we h 1 Nieuwe serie van 'My First Home' Nederlander houdt buren graag te vriend »l Royaal <4 Wonen TOLEDO SPORTS Zaterdag 18 oktober speciale GRATIS proof- en kennismakingslessen van: p Woon Award voor Jongerius maasstad J Ik MOET me nu ontspannen... A X fp maasstad Schiedam/woonjournaal weekbladen Ontwerpster Hella Jongeri us heeft onlangs een 'Sano- ma Woon Award' voor haar hele oeuvre ontvangen. Deze Awards zijn een initiatief van de woonbladen 'VT Wo- nen', '101 Woonideeen', Aria dne at Home', 'Eigen Huis Interieur', 'More Than Classic', 'Seasons', 'Home and Garden' en 'Tuin Co'. De prijzen worden jaarlijks uitgereikt in de categorieen beste woonproduct, beste woonwinkel, beste woonpro- fessional en beste wooncam- pagne. Dit jaar werd er voor het eerst ook een oeuvre- prijs uitgereikt, die volgens de vakjury geheel verdiend naar Hella Jongerius is ge- gaan. Van haar ontwerpen, die internationaal worden tentoongesteld, gaat een gro- te professionaliteit en origi- naliteit uit. Jongerius heeft zich binnen de designwereld bewezen met unieke ontwer pen die stuk voor stuk haar persoonlijke signatuur dra- gen, aldus de jury. De 'Sa- noma Woon Award' voor de beste wooncampagne ging naar Auping, voor de 'ven- tilatiecampagne'. Basicla- bel werd gekozen tot beste woonwinkel. De award voor Woonprofessional van het Jaar was voor Jan Tichelaar, directeur van het keramiek- bedrijf Koninklijk Tichelaar Makkum. Meeste mensen honkvast Jet Sol bij RTL4 Jaarlijks verhuizen in Neder- land zo'n anderhalf miljoen mensen. Uit onderzoek van de Vereniging Eigen Huis (VEH) blijkt dat het gedrag. van de buren hier een grote rol in speelt. 93 procent van de respondenten geeft aan dat ze zich in hun huidige buurt meteen welkom voel- den. Een ruime meerderheid (82 procent) vindt het be- langrijk om de nieuwe buren te leren kennen; de meesten (88 procent) nemen hiertoe zelf het initiatief. Nederlanders hebben graag plezierig contact met hun buren - zo graag dat drie- kwart van hen een verhui- zing zou overwegen als er door de buren geen rekening met hen wordt gehouden en er ernstige overlast ontstaat. Denk hierbij aan slaan met de deuren, harde muziek draaien, blaffende honden, gillende kinderen en on- aangekondigde nachtelijke feestjes. Volgens het onderzoek heeft 64 procent van de respon denten verder liever geen duivenmelker als buurman; de nabijheid van lastige pu- bers is voor 62 procent reden om uit te wijken naar een andere woning. 42 procent vertrekt ook als de wijk te 'multiculti' wordt. Toch zijn Nederlanders ook erg honk vast: bijna twee derde denkt lang in de huidige buurt te blijven wonen. Een gevolg van de vele bu- renruzies is dat er in Neder- land steeds meer bureaus actief zijn die bemiddelen in conflictsituaties. Want met de situatie waarin de woon- markt momenteel verkeert, is verhuizen niet de makke- lijkste optie bij burenruzie. Dan is het beter om het con flict op een vreedzame ma- nier op te lossen. In Enge- land en de Verenigde Staten zijn 'burenbemiddelingsbu- reaus' al heel normaal. In de nieuwe serie van 'My First Home' loodst presen- tatrice Jet Sol starters door de rimboe van de woning- markt. Zij behandelt alle aspecten waar aspirant-ko- pers mee te maken krijgen. Ook deskundigen geven kant en klare tips en advie- zen. Daarnaast is er aandacht voor de nieuwste woon- trends en bezoekt een BN'er in elke aflevering zijn of haar eerste koophuis om te zien hoe het huis er nu uitziet. 'My First Home', vanaf 25 oktober elke zaterdag om 16.30 uur bij RTL 4. In Het Lage Land 94 - 222m2 www.degroteprins.nl EEN POSITIEF BERICHT voor 600.000 Nederlanders met diabetes die een verhoogd risico hebben op een depressie. De special Maasstad Werk(t) gericht op de arbeidsmarkt en opleidingen in het Rijnmondgebied verschijnt 8 oktober weer in uw weekblad. arbeidsmarkt opleidingen Uw reservering/advertentie ontvangen wij graag uiterlijk vrijdag 3 oktober. Voor meer informatie, bel: Tel. 010-4004248 of Tel. 010-4004483 of mail ta@maasstad.nl Een beetje stress hoort bij het leven. Maar sommige mensen staan te lang m A onder te grote druk. Ze kunnen zich niet meer ontspannen. Herkent u dit? Vraag dan de brochure 'Stress, overspannen- heid en burnout' aan (€0,45 verzendkosten). Kijk op www.fondspsychischegezondheid.nl of bel (030) 297 11 97. Alles over hoofdzaken ri. Bij inschrijving deze dag rekenen wij geen inschrijfgeld. Wei dient er twee maanden vooruit te worden voldaan. Wij werken met een maand opzegtermijn. Graaf Florisstraat 62b SCHIEDAM 06-47853189 info@toledosports.nl 4 woensdaq 15 oktober 2008 - X085 Harde muziek en qillende kinderen zijn qrote irritatiebronnen tussen buren. Jet Sol presenteert het nieuwe seizoen van 'My First Home'. De Ctotc Piiins m- Het Diabetes Fonds onderzoekt de rol van visolie als therapie voor depressie. Hoe dat werkt? Kijk op www.diabetesdossiers.nl Informatie Advieslijn: JsL 0900 903 903 9 0,20 p/m) FONDS PSYCHISCHE GEZ0NDHEID Kinderdans v.a. 3 jaar om 13.00 uur Musicaldance/clipdance 6 t/m 10 jaar om 13.30 uur Musicaldance/clipdance 10 t/m 15 jaar om 14.00 uur Funky Jazz 10 t/m 15 jaar om 14.30 uur (De tijden zijn richtlijnen. Het kan altijd iets uitlopen) De officiele lessen worden gegeven op dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag. De docentes die de lessen geven hebben zelf bij diverse groepen gedanst (ook op TV) en hebben ook bij diverse kampioenschappen lioog gescoord. Er mag aan nieerdere lessen worden meegedaan. Ouders en belangstellenden mogen komen kijken. Er bestaat ook gelegenheid voor vragen aan de docenten. Contributie voor kinderen €17,50 per maand 1x per week €25,- per maand 2x per week

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 13