkt, verdwijnt er steeds meer groen. De ver- wachting is dat het nieuwe ziekenhuis in 2009 in ge bruik zal worden genomen, maar de omgeving rond het asiel is zeker al een jaar als- maar kaler aan het worden. Helaas, zo hebben de mede- werkers van het asiel moeten ondervinden, moet de na- tuur het op bepaalde punten ontgelden. Heel veel prach- tige oude bomen zijn de af- gelopen maanden gekapt, om een goede doorgang voor de ambulance te realiseren. Feit is wel dat 'de Hargha- hoeve' hierdoor in een open kale zandvlakte is komen te liggen. Het idylische plaatje, waar- in het oude schiedam nog enigzins herkenbaar was, is totaal verdwenen. Ook de dieren hebben nu abso- luut geen privacy meer en worden hierdoor onrustig, zeggen de medewerkers. Zij zouden de omgeving graag een beetje 'opgroenen', maar helaas ontbreekt het geld hiervoor. Hargahoeve hoopt dat er mensen zijn die eens een bloemetje of plantje mee wilen nemen, zodat de boel er gewoon wat gezelliger en groener uit komt te zien. Colle styling en beauty officieel geopend wmsWm cSa^'Ion SCHIEDAM - Na veertig jaar was kapper Colle op de Grote Markt wel een beetje uit zijn jasje gegroeid. Wat meer ruimte zou niet gek zijn, dacht Etienne Colle. Toen hij zijn oog op een pand aan de Hoogstraat liet vallen, dat makkelijk doorgetrokken kon worden naar zijn pand op de Grote Markt, was het enige dat nog ontbrak een partner om zijn droom mee waar te maken. Die vond hij in schoonheidsspecialiste Bi- anca Kisjes, die haar prak- tijk eerst boven de Sportar- cade had. Samen hebben ze de twee panden omgetoverd in: 'Colle styling en beauty'. Het schoonheidscentrum, waar zowel mannen als vrouwen zich van top tot teen kunnen laten verzor- gen meet maar liefst 500 vierkante meter. En hier- mee staat het meteen in de Top 10 van Nederland, ver- telt Etienne Colle. De sa- menwerking bevalt perfect. „Dames en-heren kunnen bij ons terecht, al hebben we wel gescheiden afdelin- gen." Hoewel het centrum al sinds juni open is, vond afgelopen zaterdag de offici- ele opening plaats. De reac- ties waren lovend. Wellicht dat de drempel voor heren om ook eens een beauty- centrum te bezoeken, door deze samenwerking wat lager wordt. „Ik denk het wel", grapt Etienne, „Want we hebben hier maar twee heel kleine stoepjes. Dat moet dus goedkomen." wt. door Frank Willemse SCHIEDAM - Met een reclame- heffing wil het Centrum Ma nagement geld binnenhalen om de winkelomgeving van de binnenstad weer veilig, schoon en feestelijk te ma ken. Voor jaarlijkse acties met Sinterklaas of feestver lichting zijn er nu te weinig meebetalende ondernemers. Bijna de helft van de winke- liers betaalt geen contribu- tie, maar lift wel gratis mee met deregelijke acties. De wind wordt door deze belas- ting uit de zeilen genomen van de zogenaamde freeri- ders. Zestig procent van de win- kels in de binnenstad is lid van de winkeliersvereni- ging. Die regelt, samen met de gemeente Schiedam, re- clame-uitingen als feest verlichting, promotie voor koopzondagen en andere acties. „Maar 'freeriders' betalen geen cent en profi- teren wel van de inspannin- gen", legt Chris Coppens uit. Daarom is een oplossing, het Helmonds model, waar met een heffing op reclame, de kas van de winkeliersvereni- ging opnieuw gevuld wordt. Ook de gemeente wil een bij- drage leveren aan dit nieuwe ondernemersfonds. „Het is geen precario maar wel een algemene tax voor elke winkel en bedrijf in de binnenstad", aldus de voor- zitter van de Stichting Cen trum Management. Om te peilen hoe de winkeliers daar over denken, is een vragenlijst uitgezet onder alle ondernemers. Telkens wordt, volgens Coppens, een beroep gedaan op dezelfde kleine groep actieve onder nemers. Die moeten de kar trekken. Het liefst ziet Cop pens dat een professionele manager de binnenstad on der handen neemt en de stichting verlicht. Immers hij is met de medebestuurs- leden al jaren bezig en denkt aan stoppen als voorzitter. „Alles kost veel geld en tijd. Ik ben al snel 20 uur per week aan het werk voor het Centrummanagement." Over twee weken zijn de re- sultaten van de enquete be- kend en zal de Stichting gaan overleggen met de politiek. SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 2 oktober La Graine et le Mulet. De gescheiden Algerijnse zestiger Slimane wordt ont- slagen bij de scheepswerf waar hij al decennia werkt. Hij moet een afvloeiingsre- geling accepteren en wil met dat geld een oude viskotter ombouwen tot Noord-Afri- kaans specialiteitenrestau- rant. Hulp bij de uitvoering van zijn plannen krijgt hij van zijn doortastende stief- dochter Rym. Samen lopen ze tegen een muur van bu- reaucratische onwil op. Vrijdag 3 en zaterdag 4 okto ber draait Dunya Desie. Het vervolg op de gelijk- namige televisieserie is een roadmovie over twee vriendinnen uit Amster- dam-Noord. De film toont de vriendschap, ruzies en misverstanden tussen ev.. blondine die leeft volgens de typische Amsterdamse mo res, en een brunette die leeft volgens de Marokkaanse ze- den. Aanvang 21.00 uur, toegang 7 euro. Reserveren via 473 30 00. SCHIEDAM - Bij ZOS-radio, 99.0 fm kabel of kanaal 870 digitaal) is donderdag 2 ok tober van 20.00 tot 22.00 uur weer de maandelijkse uitzending 'Doktersrecept' te beluisteren. Dokter Van de Griendt zal weer op haar eigen duidelijke wijze uit- eenlopende medische za- ken uitleggen, tips geven en reageren op wat er zoal in de pers heeft gestaan. In het tweede uur is de heer Van de Hoeven te horen die praat over de nieuwbouw en verhuizing van het Vlietland Ziekenhuis. Vragen stellen kan tijdens de uitzending: 426 00 00 of via de mail dotersrecept@zosra- dio.com SCHIEDAM - De Belgische pi anist Liebrecht Venbecke- voort opent zondag 5 oktober om 15.00 uur de concertserie 2008 - 2009 van de Stichting Westvest 90 met een feeste lijk champagne recital. Het concert wordt gegeven in de Westvest90-kerk, tegenover molen 'De Walvisch'. Liebrecht Vanbeckevoort is een pianist met een grote toekomst; op de Concoursen waaraan hij deelneemt is hij steevast de winnaar. Op het programma staan werken van Debussy, Benoit, Beet hoven en Franck. Toegang: 7>50. SCHIEDAM - Spirituele vereni- ging Harmonia organiseert maandag 6 oktober een avond met verschillende meditaties onder leiding van Gerrit van Oorschot. Aanvang 19.45 uur in wijk- centrum Dreesplein. Toe gang: 6 euro. Meer info, www.harmonia- schiedam.nl if f woensdag 1 oktober 2008 - XQ83 KARIN MOERMAN Een strakke inrichting, die toch warm aandoet. „Wij vinden het belangrijk dat mensen zich hier thuis voelen", aldus Etienne Colle. Foto: Roger van der Kraan Feestverlichting, zoals hier met Kerst, kost veel geld en tijd, om het op te hangen. Het Centrummanagement baalt dat niet iedereen daar in gelijke mate aan meebetaalt.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9