Derde Iraans Film Festival Romeinen veroveren de Kunsthal Moya Brennan in de Doelen Aleen op de wereld in Theater van Bonheur Making your band in Waterfront Rotterdam Turkey Now Festival In Lantaren/Venster wordt van 17 tot en met 19 otko- ber het derde Iraans Film Festival georhaniseerd. De Iraanse kunstenares en re- gisseuse Mania Akbari zal de films Ten (regie: Abbas Kiarostami, 2002) en het door haar zelf geregisseer- de 10 4 komen presente- ren. De zaterdagavond zijn er optredens van rapster Miss Dee en DJ Tupic. Op de openingsavond is er een optreden van de Iraans-Ne- derlandse pianist Pejman Akbarzadeh. De 24 jarige Kunstgeschiedenis studente Katayoun Arian stelde voor het festival een program- ma samen van korte films door Iraanse kunstenaars. In transit: a contemplative state. In de zomer van 2007 deed Arian vonderzoek naar de hedendaagse kunstscene in Teheran. Zo kwam ze in contact met verschillende jonge Iraanse kunstenaars waarvan ze werk zal laten zien zijn op een I-mac in de festival foyer. Ook in het hart van het IFF, de foyer, te zien zijn de animatiefilms van Tala Madani en Sam Yazda- panna Ardekani. Tala Mada ni is een in Amsterdam ge- vestigde Amerikaans-Iraan- se kunstenares die artist in residence aan de Rijksaca- demie is. Madani studeerde schilderkunst aan Yale Uni versity en exposeerde in The Saatchi Gallery in Londen. Ze maakt uitdagende schil- derijen waarin ze de posi- tie van de oosterse man ter discussie stelt. De animatie films van Madani werden op deze schilderijen gebaseerd. De korte film Lost in Bet ween van regisseur Farshad Aria waarin niets is wat het lijkt. En dan de televisiefilm Sharam en Abbas van Remy van Heugten; de enige niet- Iraanse regisseur op het IFF. In deze tragikomedie beslui- ten twee Iraanse vluchtelin- gen in Nederland zich uit te geven voor een homostel in de hoop op politiek asiel. Het valt de eenzame avontu- rier Shahram en de serieuze journalist Abbas echter niet mee hun faqade tot het eind vol te houden. Meer info: www.iraansfilmfestival.nl maasstad weekbladen ROTTERDAM - De glorietijden van het oude Rome herleven in de Kunsthal. De tentoon stelling 'Glorie van Rome, Burgers, Keizers Gladia toren' geeft oud en jong een kijkje in het dagelijks leven van de Romeinen. Met ruim 450 kunst- en ge- bruiksvoorwerpen uit col- lecties van topmusea pre- senteert de Kunsthal een omvangrijke tentoonstel ling over het burgerlijk le ven. Naast grote marmeren sculpturen, verfijnd glas- werk en authentiek terra cotta zijn enkele bijzondere objecten te zien waaronder een uiterst zeldzame buste van Caesar Augustus en een gouden slavencollier. De col- lecties worden voor het eerst buiten Italie tentoongesteld en zijn aangevuld met ar- cheologische vondsten uit Nederlandse musea. In en rondom de tentoon stelling zijn allerlei speciale activiteiten voor kinderen. Aan de hand van verschil lende gebruiksvoorwerpen kunnen jonge bezoekers le- ren hoe de Romeinen wonen en welke goden ze vereren. Centraal in de tentoonstel ling staat een kinderpavil- joen waar kinderen kun nen graven naar Romeinse schatten, bellen met keizer Nero en zich verkleden als soldaat of deftige dame. Met een speurtocht door het kei- zerlijke Rijk kunnen zij een Romeins paspoort verdie- nen. Voor meer info kijk op www.kunsthal.nl. Gratis drankje in vakantie! Kinderen die de tentoon stelling 'Glorie van Rome, Burgers, Keizers Gladia toren' bezoeken, krijgen een gratis drankje in het Kunst- halcafe. Knip deze bon uit en lever die, samen met het bonnetje van de kassa, in bij het cafe. De actie is geldig tot en met 26 okto ber 2008 voor maximaal 2 kinderen t/m 12 jaar met een begeleidende ouder. Al- leen tegen inlevering van de originele bon. Deze aanbie- ding is niet geldig in combi- natie met andere kortingen en/of aanbiedingen. Drie topartiesten uit de Turkse en Koerdische volksmuziek samen in een concert. Onder lei- ding van de veelzijdige zanger en multi-instru mentalist Mikail Asian is deze avond een topont- moeting tussen Turkse en Koerdische vocale kracht. Niliifer Akbal neemt het op tegen de Turkse 'po werhouse' Ozlem Tanar. Asian leidt met zijn band langs stemmige, melan- cholische en romantische liederen in het Turks, Koerdisch en zijn eigen dialect. Ozlem Taner's stem en baglamaspel zijn geregeld te horen in films en televisieprogram- ma's. Haar eerste album met werken van de oude meestertroubadours als Ash k Mahzuni Serif, Ash k Davut Sulari, Muhlis Akarsu, Neset Ertas en Ash k Ikrami, betekende haar doorbraak. Met na me haar vertolking van Turkmeense melodieen en liederen uit de regio's Antep en Barak maken veel indruk. Zaterdag 25 oktober in de Doelen, toe- gang i9,-/€ 17,-. Wegens groot succes is Moya Brennan weer terug in de Doelen. De beroemde Ierse zangeres, die jaren- lang de stem was van de legendarische groep Clan- nad, is, naast haar zusje Enya, de beroemdste solo- artiest die de groep heeft voortgebracht. In de Doelen brengt ze intieme popsongs en spirituele ballades.Na- dat Brennan met Clannad muziek maakte die vooral werd omschreven als ru- dimentaire volksmuziek waaraan enkele jazz ele- menten werden toegevoegd, vond er in de jaren tachtig een omschakeling plaats waarin de elementen uit de jazz werden vervangen door die uit de muziekstijl new age. Moya Brennan begon in de jaren negentig naast Clannad aan een succesvol- le solo-carriere. Met haar bijzondere mix van traditi- onele Ierse folk, pop en new age bereikt ze wereldwijd een miljoenenpubliek. In totaal heeft Brennan dan ook meegewerkt aan zo'n 25 albums en circa 20 miljoen platen verkocht. Maandag 24 november zingt Brennan in de Doelen beklijvende nummers over haar turbu- lente leven, maar ook over het rustige, landelijke Ier- land dat haar thuis is. Maandag 24 november Aanvang 20.15 uur Toegang 3028 Meer informatie: www.dedoelen.nl 'Ik ben een vondeling. Maar tot aan mijn achtste jaar heb ik gedacht, dat -ik, net als alle andere kinderen, een moeder had, want wanneer ik huilde was er altijd een vrouw, die mij zo teder tegen zich aandrukte en in haar armen wiegde, dat mijn tra- nen ophielden te stromen'. Met deze regels begint de avonturenroman Alleen op de wereld geschreven door Hector Malot. Voor veel kin deren en volwassenen staat deze klassieker hoog op de lijst van favoriete boeken uit de wereldliteratuur. In de donkerste maanden van het jaar brengt Bonheur in haar eigen theater het verhaal van de vondeling Remi die rondtrekt door Frankrijk en zoekt naar zijn ouders. Deze familievoorstelling gaat op 30 november 2008 in pre miere. De vondeling Remi wordt door zijn pleegvader verkocht aan de hondendres- seur Vitalis. Samen met deze voormalige zanger, zijn hon- den en het aapje Joli-Coeur begint Remi aan een grote rondreis door Frankrijk. Vitalis is als een vader voor hem en hij leert hem lezen, muziek maken en toneelspe- len. Als de oude baas op een barre winternacht sterft van de kou, wordt Remi liefde- vol opgevangen in het gezin van een tuinder. Dan hoort hij dat zijn familie naar hem op zoek is. En weer gaat hij op pad, met de harp op zijn rug. De tocht voert naar En- geland en Zwitserland. Zal hij zijn echte ouders vin- den? regie Peter Sonneveld bewerking Lex Bohlmeijer spel Michiel Bijmans, Joost Dekker, Paul R. Kooij, Ruurt De Maesschalck en Tiong Hok Tan vormgeving Jasper Niens lichtontwerp Paul van Laak kostuums Sergio Cruz Ramirez Alleen te zien in het theater van Bonheur in Rot terdam: 26 november t/m 30 decernber 2008. WaterFront is zondag 16 no vember van 12.00 tot 19.00 uur het paradijs voor de jonge muzikant met work shops, panels en live optre dens. Met medewerking van bandleden van onder meer Krezip, VanKatoen en Gem. Of een zangspreekuur met Nathalie Makoma een open mic met Raymzter of een dj workshop van DJ Rob. Als jonge muzikant krijg je zicht op het reilen en zeilen in de muziekindustrie door managers, programmeurs, labels en producers van o.a. MOJO, TopNotch, Agents After All, Boombax, Paard van Troje, Speakers, Water Front en Metropolis. Er zijn workshops gitaar, drum, bas, keyboard of beatbox, rap en turntablism. De mo- gelijkheid om als band of act je cd en biografie te laten checken, een professionele fotoshoot te krijgen of een snelle videoclip te maken. Ben je geen muzikant, maar wel ge'interesseerd in de mu ziek business, dan zijn er pa nels over o.a. management, bands boeken en spelen er bands tijdens het live-panel. Tijdens de dag wordt ook de cd School's Out! Vol.4 gere- leased met optredens van The Death letters, DIVA- DOWN, Dead Stereo, Dee Dee York, Fotosynthese en De Dikke Vandalen. Het wordt tijd je te laten horen aan de professionals uit de muziekwereld op zondag 16 november. Entree vijf euro. Meer informatie op: www.makingyourband.nl. Tentoonstelling laat dagelijks leven Romeinen zien journaal woensdaq 15 oktober 2008 - TX98 De tentoonstelling 'Glorie van Rome, Burgers, Keizers Gladiatoren' is ook voor kinde- ren erg leerzaam. iff Joli-Coeur, het legendarische aapje uit Alleen op de we reld. Bandleden van onder meer GEM werken mee aan Making Your Band in Waterfront.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 31