HOUT en Plaatmateriaal Strencj van buiten, binnen fris en helder Tentoonstelling bouw in Bibliotheek Waterweg Visspecialist R. BijI t Afval storten een stuk overzichtelijker Beurswijsheid stad Gebakken lekkerbekken Scampi's in iooksalade maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Colofon Markt Afval - 'IM SCHIEDAM - Het was natuur- lijk al een tijdje open, het nieuwe afvalstation van Irado aan de Fokkerstraat. Toch volgde afgelopen za- terdag pas de Open Dag, waar iedereen een kijkje achter de schermen kon ne- men en met eigen ogen vast kon stellen dat Schiedam eindelijk weer genoeg ruim- te heeft voor al het afval dat wekelijks overschiet. Het oude afvalbrengstation voldeed al een tijdje niet meer aan de eisen. Regel- matig stond de toegangs- weg tot alle containers vast. Het terrein werd simpel- weg veel te klein voor het aantal bezoekers dat dage- lijks naar het afvalstation kwam. Een nieuwe locatie werd gevonden aan de Fokkers traat. Niet heel veel veel ver- der dan de Van Heekstraat en direct naast de rijksweg. Een ideale locatie dus. Zaterdag 4 oktober werd de nieuwe locatie dus, die be- halve het afvalbrengstati on 00k het nieuwe kantoor van Irado huisvest, officieel geopend door wethouder Haan. De bezoekers, die werden verwelkomd door oude PTT-beambten, kon- den demonstraties bijwo- nen van de verschillende voertuigen waar Irado mee werkt. Een gids leidde groe- pen door het nieuwe gebouw en wandelde rond over het nieuwe en ruim opgezette afvalbrengstation, dat wel drie keer groter van opzet is dan de oude locatie. door Frank Willemse SCHIEDAM - Het ziekenhuis is ontworpen als een tropische vrucht: een donkere schil, maar binnenin helder en licht. Architect Pieter Wal- raad wil met glas en Tos- caanse kleuren, fris groen en helder geel, een gezonde omgeving creeren. Waar ie dereen, personeel en patient, zich prettig bij voelt. Allereerst moet het nieuwe gebouw functioned zijn: pa tienten helpen en beter ma- ken. Maar een modern zie kenhuis moet 00k flexibel zijn. Lagen patienten vroe- ger wekenlang aan bed ge- kluisterd, nu moeten die zo snel mogelijk weer naar huis. Dat betekent veel verkeer in het ziekenhuis met veel dag- en poliklinische behan- delingen. Als hotelfunctie blijven er 472 bedden over. Meest tweepersoons ka- mers. Maar die zijn soepel te veranderen in eenpersoons of andere ruimten. Vlietland moet als het ware een ef ficient knooppunt worden. Buiten met verkeerstromen als trein, tram, bus of auto, binnen een plek waar be zoekers, patienten en perso neel samenkomen. Daarom die grote, lichte centrale hal waar alle afdelingen op uit- komen. 'Schiphol' noemt de architect als voorbeeld. Wit was vroeger de enige kleur voor een ziekenhuis. Steriel en zakelijk. Dat kleur tegenwoordig mag bewijst dit ontwerp. Van buiten bruin en grijs maar binnen verkleuren de gevelplaten van hel geel naar licht groen tot feloranje. Het gebouw is gebouwd in U-vorm met twee vleugels. Waardoor je binnen door het vele glas uitkijkt op het binnenterrein waar een tuin komt met veel groen. Er komen twee grote ingan- gen: een hoofdingang op de Damlaan en een achter bij het parkeerveld. Beide uit- komend op een ruime, lichte hal. 'Een centraal knoop punt met balies, winkeltjes en wachtruimten.' SCHIEDAM - Over drie maan- den is de verhuizing. Op dinsdag 30 december verhuizen alle patienten on- der politiebegeleiding naar de Damlaan in Schiedam. Naar het nieuwe Vlietland, op de grens van rijksweg 20, spoor en Poldervaart. Het monumentale pand krijgt nu snel vorm en kleur. Vanaf deze week is een klei- ne tentoonstelling te zien in de Schiedamse Centrale Bi bliotheek oyer de bouw. Een bouwtjjd die door schandalen met heipalen vijf jaar heeft geduurd. De foto's zijn gemaakt door Sjaak van Beek, die zowel verpleegkundige als huisfo- tog-raaf is. Hij kroop in een betonstort- bak om torenhoog de bouw in beeld te brengen. De expositie werd geopend door Ank Stegmann, na- mens haar vorig jaar over- leden man Toon Stegmann, de grondlegger van dit regi- onale fusieziekenhuis. Krantnetel Alsje geschoren wordt, moetje stil blijven zitten. Deze raad geldt niet alleen bij de kapper, om aan een bloedbad te ontkomen, maar als beurswijsheid bij recessie. Als de koersen dalen en het huishoud- boekje met rode letters wordt geschreven. 'Blijf zit ten en verroerje niet' is wat de deskundigen - van ministers tot economen en waarzeggers - het pu- bliek voorhouden. 'Heb vertrouwen', 'Wacht rustig af en 'Raak niet in paniek' is de boodschap tot het volk dat hongert naar positief nieuws. Reden voor de geruststellende woorden is de ervaring dat pa niek de koersen opjaagt; van hoog naar laag. En dat maakt iedereen onzeker. Tja en dat terwijl hetpubliek alleen wil weten ofde spaarcentjes veilig staan op de bank? Of het pen- sioen waardevast blijft? En of de hypotheek afbe- taald kan worden? Sinds deze week lijkt de economie op hoi geslagen. Met bedragen van miljarden -niet te bevatten- die flitsen van de ene naar de andere kant. Banken val- len om of worden met gigantische leningen over- eind gehouden. Banken, de trots van elk West-Eu- ropees land, vallen om als dominostenen. Of wor den door 'onnatuurlijk' ingrijpen door Nationale banken in leven gehouden. Door een overheid die van kleur verschiet. Als Wouter Bos die van minis ter - in een week - grootbankier wordt op de kapi- talistische markt. Als dat geen revolutie is. Cijfers over economie, trends en koopgedrag zijn, volgens wethouder De Haan, minimaal twee jaar oud. Oude cijfers dus die worden ingehaald door de tijd. Een tijd die snel verandert, dat leert deze week wel. En op deze cijfers moeten politiek ofbe- stuurders beslissen wat te doen voor de toekomst. Zo moet Haan beslissen over bouwprojecten, nieu we wijken of andere grote plannen die per definitie gebaseerd zijn op oude cijfers. Als dat zo is -ik twijfel niet aan zijn analyse- dan zal de nieuwe begro- ting van Schiedam voor het volgende jaar op drijfzand zijn gebouwd. Het huishoudboekje van Schiedam is gebaseerd op die oude cijfers en ramingen. Daarom ben ik benieuwd, hoe wet houder Siljee (PvdA) van financi'en de nabije toekomst van Schiedam ziet. Wordt het doorgaan met 'Hosanna in de hoogte' of juist 'in mineur' met bezuinigingen en finan- ciele rampspoed? Ik prefereer die andere beurswijsheid: 'resulta- ten behaald in het verle- den zijn geen garantie voor de toekomst'. Gratis C 50 perstuk2. 3 voor 3* 150 Argentijnse ovenschotel 500gram O* Visspecialist R. BijI Broersveld 113B - 010-4268710 woensdaq 8 oktober 2008 - XQ82 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F.de Klerk, tel. 0655 858778 A. Erguc, tel. 0655 340135 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, e.g. de betreffende auteur. Tegenwoordig kan al het overbodige hout, papier en overig afval gestort worden aan de Fokkerstraat, vlak naast de rijksweg. Volgens Irado een ideale locatie. Foto: Bart bos UNM Vlietland moet een efficient knooppunt worden. Buiten veel verkeersstromen, binnen stromen bezoekers, patienten en personeel. Foto: Roger van der Kraan FRANK WILLEMSE AFHALEN Bij deze adressen: Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf I Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 BewonersverenigiiMj Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stkhting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A met gemarineerde pangafilet

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3