Veilingstukken worden speelgoed voor Egelbloem Twee dagen feest in de Gorzen BADENMARKT Nog meer lessen over grootmoeders tijd Rondleiding langs kilometers archief BETAALBAAR BADEN IN LUXE! www.badenmarkt.nl The Trap r.HSTREET maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Benefiet levert 35.000 euro op SCHIEDAM - Een bedrag van 35.000 euro, was iets waar de ladies van de circle niet van hadden durven dromen. Het diner werd gehouden in restaurant Lepels. Zes gan- gen stonden er op het menu, dat in de keuken van het res taurant voor kostprijs werd klaargemaakt. Daarmee hadden de ladies het eerste geld al binnen. Daarnaast werden er tussen de gangen door verschillende stukken geveild, die gratis ter be- schikking waren gesteld. Toppers waren een Fey- enoordshirt van Roy Ma- kaay met de handtekeningen van alle spelers uit het eerste elftal, wat duizend euro op- bracht en een zeefdruk van Vrouwe Aleida, geschonken door de gemeente, wat 1600 euro opbracht. Verder waren er heel veel kleinere prijzen bij de loterij. Carmen Kraaijkamp en Bar bara Smits van De Egelbloem reageerden emotioneel toen het eindbedrag bekend werd gemaakt: „Dit is een gigan- tisch bedrag dat we echt niet hadden verwacht." Ze be- dankten alle ladies hartelijk namens de ouders van de autistische kinderen waar- voor zij opvang bieden. Pre- sentator Victor Deconinck benadrukte dat het geld niet alleen aan materiele zaken zoals speelgoed en vakantie werd besteed, maar 00k aan de zo belangrijke continue nascholing van de medewer kers. Ook de burgemeester van Schiedam, Wilma Verver, was vol lof over de actie en prees de ondernemers, die gul en spontaan hulp hadden geboden toen dat gevraagd werd en de ladies voor hun inzet. Een maandelange voorbe- reiding had geresulteerd in een buitengewoon lucratief diner. SCHIEDAM - Toen het Coop- museum zes jaar geleden 25 jaar bestond werd een pro ject gestart om kinderen te laten zien hoe mensen vroe- ger leefden. In de afgelopen jaren kwamen meer dan 2500 leerlingen op bezoek en maakten hier kennis met producten uit het verleden. De huiskamer, uit het be gin van de 2oe eeuw, heeft een ouderwets interieur en is aangekleed met allerlei voorwerpen uit die tijd. Spe- ciaal voor dit project is des- tijds een lesbrief ontwikkeld in de vorm van een doos, waarvan een bordspel kan worden gemaakt. Nu was het tijd voor nieuw lesmateriaal, dat donderdag 16 oktober wordt aangeboden aan wet- houder Daskalakis. Filmhuis SCHIEDAM - In het Filmhuis is donderdag 9 oktober The Trap te zien. Ingenieur Mladen leidt een gelukkig leven. Hij heeft een redelijk inkomen, een aan- trekkelijke vrouw, Marija, en een innemend zoontje van tien. Zijn comfortabele leven wordt echter overhoop ge- gooid als blijkt dat zijn zoon tje aan een zeldzame hartaf- wijking lijdt. Er is een operatie nodig om hem van 'deze aandoening af te helpen. Kosten: 30.000 dollar. Marija zoekt per ad- vertentie een weldoener die het bedrag tijdelijk kan voorschieten. Een schimmig figuur biedt aan het benodig- de bedrag op te hoesten, als Mladen dan wel zijn zaken- partner wil vermoorden... Vrijdag 10 en zaterdag 11 oktober draait The Banish ment. Alex, Vera en hun twee kin deren verruilen hun appar- tement in een grote indu- striestad voor het giganti- sche huis op het platteland waar Alex is opgegroeid. Het idyllische plaatje blijkt al rap meer scherpe kanten te hebben dan beiden lief is. Het Filmhuis is te vinden in de Nieuwstraat. Aanvang is 21.00 uur en kaarten kosten zeven euro. Reserveren via de VVV Schiedam, tel. 473 30 00. SCHIEDAM - De Week van de Geschiedenis duurt van 11 tot 19 oktober en gaat van start met de Landelijke Ar- chievendag op zaterdag 11 oktober. Archiefinstellingen in het hele land organiseren bij- zondere activiteiten en na tuurlijk doet het Gemeente- archief Schiedam mee. Al eerder vroeg het archief mensen hun Schiedamse Verhalen op te sturen voor de 'Grote Schiedamse verha- lenwedstrijd'. Verhalen over het Schiedam van toen en nu. De beste verhalen wor den rond 15.00 uur beloond met een mooie prijs. Maar er is meer. Thssen 11.00 en 16.00 uur is de ten- toonstelling 'Op verhaal ko- men' te zien in de vergader- zaal van het archief. Aan de hand van materiaal uit het Gemeentearchief worden de verhalen van gewone men- sen en grote gebeurtenissen verteld. Zozijnerhet(jenever)verhaal van de familie Troost, de kleine en verre reizen van dominee Asma en literaire werken waarin een rol is weggelegd voor Schiedam. Ook is hier te zien hoe papier weer gerestaureerd kan wor den. Kinderen vanaf 8 jaar en volwassenen zijn tussen 11.00 en 12.30 uur welkom. In het archief worden im- mers veel verschillende do- cumenten en papieren be- waard. Soms hebben docu- menten een kleine scheur of een vlekje, of moeten ze op een andere manier weer mooi worden gemaakt. Ha san Calimli, de behoudsme- dewerker van het archief, demonstreert hoe hij docu- menten weer opknapt. En wie gewoon wat meer achtergrondinformatie wil over de drie kilometer aan archiefmateriaal kan mee- doen met de rondleidingen die om 12.00,13.00 en 14.00 uur van start gaan. Het Gemeentearchief is te vinden aan het Stadserf. De Gorzen Groeit! SCHIEDAM - Het vergde heel wat improvisatievermogen. Niet alleen van de winke- liers, maar ook van de bewo- ners rondom de Groenelaan. De winkelstraat ging de afge lopen maanden op de schop en dat had heel wat voeten in de aarde. Parkeerplaatsen werden heringedeeld, anders ge- rangschikt, heel wat groen sneuvelde en het plaveisel werd metertje voor metertje aangepakt. Nu de straat eindelijk klaar is, is het tijd voor een feestje. De heropening wordt vrij dag 10 en zaterdag 11 okto ber gevierd met 'De Gorzen Groeit!'. Vrijdagavond om 19.00 uur wordt de recentelijk volle- dig opgeknapte winkelstraat heropend door de eerste echte burgemeester van de Gorzen, Maarten Groene. De wethouder zal hiervoor officieel worden beeidigd, waarna hij als eerste offici- ele handeling de Groenelaan mag heropenen. Het belooft een feestelijke avond te wor den met live muziek, hapjes en drankjes. Zaterdag 11 oktober is het weer heel de dag feest, met veel gratis activiteiten voor kinderen. Ook zijn er door de hele straat verschillende (knutsel)workshops te doen en worden er demonstraties gegeven. Overal staan vrolijke ter- rassen waar een hapjes kan worden gegeten en een drankjes kan worden ge- dronken onder de gezellige tonen van live muziek. Ook is er deze dag een speciale fietsenparade. De Groenelaan is van 11.00 tot 16.00 uur groener dan groen. En of je nu 4 bent of 80, iedereen kan meedoen aan de Salsaworkshop, kij- ken naar de verschillende demonstraties en een mode- show, maar ook genieten van een hapje of drankje op een van de terrassen en luisteren naar live optredens. Tijdens het feest zijn ook voor het eerst de lampen- kappen op de lantaarns te bewonderen die speciaal voor deze gelegenheid zijn gemaakt door de kinderen van de St. Willibrordus- school en de Gorzenschool. Zij hebben de lantaarns in de Groenelaan omgetoverd tot reuze bloemen. Het volledige programma van De Gorzen Groeit! is terug te vinden in het pro- grammaboekje, verkrijg- baar bij alle winkels in de Groenelaan. 10% korting Meer dan 5.000 baden en Istoomcabines op voorraad! woensdag 8 oktober 2008 - XQ83 Een benefietdiner, georganiseerd door Ladies' Circle Schiedam-Vlaardingen, heeft afgelopen donderdag een bedrag van 35.000 euro opgeleverd voor stichting De Egelbloem in Vlaardingen. Het centrum biedt opvang aan autistische kinderen. Het geld zal worden besteed aan speelgoed, vakantie en nascholing van de medewerkers. Vele duizenden honden en katten kregen tijdens de Open Asieldag van 4 oktober extra veel mensen op de koffie. Natuurlijk deed ook de Schiedamse Hargahoeve mee en die kregen zo'n 450 belangstellenden over de vloer. Gezien de slechte bereikbaarheid van het asiel door de aanleg van het nieuwe parkeerterrein van het Vlietland ziekenhuis, was dat een bezoekersaantal waar de beheerders meer dan tevreden mee zijn. Met de jaarlijkse collecte werd rond de 5000 euro opgehaald. Foto: Bart bos KomKids is weer een kindercentrum rijker. Afgelopen vrijdag werd kindercentrum Plan- tage geopend in het voormalige bankgebouw van ABNAMRO. Naast een kindercentrum heeft ook het Centraal Buro van KomKids een plek gekregen in het gebouw aan de Gerrit Verboonstraat. Foto: Roger van der Kraan SCHOENMAKERi; e gehele maand OKTOBER op alle SCHOENREPARATIES Alle STOOMGOED* €5,- Mrujv^pecialebeij^ Passage 8 - Schiedam t. 010 -426 20 96

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9