[uitpN Tweede thriller van Elisabeth Mollema Verleden en toekomst in 'Het grote Terra POPconcert' Gerardjan Rijnders regisseert 'Woyzeck' 111 KUIIEKUfim lu'tr Trijntje Oosterhuis opnieuw in het theater ROTTERDAM - Theater Terra brengt al ruim dertig jaar bijzondere poppenvoorstel- lingen in de Nederlandse theaters. Tijd dus voor een terugblik op al die unieke voorstellingen. Dit gebeurt met 'Het grote Terra POP concert', waarin geliefde personages en liedjes terug- keren in een liedjesspekta- kel van een uur. Theater Terra werd in 1978 opgericht door artistiek lei- der Theo Terra. Sindsdien heeft het gezelschap zich op- gewerkt naar de top van het internationale jeugdtheater. Met visueel theater vol hu mor en poezie. Dit met be- hulp van poppen, objecten en acteurs. Uitgangspunt is het tot stand brengen van een eenheid in spel en' pop- penspel. Het samenspel van acteurs en poppen zorgt voor een verrassend effect bij komi- sche of ontroerende situa- ties. Een ander kenmerk is het creatieve gebruik van perspectief en decors. Thea ter Terra is succesvol in Ne- derland en Belgie, maar 00k in theaters en op festivals over de hele wereld. Voor stellingen als 'Kleine Ezel', 'Kikker' en 'Muis' werden gewaardeerd door publiek en pers en wonnen verschil- lende prijzen. In 'Het grote Terra POPcon cert' keren bekende perso nages en liedjes van Thea ter Terra terug. Kleine Ezel, Muis, Dolfje Weerwolfje en Kikker zorgen voor een mu- zikale show die je mee terug neemt naar alle avonturen, maar 00k een preview geeft van de nieuwe voorstelling 'Kikker en zijn vriendjes'. Te zien in de volgende thea ters: 21/10 Theater Zuidplein Rotterdam, 29/10 Isala The ater Capelle ad IJssel, 8/11 Oude Luxor Theater Rotter dam, 29/11 Theater De Stoep Spijkenisse en 24/12 Theater Het Kruispunt Barendrecht. Informatie: www.theater- terra.nl. www.uitburo.nl/rqtterdam buro Bibliotheektheater nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater Theater Walhalla maasstad weekbladen R0 Theater gaat voor stuk van Georg Buchner ROTTERDAM - Theatermaker Gerardjan Rijnders werkte dertig jaar geleden bij het Rotterdamse F Act. Nu keert hij terug in de Maas stad bij het Ro Theater. Zijn eerste regie bij dit gezel schap is 'Woyzeck' van Ge- org Buchner. Gerardjan Rijnders hoefde niet lang na te denken toen hij door Alize Zandwijk werd gevraagd bij het Ro Theater. Na acht jaar free- lancen had hij behoefte aan een vast nest. Eerder was hij betrokken bij de voor stellingen 'Soul' en 'Dogvil- le', die werden geregisseerd door Pieter Kramer. Voor zijn 'debuut' bij het Ro Theater koos hij 'Woyzeck'. Hoofdpersoon is soldaat Woyzeck (Rogier Phili- poom) die zijn hoofd boven water probeert te houden in een wereld waarin kansen niet voor het oprapen lig- gen. Om geld te verdienen stelt hij zich beschikbaar voor medische experimen- ten. Door totale uitputting komt Woyzeck terecht in een wereld waarin waan en werkelijkheid gevaarlijk dicht bij elkaar liggen. Georg Buchner (1813-1837) schreef het stuk voor een groot deel op basis van rechtbankverslagen over de werkloze barbier en prui- v"-i" kenmaker Franz Woyzeck die in 1821 zijn vriendin had doodgestoken. Nadat hij ter dood was veroordeeld, ontving de rechtbank een brief van iemand die kon bewijzen dat Woyzeck tij- dens zijn daad ontoereke- ningsvatbaar was geweest. Hij zou stemmen hebben gehoord, die hem de moord hadden opgedragen. De verzameling van frag- menten die samen het stuk 'Woyzeck' vormen levert volgens Rijnders bij elkaar zo'n drie kwartier tekst op. Dit fragmentarische geeft regisseurs de kans het stuk op hun eigen manier vorm te geven. Rijnders: „Dan is de verleiding groot om het geheel op te fokken met veel aankleding en effecten, ten koste van het verhaal. In onze versie proberen we het dan ook zo kaal mogelijk aan te pakken." ,,'Woyzeck' laat zien hoe iemand in een sociale hie- rarchie zo gedrild en verne- derd wordt dat hij gaande- weg een gewrongen kijk op de wereld krijgt", zegt Ge rardjan Rijnders in het Ro Magazine. „Woyzeck pleegt uiteindelijk een moord. Daar heeft hij schuld aan, maar de maatschappij net zo zeer." 'Woyzeck' is van 22 okto ber tot en met 9 november te zien in de Rotterdamse Schouwburg. ROTTERDAM - De theatertour van Trijntje Oosterhuis Leonardo Amuedo krijgt een vervolg in dit seizoen. De vo- rige tournee met de gitarist was zo'n doorslaand succes dat stoppen simpelweg geen optie was. Maandag 20 ok tober is dit duo te zien en te horen in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Samen met Leonardo Amue do zet Trijntje Oosterhuis een verrassend programma neer. De setting, haar per formance en stem en het unieke gitaarspel van Amue do zorgen ervoor dat de sfeer van de voorstelling intiemer is dan ooit. Wederom geheel akoestisch, met veel nieuwe liedjes, gekozen door Trijntje zelf. Trijntje Oosterhuis is een van de topvocalisten van Nederland, wiens stem zo- wel betovert als euforisch maakt. Jarenlang was ze het gezicht van Total Touch en zong ze als solozangeres met vele grote artiesten als Al Jarreau, Queen, Andrea Bocelli, Marco Borsato en Herman Brood. Het concert wordt op maan dag 20 oktober in het nieuwe Luxor Theater gehouden. De aanvang is 20.00 uur Uitgelicht door Vincent Wernke ROTTERDAM - Na vijftig kin- derboeken maakte schrijf- ster Elisabeth Mollema vo- rig jaar haar debuut voor volwassenen met de thriller 'Prooi'. Onlangs verscheen haar tweede thriller. 'Vergel- ding' werd zaterdag gepre- senteerd in de Rotterdamse Bijenkorf. Het boek was in de eerste week al toe aan een tweede druk. Problemen op het spoor zorgden ervoor dat deze pre- sentatie niet helemaal liep zoals gepland. Desondanks vond de schrijfster het ge- zellig. „Toch vind ik zo'n presentatie niet het belang- rijkste moment. Dat is als een boek af is en de uitgever heeft de tekst goedgekeurd. Ik begin dan overigens niet meteen aan een nieuw boek, want het afgeronde werk zit nog te veel in mijn hoofd." Na vele jeugdboeken voor verschillende leeftijden, schreef Mollema vorig jaar haar eerste boek voor vol wassenen. „Na zoveel kin- derboeken waren de onder- werpen op", zegt ze. „Ik had het gevoel dat ik mezelf be- gon te herhalen en dat ik er klaar mee was. Ik lees veel thrillers en daarom lag het voor de hand om dat genre eens te proberen." De overstap was groter dan gedacht: „Ik had moeite om de juiste toon te vinden. Dat duurde even. Nu heb ik die gevonden en gaat het schrij- ven een stuk makkelijker. Kinderboeken zijn ook an- ders om te schrijven. Daarin zet je meteen de karakters neer, de situatie en tijd. In een volwassenenboek moet je niet te veel ineens wegge ven en er zijn meer karakters dan in jeugdboeken." In 'Vergelding' heeft zaken- man Willem Pesser een slip- pertje met een vrouw die hij ontmoet heeft via het tele- visieprogramma waarin hij in het panel zit. Zij laat hem vervolgens niet meer los. „Het verhaal had ik op een A4-je uitgeschreven en mijn man en zoon waren geschokt door de afloop. Toen wist ik dat het goed was" Het uitgangspunt was het feit dat veel mensen, zonder dat hun partner dat weet, een dubbelleven leiden. „Mannen die getrouwd zijn en's avonds vaak naar bor- rels moeten en er gewoon een scharreltje op na hou den. En wat weet je van je partner van voordat je hem of haar leerde kennen?" Het schrijven van thrillers vindt Mollema leuk, maar vermoeiend: „Omdatjegoed moet weten wat je weggeeft en wat geheim blijft. Dus hoeveel kun je weggeven, zonder de spanning weg te nemen? Of ik iemand laat meelezen? Nooit. Ik stuur het altijd meteen naar de uitgever. Die kijken er toch met een professionele blik naar en heel secuur." De Rotterdamse heeft aan het eind van 'Vergelding' een verrassende wending in pet to. „Naar mijn gevoel is deze thriller goed gelukt", vindt Mollema, die inmiddels al- weer werkt aan haar derde thriller. „Ik heb echt mijn stijl gevonden en dat lees je in dit boek terug. Spanning en verrassing zijn de belang- rijkste elementen voor een thriller en ik denk dat die er allebei inzitten." journaal Kleine Ezel, Muis, Dolfje Weerwolfje en Kikker zor gen voor een muzikale show die je meeneemt op een groot avontuur. MmmmmmJ WWV 010 281 62 62 www.bibliotheek.rotterdam.nl Hoogstraat 110, Kindertheater rond de herfstvakanfie - kaarfverkoop en reserveringen via R'dams Uitburo za 18/10 15.00u Grootmoeders grote oren - Jacques Vriens (vanaf 5 jaar) 6 di 21/10 15.OOu Knofje en het circus - Theatergroep Pop (vanaf 3 jaar) 6 wo 22/10 15.00u Konijn en Maan Pra Muziek- en theaterproducties (vanaf 3 jaar) do 23/10 16.OOu Van hier en daar naar nergens en terug - Samba Salad (vanaf 4 jaar) 6 zo 26/10 15.00u Keetje - De la Mar Poppentheater (vanaf 3 jaar) 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di-zo 14/19/2 Ou Les Miserables wereldberoemde musical nog maar te zien tot 4 januari 2009 ma 20/10 20.00u Tnjntje Oosterhuis Leonardo Amuedo ook dit seizoen weer samen in het theater www.luxortheater.nl 010 484 33 33 Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. do-za 16-18/10 20 u Klaas van der Eerden W'oriels .hoge grapdichtheid" AD zo 19/10 16.00u Ragus 10th Anniversary Tour Show met traditionele lerse muziek, zang en dans di 21/10 20.00u The Piano Kings Louis van Dijk, Jan Vayne en Peter Beets bundelen hun krachten 010 215 213 4 Sumatraweg 9, Katendrecht-Rotterdam. www.theaterwalhalla.nl do 16/10 21 00u FC Walhalla presenteert De-Grote-Stop-de-Derde-Wereld-Benefiet-Quiz €7,50/5. Wie zich aanmeldt als team van 4 personen, krijgt een fles wijn op tafel! vr 17/10 21 OOu Roy Aernouts - Altijd alles en overal - (cabaret 12,50/10 za 18/10 21.OOu Niki Romijn - Roos van jou mond, gezongen gedichten van de Zuid Afrikaanse dichteres Ingrid Jonker - €12,50/10 zo 19/10 15.00u Luie zondag met Katarina Vermeulen bijkomen van het weekend met een drankje, hapje en de geweldige muziek van haar album Sex Money - €7,50/ 5 wo 22/10 14 OOu Theatergroep Max. Max.Milieubende- En er is nog macaroni (11+) jeugdvoorstelling Incl. workshop Hoe word ik een held en red ik de wereld? €7,50/5 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl 010 20 30 203 Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur. Telefonisch tot 18.00 uur. vr 17/10 20.15u Din Boy Fa Birti Cabaret vol met satire en zelfspot vr 17/10 20.00u B.I.G Theaterconcert met o.a Mark Dakriet, Franklin Brown, Danny Sopacua za 18/10 20.00u Anansi en de dood van koningin Adyuma Wi kulturu toneel zo 19/10 14.15u Beumer Drost Gasten (8+) jeugd toneel di 21/10 14.OOu Theater Terra Het Grote Terra Popconcert (4+) jeugd wo 22/10 20.15u Anuar I Ongeremd Stand-up comedy Try out Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). woensdaq 15 oktober 2008 - TX97 Soldaat Woyzeck, gespeeld door Rogier Phifipoom, stelt zich beschikbaar voor medische experimenten. De Rotterdamse schrijfster Elisabeth Mollema presenteerde onlangs haar tweede lite- raire thriller 'Vergelding'.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 29