Vernieuwingswerkzaamheden Hoekse Lijn Werknemer zoekt werkgever Onvervalste klucht in Stadsgehoorzaal Echtpaar Bravenboer viert briljanten jubileum Ouderen op Internet in ComputerPlusBus Beestenboel maasstad Regio weekbladen Geen treinverkeer tussen Vlaardingen Centrum en Hoek van Holland waterweg - ProRail zal ko- mende week onderhoud- swerkzaamheden uitvoeren op het traject van de de Hoekse Lijn. De werkzaam- heden omvatten onder meer het vernieuwen en vervan- gen van sporen en wissels op de Hoekse Lijn. Om het (trein)verkeer zo min mo- gelijk te hinderen en de doorstroom te garanderen is besloten om zoveel mo- gelijk werkzaamheden aa- neengesloten uit te voeren. Tijdens de uitvoering rijden er geen treinen tussen Sta tion Vlaardingen Centrum en Hoek van Holland. Werkzaamheden Vlaardingen, dag en avond: op dinsdag 14 oktober, woensdag 15 oktober en donderdag 16 oktober tus sen 07.00 - 23.00 uur. Con tinue (24 uur per dag): van vrijdag 17 oktober t/m don derdag 23 oktober. De over- weg van Beethovensingel in Vlaardingen is van zaterdag 18 oktober 00.00 uur t/m donderdag 23 oktober 07.00 uur afgesloten. Het verkeer zal in deze periode worden omgeleid met gele borden. Maassluis, continue (24 uur per dag): van vrijdag 17 ok tober t/m donderdag 23 ok tober. Hoek van Holland, continue (24 uur per dag): van vrijdag 17 oktober t/m donderdag 23 oktober. Omwonenden kunnen overlast ervaren van bou- wlampen of machines. Overlast zal door ProRail tot een minimum worden beperken. Voor vragen, opmerkingen of klachten over de werkzaamheden van ProRail: op werkdagen tussen 9.00 -17.00 uur kan men contact opnemen met Publiekscontacten, tele- foonnummer 0900 - 776 72 45 (€0,20 p.m.). E-mailen kan 00k: pub- liekscontacten@prorail.nl. Voor actuele informatie: www.ns.nl en teletekstpagi- na's 751 en 754, of bel OV- reisinformatie 0900 - 9292 0,70 p.m.) WATERWEG Sranan is een flin- ke gecastreerde kater van 4 jaar oud die is ingeleverd omdat zijn baasje is overle- den. Sranan is een kat die u eerst even wat beter moet le- ren kennen. Als hij eenmaal aan u gewend is, is het een hele lieve kroelkat die gek is op spelen, maar daar soms wat te fel kan bij worden. Af en toe moet u de rem er even opzetten. Hij heeft eigen- wijsheid waarschijnlijk uit- gevonden, want hij doet echt waar hij zelf zin in heeft en vooral niet waar hij geen zin in heeft. Sranan is zindelijk en kan goed alleen zijn maar het is niet verstandig om hem bij kleine kinderen en andere katten te plaatsen. Meer informatie over Sra- nen en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierentehuis Nieuwe Wa terweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardin gen. Het dierentehuis is ge- opend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35- SCHIEDAM - Op honderd lo- caties in Nederland kwa- men werkgevers en zoek- enden afgelopen donderdag tot elkaar op de Landelijke Banenmarkt. Die dag vond de zesde editie plaats van het banenevene- ment, dat een initiatief is van CWI, UWV en gemeen- ten. Met een aanbod van meer dan honderdduizend vacatures en tweeduizend werkgevers is de Landelijke Banenmarkt het grootste banenevenement in Neder land. De banenmarkt is bedoeld voor alle werkzoekenden, dus van herintreder tot positieverbeteraar en van starter tot 45-plusser. Maar dit jaar was ervoor gekozen de groep werkzoekenden die al langer zonder werk zitten toch wat extra aan- dacht te geven. Op het Werkplein aan het Stationsplein in Schiedam- Oost was het een drukte van belang. Honderden mensen waren op de uitnodiging van het CWI afgekomen, allemaal op zoek naar die ene droombaan of studie. Er kon 00k deel worden ge- nomen aan workshops over solliciteren, netwerken en - in samenwerking met de Kamer van Koophandel - het starten van een eigen bedrijf. Mensen die al langere tijd werkeloos zijn, werden over de banenmarkt gegidst door hun eigen werkcoach en konden online tests doen om beter inzicht te krijgen in hun interesses en kwalit- eiten of een bezoekje bren- gen aan de CV-dokter. Vlaardings Boekbeeld De Flat van Jet is geschreven door Haye Van der Heijden. Hij schreef geen gewone klucht, maar wel eentje vol met de nodige intriges; gespeeld met flair, tempo en enthousiasme. Op 21 Sep tember ging in het Singer Theater in Laren 'De Flat van Jet' in premiere. Het verhaal draait om Jet die een heeft flat in de stad waar Jet mag niet weten dat...en Karel mag niet weten dat.en Veertje mag helemaal niet weten dat... ze haar minnaar Karel ont- moet. Maar ze wil van hem af en dan heeft ze de flat ei- genlijk 00k niet meer nodig. Karel, die, zonder dat Jet het weet, 00k getrouwd is, leent de flat wel eens uit aan zijn zoon Andre die er vriendin- netjes mee naartoe neemt. Het gaat mis als een van die vriendinnetjes, die op zoek is naar woonruimte, de dochter van Jet meeneemt. Jet mag niet weten daten Karel mag niet weten dat en dochter Veertje mag al helemaal niet weten dat... En dan verschijnt 00k nog eens Jules de man van Jet en die mag helemaal niets weten! De hoofdrollen in de Flat van Jet worden gespeeld door Alfred van den Heuvel, Anne-Mieke Ruyten en Bob bie Koek; alledrie bekend uit de populaire tv-serie Kin deren Geen Bezwaar. Daarnaast zijn 00k Ron Cor net (de JR van Vlaanderen, dramaserie Wittekerke), Eva Poppink (bekend van Nijntje) en Eric Bouwman (Idols en Onderweg Naar Morgen) te zien. De Flat van Jet is de nieu we productie van Mussen Zwanen. In 1997 was een eerst toneel- voorstelling van dit gezelsc- hap te zien en bleek de cab- areteske toneelvorm aan te spreken. 'De avant-garde van het amusement,' zeiden bezoek- ers, 'fris, jong, snel en hele maal passend bij deze tijd.' Na de vierde voorstelling heeft het gezelschap enige jaren stil gelegen. Dat had alles te maken met de ziekte en dood van actrice Frede- rique Huydts die een vast lid van het gezelschap was. Met De Flat van Jet pakt het gezelschap de draad weer op. Het is de eerste voorstel ling die 00k in eigen beheer geproduceerd wordt. Voor meer informatie: www. stadsgehoorzaal.nl Het wedervaren van Vlaardinger Gerard Callenburg, 'luitenant Admi- raal van Holland en Westvriesland voor den Zeeraad op de Maze' was helaas geen reden om op- genomen te worden in 'Zeehelden van de Gouden eeuw'. Een 'misser' die schri- jver Gerben Grad- desz Hellinga ver- geven wordt, want de c.v.'s van de 23 wel vermelde vloot- voogden leveren een imposant overzicht van de maritieme geschiedenis der Zeven Verenigde provincien. De driekleur van de Republiek der Verenigde Nederlanden wapperde op alle wereldzeeen dankzij het onverschrokken zeemanschap van de Admiraals en de zeeslagen die zij uitvochten. Hellinga beschreef de staat van dienst en levensloop der Admiraals, waarbij zowel het internationale als lokaal Hollandse gekon- kelfoes om macht of oorlogsbuit al te vaak ten koste ging van uitrusting der schepen en vloten. Niet elke admiraal was bovendien een zeewaardig aanvoerder. Philips van Dorp werd als volslagen ongeschikt tot ontslag gedwongen, o.a. omdat hij de Hollandse haringvloot niet wist te beschermen. Een enkeling werd terecht door elke zeeman van zijn vloot als zeevader gezien, anderen zoals Cornelis Tromp bleken hun sporen in des vaders voetstappen slechts te zetten met de eigen egostreling en roofbuit als hoogste goed voor ogen. De pamflettenstrijd die deze Tromp voerde had Michiel de Ruyter de kop kunnen kosten met de 'diplomatic' van Wil- lem III. Zoals gezegd blijft het thuisvaren door Callenburg van De Ruyters stoffelijk overschot na de desastreuze slag bij Palermo ongenoemd, maar dit doet aan 'Zeehelden van de Gouden eeuw' geen afbreuk. Het boek is rijk gelardeerd met een scala van afbeeldingen die de vlootvoogden en hun zee slagen prachtig in beeld brengen. Het indrukwekkende boek over Hollands zeemacht als oude hoeksteen in de moderne staat der Nederlanden werd uitgegeven door Walburg pers en kost 24,95. Maasstad Weekbladen verloot onder lezers enkele exem- plaren van het boekje 'Zeehelden van de Gouden eeuw'. Om in aanmerking te komen stuur een e-mail naar s.schaper@ maasstad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162,3000 BD Rotterdam. Ver- geet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek waarnaar u wilt meedingen. WATERWEG - De Computer- PlusBus wordt volgende week in de Waterweg ingezet om ouderen kennis te laten maken met de computer en het internet. Dit kan de zelfredzaamheid vergroten en een sociaal isolement voorkomen. De bus is voorz- ien van een elektrische rol- stoellift. Woensdag 15 oktober par- keert de bus bij DrieMaas- Stede in Schiedam, dinsdag 21 oktober bij zorgcentrum Soenda en maandag 20 ok tober bij zorgcentrum de Tweemaster. De bus is open van 10.00- 16.00 uur. woensdag 15 oktober 2008 - WX91 Overal stonden vacatures voor vrijwel alle beroepsqroepen. Foto: Bart bos VLAARDINGEN - De nieuwe Nederlandse klucht 'De Flat van Jet' zal 5 november te zien zijn in de Stadsgehoorzaal. De hoofdrollen in dit door In2 geproduceerde blijspei worden gespeeld door de cast van de tv-serie Kinderen geen Bezwaar. DOOR PETER DE JONG LEZERSACTIE Het echtpaar Bravenboer - Slotboom was afgelopen maandag 65 jaar getrouwd. Wethouder Siljee bracht het briljanten echtpaar uiteraard een bezoek namens de ge- meente Schiedam. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21