Een klein museum vol met miniatuurviolen Wandeling i Wij zijn op zoek naar... 'Voor mij voorlopig even geen (ander) koophuis' Grand Canyon maasstad Waterweg weekbladen Mijn verzameling Lopend door het buurt- park, hoor ik in de verte een specht, bleek belicht door de schrale, lage winterzon, ve- gen zwijgzame mannen, dor- re bladeren bijeen. Enkele meters verder ontwaar ik op een bank een nogal opzichti- ge, bevleesde oude baas met een alpinomuts en een weel- derige haardos. Bij het pas- Als je al die rottigheid leest en om je heen ziet, dan word je daar niet vrolijk van seren bemerk ik dat de man met nogal lege blik voor zich uit zit te staren. „Goedemid- dag, zeg ik." De man kijkt wat vreemd op. Een flauwe glimlach verschijnt op zijn gezicht. „Sorry, dat ik niet zo snel reageer, ik was even op een andere plaats. Ook goedemiddag. Als ik hier op het bankje zit dan geniet ik van de natuur, maar de na- tuur kan ook heel hard zijn. Om over onze maatschap- pij maar te zwijgen", zegt de man. „Als je elke dag al die rottigheid in de krant leest, en ziet wat er allemaal om je heen gebeurt, dan word je daar niet vrolijk van. Neem nou Afrika, daar creperen elke dag mensen van de hon- ger. Dat was zestig jaar gele- den ook al zo. Toen deden we inzamelingen voor arme 'ne- gerkindertjes'. We hebben er nog steeds niet van geleerd", zegt hij schouderophalend en staat op. Zo'n tien meter verder draait hij zich weer om, richtte beide armen ten hemel en zegt hardop: „Een opvallend verschil tussen mensen is dat de dwazen steeds weer dezelfde fou- ten begaan, de verstandigen echter steeds weer nieuwe domheden begaan. Ik wens u nog een aangename dag." GERARD BOVENBERG REGIO - Ben de Kort startte na zijn pensionering tien jaar geleden met het verza- melen van miniatuurviolen. „Van een vriend kreeg ik een vakantiesouvenir uit Tsje- chie, dat was mijn eerste miniatuurviool. Die vond ik zo mooi dat ik er meer ben gaan verzamelen." De miniatuur violen zijn ge- middeld twee tot tien centi meter lang en gemaakt van allerlei materialen. Inmid- dels heeft hij een aanzien- lijke collectie van meer dan 200 miniatuurviolen. De vitrinekast van zijn vrouw is volledig in beslag geno- men. Een klein museum dus. „Vrienden, kennissen, familie en buren brachten nieuwe mee. Iedereen weet dat ze mij er een groot ple- zier mee doen. Zelf heb ik er slechts vijf gevonden op vlooienmarkten tijdens onze vakanties." De minia- turen komen voornamelijk uit Europa. De meest re- cente aanwinst is er een uit Ghana, die zijn zoon mee- bracht van zakenreis. Hij hoopt er ooit nog eens een te krijgen uit het vioolland bij uitstek, Italie. Ben blijkt ook muzikale aanleg te heb ben. Vioolmuziek vindt hij prachtig. Toen Ben aan zijn verzameling begon, startte hij ook met vioolles. „Het was even zoeken naar een muziekleraar die les wilde geven aan een gepensio- neerde leerling, maar dat is goed gelukt." Inmiddels kan Ben al heel aardig vi- ool spelen. Voorlopig gaat hij nog door met het verza melen van miniatuurviolen en viool spelen. Ook de ze- ven kleinkinderen zijn gek op de verzameling van opa. Ben weet dan ook zeker dat zijn verzameling binnen de familie in goede handen zal blijven. door Tineke van Huuksloot Prikbord Stuur foto's in Voor de rubriek 'mijn foto' zijn wij op zoek naar leuke, mooie herfstfoto's gemaakt door lezers. Iedereen maakt wel eens een foto waarvan hij/zij denkt 'eigenlijk zou- den meer mensen die moe- ten zien'. Door de foto op te sturen naar waterweg@ maasstad.nl is het niet on- denkbaar dat de foto ook daadwerklijk op deze pagi- na wordt geplaatst. Wij zien deze lezersbijdragen in ieder geval graag tegemoet. Mijn verzameling Voor de rubriek 'mijn verza meling' zijn wij op zoek naar mensen met een bijzondere verzameling. Stuur een be- schrijving van uw verzame ling en uw contactgegevens naar waterweg@maasstad. nl en wie weet staat u bin- nenkort op deze pagina. Oproep Column van de week Maasstad Weekbladen zoekt lezers die het leuk vinden om columns te schrijven. Er zal vanaf nu namelijk iedere week een lezerscolumn worden geplaatst op de positie linksboven op deze lezerspagina. Iedereen kan meeschrijven over welk onderwerp dan ook. Met als enige voorwaarde dat de co lumn maximaal 275 woorden mag tellen. Daarnaast moet het stukje uiterlijk dinsdagmorgen om 9.00 bij de redactie binnen zijn. Het e-mailadres waar de columns naar toe kunnen worden gestuurd is: waterweg@maasstad. nl. Schroom niet, ontdek je talent en misschien staat jouw column volgende week in de krant. Succes! Panel leden Voor het maasstad lezerspanel zijn wij op zoek naar panelle- den die wekelijks hun mening willen geven over een stelling. Meestal gaat de stelling over een actueel onderwerp in het nieuws of andere dingen die ons bezighouden. Wekelijks ontvangt u een stelling via e-mail, waarop u in een paar zinnen kunt reageren. Bij uw mening plaatsen wij uw pasfoto. Ge'interesseerd? E-mail dan naar waterweg@maas- stad.nl en vergeet niet een pasfoto mee te sturen. maasstad lezerspanel PETRA H. VAN LANGEVELD - Mijn oma sloeg mij lang geleden met de volgende uitspraak om de oren; zet de tering naar de nering. Nee, ik vloek hier niet. Ze bedoelde, geef niet meer uit dan je bezit, dat gaat nu nog op! In onzekere tijden moet je nog voorzichtiger en gedul- diger zijn. HANS BOUMAN - Het is nu juist de tijd om een huis te kopen. Aangezien de vraag naar koophuizen groter is dan het aanbod zie ik de huizenprij- zen in Nederland nog niet zo snel omlaag gaan. Veel hui- zenbezitters die hun huis al maandenlang proberen te slijten, zullen echter stellig bereid zijn een flink deel van de vraagprijs af te doen... Deze financiele crisis is ont- staan door slechte beleids- voering in de top van het bankwezen. De grote jon- gens leven fluitend verder, zonder medeleven voor de kleine man. Het risico is nu te groot om de stap te wagen voor een koophuis... Even pas op de plaats, goed oplet- ten tot het tij is gekeerd. JOKE TACOMA - De prijzen van huizen gaan waarschijnlijk dalen, omdat niet iedereen de hypotheek meer kan op- brengen. Ik heb geen koop huis, dus voor mij is het niet zo erg. Het wordt voor be ginners op de huizenmarkt makkelijker om een huis te kopen. Maar dan moet je wel weten of je je baan nog houdt? lezers in beeld woensdag 15 oktober 2008 - WX92 Maasstad Weekbladen portretteert in deze rubriek verwoede verzamelaars. Deze week Ben de Kort die tweehonderd miniatuurviolen verzamelde. Lezers Giel en Mieke van Vliet stuurden deze prachtige foto, gemaakt in Oostenrijk. „Ook tijdens de zomervakantie kan je heerlijk in de sneeuw ploeteren. Op het uitzichtpunt (3249 mtr) sta je boven de gletsjer en heb je een prachtig uitzicht op de Wildspitze. Ben de Kort bezit inmiddels een klein museum aan miniatuurviolen. Zijn nieuwste aan winst, een exemplaar uit Ghana. Foto: RobKamminga GERHARD DE KOK (SCHIEDAM) - Lezeres C. van Dongen stuurde haar vakantiefoto van de Grand Canyon in Amerika. Deze omgeving leent zich uit- stekend voor een indrukwekkende foto. Ook een indruk- wekkende foto, mail deze naar: waterweg@maasstad.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 23