1 Landelijke Archievendag: Verhalen van Schiedam 5CHIECAM Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl gemeente Schiedam De Week van de Geschiedenis duurt van 11 tot 19 ok- tober 2008. De week gaat van start met de Landelijke Archievendag op 11 oktober. Archiefinstellingen in het hele land organiseren bijzondere activiteiten voor het publiek. Het Gemeentearchief Schiedam biedt een geva- rieerd programma: Tentoonstelling Op verhaal komen, 11.00-16.00 uur. Vergaderzaal Gemeentearchief Schiedam Aan de hand van materiaal uit het Gemeentearchief worden de verhalen van gewone mensen en grote ge- beurtenissen verteld. Zo zijn er het (jenever)verhaal van de familie Troost, de kleine en verre reizen van dominee Asma en literaire werken waarin een rol is weggelegd voor Schiedam. Demonstratie papierrestauratie, 11.00-12.30 uur Vergaderzaal Gemeentearchief Schiedam Geschikt voor volwassenen en kinderen vanaf 8 jaar In het archief worden veel verschillende documenten en papieren bewaard. Soms hebben documenten een kleine scheur of een vlekje, of moeten ze op een andere manier weer mooi worden gemaakt. Hasan Calimli, de behoudsmedewerker van het archief, demonstreert hoe hij documenten weer opknapt. Hij laat met behulp van voorbeelden zien wat een goede en een slechte restauratie is. Er is meer te doen dan kijken en luisteren: bezoekers van deze activiteit kunnen zelf een restauratie maken op krantenpapier! Rondleiding, 12.00, 13.00 en 14.00 uur. Het Gemeentearchief Schiedam bewaart meer dan drie kilometer aan archiefmateriaal, onder ideale klimatologi- sche omstandigheden in vier depots. Hebt u altijd al eens willen zien hoe het er daar aan toegaat of wat we doen om eeuwenoude stukken te bewaren? Nu krijgt u de gelegen- heid om een kijkje te nemen op een plek die normaliter voor publiek gesloten blijft. Lezing door historicus Han van der Horst, 12.30 uur. Theater van Bibliotheek Waterweg Van der Horst scheef in Een bijzonder land, het grote verhaal van de Nederlandse geschiedenis. In deze lezing schetst hij de geschiedenis van Schiedam West, de wijk, zijn huizen en bewoners. De lezing vormt onderdeel van het project 'Huis vol verhalen', waarin bewoners van Schiedam West de geschiedenis van hun eigen woning in kaart brengen. Lezing door auteur Martin Koomen, 14.00 uur Theater van Bibliotheek Waterweg De in Schiedam geboren auteur is bekend als schep- per van detective Robert Portland en schreef daarnaast literaire geschiedenissen. Thema's deze middag zijn Koomens jeugd in Schiedam, zijn werk en zijn visie op literatuur. Prijsuitreiking Schiedamse Verhalenwedstrijd, 15.00 uur. Gemeentearchivaris Laurens Priester reikt de prijzen uit aan de makers van de mooiste verhalen in de categorieen basisonderwijs en volwassenen. Alle activiteiten in het kader van de Landelijke Archie vendag zijn gratis te bezoeken, reserveren is niet nodig. Voor meer informatie over de activiteiten van 11 oktober of andere vragen kunt u iedere werkdag bij het archief terecht van 9 tot 17 uur. op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstekarchief. schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Wet milieubeheer Ontwerpbeschikking Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hin der) kunnen veroorzaken, kunnen op grand van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze ver- gunning moet in veel gevallen wor den aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 13 maart 2008 een aanvraag om vergunning op grand van de Wet milieubeheer ont- vangen. Het gaat om een aanvraag van de heer P. Pasztjerik om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor de opslag, ompak en verkoop van consumentenvuurwerk aan de Bettoweg 30 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergunning te verle nen. Aan de vergunning zullen voor- schriften worden verbonden ter be- scherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 9 oktober 2008 tot en met 19 november 2008 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooruren worden in- gezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Na bovenge- noemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Zienswijzen Wanneer u zienswijzen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking, kunt u deze tot en met 19 novem ber 2008 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gege- vens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u ziens wijzen hebt ingebracht tegen de ont werpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijker- wijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijzen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer P. van Etten van de DCMR, tel. (010) 2468 348. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact op- nemen met het bureau Documen- taire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Projectnummer: 426199 Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 Es, in veFband met bodemsanering, ophoging en aanleg van een parkeer- plaats staande Buitenhavenweg nieuwbouwlocatie Bas van der Heijden, Schiedam - 1 Plantaan, in verband met dunning van het bomenbestand en overlast staande Fabristraat ter hoogte van de Kortlandstfaat te Schiedam - 1 Tulpenboom, in verband met overlast staande in de zijtuin van het pand Stadhouderslaan 109, 3116 HM Schiedam* - 1 Sierappel, in verband met aanleg van een parkeerplaats, staande aan de achterzijde van het pand Rotterdamsedijk 437, 3112 AS Schiedam - 170 bomen, in verband met aanleg van een fietspad en ruiterpad, staande in het bosgebied ten noorden van Sveaparken, Schiedam** - 4 Populieren, in verband met overlast, te groot voor kleine tuin, staande in de binnentuin achter het pand Vlaardingerdijk 131b, 3117 EH Schiedam - 3 Knotwilgen. in verband met ophoging van de wijk, staande in de achtertuin van het pand Kervelveld 8, 3124 CG Schiedam - 2 Knotwilgen, in verband met ophoging van de wijk, staande in de achtertuin van het pand Kervelveld 7, 3124 CG Schiedam - 1 Leylandcypres, in verband met overlast, staande in de voortuin van het pand Munterstraat 32, 3123 PN Schiedam - 1 Moerascypres, in verband met overlast en wortelopdruk, staande in de achtertuin van het pand Molensingel 113, 3121 VL Schiedam hiervoor geldt een herplantplicht van tenminste 1 boom op of in de nabij- heid van de kaplocatie hiervoor geldt een herplantplicht van 130 bomen binnen de gemeente - grenzen van de Gemeente Schiedam. Uit te voeren in overleg met de beleids- adviseur groen van de Gemeente Schiedam Een vergunning wordt verleend onder de standaardvoorwaarde van feitelijk niet-gebruik tot het moment van definitief worden van de vergunning. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag van verzending van de vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Post- bus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw W. Dharmlal, tel: (010) 2191790. Aanwijzing gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 23 September 2008: Bart Verhallenplein, voor pand nr. 15, 3122 TB 2. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 23 September 2008: Rotterdamsedijk, voor pand nr. 182c, 3112 BX Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een ge motiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. P. Pollen, tel.nr. 2191850. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 30 September 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt GEMEENTEARCHIEF

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6