.sfRailZ stad Elk 2e kaartje I 'Veel mensen hebben extra vitamine D nodig' Win een Duingalow arrangement! stad Unieke lezersaanbieding helft van de prijs extra 25% OV-korting www.railzminiworld.nl Gezond en wel DUPO Imakel lETS TE viEREN? Imaasl goed doel puzzel CARAVANS 1 cor olie 0909 - 50 50 344 weekbladen VOORDELIG NAAR FAMILIE- ATTRACTIE RAILZ MtNIWORLD De grootste overdekte miniatuurwereld van Nederland maasstad weekbladen Dat staat in het advies dat de Gezondheidsraad on- langs heeft aangeboden aan minister Klink van Volksge- zondheid, Welzijn en Sport. De Gezondheidsraad vindt dat de aanvulling in de eer- ste plaats via supplementen tot stand moet komen. Een gezonde voeding voor- ziet in principe in voldoende vitamine D voor personen van 4 tot en met 50 (vrou- wen) en 70 (mannen) die een lichte huidskleur hebben en voldoende buiten komen. Alle andere groepen hebben extra vitamine D nodig; da- gelijks 10 microgram en in sommige gevallen zelfs 20 microgram. Het gaat met name om kinderen tot vier jaar; mensen met een don- kere huidskleur; mensen die onvoldoende buitenkomen; vrouwen die een sluier dra- gen; vrouwen die zwanger zijn of borstvoeding geven; alle vrouwen boven de vijf- tig en alle mannen boven de zeventig jaar. Vitamine D wordt door de huid gemaakt onder invloed van UV-stra- ling in zonlicht. Daarom is het eerste advies dat in het rapport staat om iedere dag minimaal een kwartier bui ten te komen. Blootstelling van het hoofd en de handen is voldoende. 'Het is moeilijk te meten hoeveel vitamine D de huid precies aanmaakt', zegt dr. ir. Gertjan Schaafsma. 'In de winter ben je voor vitamine D afhankelijk van de in de zomer opgebouwde voorraad in combinatie met vitamine D uit de voeding.' Vitamine D zit vooral in vette vis, en het wordt standaard toegevoegd aan margarine en halvarine. De Gezondheidsraad vindt het wenselijk dat de toevoe- ging van vitamine D aan margarine, halvarine en bak en- braadproducten wordt gehandhaafd. Verder advi- seert zij het type voedings- middelen waaraan vitamine D in Europa mag worden toegevoegd te beperken tot melk, melkvervangers en olie, en niet, zoals nu het ge- val is, dit toe te staan voor elk willekeurig product. Het voordeel van deze producten is dat risicogroepen ze juist veel gebruiken. Meer informatie: www.vi- tamineinformatiebureau.nl „Kredietcrisis of niet, wij gaan verhuizen. Ik heb een nieuwe baan en ben de files meer dan zat, dus wij pak- ken ons boeltje op en gaan ons hier vestigen. De Open Huizen Route van de ERA- makelaars is voor ons een goed startmoment om die speurtocht te beginnen." Aan het woord is een hui- zenzoeker vanuit de andere kant van het land. Op de berichtgeving in de pers dat de consument zo pessimistisch gestemd is, haalt hij zijn schouders op. "In het algemeen ben ik er 00k niet gerust op, maar ik moet nu voor mezelf kiezen en voor mijn eigen situatie beslissingen nemen. We zien wel hoe het loopt. We woon- den al lang in onze huidige woning. Die zal ongetwijfeld wel worden verkocht, want dat is een typische midden- woning waar veel vraag naar ERA-makelaar Michel de Heer vindt dat een verstan- dige benadering. „Laten we elkaar vooral niet gek ma- ken, want daardoor ontstaat er juist een crisis. Kijk naar de feiten: er zijn nog steeds vrijwel evenveel transacties als vorig jaar, alleen staan de huizen langer te koop. De huizenprijzen stijgen in het algemeen nog steeds, alleen minder hard dan vo&rheen. Het is niet dat het nu uitzon- derlijk slecht gaat, het is de laatste jaren uitzonderlijk goed gegaan. Wij zijn ver- wend geraakt." Is de Open Huizen Route dan niet een symptoom van afgenomen consumenten- vertrouwen, zoals in de pers werd gesuggereerd? ERA- makelaar Michel de Heer van Dupont ERA Makelaars lacht hierom. "De Open Hui zen Route van ERA is al acht jaar een succes. Wij doen dit al landelijk sinds 2000. Kijk voor meer informatie op www.era.nl Leuke arrangementen voor venaardag tot bedrijfsfeest kijk op onze w LOMMERR1JK www.lommerrijk.nl 41 www.corolie.nl T Zo doet u mee! service journaal j /WtmgpH!S/M m i n a> 0 r I d Tegen inlevering van deze coupon krijgen lezers van Maasstad weekbladen de goedkoopste van de 2 entree- kaartjes voor de helft van de prijs. Deze actie is geldig t/m 31 december 2008 voor maximaal 4 personen. De coupon is niet geldig in combinatie met andere (kortings)acties. Kom met het OV en laat aan de kassa een diezelfde dag gebruikt vervoersbewijs van RET of NS zien. Je kan dan kiezen uit OF 25% korting op een rondleiding achter de schermen van 30 minuten OF 25% korting op onze nieuwe DVD. Railz Miniworld is gevestigd op 5 minuten lopen van Rotterdam Centraal Station naast het Groot- handelsgebouw. Openingstijden Wo en do 12.00 tot 17.00 Vr, za en zo10.00 tot 17.00 In schoolvakanties ruimere openingstijden. Zie website voor exacte openingstijden. Toegangsprijzen Kinderen t/m 12 jaar: 5,50 Volwassenen 8,75 Senioren (65+) 7,00 IN HARTJE ROTTERDAM op loopafstand van Rotterdam Centraal Station woensdaq 8 oktober 2008 - TX96 Grote groepen Nederlan- ders lopen kans op een tekort aan vitamine D en hebben extra vitamine D nodig, vaak twee keer zo veel als tot nu toe de aan- beveling was. Multivitaminen bevatten 00k vitamine D en kan daar- om een goede vorm zijn om deze vitamine binnen te krijgen. Open huizen doen het goed is. De open Huizenroute van Era is al jaren een succes. Reden genoeg voor vrolijke gezichten bij Dupont Makelaars. Straatweg 99 - Rotterdam Telefoon 010-422 00 11 weekbladen Voor nieuwe of gebruikte caravans V NIEUWE M0DELLEN 2009 ZIJN REEDS BINNEN! Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 rooskleurig waterkering te koop aan geboden deel van het gelaat regenscherm groot hert bijbelse figuur kreet ooqziekte onbepaald voornaam- woord Frans eethuis juweef stand van de edelen beroep betaalloket bewijs van afwezigheid Spanjaard plaats in Gelderland slaapplaats wc-zitting rechtop plaats in Frankrijk palmmeel Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Winters Duinrell betekent overnachten in een comfortabele Duingalow met attractiepark Duinrell in uw achtertuin. De vrijstaande Duingalows zijn huiselijk ingericht en van alle gemakken voorzien. Het tropische Tikibad met de vele glijbanen staat garant voor vele uurtjes plezier. U verblijft een weekend of midweek in een zespersoons Duingalow type C, en u heeft dagelijks - voor max. 6 personen - 2 uur toegang tot het Tikibad. En op speciale a dagen heeft u onbeperkt toegang tot Winters Duinrell, waarbij diverse attracties geopend zijn. Indusief reserveringskosten, toeristenbelasting, energieverbruik, bedlinnen en eindschoonmaak. Kijk voor meer informatie op www.duinrell.nl of bel 070-51 55 258. Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. 0m de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 34: hunebed. Een midweek in een Kuierstee op Rekreatiepark 't Kuierpadtien is gewonnen door: H. van Schijndel, Rotterdam. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 8 t/m dinsdag 14 oktober 2008 doorgeven via (70 ct. p.m.). |©2008-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 23