Visspecialist R. Bill Paardje Figo nieuw op kinderboerderij Business op het Water viert eerste lustrum Schiedam-IUoord Elke zaterdag tot 20.00 uur 27s 4.25 el.50 Filmhuis iHSTREET Briefpapie Visitekaartje I Enveloppen r frouwkaarter stad Gebakken garnalen Noordzeesalade Verse pangafilet maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Coiofon SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 16 oktober Be Kind Re wind. Jerry, die in een elektriciteits- centrale werkt, vermoedt dat deze centrale zijn hersens doet smelten. Wanneer hij de centrale wil sabote- ren gaat het echter mis en raakt hij gemagnetiseerd. Het magnetische veld om hem heen bezorgt hem nog meer problemen als hij Mike be- zoekt, zijn vriend die in een video- theek werkt. Door het magnetische veld worden alle videobanden on- bruikbaar en dreigt Mike zijn baan verliezen. Aangezien er maar een echte vaste klant is besluiten ze elke film die deze klant wil huren zelf opnieuw te maken en op te nemen. Vrijdag 17 en zaterdag 18 oktober is Happy-Go-Lucky te zien. De der- tigjarige Poppy (een fantastische Sally Hawkins) is een lerares uit Noord-Londen. Haar leven lijkt op het eerste gezicht nogal gecompliceerd, maar Poppy is er voornamelijk het stralende mid- delpunt van. Ze heeft nooit een ochtendhumeur, altijd een complimentje klaar en als haar fiets gestolen wordt, vindt ze het vooral jammer dat ze er geen afscheid van heeft kunnen nemen. Hartveroverend grappige feelgood- film van de Engelse regisseur Mike Leigh. Aanvang 21.00 uur, kaarten kosten zeven euro. Reserveren via de VW Schiedam, tel. 473 30 oo.Het actuele filmpro- gramma is te vinden op www.film- huisschiedam.nl 10% korting c5,- Pebbels heeft nieuw kameraadje SCHIEDAM - De kinderboe- derij wordt regelmatig uit- gebreid met nieuwe bewo- ners, maar meestal gaat het dan omjonggrut. Net geboren lammetjes, een nieuw ezeltje of jonge var- kens in een hok. Deze week is op 't Hoefblad echter een oud baasje komen wo- nen. Het achttien jaar oude paardje Figo is sinds een week de nieuwe buurman van Shetlander Pebbels. Omdat hij een probleem heeft met zijn voorbeen mag Figo niet meer bere- den worden, maar hij is nog wel een uitstekend gezel- schapspaardje. Daarom is hij gezellig sa- men op stal gezet met Peb bels. Die was een beetje eenzaam omdat zijn oude vriend Cheetah er niet meer is. Figo moet nog een beetje wennen aan alle drukte en aandacht op de kinderboer derij, zeggen de medewer- kers van't Hoefblad, maar hij vindt het al best gezellig. En 00k Pebbels is helemaal zijn nopjes met zijn nieuwe kameraad. De twee kunnen het al goed met elkaar vin den. Iedereen kan kennismaken met Figo van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur, natuurlijk 00k in de hersftvakantie iendorpunicottadmg.nl m SCHIEDAM - De gemeente Schiedam was voor de vijf- de keer de 'drijvende' kracht achter Business op het Wa ter, dat afgelopen woensdag op het majestueuze schip The River Dream plaats- vond. Business op-het Water is een initiatief van de ge meente om Schiedamse on- dernemers op een ontspan- nen manier kennis te laten maken met elkaar en zich te presenteren. Doel is uitein- delijk om op deze manier nieuwe klanten te vinden en de banden met de al be- staande relaties aan te ha- len. En dat allemaal onder het genot van een hapje en een drankje en een stukje muziek. Op The River Dream, gele- gen aan het Hoofd, konden bedrijven een stand huren. Hier konden zij laten zien wat zij in hun mars hadden op zakelijk gebied. Burge- meester Verver was per- soonlijk aanwezig om ken nis te maken met de Schie damse ondernemers, maar wethouder Groene opende het evenement dat dit jaar haar eerste lustrum vierde in Schiedam. Ook dit jaar konden on dernemers weer meedoen aan het onderdeel 'Speed- meets'. Twee ondernemers nemen dan bij elkaar plaats aan tafel en vertellen gedu- rende acht minuten (ieder 4 minuten) over hun activitei- ten. Als de bel gaat wisselt de helft van de deelnemers van plaats. Een simpele, maar doeltreffende manier om snel nieuwe zakelijke contacten op te doen dus. Business op het Water be- gon vijf jaar geleden in Schiedam, maar was zo'n succes dat al snel omliggen- de gemeenten mee gingen doen. Zo beleefden Vlaar- dingen en Capelle a.d. IJs- sel dit jaar de derde editie en meerde het schip voor de tweede keer aan in Alexan- derpolder en Kralingen/ Crooswijk. nFET3 Gratis mbmmI mmmM WM I mm I mmmrnM ZATERDAG 18 OKTOBER tussen 18.OO en 20.00 uur EEIU GRATIS BOUWEIVIIVIER voor iedere betalende klant Krantnetei Noem het nestdrang of zoiets, maar toen ik net samen- woonde met wat later mijn man werd, moesten er katten in huis komen. Ons eerste huisje, een bovenwoning in Schie dam-West was netfris geschilderd, dus waar begin je aan, maar na een paar maanden werd het me al te stil en wilde ik, denk ik, alvast wat te moederen hebben. Via een collega kwam ik aan het adres van een vriend die net een nestjonge katjes had. Dus wij op een vrijdagavond naar Rotterdam waar een heel stel pikzwarte katten de studentenkamer van deze vriend zo'n beetje over hadden genomen. Ik weet nog goed dat hij een bord spaghetti zat te eten op het moment dat wij binnenkwamen en dat er tegelijkertijd een stuk of drie katten daarvan mee zaten te eten. Wij keken elkaar aan en vroegen ons af in wat voor dierentuin we nou te- recht waren gekomen. Die redelijk vrije opvoeding van Pom en Tijs, zoals wij'onze katten doopten, heeft ons nog heel wat grijze haren gekost. Een pan met een sudderend kipfiletje erin kon je bijvoor- beeld niet onbeheerd achter laten. En natuurlijk waren ze ook de vrijheid buiten gewend. Van ons balkonnetje spron- gen ze zo op het dak van de schuur van de benedenburen om op avontuur te gaan. En redelijk vaak brachten ze dan weer een jachttrofee mee naar boven in de vorm van een duif of spreeuw. Regelmatig kwam ik beneden bij de deur nog de restanten tegen van wat eens een vogel was: de po- tjes smaakten ze blijkbaar niet. Jammergenoeg bleken ze het ook fijn te vinden om bij een van de buren op balkon teplassen en omdat wij ze niet meer binnen konden houden, hadden we een serieus probleem. Gelukkig wilden vrienden van ons ze graag hebben en daar in Ottoland hebben ze eigenlijk het grootste deel van hun le ven doorgebracht. Het werden bijna nog welopgevoede ka- ters met een luxe kattenbankstel waar ze heerlijk op lagen te spinnen en een permanenteplek op schootofin de nek als hun nieuwe baasjes zelf op de bank zaten. En zo waren ze voor ons toch niet helemaal uit het oog. Een paar maanden geleden hoorden we dat Pom was over- leden. Een longontsteking had hem de das omgedaan, maar Tijs, zo vertelde die vriendin ons, vond het eigenlijk wel heerlijk. Die was helemaal aan het genieten van zijn leven als enig-poes. Zo moeilijk als zij het er mee hadden, zo opge- wekt ging Tijs door het leven. Bizar. En nu afgelopen maan dag kreeg ik bericht dat Tijs ook was overleden. Een defect aan zijn nieren, waar hij brood- en broodmager van was geworden. Ze had hem om 06.00 uur's morgens nog even geaaid en hij had nog gespind. Twee uur later lag hij dood onder zijn fleece plaidje. Onze oude wildebrassen zijn voorgoed uitgeraasd. carina portie 100 gram 500 gram Visspeciaiist R. Bijl Broersveld 113s 010-4268710 woensdaq 15 oktober 2008 - XQ82 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162- 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. .e-mail: bezorqing@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Donqen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 A. Erguc, tel. 0655 340135 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. SCHOENMAKER1J e gehele maand OKTOBER op alle SCHOENREPARATIES Alle STOOMGOED* m.u.v. speciale behandelingen Passage 8 - Schiedam t. 010 - 426 20 96 Ondernemen is steeds meer netwerken qeworden. Op schip The River Dream kun je wat dat betreft je hart ophalen tijdens Business op het Water. Foto: Bart bos AFHALEN Bij deze adressen: weekbladen Valeriusstraat 3 Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Hoard Lange Kerkstraat 36 Tabakshop Macde Hot van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam Onvt Boerhavelaan 79 Drop-it lange Kerkstraat 86 Stkhting Hoefnagd St. tuduinastraat 964 carina OPEIU Bmn^BmBmn^HmmaaaHmammM OP=OP Berichten voor deze rubriek kunnen worden gemaild naar waterweg@maasstad.nl KARIN MOERMAN Een busje en een auto zijn afgelopen vrijdaq met elkaar in botsing gekomen op de Rotterdamsedijk. De inzittenden van de auto raakten licht gewond. Foto: Sven van Beek 's-Gravelandseweg 363, Schiedam www.gamma.com Varval heden zijn wij ook °P maandag qeopendvan 11.30 tot 17.30 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3