.Chemie is overal lyondellbasell DAG VAN DE CHEMIE Botlek Plant USUI rw M'*x- - 'Kraak de code!' Thema 2008: I 1 III II Wat is er te doen? 18 oktober 2 I at doet chemie voor ons allemaal? Wie deze vraag wil beantwoorden is wel een tijdje I bezig. 1/eel producten en diensten die het leven makkelijker, gezonder en beter maken mmmS zijn aanwezig met behulp van chemie. Een waterdicht snowboardjack, oogschaduw, het krasbestendige schermpje van je mobiel, een aspirientje - allemaal producten van de chemische 'Industrie. ill De Oktober Kennismaand biedt bezoekers gedurende een hele maand een kijkje in de fascinerende wereld van wetenschap en technologie. Denk hierbij onder meer aan proefjes, workshops, rondleidingen, excur- sies, lezingen, debatten en experimenten. Het thema van de Oktober Kennismaand 2008 is 'Kraak de code!'. Van l tot en met 31 oktober zullen er in het hele land veelal gra tis activiteiten plaatsvinden waarin je zelf codes kunt kraken om daarmee mysteries te ontrafelen. Op verschillende niveaus, vobr verschillende leeftijden en op verschillende manieren. Diverse (onderzoeks)instellingen, bedrij- ven, universiteiten, science central en ster- renwachten openen tijdens deze maand hun deuren. Daarnaast vinden er door het hele land Genomics festivals plaats in samen- werking met diverse science centra omtrent DNA en erfelijkheid (18 en 19 oktober). Ook vindt tijdens de Oktober Kennismaand de Dag van de Chemie plaats. Het gehele pro- gramma is terug te lezen op www.oktober- kennismaand.nl. Ontdek het zelf tijdens de Dag van de Chemie op zaterdag 18 oktober! Chemie is overal. Niet zomaar een slogan. Chemie is echt overal. Er zijn zo oneindig veel handige, innovatieve of mooie producten, die door de teiten, scholen, ziekenhuizen en laboratoria openen hun deuren voor jong en oud. Ieder- een kan een keer een kijkje nemen achter de hekken die er normaal niet echt uitnodigend uitzien. Er is veel moois te zien en te doen. Bezoekers kunnen zelf proefjes doen, er zijn demonstrates, rondlei dingen, presentaties en er zijn vele leuke acti viteiten voor kinderen. Het wordt een gezellige en boeiende dag voor alle nieuwsgierige men- sen die een keer willen kijken bij een bedrijf bij hen in de buurt. De toe- gang bij alle deelnemen- de bedrijven is gratis! Chemie is inspirerend en belangrijk. Che mie kun je leren op verschillende niveaus. Het begint op de middelbare school, met vakken als natuurkunde en scheikunde. Daarna valt er voor zowat iedereen wel een opleiding en een beroep te kiezen. Een ana- list doet onderzoekswerk in een laboratorium of in een fa- briek. Een manager van een fabriek zorgt dat de fabriek draait zoals hij moet draaien; een wetenschapsjournalist is op pad om de laatste ontwik- kelingen goed te beschrijven, zowel voor deskundigen als voor 'het grote publiek'. A1 de ze functies brengen leuk werk met zich mee, waarbij je vaak een hoop collega's om je heen hebt. chemische industrie vervaardigd worden en waar wij dagelijks gebruik van maken. Ont dek het zelf op zaterdag 18 oktober tijdens de Dag van de Chemie. Zestig bedrijven door heel Nederland stellen deze dag hun poorten open voor het grote publiek. Ook universi- Bezoekadres: Lyondell Chemie Nederland B.V Theemsweg 14 3197 KM Botlek Openingstijden: van 9.30 - 15.30 uur Toegang voor alle leeftijden Informatie: Edriz Slater edriz.slater@lyondellbasell.com Telefoon 06 53 49 53 79 De Botlekfabriek bevindt zich aan de Seinehaven, vlakbij het Hartelkanaal in de buurt van de monding van de Nieuwe Maas. De fabriek bestaat uit 48 hectaren, heeft een afzonderlijke binnen- haven en haar eigen trein- en vrachtwagenterminal. Productie van propvleenoxide (P01 tertiaire-butvlalcohol (TBA) butaandiol (BDO) Propyleenoxide is een chemisch halffabrikaat dat wordt gebruikt om een aantal alledaagse producten te fabrice- ren, varierend van stoelzittingen en dierenvoeding tot antivries, lakken en coatings. TBA wordt gebruikt bij de productie van methyl tertiaire-butylether (MTBE) dat wordt toegevoegd aan benzine om het octaangehalte te verhogen en de emissies van voertuigen te verminderen. BDO en de derivaten ervan worden gebruikt voor het maken van garens, constructiekunststoffen, farmaceutische preparaten, producten voor persoonlijke verzorging en hoogwaardige coatings. Ontbijt lunch snacks Bustour over de plant, bezoek controlekamer en laboratorium, met uitleg. M Kinderhoek met clowns, schminken, springkussen, ballonnenkar, knutselfeest. Brandweerman Cor geeft buiten een demonstratie. Verkoop van brandweerboek 13 p/st), opbrengst gaat naar Brandwondencentrum. Werkzoekende? - Human Resources Stand - STC Brielle - Contractor yard met presentaties en informatie Live salsa muziek Jeugdbrandweer 1 Kantelsimulator door WCR De wereld om ons heen wordt steeds com- plexer door nieuwe technologieen en we- tenschappelijke ontdekkingen. Okto&er Kennismaand maakt die informatie toe- gankelijker. En komt zo dichterbij de be- levingswereld van de Nederlandse bevol- king. Kijk op www.dagvandechemie.nl voor meer achtergrondinformatie en het specifieke programma bij u in de buurt. m Jllli* p- t Rijsimulator Het Nfeuwe Rijden

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 35