Gemeentebericht 4 HET STADSERF' maandag 13 oktober 2008 Leontien van Moorsel zet Groenoord op de fiets gemeente Schiedam I ONDERWERPEN: - het Milieubeleidsplan 2008- 2012 en het - Klimaatbeleid 2008-2012. - de Hoogbouwvisie Schiedam. YOORW Vrije toegang voor iedereen: burgers en politici \V\ R: Aleidazaal, Stads- kantoor, Stadserf 1 \N\AM!vanaf 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur Milieubeleidsplan 2008-2012 en het KHmaallxJrfd 2008-2012 De belangrijkste aanleiding voor het opstellen van zowel een startnotitie milieubeleidsplan als een startnotitie klimaatbeleidsplan is het feit dat de geldigheidsduur van de huidige plan- nen is verlopen. Het doel van een startnotitie is om de basis de input te leveren voor de bepaling van de ambities en de te volgen koers op milieugebied in de komende periode. Een belangrijk onderdeel van het milieubeleidsplan is het klimaat beleid. Hiervoor zal een apart beleidsplan geschreven worden dat een aparte startnotitie vereist. Het klimaatbeleidsplan en het milieu beleidsplan zullen in nauw over- leg en samenwerking worden opge- steld. De eerste stap hiertoe wordt op Het Stadserf van 13 oktober gezet. Hoogbouwvisie Schiedam Door het ontbreken van een beleid ten aanzien van hoogbouw is in de afgelopen decennia gezocht naar de juiste keuze als er zich een initiatief aandiende. Dit heeft in het verleden geleid tot succesvolle, maar soms ook minder wenselijke realisatie van hoogbouwinitiatieven. In de Hoogbouwvisie wordt voor de gehele stad aangegeven waar kansen liggen, waar hoogbouw kwaliteit kan toevoegen, welke afwegingen moeten worden gemaakt en waar de kansen en de grenzen liggen. Met andere woorden om de vraag naar hoogbouw te structureren. Waarbij enerzijds de verschil- lende initiatieven bin- nen een afgewogen ka- der worden getoetst en anderzijds deze richting geeft aan de verschil- lende doelstellingen die de stad zichzelf heeft gesteld voor de toe- komst. Doelstellingen die te maken hebben met de (her-) ontwikke- ling van de stad en die het imago en de identi- teit van de stad versterken; program- matisch, ruimtelijk en kwalitatief. Met de hoogbouwvisie wordt vooraf een kader pegeven voor een discussie over hoc :W. Wilt u de documenten behorende bij de onderwerpen inzien? Op de website van de gemeente, www. schiedam.nl, vindt u onder de but ton Gemeenteraad, het kopje Het Stadserf. Onderaan de pagina die dan verschijnt wordt Het Stadserf van 13 oktober genoemd. Als u daarop klikt krijgt u de mogelijkheid het bestand van uw keuze te openen. Een meer gedetailleerd programma van Het Stadserf kunt ook via de site bemachtigen. Zelf lets aan de orde stcllen in Het Stadserf? Als u in een volgend Stadserf zelf iets onder de aandacht van raadsleden en bewoners wilt brengen, dan kunt u contact opnemen met de griffier van de gemeenteraad, de heer J. Gor- dijn, te bereiken via telefoonnummer 010-2191041 of via email: griffie@ schiedam.nl. Vervolgens wordt met u overlegd, welke aanpak de beste is voor uw onderwerp. De data waarop Het Stadserf plaatsvindt vindt u op www.schiedam.nl. De bekende sportfietser Leontien van Moorsel heeft zich, na de. beeindiging van haar sportieve carriere, ingezet om het fietsen onder vrouwen te promoten als een gezonde en gezellige bezigheid. Dit doet z,e onder andere door middel van Leontien's Ladies Ride', een fietstocht voor alle vrouwen, onge- acht leeftijd, ambitie of soort fiets, die in verschillende steden plaats vindt. Dat deze opzet geslaagd is blijkt uit de duizenden vrouwen die inmiddels hebben deelgenomen aan de Leontien's Ladies Ride in Zwolle, Den Bosch en Rotterdam. En nu is aan Schiedam gevraagd om ook mee te doen! De aan dacht goal in het bijzonder uit naar allochtone deelneemsters. Geinspireerd door de Fietsgroep Hoppe heeft de stichting van Leon tien van Moorsel contact gezocht met Yvonne Martijn, buurtagent in Groenoord en enthousiast deelne- mer van deze fietsgroep. Yvonne wist ook andere belangrijke partners in de wijk te winnen voor dit idee. Daarom zijn de gemeente Schiedam, woningbouwcorporatie Woonplus en Stichting Welzijn Schiedam nu op zoek naar (allochtone) vrouwen die willen leren fietsen. - Deze fietslessen zullen worden georganiseerd door Stichting Welzijn Schiedam. - Vrouwen die "geslaagd"zijn voor de fietslessen krijgen vervolgens trainingslessen (zgn. fietsclinics) die georganiseerd worden door Leontien van Moorsel. - Tot slot zullen de vrouwen worden uitgenodigd om deel te nemen aan de Leontien's Ladies Ride, welke in de zomer van 2009 in Rotter dam zal plaatsvinden. Doel is om autochtone en allochtone vrouwen makkelijker met elkaar in contact te laten komen in de informele en ge zellige setting van de Ladies Ride. Fietsen met Leontien van Moorsel Opvallend was dat er eerder relatief weinig vrouwen van allochtone afkomst aan Leontien's Ladies Ride deelnamen. Het idee van Van Moorsel is om met name deze groep speciale aandacht te geven. Dit idee heeft geresulteerd in de lancering van het project "Ik Fiets". Dit project speelt in op de behoefte van veel migrantenvrouwen om te leren fietsen. Op deze manier kunnen migranten vrouwen en Nederlandse vrouwen elkaar leren kennen en ontmoeten. Fietsen is immers een laagdrempe- lige manier om mensen bij elkaar te brengen en naast gezond bezig te zijn bevordert het fietsen de integratie en emancipatie van migrantenvrouwen. Deze kunnen hierdoor actiever deel nemen aan de samenleving. Meer in- formatie over de fietstocht kunt u vin- den op www.leontiensladiesride.nl en www.ikfiets.nu. Heeft dit artikel uw belangstelling gewekt en heeft u interesse om deel te nemen aan de fietslessen dan kun u informatie opvragen bij: Marian van Teijlingen, afdeling Projecten van Gemeente Schiedam via telefoonnummer 010-219 17 16 of per email: mm. v.teylingen schiedam.nl. Wet bodembescherming Beschikking (Noordvestsingel 93-95) Onderwerp Naar aanleiding van de ontvangst van de resultaten van een nader bodem- onderzoek voor de locatie locatie Noordvestsingel 93-95 (postcode 3119 DC), kadastraal bekend onder sectie H, nummers 1738, 1852, 1870 en 1871 nemen burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam op grond van artikel 29, lid 1 en artikel 37 van de Wet bodembescherming een besluit inzake de emst van een geval van bodemverontreiniging en of het uitvoeren van een spoedige sanering noodzakelijk is. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij op basis van het nader bodemonderzoek hebben besloten dat: - sprake is van een geval van emstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 Wbb; - op basis van het huidige dan wel voorgenomen gebruik van de bodem en de mogelijkheden tot verspreiding van de verontreiniging een spoedige sanering als bedoeld in artikel 37 Wbb niet noodzakelijk is; - voldaan is aan artikel 4 lid 1 uit het Besluit 'verplicht bodemonderzoek bedrijfsterreinen' - wijzigingen in het gebruik van de locatie ten alle tijden gemeld dienen te worden bij het bevoegd gezag, zijnde het College van burgemeester en wet houders van Schiedam. Voorafgaand aan deze beschikking heeft de ontwerpbeschikking gedurende zes weken ter inzage gelegen. Naar aanleiding hiervan zijn geen readies binnengekomen. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 8 oktober 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Beroep Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 8:1 van de Alge- mene wet bestuursrecht beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Geen beroep kan worden ingesteld door diegene die redelijkerwijs kan worden verweten geen zienswijze tegen de ontwerpbeschikking te hebben ingediend. De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt 6 weken. De termijn voor het indienen van een beroepschrift vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voor ziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010 - 2191 796. Wbb-code: SC060600454 Vrijstelling ex artikel 19, lid 2 WRO Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam hebben het voor- nemen om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling van het geldende bestemmingsplan te verlenen voor: Het realiseren van 7 woningen aan de Goereesestraat te Schiedam Het verzoek om vrijstelling en het ontwerpbesluit liggen vanaf 9 oktober 2008 voor een periode van 6 weken, dus tot en met 20 november 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Openingstijden van de stadswinkel: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00-16.00 uur en op donderdag van 08.00-20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen tegen het voornemen vrijstelling te verlenen bekend maken bij het college van burgemeester en wethouders,t.a.v. Afdelingsmanager Ruimtelijke Ontwikke- ling Vastgoed en Grondzaken, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. .Wag

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4